63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #16261
    Nicsak, nicsak:
    Zászló is, meg névtábla?
    Alakul a dolog.
    Jó látni, hogy sikerült beüzemelni...
  • bocskor3
    #16260
    Király lesz!!
  • GMI
    #16259
    Oroszlány
  • fiat126
    #16258
    Köszi a segítséget.
  • TheSosy
    #16257
    Hát..Igazából most rakom vissza,mert akkor ki kéne venni a korlátokat,az üvegeket az ajtó elől..
    De azért megmondom.Ikarus 260/model mappába van olyan hogy model_Ikarus_automat.Azt nyisd meg,és ottlesz valahol,hogy
    [mesh]
    fotele.o3d

    [matl]
    Oezust.bmp
    0

    [matl_lightmap]
    Oezust_N.bmp
    lights_beleuchtung_untenrechts

    [matl_lightmap]
    Oezust_N.bmp
    lights_beleuchtung_unterdeck--> Ezt az egészet töröld ki.DE ajánlom először csinálj bisztonsági másolatot!
  • fiat126
    #16256
    Helló olvastam,hogy sikerült kivenned az üléseket.Megtudnád mondani mi a neve?Mert én is pont ezzel küzdök.Előre is köszi.
  • ekepista
    #16255
    az is jó
  • TheSosy
    #16254
    Oda sajnos én nem tudok.Csak ilyen van:

    (by:Zoliikp)
  • ekepista
    #16253
    az alap man buszokba tudok tenni
  • TheSosy
    #16252
    Hova szeretnéd a zászlót?
  • ekepista
    #16251
    sziasztok aszt szeretném meg kérdezni hogy mejk programmal lehet zászlót tenni abuszba ha tudjátok küldjetek linket előre is köszi
  • ZsBalu01
    #16250
    Kellemes Ünnepeket :)
  • jutiput
    #16249
    Sziasztok! Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepet, jó pihenést és jó játékot kívánok! Üdv.
  • dgufoplast
    #16248
    A Google a barátod én Google be szoktam le fordítani nem mindig értelmes de jobb mint a nagy semmi :D
  • TheSosy
    #16247
    Ülések kivéve ;D
  • TheSosy
    #16246
    Elsősorban a "kabin"nak az ajtaját szeretném kivenni.
    Ezeket meg lefordítani nem is nagyon tudom:d3pk,dreck_przod
  • dgufoplast
    #16245
    Ki akarod venni az ülést ? és teszel be másikat ? de ha meg van 3ds be a busz akkor egy kis segítséged van már ha mégse vannak össze vonva de szerintem tuti össze van mert azokat az üléseket egészbe át lehet konvertálni :D de akkor meg meg kell keresni az ülés nevét ha el van különítve a cfg be akkor gyorsan meg találod ha úgy van mint a gyári buszokba pl: világítás és ülések ha le fordítod a németet ez jön ki
  • TheSosy
    #16244
    Hátigen :D
    Csak nemtalálok semmit abban a .... model mappában amit akarok/ki akarok venni
  • dgufoplast
    #16243
    Ha össze van vonva az egész akkor egy neve lesz az egésznek széknek
  • TheSosy
    #16242
    Ja,és még azt szeretném tudni,hogy a buszban mi a neve a bal oldal üléssornak?
  • dgufoplast
    #16241
    Itt az sg láttad ? akkor írjál neki privát üzenetet mást nem tudok vagy ott a hol láttad őt ha lehet neki írni üzenetet
  • cifcuk
    #16240
    Sziasztok valamelyik topicban láttam egy embert aki teherautó ás egyéb modelleket készített otthon, nem 3ds maxal hanem valódi anyagokból.

