258
  • Icegod
    #18
    egy pofonért valakinek a családját megölni felnagytva úgy nézne ki, hogy egy palesztín rakéta -> atomtámadás gáza ellen ... azért nem ilyen drasztikusak az arányok...

    Petko:
    mindig az erősebb dönti el, hogy mi az igazság, ha utcán azok a 'jóakaró emberek' (gondolom a buckalakókra gondolsz) vannak többen, akkor abban a helyzetben ők döntik el, hogy mi a helyes... a megoldás: nem pattogunk. Egyébként egy pénztárcáért megölni valakit ismételten olyan dolog mint atomot küdleni egy rakéta miatt...
  • Darth Sidious
    #17
    Icegod, valószínűleg te is csak abból értenél, ha egyszer jól felpofoznának. Esetleg felrobbantanának az anyáddal, a feleségeddel, a gyerekeiddel és a testvéreiddel. Amúgy célzottan, kerülve a polgári áldozatokat. Pedig csak te szólogatsz be másnak. Ehhez mit szólnál?
    Ami Trianont illeti: hát igen, lehet, hogy a magyaroknak is kellett volna valami gerillaháborút indítani. De mi inkább birkák vagyunk, hagyjuk, hogy uralkodjanak rajtunk, mindegy, hogy Trianon, Szovjetúnió, USA, vagy éppen a szomszédos államok (bár a jelen helyzetben nem vagyok revizionista).
  • Petko
    #16
    csak nehogy az éjjeli utcán néhány bölcs és módfelett jóakaró ember is hasonó szeretetteljes helyreigazítás közepette adja tudtodra, hogy őket nagyon zavarja hogy azzal piszkálod őket hogy a pénztárcád és egyéb értéktárgyaid magadnál tartod ahelyett hogy a mindíg is odateremtett helyén, azaz náluk legyen
    megaztán ha nem ismered el teljesen egyértelmű univerzális igazságot és még ezen felül hőbörögsz eme teljesen jogos helyretétel ellen megeshet hogy ők finom szülői fricska közepette hegyes fémes tárgyal cirolgatják a pocakodat
  • vitus
    #15
    Mindegyik ország életében voltak korszakok amikor elnyomók voltak, de nem az a lényeg. Elismert államról beszélünk, senkinek nincs joga megsérten a szuverenítását. El kell vonatkoztatni a múlttól és a jövővel kell foglalkozni, aki mindig csak a múltat siratja és visszatekint, nem azon gondolkodik hogyan alakuljon a jövője az saját sírját ássa szép lassan. Ez olyan mintha Hű Magyarok nével életrehívnék egy szerveretet és terrortámadásokat csinálnék a Trianonpaloták ellen mert, hogy mennyire igazságtalan volt. Az volt, mi is voltunk igazságtalanok másokkal és ez minden ország életében előfordult így vagy úgy, de tovább kell lépni és tenni a jövőért nem pedig sírni és szánni saját magunkat. (ez nem ránk vonatkozik hanem mindenkire)
  • Icegod
    #14
    1920* elnézést, elírtam
  • Garrett27
    #13
    Egyetértek...

    "Amerikának meg pénzre lenne szüksége..." Amerika gazdasága már most nagy kölcsönöket kap Kínától...

  • Icegod
    #12
    "Szerintem sem Magyarország Romániát, sem London, Párizs, Brüsszel, stb. más népet nem nyom el"
    csak nézd meg mi volt 1921 junius 4-én, hogy akkor mit csináltak a románok, szlovákok, szerbek, stb francia támogatással... nem szent itt senki. Meg ha már itt tartunk mi hogy is kerültünk ide?
  • Alexease
    #11
    Ott sosem lesz nyugi, amig ilyen kavarodas van.
    A YouTube meg ertheto hogy leszedi a dolgokat, csak 1 videot neztem meg, de abban is folyamatosan mutatnak 1-2 teherkocsit, amire emberek maszkalnak fel, fegyeverket pakolgatnak, aztan szetlovik oket raketaval...

