63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • bpyfan
    #20803
    ÚÚ De király a metán festés. (bár én majd átírom magamnak a rendszámot BPG-547-re az legálbb még közlekedik)
  • LMG123
    #20802
    Ez így rengeteg helyet foglalna... :D
  • fghjk
    #20801
    Boccs lemaradt, hogy Válasz LMG123 üzenetére
  • fghjk
    #20800
    Én csinálnék másolatot a buszról, amit átneveznék valamire. Utána BKV festésre cserélném az összes festést. Majd a maps/Kispest/ailist-ben átírnám a buszokat arra a névre, amire átnevezted
  • LMG123
    #20799
    Valaki próbált már valamelyik pályán csak megadott festésű AI buszt beállítani? A Kispesten akarnám belőni, hogy csak BKV festésű buszok szaladgáljanak, mindent úgy írtam meg, ahogy kell, de betöltésnél megáll mindig a pálya és új pozíció betöltésénél... :( valakinek valami ötlet?
  • ozimak
    #20798
    Igen helyköziben biztos nem kell,de én jobban szeretem a városi pályákat :)
  • fghjk
    #20797
    Kedves BPI 129! Nem tudod felrakni a 412-őt ebben az állapotban?
  • Erlau Trans #20796
    Engem annyira nem zavar helyköziben, hogy nincs csengő, mert a régebbi az Ikarusokon nem igazán használják a helyközi járatokon (pl 266-osokban gyárilag nem is volt), csak a ½modernebb½ buszokon használatos.
  • LMG123
    #20795
    OFF: Ja, nem jött át most. :D
  • ozimak
    #20794
    Úgy látszik nem érezted az iróniát a hozzászólásomban :)
  • LMG123
    #20793
    Hajdú Volán metánbusz


    LETÖLTÉS

    Jászkun Volán fetés


    LETÖLTÉS

    Kunság Volán festés


    LETÖLTÉS
  • LMG123
    #20792
    Egyelőre a láthatáron sincsen Omsi kihívó...ez a rakás sz*r meg aztán főleg nem. :)
  • ozimak
    #20791
    Újabb OMSI kihívó XD
  • ozimak
    #20790
    Az a baj,hogy csak a nyomva tartásig szól. Nem úgy mint az ultimate verzióban ahol megnyomod,csörög és csak akkor áll le amikor minden ajtó becsukódott. Mint valójában. A gomb maga működik,mert kormányról nyomom.
  • matesz19
    #20789
    első hsz-rész: igen valahogy sejtettem hogy ilyesmiről lehet szó. Köszi

    második hsz-rész: igen csak hogy az oldal készítője nem tett oda semmilyen letöltő linket ahonnan le tudnám szedni a kellő objektumokat...

    De kis keresés után az omsihu-n megtaláltam ugyan ezt a pályát, de ott már össze van szépen készítve minden ami kellhet. Így a gond remélem meg is oldódodóik.
  • retoucher
    #20788
    Mellesleg elmondod majd, h lehet az üveget részlegesen texturázni?
    Köszi!
  • retoucher
    #20787
    Hello!

    Azt írtad, h a #20653 hsz-ben lévő 2 matricát felteszed az ajtókra ha kapsz jó minőségű képet róluk. Nos én megrajzoltam őket (png, háttér nélküli), remélem hasznáhatóak és sikerül felraknod őket!

    Itt a két matrica

    Jó éjt!
  • Zoliikp
    #20786
    Gyors kérdés:
    az baj, hogy csak a gomb nyomva tartásáig szól a csengő, vagy az, hogy billentyűről nem?
    Az első felét a kérdésnek holnap ellenőrzöm, a másodiknál viszont adj hozzá új gombot a KY_bell utasításhoz...
  • kem001
    #20785
    OFF: Komolyan mondom, hogy némelyiktek nélkül, nem tudnám, hogy mi lenne velünk, ha nem segítenétek.. Hatalmas köszönet eddigi, és további segítségetekért!
  • ozimak
    #20784
    Megpróbáltam,beraktam mindegyik door.osc-be úgy ahogy a képen van,de nem lett jó :( Ugyanúgy csak gombnyomásra csörög :( De azért köszönöm a segítséget!
  • gabesz012
    #20783
    Off: de szépek is voltak ezek cirka 17 évvel ezelőtt... Még a 412-esek is, aztán mára hogy néz ki az összes, már a felújítottak is kezdenek elkopni.
  • Zoliikp
    #20782
    Ha mégis megpróbálod még egyszer, kukkold meg ezt a képet:


