258
  • csuszi
    #138
    nem helyes logika (ergo nem válaszoltál semmire). akkor ide születtünk? mi senkitől nem vettünk el semmit? és igaz mégse egy kérdésem volt, de:
    "ost elüldöznének innen az országból teszem azt 2020 környékén, pár ezer évig tekeregnénk a világban, visszatérnénk, honfoglalnánk (nevezzük el második nagy honfoglalásnak:)) akkor joggal terrorizálhatnának minekt a szomszédaink?"
    és
    "és mi haragudhatunk még az iszlámra a több száz év elnyomás miatt? vag yinkább állunk az arab-francia (óóó trianon)- orosz (óóóó 50év) oldalra? nem téma...tomika megmondja a frankót, mindegy az csak szeressék az övéi:)"
    és a németek társadalmi fejlettségben sehol nincsenek a skandinávokhoz képest...mondjuk életszínvonalban sem elárulom. a legfejlettebbek: skandinávok, Kanada, Ausztrálok...csupa antiszemita ország.
  • uniu
    #137
    Az, hogy mi tortent 896-ban epp olyan talanyos mint az, hogy finn-ugor szarmazasuak vagyunk-e..
  • uniu
    #136
    Ez hulyeseg. Nezd meg most a nemeteket. Jol elnek-e ? Hogy lehet az...hiszen...
  • csuszi
    #135
    amikor hitler kitalálta a jelölősdi baromságait a megszállás után Dániában, akkor válaszul másnap az egész királyi család csillagokat viselt (ki a meleg jelzőt, ki a zsidót stb.) - biztos ők csinálnak valamit rosszil pár évszázada... de nem baj, nekünk a tomika féle királyok jutnak.
    úgyis elvakult mindkát oldal és nagyon bonyolult a helyzet, lusta vagyok mindenre kitérni (vallási alap, olaj, pénz, hatalmi kérdés, történelmi sérelmek). de nekem azért egy kérdésem lenne.
    régen volt zsidó kiráylság. elüldöztettek, visszatértek, honfoglaltak, most védik.
    és a kérdés. ha minket (igen, én is magyar vagyok) most elüldöznének innen az országból teszem azt 2020 környékén, pár ezer évig tekeregnénk a világban, visszatérnénk, honfoglalnánk (nevezzük el második nagy honfoglalásnak:)) akkor joggal terrorizálhatnának minekt a szomszédaink? vagy mennyi időnek kell eltelnie hogy az Izrael jogos állam legyen?;) 3000-ben már védhetik magukat?
    és minket joggal terrorizáhatnának azok a népek akiket kibasztunk innen 895 környékén? vagy nekik már nem szabad, mert elévült az eu jogban?:) és mi haragudhatunk még az iszlámra a több száz év elnyomás miatt? vag yinkább állunk az arab-francia (óóó trianon)- orosz (óóóó 50év) oldalra? nem téma...tomika megmondja a frankót, mindegy az csak szeressék az övéi:)

    ui.: atv-ét nemnézek, se hír tv-ét, csak néha gondolkodom:)
  • dondore
    #134
    Válasz: nem mi. A dánok voltak. Mer ez ilyen összetartó nép. Azér is élünk b@szott jól.
  • Molnibalage
    #133
    Még minidg nem vágom mit írsz. Soha nem verték ki őket onnan akárhogy is említed őket...
  • uniu
    #132
    Gyengebbek kegveert: Izraeli hadsereg. A szoismetles elkerulese miatt irtam igy, hogy a zsidokat, de a szovegkornyezetbol ez latszik is, de erdekes modon csak te nem ertetted meg....