    Nem tudjátok ki az lenne számára egy fizetős munkám.
  • alexander1993
    #16239
    Eltudnád mondani, mit és hogyan kéne átállítanom?
  • Bly24
    #16238
    Ilyen nincs:D A Jelcz M121MB busz tökéletes megy egy ideig, utána belső nézetbe akadozik, kívülről meg nem.
    Viszont a MAN NL202 még mindig nem jó valamiért.
    Az Ikarus 260 hibátlanul megy.
  • TheSosy
    #16237
    Jó estét!
    Most azt szeretném megkérdezni,hogy az ikarus 260 model mappájában mi a neve a kabin annak a részének,ami az ajtó és a mellette lévő baloldali résznek(nem a sofőrülés mögötti rész)?
  • Zoliikp
    #16236
    A megjelenítését az objektum saját pozíciója alapján végzi, viszont az animációt a buszhoz viszonyítva, annak a koordinációját veszi alapul.
    Tehát, ha el van fordítva a gomb, akkor az animáció meghívásakor kell megadni, hogy hány fokban térítse ki a busz középpontjához képest.
    (Elméletben de szépen le tudtam írni, megvalósításnál pedig vért izzadtam, hogy tényleg úgy is mozogjon...)
  • dgufoplast
    #16235
    Nem veszem annak de ott a cfg be ez(Fahrersitz)és akkor azt veszi sofőr ülésnek és azért jó de ha ki törölsz mindent akkor csak pattog a semmi be a sofőr gondolom ő úgy csinálta és azért nem jelent meg neki csak azért írtam azt
  • interstart
    #16234
    Az alapja ha jól olvastam egy X-Sim-es nyák, lehet ott az oldalukon rátalálsz a kapcsolási rajzra vagy a lapkára.
  • ccv520
    #16233
    A második megoldás engem érdekelne. Viszont a linkelt oldalon nem találok kapcsolási rajzot. Esetleg nem tudsz küldeni olyan linket, ahol azt is közlik?
  • interstart
    #16232
    Szia.

    A műszerfalad működésére bírásához két út vezet. Az egyik a billentyűzetes megoldás, hátránya hogy maximum 3 fény vezérelhető vele a műszerfalon ténylegesen (több is, de az nem fog a játéktól függeni).

    A másik módszer a bonyolultabb, ráadásul az Arduino ismerete szükséges hozzá. Ezt csak akkor ajánlom, ha rendelkezel egy kicsit mélyebb elektronikai ismeretekkel, mert anélkül lehetetlen elkészíteni az egészet. Ha mégis érdekel ez a módszer, akkor itt utánanézhetsz: LINK
  • Bly24
    #16231
    Be kapcsoltam a tükröződéseket de úgy sem jó.Sajnos maradnom kell az emeletes buszoknál meg az Ikarusnál.Pedig ez egy tök jó busz lenne de nem megy.
  • interstart
    #16230
    Sziasztok, lenne egy konvertálással kapcsolatos kérdésem. Új gombokat készítettem egy Ikarus műszerfalhoz és szeretném tudni, hogy a bekonvertálás után a gombok animálásakor a program a gombot az objektum középpontja körül fogja forgatni, vagy egyéb módon kell az animálást kivitelezni?
  • kem001
    #16229
    Csináltam az eredetiből másolatot, így lesz a legegyszerűbb
  • Zoliikp
    #16228
    Valamelyiket alapul kell venned, mert a scriptek nélkül nem fog működni.
    Persze, ha tudsz írni scripteket, anélkül, hogy tudnád mi mit csinál, talán menni fog alapok nélkül...
  • Zoliikp
    #16227
    Nem egy fájlt kell átírni ahhoz, hogy sikerüljön a terved.
    A passengerscabin tartalmazza a ki- és belépési pontokat, a paths az útvonalakat, és a door.osc szabályozza mindezt.
  • Zoliikp
    #16226
    Ez a D92-esé volt, amíg át nem írtam...


  • kem001
    #16225
    Egy érdekes kérdésem lenne.. Anno SD77-es busz alapjaira próbálkoztam buszt építeni, de azt hogy lehetne megoldani, hogy egy teljesen új busz alapjaira építsek, ami nem létezik a játékban? Remélem érhetően fogalmaztam..
  • alexander1993
    #16224
    Bocs a hiányos mondatért és a duplázásért.
  • alexander1993
    #16223
    Hogy lehet beállítani a buszoknál, hogy melyik ajtón száljanak fel és melyiken le az utasok?
    Előre is köszi az esetleges segítségeket.
  • alexander1993
    #16222
    Hogy lehet beállítani a buszoknál, hogy melyik ajtón száljanak fel és melyiken le?
    Előre is köszi az esetleges segítségeket.