    Az hogy akciofilmben latnak ilyet az ember, legyen. Az hogy a hirekbe bombaznak egy varos, amit messzirol lehet latni, csak az epuleteket, OK. De valszeg ez mar eros...
  • Garrett27
    #10
    Eleve rossz hasonlat Romániát Izraellel szembeállítani..
  • Icegod
    #9
    egy ellentámadás célja nem az, hogy ugyanannyi embert megöljünk, mint amennyit ők megöltek, szépek is lennénk ... az a célja az ellentámadásnak, hogy az ellenséget megfélemlítsék, hogy a jövőben ne támadjon újra. Csak gondold át: valaki ad egy pofont, te is felpofozod mi történik? röhög egyet ... de ha agyba-főbe vered, többet nem igen pattog neked
  • mumpic
    #8
    A palesztin erők már megalakulása előttől fogva folyamatosan támadásoknak teszik ki Izraelt. Nem azért lövik most szét a seggüket, mert odapörköltek pár petárdát, hidd el.
    Az ország megalakulásának története folyamán folyamatosan nyitott volt arra hogy létrejöjjön egy palesztin állam (mert ugye addig nem létezett Palesztína, az a terület mindig valaki másé volt, az I. vh végéig pl Törökországé), de nem kértek belőle, mert a dölyfösség és beképzeltség nem engedte meg számukra hogy "üzleteljenek" a hitetlenekkel.
    A fegyverhordás meg nem opció, hanem kötelező ott, ugyanis mindenki hadköteles. Ez a feltétele annak hogy izraeli állampolgár légy, és aki odaköltözik, az vállalja is ezt.
  • Darth Sidious
    #7
    Tényleg, meg is feledkeztem a két támadás hatékonyságának az összehasonlításával. A Kasszam rakétákat kályhacsövekből készítik sufnikban. Kilövik őket az izraeli területre, ahol 40-ből egy eltalál egy sufnit, ahol leesik a polcról két festékesvödör. Erre Izrael egyetlen nap alatt 100 halottat okozó légitámadást hajt végre, az áldozatok száma pedig egy hét alatt 450-re emelkedett többezer sebesülttel! Az anyagi kár egyenesen felbecsülhetetlen és szégyenszemre kórházakat, mecseteket és iskolákat is porig romboltak! (Ja persze, elfelejtettem, hogy ott is rakéták voltak. Ez az egész palesztin nép terrorista. Mind a 3 millióan! Éljen az izraeli demokrácia és humanizmus!)
  • Darth Sidious
    #6
    Szerintem sem Magyarország Romániát, sem London, Párizs, Brüsszel, stb. más népet nem nyom el, hogy azok szabadságharcot folytassanak ellenük. Vagy tán Icegod és vitus elfelejtette, hogy jött létre Izrael állam, hogy igázták le Jordánia egy részét, ill. pont a gázai övezetet? Na ja, utána kivonultak. Máshol meg terjeszkednek. És a zsidó telepesek még a hivatalos hadseregnél is aljasabbak a palesztinokkal! A zsidó állam az egyetlen a világon, ahol a gyerekektől az aggastyánokig mindenki hordhat fegyvert és ha egy nem fajtárs polgártársát agyonlövi, azért dicséretet kap, nem börtönt.
  • HöfEE
    #5
    Nem vagy képben. A palesztinok támadtak ebben a jelenlegi konfliktusban tény. De egy picit túlzol, néhány tüzérségi lövésen kívül mást nem adtak le zsidó területekre ami ha jól tudom még halálos áldozatokat sem követelt , csupán sérültek voltak. Valamint a mai napig nem érte el az izraeli veszteségek száma a TIZET!!! Ezzel szemben izrael folyamatosan támadja a palesztin területek és a civil áldozatok száma már eléri a 100-at, és akkor a katonai veszteségekről még nem is beszéltem. Akkor most miről is beszélünk?
  • vitus
    #4
    És ugyan mint gondolhat az aki a térség legerősebb, mind anyagi, mind technikai téren legfejlettebb államát cseszegeti, annak mi lesz a jutalma? :) Ha kiprovokálják akkor az egész régiót móresre tanítja, nem ez lenne az első eset.
    Egyébbként megnézném, hogyha Londot, Párizst, Brüsszelt vagy akármelyik okostojást aki most tiltakozik, lőnék rakétákkal minden nap mit tenne. Tök mind1 mi a kiváltó ok, tök mind1 kinek mi fáj. Egy ország sem nézi tétlenül ha piszkálják még akkor sem ha tehetetlen és gyenge. És ugye Izrael gyakorlatilag bármit megtehet, nincs aki megálljt parancsolhat neki. Erősebb kutya ba**ik.
  • NEXUS6
    #3
    Ha összefüggéseiben nézzük a dolgot akkor az a Világ, amit az amcsik meg a zsidók szerettek volna "felépíteni" ma éppen romokban áll. Az emberek egyre kevésbé nyelik le a "terroristás" háborús hisztériás maszlagot, a dollár és az olaj ára a béka segge alatt, Amerikának meg pénzre lenne szüksége.
    Ilyenkor marha jól jön az örök érvényű adu, egy kis háború a közel keleten, amire az arabok rögtön megorrolnak valakire és azt mondják, mert mi mást mondhatnának, hogy OLAJ! Amire a tőzsdéken végre visszamegy annak ára a "szokásos" szintre.

    Kb az amerikai függetlenségi háború óta elismert hadviselési forma a gerilla/partizán/spec erőkkel végzett (terrorista) hadviselés. Most akkor törjön össze a szívem, mert mecsetekbe telepítették a rakétákat?
    Majd ha a Moszad arról lesz híres, hogy hanukára üdvözlőlapot küld a célszemélynek, melyben értesítik, hogy mikor keresik fel ügyvédeik a kérdéses ügyben. Az amcsik meg nem engedélyezik egy háborús zónában, hogy semmilyen törvényi szabályozás alá nem eső civil fegyveres "biztonsági" szervezetek randalírozzanak, pl Irakban.
  • Icegod
    #2
    milyen dohányról beszélsz észlény? ... egyébként te mit tettél volna, de őszintén? ha most a románok elkezdenének lőni ránk egy csomó rakétát, szerintem te is a halálukat kívánnád.
  • ziipp
    #1
    Ezt régebben úgy hívták, hogy propaganda.

    Egyébként meg nem tudom mit hittek, talán azt, hogy a világ szereti Izraelt? Ugyan! Ha részesülnék a dohányból, akkor talán. De így?