    Nem vilagositalak mert nincs ertelme. Tobben is irtak ahhoz a hozzaszolasodhoz velem osszecsengo velemenyt. Eleg ha csak egyszeruen szegyelled magad a kijelentesedert, tobbet ugysem tehetsz. (Az agyatultetes meg nem lehetseges)
  • Molnibalage
    #131
    És? Talán csekkold le első körben, hogy hány gépet vettek, hányat kaptak az izraeliek. Akkor tekits át a túloldalra és csak egyiptomot nézd. Legalább 2-szer kapták szét és 2-szer fegyverezte fel újra a SZU. És az csak egyitom. Több ezer SAM indítás volt. A rakéták honnan jöttek szerinted? Egyiptom '56, '67 és '73 és köztes balhék (Anyagháború) alatt alsó hangon is 500 gépet veszetett így fejből, de azért ezt ne vedd szentírásnak. '73-as háborúban a jenki 35 ezer tonna hadianyagot szállított és átadott cirka 50 vadászgépet (A-4 és F-4 gépeket). A háború végén már pakisztáni (!) pilóták is repültek egyiptomi gépekkel. Az lehet, hogy USA tolta izrael szekerét, de a szovjet testvéri segítséghez képes azért durván vannak eltérések.
  • Molnibalage
    #130
    Ez az egy poszt nagyjából elárulta, hogy semmit nem tudsz izrael történelméről. A Sínai-félszigetről soha nem verték ki a zsidókat. Még '73-ben sem. Csak jól visszanyomták őket. Aztán a '73-as háborút a csatorna túloldalán fejezte be az IDF. Ott zsákmányoltak több SAM-et sértetlenül és 60 db (!) zsákmány Zsu-23-at még rendszerbe is állították!
  • Molnibalage
    #129
    Akkor tessék, világosítsál fel.
  • kabulos
    #128
    "2009-01-05 11:07:46 - Redivivus
    A dúsgazdag öbölbeli olajsejkségek éves jövedelmük töredékéből emberi életet tudnának biztosítani palesztin testvéreiknek. De nem teszik, inkább hagyják őket szenvedni, radikalizálódni és meghalni. Legfeljebb néhány tucattal több Rolls Royce, Ferrari, Mazerati és Mercedes parkol majd a paloták légkondicionált garázsaiban. Közben az királyok, emírek, sejkek könnyekkel a szemükben imádkoznak Allahhoz testvéreikért..."
  • mumpic
    #127
    Hát, megelőző támadás volt, a földön álló repülőgépeket lőtték, meg volt egy nagy véres tankcsata. Nem Területszerzés volt a lényeg. Annyiban lett nagyobb Izrael, hogy a Negev sivatagban van egy ütköző-sáv, ahol lehet haderőt csoportosítani, de északon is vannak ilyen ütköző-sávok Libanon meg Szíria felől.
  • mumpic
    #126
    ez is érdekes
  • uniu
    #125
    Az amcsik logisztikai segitseged adtak. Nem dicsoseges gyozelem volt egyiptom reszerol sot, el is vesztettek a csatat. De megsem a Szuezi csatornaig van Izrael hatara.
  • uniu
    #124
    Nem tudom mi valtozott, de mar sajat fulemmel is hallottam zsido fiatal(kb28) szajabol, hogy:"Berlin es Budapest ugyan az volt a II. vh idejen" a Horty temanal: megemlitettem a zsidobujtatast es menekitest, a fovarosban... a valasz erre:"De csak Budapesten, videken nem!" Kivancsi lennek mennyire bujtattak pl Berlinben a zsidokat... Na mindegy. Rovid beszelgetesem volt eme "ertelmes" fiatalemberrel :))Amugy az SZDSZ sztem mar letagadna azt, hogy `93-ban Horty ujratemetesenel zsidok is hoztak koszorukat heber feliratokkal, halabol a kimenekitesukert.
    Horty ujratemetese
  • mumpic
    #123
    Cikk az origón az olajárról
  • mumpic
    #122
    A hatnapos háborúra gondolsz? Abba nem szólt bele az Usa, Izraelt pedig nem verte vissza Egyiptom, hiszen az egyiptomi haderő 70%-a megsemmisült.
  • uniu
    #121
    Ha jol emlexem, amikor Izrael lerohanta Egyiptomot egeszen a Szuezi csatornaig, mindenki szemet hunyt az amcsik is csak akkor segitettek meg Izraelt amikor visszavertek a picsaba zsido sereget a Sinai-felszigetrol.
    Csodalkoznek, ha most beavatkozna barki is.
  • kabulos
    #120
    Valakit utalni kell ki legyen?
  • Slim Rick
    #119
    Ezt a zsidóellenességet nem nagyon értem itt Mo.-n . Nem mi voltunk azok akik bújtattuk és segítettük őket ahogy csak lehetett,a 2Vh.-ban ? Akár nagyban is, lásd Horty .

