258
  • csuszi
    #178
    és ha az lennék, akkor nem vagyok magyar? itt születtem, itt adózok, itt teszek a HAZÁMÉRT. és valszeg az a buta, akinek még MINDIG nem válaszoltatok a felvetéseire: utoljára írom le (én a buta): HA A MAGYAROROK ELFOGLALTÁK A KÁRPÁT MEDENCÉT, AHOL SOHA NEM ÉLTEK, AKKOR AZ NEM UGYANAZ MINT AMIT A ZSIDÓK CSINÁLTAK ŐSI HAZÁJUKKAL?
    és ugyan semmi közötök hozzá de nem vagyok zsidó, de rühellem az olyan faszkalap, kirekesztő, másokat származásuk alapján megítélő primitív suttyókat mint amilyenek ti vagytok...
    és hidd el, tomcica képébe is mondanám amit leírok, nem vagyok beszarva egy olyan aljadéktól...

    de igaza van annak aki lentebb írta, ez neveltetés kérdése. biztos engem nevelnek félre a sokdiplomás orvos szüleim, és valóban én vagyok a buta...rühelljem a másikat mert afro-amerikai, a zsidók gonoszak, heil hitler, és éljenek a nagy magyarok, én meg húzzak el innen. faszlámák.
  • WoodrowWilson
    #177
    Akik nagyon hangoztatják, hogy nem lehet jogalap egy állam megalapításához, hogy az korábban létezett: ki nem szarja le mi VOLT? Megalapították valahogy, és most ott van. Kész. Teljesen mindegy, hogy ez ezer vagy 100 évvel ezelőtt történt, megtörtént, és most ez a helyzet. A te logikád alapján, most a palesztinoknak is mondhatjuk: ki nem szarja le mi volt? Elmúlt, megszívták. Ez nem lehet jogalap a terrorizmushoz meg a gerillaharchoz.
  • kabulos
    #176
    http://hvg.hu/velemeny/20090106_hamasz_izrael_palesztinok_gaza.aspx
  • cateran
    #175
    Akik nagyon hangoztatjak,hogy volt zsido kiralysag meg biroalom,meg anyam kinja: ki nem szarja le mi volt? volt,elmult,megszivtak..ez nem lehet jogalap 1 orszag alapitasahoz par szaz vagy ezer evvel kesobb (volt nagy magyarorszag is..szeretnem ha fegyvert ragadnatok a visszaszerzeseert...ja azt mar nem?sot regebben barlangokban laktunk..irany vissza..)
  • Emmegki
    #174
    Vagy tudod mit? Menj ki Erdélybe és hangoztasd ezt a székelyeknek. Biztosan örülnek hogy nem Magyarországon élnek, és elfelejtették a románok kegyetlenkedéseit, kék-sárga-piros kokárdát hord mind december 1-jén.
  • Emmegki
    #173
    Lehet rossz volt a példa, de azt akartam írni, hogy a magyar mindig kardot rántott a megszállók ellen. Dobó + a többi végvár vitézei, Bocskai az egyetlen sikeres szabadságharcunk vezére, a Zrínyiek, stb. Hatalmas károkat szenvedett az ország és a nép, de nem nyugodtunk bele. Ezért van ma Magyarország. Ha elfogadtuk volna a török/habsburg uralmat, ma nem lenne az.

    "Ugyanis a következő generációknak már rohadt mindegy, miért ölette meg magát a nagyapja. Abban az országban él, amibe beleszületett. Neki igazából fontosabb lenne, hogy ne ölesse meg magát a nagyapja, mint hogy milyen színű zászlót lenget."

    Ez az igazi degenerált liberális hozzáállás: "Ne törődjél semmivel, egyél zsemlét kiflivel". Amelyik nemzet magáévá teszi, annak harangoztak.

    Régen hírből sem ismerték, akkor normálisak voltak az emberek, hűek a gyökereikhez. Az unokának kötelessége volt szembeszálni azzal akik megölték a nagyapját, mert a becsület úgy kívánta.
  • kukacos
    #172
    Szóval a törököket a dicső magyar partizánok űzték ki tőlünk, és nem a Habsburgok... :) Az igazság viszont az, hogy Magyarország megszállt része már kezdett a balkáni államok mintájára együttélni a törökökkel. A Szent Liga, magyarán a Habsburg területszerzési ambíciók nélkül úgy is maradtak volna jó darabig. Akkoriban ugyanis a nemzeti eszme még rohadt messze volt attól, hogy bárki is kövesse.