    Csak úgy...
  • Szabeebmx
    #20781
    BKV verzsönnél elég ha törlitek a scipt mappát és bemásoljátok régi busz script mappáját és müködni fog minden rendesen :)Nem kell semmivel babrálni.
  • ozimak
    #20780
    Nekem az Ultimate(GMP) verzió volt meg. Most letöltöttem a BKV-sat. És abba akartam beletenni az Ultimate-ből a csengő scriptet.
  • Zoliikp
    #20779
    Csak kíváncsiság:
    -most mi egyazon buszról beszélünk, a 263-as 0.8.7-es verzióról?

    mert "átnyálaztam", de nem használ ilyen nevű scriptet, persze egyből nyivákol, hogy ismeretlen változó...
  • bence099
    #20778
    Miért nem tudom elindítani tehát beindítom és nem megy ?
  • ozimak
    #20777
    Ahogy Nagy Bandó mondaná: Megtaláltam,átmásoltam,elcsesztem,visszaraktam,befejeztem...

    Valami L.L.Door_ajtocsengo nem tetszett neki :)
  • Zoliikp
    #20776
    Kedves Matesz19!

    Először is megfejtjük magát a szöveget:
    -egy ismeretlen pályaobjektum a 631 járat, HBF-től Sonzig-ig tartó útvonalon, amelyre a menetrend 47-dik sorában lett hivatkozva.

    Másodszor, és szerintem a legfontosabb:
    -még ha nem is tudsz csehül, valahohy tessék értelmezni a letöltési linken kívűl a többi irományt. Ugyanis lehet benne utalás, hogy a készítő mely elemek megléte esetén garantálja, hogy a pálya működni fog...
  • matesz19
    #20775
    De azért köszi. :)
  • matesz19
    #20774
    Nem értek az ilyenhez, szóval nem is merek ilyenben turkálni :D
  • Brad33
    #20773
    Valami gubanc az útvonallal van. Ha picit is értesz az Editorhoz, könnyű kijavítani.
    Amúgy észrevettétek már ezt a "There are is at least" szöveget... meglehetősen érdekes angolsággal van megfogalmazva :D
  • matesz19
    #20772
    Sziasztok, van valakinek valami tippje hogy mi lehet a baja?? Most most szedtem le frissen az omsi.cz-ről, be másoltam mindent, de ezt írja ki, + még egy pár dolgot hiányol, pedig a rar-ban nem volt semmi Sceneryobjects, csak a pálya mappája, egy ailists, meg egy hof fájl azt ennyi...

  • Brad33
    #20771
    Rendben, köszi a tanácsot, holnap megnézem!
  • Zoliikp
    #20770
    Minden, eddig már megvalósított, és kiadott változtatást bele lehet tenni:
    csak halkan súgom meg, hogy a bus-fájlnak semmi köze ezekhez scriptek, csak annyi, hogy a játék számára megmutatja elérési út-szinten a használandó osc, txt fájlokat.
    Amennyiben érzel magadban annyit, hogy "babrálj" vele, akkor - ha Total Commandert is használsz-, a Script mappában indíts el egy keresést a Bell szóra.
    Meglátod, hogy melyik az a fájl, amelyikben előfordul, azokat megnyitva eléd tárul az igazság...
  • Zoliikp
    #20769
    Mielőtt elkezdenéd törölgetni, uninstal/isntal procedúrát, szánj rá 10 percet, hogy lenyugodva kipróbáld a következőket:
    - a Game Booster-rel töredezettség-mentesíted csak az Omsi könytárát;
    - kitörlöd a logfile.txt-t, miután megnézted, hogy melyik az a jármű, pálya, vagy egyéb objekt, amire a legtöbb bejegyzést kreál.

    "Gyorsabban" tölt be, valamint a kiiktatott hibás bejegyzéseket nem generálja újra, ezzel memóriát is "spórol"....
  • LMG123
    #20768
    Biztos nem kértél engedélyt a módosított kiadásra...
  • BkvFan
    #20767
    hát engem meg most meg kereset a készítő O:

    @omsidriver
    remélhetőleg igen. :)
  • omsidriver
    #20766
    A 2.0-ban a középső tükör is javítva lesz? Mert jelenleg nem lehet látni benne az ajtókat.
  • LMG123
    #20765
    Én már a 0.8.7-es egyes részeit átmásoltam a 0.7-esbe, az ajtó scriptjeit, hangokat totál nem, meg a festhetőséget, így a kettőből lehet egy jót összehozni, de tényleg egyre lejjebb megy a színvonal...a másik fórumon leírtam neki, hogy szerintem miért.
  • Erlau Trans #20764
    Maradjunk annyiban, hogy sokkal lazábban kezelik az ajtónyitást, zárást, vagy épen ellenkezőleg. Vagy semmi csengő, egyszer csak csukja, vagy egy-két mp csengő és csuk, de ez is csak azért mert úgy van ugye kötve, hogy zárás előtt csengőt kell nyomni. Aztán vannak a modernebb buszok ott az automatika még szövegel is zárás előtt, hangot is ad....