    Mi változott ?
  • kabulos
    #118
    Ok akkor legyek zsido, mit szamit a felesegem zsido meg akkor mar a gyerekem is.
    Nagy Arja baratom!
  • willcox
    #117
    "Izraelben elek,(nem vagyok zsido" - dehogynem :)
  • uniu
    #116
    Latod ennyit tudsz. Fogalmad sincs minek van erteke minek nem. Ez lehet a fiatal korod miatt is de lehet, hgy csak szimplan debil vagy.
  • Sir Quno Jedi
    #115
    Most, hogy már a Merkava 4-eseket eléggé feturbózták, végre árulják a 3-asokat! Vegyünk pár tucatot és nagy Magyarország (vagy bármi ami jólesik) egyből közelebb kerül! :D Persze Putyintól olcsóbban kapnánk leselejtezett orosz tankokat (azisjó).
  • kabulos
    #114
    A Hamasz is csak azert van mert Iran penzeli ha nem lovoldoznenek raketakat
    akoor meg el kellene menniuk dolgozni veletlenul.
  • kabulos
    #113
    En Izraelben elek,(nem vagyok zsido,ha ez szamit)sok arabot ismerek es nyugodtan allithatom hogy az arab egy semmirekello nepseg. Es azt is hogy ahol muszlimok elnek ott olik egymast, a sajat gyerekeiket is nyugodt szivvel legyilkoljak ha az
    valamit vetett a szent konyv ellen. En kilovetnem mindet az urbe azt eljenek ott.
  • uniu
    #112
    ultrared-nek tokeletesen igaza van abban, hogy hogyan helyes informalodni, de azzal kiegeszitenem, hogy hiteles csatorna NINCS! Csak ugy lehet az igazsagot kihamozni, ha sok csatornat es forrast megnez az ember es fejben hasonlit. Senki ne vegye sertesnek, de ehhez esz is kell es megfelelo alapmuveltseg (pl tortenelmi). Barmilyen meredeknek is hangzik, a kuruc az egyik leghitelesebb hirforras. (A stiluson lehetne vitatkozni, de ez az amin lehet es szabad valtoztatni, nem a hir tartalman) De pl meg mindig kellemesebb es konyedebb mint a c-press(cigany-roma site) nevu hiroldale a kommentelok szinvonalahoz kepest pedig a kuruc maga a selymes reggeli harmat.
    Erdemes megnezni a c-presst, ott eleg primitiv es konnyen tettenerheto a hirek manipulalasa(kevesbe lehet bujtatni, hogy gyengebb kepessegu emberek is megertsek)
  • AranyKéz
    #111
    > csak az egyiknek nagyobb befolyása van a nyugati médiákra

    Ha kicsit is odafigyelnél, észrevennéd hogy a nyugati médiák éjjel-nappal Izraelt ocsmányolják.
  • uniu
    #110
    Rexhawk: "kuruch.info" ezt mely hiteles forrasbol meritetted, hogy egy ilyen regi, patinas, magyar szot ch-val irsz ? Es meg te akarod megmondani a tutit, hogy mi a hiteles es mi a nem ? Mar ne is haragudj, de hol szulettel vagy hol elsz ?
  • joebacsi
    #109
    Mindkét félnek igaza van, egyikőjük se válogat az eszközökben, hogy ezt az igazat érvényesítse, csak az egyiknek nagyobb befolyása van a nyugati médiákra és el tudja hitetni, hogy ő valójában csak a békés, sokat szenvedett, szent hazáját anyatigrisként védő oroszlán, aki mindig csak visszaüt, ha piszkálják.