    Azzal se vagy tisztában, hogy ha máshogy történt volna, akkor most azt mondanád, hogy nagy szerencsém, hogy régen kardot ragadtak, így most nem Magyarországon élünk. Ugyanis a következő generációknak már rohadt mindegy, miért ölette meg magát a nagyapja. Abban az országban él, amibe beleszületett. Neki igazából fontosabb lenne, hogy ne ölesse meg magát a nagyapja, mint hogy milyen színű zászlót lenget.
  • mumpic
    #171
    Hát ja, a tóra meg a talmud helyenként elég húzós, de erre meg mondom azt hogy a korán is durva :-/.

    Amúgy szerintem a üzleti érzéke az európai zsidó társadalomnak pont amiatt fejlődött ki, hogy az ókorban (vagy a középkorban? :) megfosztották őket a földtulajdonláshoz való joguktól, ezért csak a kereskedelem maradt nekik.
  • Mythic
    #170
    Az életbol vett példáim elsosorban nem a pénzrol szólnak, hanem a zsidók viselkedésérol minden nem zsidóval szemben. Elismerem, azokban a médiákban, amelyeket nem a zsidók irányítanak, valóban elsosorban ez az anyagi vonzat kerul terítékre. De, azért ott is vannak olyan kényes kérdések, amelyek táptalajt adnak ezeknek a feltételezéseknek. Volt szerencsém egy haláltábort megjárt zsidóval is beszélgetni. Na, a beszélgetés után megértettem miért kerult oda, pedig csupán világi dolgokról beszélgettunk, vagyis inkább csak hallgattam, mert úgy gondolta, hogy majd o megneveli ezt a gyereket. A pénzhez visszatérve, van uzleti érzékuk ezt be kell ismerni, de gazdagságukhoz hozzájárulnak azok a belso torvények is, amelyeket vallásuk szab meg és nem nevezhetoek éppen emberségesnek. Sajnos már nem emlékszem tisztán, hogy pontosan mely torvényekrol van szó, már évekkel ezelott olvastam róluk, de mélységesen felháborított, hogy a mai zsidó nevelést kapó gyerekek is ilyen torvényeket ismernek meg. Ha érdekel, egészen biztosan felvilágosít egy a Talmudot ismero nem zsidó személy. Ok állítólag nem beszélnek idegeneknek ilyenekrol. Mennyire vagy te abban a termofoldben biztos? :))) A világválságról is a zsidók tehetnek??? Errol, eddig nem tudtam. Újabb fekete pont! :D
  • Emmegki
    #169
    Nagy szerencséd, hogy régen nem ilyen sületlenségeken gondolkoztak az emberek - hogy kinek mennyi joga van nálunk lakni - hanem kardot ragadtak. Így most nem Törökországban élünk.

    De Seghedin, Debreþin és Bichiº-Ciaba magyar lakossága is őslakosnak tekintené ma a románokat, ha éppen oda kerül a határ 1920-ban. (Mert ugye tudjuk, a Tiszáig tart az ősi román föld, mi csak betelepültünk ide.)
  • Emmegki
    #168
    A dán király sárga csillaga mese.