    Nem mintha ez elítélendő lenne, ez is egy eszköz amit használ, csak sajnos az elvakultakon kívül az emberek nagy része annyira nem hiszi el ezt a sok maszlagot, amit a pofájába akarnak tolni :)
  • Molnibalage
    #108
    Nem így gondoltam, csak mint tényt megjegyeztem.
  • Molnibalage
    #107
    Miért is? Én egy jobb Magyaroszágot szeretnék. A mostani garnitúra bizonyítottan nem képes erre. 25 éve sem ment, most sem. Milyen meglepő...

    Persze ettől még nem kívánom más ország befolyását itt túlzottam, ha csak nem Svájcét. Támadjuk meg őket és azonnal adjuk meg magunkat és kérjük a svájci csapatok és rendvédelmi erők bevonulását. :)

    Őszintén szólva sok a turbómagyar. Jaj, hogy én mekkora magyar vagyok. Aha. Akkor tetszettek volna forradalmat csinálni és felkötni az elvtársakat 20 éve. Én akkor 6 éves volt, nem tehettem meg. Sajnos most sem...
  • narumon
    #106
    "Izrael ugyanis történelmileg létezett. Volt zsidó királyság."

    Ahhan. És akkor minden valaha létezett országnak / nemzetnek joga van most saját államot alapitani? Lengyelek biztos dijaznának egy Poroszországot, de a legütősebb egy jó kis azték birodalom lenne az usa-ban. :D
  • narumon
    #105
    Na ezért a hozzászólásért szégyeld el magad kurvagyorsan. Nem magyar az ilyen.
  • calibra83
    #104
    Hát nehéz ezekhez a kommentekhez hozzászólni, de alapvetően ultrared-nek igaza van.Csak azt nem teszi hozzá, hogy a zsidók kb. 5000 éve ott vannak és szerintem nekik több joguk van Jeruzsálemhez, meg (kisebb)izraelhez! Az biztos, se a zsidók se a muszlimok nem szentek. Azóta olyan sz@r a világ mikor Mohamed próféta létrehozta(6.század) az iszlám vallást(pl.mint a csillagkapuban az Ori), amit tűzzel-vassal "terjeszteni" kell!A mi országunkat is jó szétb@szták 3 részre, tehát az egész innen kezdődik és nem is lesz vége...

    Abban pedig igaza van ultrared-nek, hogy nálunk és máshol is a ballib média és az egész zsidóság hazudozik. Pl: Hitler nem jutott volna hatalomra, ha nagy tőkés zsidók nem támogatják, mert tudták ha németek fegyverkeznek akkor az nekik jó pénz, csak mikor már rájuk került a "sor" már az nem tetszett nekik.
    Vagy amikor hitler madagaszkárra "küldte" volna el őket, meggyőzték ,hogy túl drága lenne.A másik megoldás mikor USA nem akarta befogadni a zsidókat, szartak ők rá nekik(amcsi zsidóknak) csak a biznisz a fontos.(ja és nem vagyok neonáci mert ezt mondom, tehát nem tagadom a zsidó holokausztot sem a kurd holokausztot amit a törökök nem ismernek el!)


  • mcninja
    #103
    Reklámozzák a Háborút...
    Hamarosan pénzt is szednek majd érte...
  • Molnibalage
    #102
    "Szerintem a területemre kérdezésem nélkül erőszakosan betolakodót bármilyen eszközzel eltávolíthatom és nehogy már a betolakodó nyivákolja tele a szomszédságot, hogy jajj de hisz ezek védekeznek...hát nem szégyellik magukat?"

    Most akkor itt miről is beszélsz pontosan? Mert azt már írtam, hogy Palsztína soha nem létezett. Maga a terület is csak kb. a Jarmuki csata óta arab. Azelőtt a környéken sem voltak... Ennyi erővel akkor adjuk nekik vissza Spanyolország egy részét, mert ott voltak sokszáz évig...
    ---

    "De kurvára nem mindegy, hogy valaki agresszor, vagy védekező és az se mindegy, hogy ki kezdeményezte az egész konfliktust."

    Akkor nézd meg, hogy melyik háborút ki kezdte és hogyan provokálta ki.

    '48 - Egyértelmű. Arab támadás volt. Csak a szépséghiba az volt, hogy nagyot buktak és ezért, hogy valamit nyerjenek a környező (szintén új!) államok szépen ők is megszállták a Palesztín területeket.

    '56 - Ez kicsit kusza. Mert valóban Izrael támadt. Viszont ott volt Anglia és Fr. is. Egyiptom államosította a Sz. csatornát. Ha, hogy az egész brit pénzből épült és ők üzemletették több évtizedig. Jobb helyeken ezt lopásnak hívják, csak itt állami méretben ment a dolog..

    '67 - Megelőző izraeli csapás. A cirka 1000 tankkal az arabok biztos teázni mentek a határra...

    '73 - Egyértelmű. Összehangolt arab támadás

    '82 - Kedves szomszéd területéről folyamatosan, aknavetős, rakéta támadások és terrorista kiképzbázisok. A szomszéd nem tesz semmit. Az oroszlán begurul és átmegy rendet tenni. Kezdetben a helyiek örültek neki, mert őket is terrorizálták részben az arab testvérek. A dolgot ott tolta el izrael, hogy egy bábkormányt akart létrehozni. Ez hiba volt. Amennyire emlékszem ráadásul a megtámadott szomszédot szíria részben megszállta. Akkor ki is az ártatlan?

    Eh...
    ----

    "És ne gyere nekem a magyar honfoglalással, vagy esetleg még régebbi mondjuk 2-3 ezer éves sztorival. Azok a korok elmúltak."

    Csak aért, mert te mondod? Ej..
    ----

    "Megvan a francia forradalom, vagy esetleg a népek szuverenitása mond valamit?"

    A francia forradalom a történelem egyik legröhejesebb pontja. Egy polgárháborúra és terrorral fűszerezett dologra annyira büszkék a franciák. Egészségükre.
    ----

    "Mondjuk a szöveged még 1800 előtt nem lett volna probléma, csak azóta kicsit fejlődött a világ és már nem jófejség csak úgy népeket kényünk-kedvünk szerint megszállni és pusztítani."

    Nahát. Ezt a rakétát lődöző és aknavetőző Alinak is megmondhatnád.
    ----

    "Bár vannak akik, ezt megtehetik, katonai erejük és mások semmibe nézése miatt és meg is teszik. De ettől még ez egy gyomorforgatóan undorító dolog. Mindegy, hogy Kína teszi Tibettel, vagy Izrael az arabokkal."

    Vagy a szírek a jordánokkal vagy palsztínokkal...
  • Molnibalage
    #101
    "A vérbosszú nem fog elmaradni, ezek az emberek elvesztették szeretteiket, otthonukat egzisztenciájukat, hétköznapi életüket és csak a szent vérbosszú, az Izrael elleni bosszú élteti őket."

    Talán el kellene gondolkozni az ok okozati összefüggésen. IDF kivonult Gázából. Béke volt. Választás. Aztán a megválasztottak csináltak valamit és erre jött a reakció.
    ---

    "Kb olyan ez a kérdés, hogy ki ütött először, ezek pedig a cionisták voltak"

    Aha. Ezt tényekkel is alátámasztanád? Mert '48-at az arabok kezdték. Az izraeli betelepülés meg nem ok. Az ENSZ zászlaja alatt zajlott amire itt annyian hivatkoznak. Izraellel párhuzamosan megalakult Palsztína is. Akkor meg hol a gond? Ha nem fogadjátok el izrael állam létét jogosnak akkor Palesztínát se! Izrael ugyanis történelmileg létezett. Volt zsidó királyság. Palsztín állam SOHA nem létezett 1948 előtt...
  • vajon kiki
    #100
  • vajon kiki
    #99
    hol van ilyenkor a jóságos Oszama bácsi aki egycsapásra véget vetne ennek végre nagyobbacska pukkantással, ami az iráni urándúsításból és az északkoreai atomreaktorokból származik? még ezt is nekem kell majd megoldani???!!!



    juden