    http://www.urbanlegends.hu/2005/07/08/a-dan-kiraly-peldamutatasa/
  • mumpic
    #167
    A mai generációk azt hallják a régiektől, hogy a zsidók így, a zsidók úgy. Mindezt abból, hogy ha egy pénzes ürgénél kiborul valami bili, akkor be lehet róla bizonyítani hogy zsidó, és ez elég is ahhoz, hogy egy egész nemzetet lehessen utálni? A 40-es évek telepese azért ment izraelbe, és költözött kibucba, hogy a sivatagból termődöldet csináljon. Őt is utálni kéne azért, mert egy pénzes zsidó világválságot okozott?
  • Mythic
    #166
    Ezek szerint generációról generációra oroklodott az a viselkedés is, ami miatt kialakult még valahol ez a gyulolet. Másrészt nem gondolnám, hogy én ebben nottem volna fel, mert nekem kérdeznem kellett, senki sem mesélt magától. Nagyon nem divat a családomban a nyílt gyulolet, és nem is volt sosem téma. De ahogy egyre oregebb és tanultabb lettem, és voltak olyan kérdéseim amelyeket anno még feltehettem a világháborút is megélt nagyszuleimnek, vagy más idos embereknek a munka mellett. Rá kellett jonnom, hogy ok sem látják másképp a dolgokat, csak ok úgy nottek fel, hogy a te neved kuss, a világot az országot mások irányítják, a véleményed pedig semmit sem ér. A mai generációk viszont nem ebben nottek fel, most lesz csak igazán problémás az élet a Foldon.
  • uniu
    #165
    nem biztos, h palesztin párti, csak egyszerűen zsidógyűlölő :)) Érdekes módon az az arab országok is...de miért is miért is... segítene vki ?:))
  • Gaboca76
    #164
    Sir Quno Jed képeire csak enyit tudom mondani.
    Igy fer nem????
  • who am I 7
    #163
    Má megint megy a zsidózás? nem véletlen..mint ahogy semmi sem véletlen...
  • mumpic
    #162
    Vagy inkább "öröklődött" a gyűlölet. Egyik nagyapám is palesztin párti, már kis korom óta azt hallottam tőle minden tv hírre reagálva "hogy a zsidó anyátok", meg "Ábrahám fattyai", stb. Most képzeld el, ha meg is "magyarázza" hogy miért gondolja ezt (amivel azóta próbálkozott, de kb olyan vehemensen, és tajtékozva, hogy idősebb ésszel nem tartottam elfogadhatónak), akkor bennem is kialakítja az antiszemita látásmódot. Mint a palesztin gyerekeknek a tévés sulykolás.
  • Mythic
    #161
    Az én véleményem saját élettapasztalatomon alapszik, és nem rágta senki a fulembe. Arról nem tehetek, hogy az én életem problémáit alátámasszák az olyan "idióták", mint tomika és társai néhány nyilvános beszéde. Sot egyre inkább tobb ember meri elmondani, hogy bizony nekem ez nem tetszik, hiába az elmúlt évtizedek agymosása. Sot, ha nagyon idos emberekkel is van szerencsém beszélgetni errol, akkor egy ido után feltor bennuk, amit évtizedekig a politika és a rendszer próbált beléjuk folytani, és saját hasonló tapasztalataikat osztják meg velem, hgy bizony nagyon régen is ilyen volt. Érdekes, még nem igazán hallottam olyan régi torténetet, ahol a zsidókról, mint az adott társadalom pozitívan kiemelkedo személyiségeirol beszélnek, csakúgy mint a cigányságról. Vannak kivételek, de az általános megitélés étvizedekkel ezelott is ugyanilyen volt. Ez vajon véletlen? Pedig akkor nem volt tv, internet. Mindenki csak kicsi mikrokornyezetébol tudott kiindulni, és eléggé hasonló vélemények alakultak ki. Nagyon sok itt a véletlen, nem?
  • Inquisitor
    #160
    ", arab hackerek ugyanis jónéhány izraeli oldalt törtek fel, mintegy bosszúként a Gaza-i történésekért."

    Ez azért érdekes, mert az Arabusok nem szeressék a Palesztínokat, persze kivéve ha Izraelnek lehet ugrani miattuk.
  • uniu
    #159
    Mythic: jól látod azt amit mondani akartam. Csak nem akartam ennyire szájbarágós stílusba lemenni. Az az érzésem, hogy "csuszi" valami zsidó eresztés, és sajnos igaz az a mondás:"Ha a zsidó buta akkor nagyon buta." De vissza a témához: véletlen, hogy már maga Jézus is kiparancsolta a zsidókat a templomból ?? Az Egyiptomiak is elzavarták őket a sivatagba ? Nem tudom összepároztatni ezt a két dolgot: Nem tud beilleszkedni egy nép akinek ősi gyűlöletszavai vannak a nem közülük valókra... mi lehet a gond ?:))
  • uniu
    #158
    nocsak-nocsak, a magyar nyelvtan bajnok!:) hol a "h" betűd a kuruc után ?:)Most akkor melyik site-ot olvasod kuruc.info vagy kuruch.info, mert nem mindegy, teljesen különbözőek is lehetnek az infók a 2 oldalon!:))
  • Mythic
    #157
    Jah és a 3x is felvetett eszmefuttatásodhoz csak ennyit fuznék hozzá: a világon ma még létezo nemzetek (izraeliták, franciák, spanyolok, magyarok...) vajon így egyszer a semmibol jottek létre? Vagy esetleg nem 1000 évvel, hanem 5000 évvel ezelott nem éltek már itt olyan emberek, amelyek elvándoroltak keletre, majd 3000 évvel vissza? Oszintén fogalmunk sincs, hogy pontosan mikor és hol éltek egészen pontosan a magyarok osei a kezdetektol fogva. De egyetlen nemzet sem. A nemzetek úgy alakultak ki, hogy egy adott idoben meghatározott helyen és azonos kultúrával rendelkezo embereket csoportosították. Ha nem 1000évben, hanem az emberiség torténelmének egészében gondolkodsz, akkor az állításod teljesen helytelen. Ez alapján nem lehet meghatározni, hogy egy nemzetnek mely teruletekhez van joga. Ezt gyakorlatilag mindig az adott pillanatban létezo politika és világnézet alakítja ki! Másrészt Európa még ráfázhat erre az USA valagát nyalogató politikára, mikozben valóban fuggetlen politikát kellene folytatnia. Az iszlám világgal nem kellene játszani, és így mi is csak áldozatunk leszunk. Az USA meg nyugodtan csináljon amit akar, talán Obamával torténik valami változás a jó oldal felé is.
  • Mythic
    #156
    csuszi te zsidó vagy? Gyonyoruen alátámasztod az állításaid, amit már túl gyakran lehet itt-ott olvasni, csak nem sokan hiszik el. Gondolom nagy királyság más távollétében itt idiótázni, amíg nem tudja magát megvédeni. Ilyet valaki szemébe szokás mondani egyenes gerincu embereknél.
  • Egerwin
    #155
    Ha kicsit is odafigyelnél, észrevennéd, hogy a média nagy része zsidó kézben van, ergó ez meg is cáfolja azt amit írtál.
  • Rexhawk
    #154
    "3.szor írom le."

    haggyad a ferdítést már megtanulta a kuruc.infon.
  • mumpic
    #153
    ja ok, így megvan.
  • csuszi
    #152
    tomcat az az idióta.
  • mumpic
    #151
    ki az a tomika?
  • kukacos
    #150
    Helyesen az analógiád úgy hangzik, hogy ha az én apám házában szült volna az az asszony, apám és az asszony halott, én meg már ötven éve élek valahol máshol, valóban nem lenne morális most kitetetni a cigány asszony gyermekét abból a házból. Az én életem milyen alapon lenne fontosabb, mint az ott élőé? Nem is tetethetném ki, a jog ismeri az elbirtoklás fogalmát, pontosan azt szentesítve, amiről beszélek.
  • csuszi
    #149
    és a zsidó gyűlölet Jézusnál kezdődött. és minden onnan ered, csak már nem azért rühellik őket a retardáltak, hanem mer' ők gazdagok, meg ők uralnak mindnet, meg ők tehetnek mindenről, meg Magyarország azér van szarban, meg sorolhatnám még a többi baromsdágot... de nem leszek szellemi toprongy tomika szócsöve.
  • csuszi
    #148
    nem válaszoltál: felfogtam én mindent, arra utaltál, hogy nincs arról fogalmunk mi történ 1100 éve. ém eg erre azt mondom, nonszensz azt hinni, hogy a magyarok csak úgy idetelepültek egy üres területre. ergo valakit innen kibasztunk, tök mindegy kit, és kik vagyunk és szovjet propaganda hogy kitől származunk hót mindegy. tehát ugyanazt csináltuk mint Izrael 60 éve. csak régebben. és ráadásul nekünk nem volt előtte pár ezer éve itt "házunk...ahogy te írtad" vagy ami vonatkozik a cigányok és zsidók ellen, az nem vonatkozik a magyarok ellen? amíg a cigány asszony az én házamban szül logika érvényesül, addig a palesztínok Izraelben már nem?

    és végül akkor megint (hátha most észreveszed:)):
    ost elüldöznének innen az országból teszem azt 2020 környékén, pár ezer évig tekeregnénk a világban, visszatérnénk, honfoglalnánk (nevezzük el második nagy honfoglalásnak:)) akkor joggal terrorizálhatnának minekt a szomszédaink?"
    és
    "és mi haragudhatunk még az iszlámra a több száz év elnyomás miatt? vag yinkább állunk az arab-francia (óóó trianon)- orosz (óóóó 50év) oldalra? nem téma...tomika megmondja a frankót, mindegy az csak szeressék az övéi:)"

    3.szor írom le.

  • uniu
    #147
    De valaszoltam csak nem fogtad fel. Miert vitatkozzunk olyan dolgon melyet egyikunk sem tud bizonyosan? Ez volt az a mondat hogy:"Az, hogy mi tortent 896-ban epp olyan talanyos mint az, hogy finn-ugor szarmazasuak vagyunk-e.. " Az Ural hegyseg meg ezek mint kiderult, csak egy orosz "baratsagot" elfogado propaganda volt. Hogy kit miert uldoztek el ? A zsidokat es a ciganyokat evezredek ota uldozik ill. menekulnek. Nem veletlenul!!! Az a nep ahol a nem kozuluk valokat goj-nak es gadzso-nak (lelketlen allat a forditasa kb, de nincs is ra megfelelo magyar szo), ott finoman szolva is bajos a beilleszkedes.
    A palesztin-zsido konfliktus kb igy nezki: 1 palasztin kalyhacso raketa, 1 zsido pancelos szakasz elesloveszete egy palasztin negyedben. Nem bekulnenek a palesztinok ? Ki is gyilkolta meg Yitzhak Rabin-t ?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Yitzhak_Rabin
  • uniu
    #146
    Kivancsi lennek, ha a te hazadban szulne egy cigany asszony a tavolletedben, atiratnad-e a hazadat...
  • kukacos
    #145
    Szerintem egyszerű: a megoldás az, hogy a gyermekek már nem felelősek apáik bűneiért. Senkinek nincs joga a gyerekeken számonkérni azt, amit az apjuk követett el. Annak a zsidó gyereknek, aki már Tel-Avivban született és ott nőtt fel, már több joga van ott élni, mint a gázai palesztin gyereknek, aki csak arra hivatkozhat, hogy az ő apja valamikor a múltban a zsidó gyerek házában élt. Az az állam, aki egy generáción át létezik, mindenféle szempontból kivívta a létezés jogát. A palesztin kérhet kompenzációt, de nincs értelme még egyszer megismételni ugyanazt a szenvedést, csak most más résztvevőkkel.
  • kukacos
    #144
    És mélyen igaz.
  • Sir Quno Jedi
    #143
  • Sir Quno Jedi
    #142
  • kukacos
    #141
    Tények: 1. Irán pénzeli a Hamaszt, 2. Iránnak egyetlen nap alatt bejön a költsége. Nem azt mondom, hogy az olajmaffia tervelte ki az egészet, ez sosem ilyen egyszerű ilyen szinten, ezernyi ok és szándék találkozik egy eredőben. De ha neked van kettő jobb ötleted is, ami mélyebben magyarázza a konfliktust, elő vele.

    "A 40-es hozzászólásomban nem a palesztinokat mentegettem"

    Csak épp hozzátetted, hogy a gyerekgyilkosság kizárólag Izrael privilégiuma...

    "Megvan a francia forradalom, vagy esetleg a népek szuverenitása mond valamit?"

    Most akkor azért lehet a magyaroknak, amit a zsidóknak nem, mert kétszáz évvel ezelőtt pár parókás francia kitalált valamit? Az emberi történelem mozgatórugóit nem írja át néhány filozófiai gondolat. Egyébként mi köze a népszuverenitásnak az egészhez? Itt most zsidók feszülnek palesztinnek, nem valami osztályharc van.

    "már nem jófejség csak úgy népeket kényünk-kedvünk szerint megszállni és pusztítani"

    Előtte meg az volt, nemigaz? Peches zsidók, tetszettek volna korábban foglalni?

    Ha te az európai zsidóság üldözését és a palesztinok nyomorát egy kalap alá veszed, ha szerinted a zsidók a kizárólagos agresszorok ebben a konfliktusban és ők kezdték, így ellenük bármilyen agresszió igazolt, akkor analfabéta vagy történelemből. Nem fogom neked elmagyarázni, olvass utána. Annyit elárulok előre, hogy a valóság sosem fekete és fehér. Jó művelődést.
  • Sir Quno Jedi
    #140
  • kader
    #139
    én neked adok igazat :D