258
  • hangulati
    #98
    Volt cigany baratom, van is, es kizarolag jot tudok rola mondani.
    Volt zsido baratnom, hala Istennek, volt.
    Volt arab baratom, csupa lelek volt. Amikor elvaltak utjaink, kertem, adjon elerhetoseget, megkerdezte: "minek?".
  • AranyKéz
    #97
    Lófaszt. A palesztinok sohasem a saját függetlenségükért harcoltak. Sem Izrael állam létrejöttekor nem hozták létre a saját államukat, sem a kivonuláskor nem kezdték el építeni a saját országukat. Sem a Hamasz, sem Irán, sem Szíria, sem Szaud-Arábia ellen nem folytattak le támadást.

    Izrael ellenben mindig a saját függetlenségét védte, mégha ez néha lehetetlen vállalkozásnak is tűnt. Az hogy a Hamasz a civilek mögé bújik, és kikényszeríti a civil áldozatokat is, nem Izraelt minősíti.
  • Rexhawk
    #96
    kuruc.info
    hát igen, vannak olyan információk amiket senki más nem közöl le,de ezek csak kiegészítő infók lehetnek, mert a kurucosok ugyanugy manipulálják az embereket mint bárki más.
    hírTV
    csak annyira hiteles, mint az ATV, csak éppen a jobb oldali álláspontot mutatja be. Ezért nem nézek ezeken a csatornákon politikai műsorokat
    Blikk
    ez tényleg vicc volt:)

    "Kíváncsi vagyok, hogy a több mint 1 milliárd muzulmán is így gondolja-e..."
    ez ugye költöi tulzás volt?:)

    "Akkor most mondjam azt, hogy a zsidóság is azt kapta a II. Vh alatt amit magának főzött"
    mit főzőtt?viráguralmi terveket?:D
  • ultrared
    #95
    Akkor hidd azt, hogy Irán szervezte meg a háborút, de ajánlom, hogy ezt ne nagyon terjeszd... Összeesküvés elméleteket én is tudok kitalálni. Kapásból eszembe jutott vagy három, mondjuk ebből kettő simán magasabb színvonalú mint a tiéd... épp annyi bizonyíték van rájuk mint a tiedre.

    Továbbá hidd azt, hogy Izrael nyert és vége a történetnek, aztán ha 40 év múlva visszanézve még mindig ugyanez a helyzet akkor meg... ja ez nem lehet, hisz megmondtad, hogy ez a story már lezárult... Kíváncsi vagyok, hogy a több mint 1 milliárd muzulmán is így gondolja-e...

    És továbbra is lelkesen imádd a maga felsőbbrendűségét hirdető cionista zsidóságot és a közel-keletre békétlenséget és háborút hozó Izraelt. Nyugodj meg, hogy ők iszonyatosan magasról tesznek rád, feltéve, ha nem közülük való vagy...

    Mindenki azt kapja amit magának főzött...aha...Nagyon okosat mondtál. Akkor most mondjam azt, hogy a zsidóság is azt kapta a II. Vh alatt amit magának főzött, vagy az USA szeptember 11-én amit magának főzött? Végül is te mondtad...


    Szerintem a területemre kérdezésem nélkül erőszakosan betolakodót bármilyen eszközzel eltávolíthatom és nehogy már a betolakodó nyivákolja tele a szomszédságot, hogy jajj de hisz ezek védekeznek...hát nem szégyellik magukat?

    A 40-es hozzászólásomban nem a palesztinokat mentegettem, hanem szépen elmeséltem azt a nagy mesetömeget amit az egyik ballib televízióban láttam. A magyarországi félreinformáló cionista médiát mutattam be...

    Látom a 44-esnek sem jött át az üzenete. Ki a f*szom mondta, hogy a másik oldalon nem voltak/vannak honvédő terrorszervezetek. De kurvára nem mindegy, hogy valaki agresszor, vagy védekező és az se mindegy, hogy ki kezdeményezte az egész konfliktust.

    És ne gyere nekem a magyar honfoglalással, vagy esetleg még régebbi mondjuk 2-3 ezer éves sztorival. Azok a korok elmúltak. Megvan a francia forradalom, vagy esetleg a népek szuverenitása mond valamit? Mondjuk a szöveged még 1800 előtt nem lett volna probléma, csak azóta kicsit fejlődött a világ és már nem jófejség csak úgy népeket kényünk-kedvünk szerint megszállni és pusztítani. Bár vannak akik, ezt megtehetik, katonai erejük és mások semmibe nézése miatt és meg is teszik. De ettől még ez egy gyomorforgatóan undorító dolog. Mindegy, hogy Kína teszi Tibettel, vagy Izrael az arabokkal.

    Részemről be van fejezve. Így is túl sok értékes időt pazaroltam el az életemből erre a ... mindegy. Jóéjt.
  • kukacos
    #94
    Kíváncsiságból megnéztem: Irán évente 60 milliárd dollárnyi bevételre tesz szert olajból, tehát naponta úgy 164 millió dollárt. A Hamasz teljes éves költségvetése 70 millió dollár, aminek csak egy részét adja Irán. Add össze.
  • kukacos
    #93
    Melyik egyetemen tanultál te közgazdaságtant? Az olajos országok azért csökkentik a kitermelést, mert a jelenlegi világgazdaságban más mennyiséggel érik el az optimális profitot. Mindig kockázatos, hogy az emelkedő olajár fedezi-e a kieső eladott mennyiséget. A változás bizonyos országoknak jó, bizonyosaknak nem, sokszor az OPEC sem tud megegyezni a mértékben. Politikailag is másképp adható el, mert teljesen nyilvános lépés.

    Viszont a háború miatt az olajárra spekulálókról senki sem tehet ugyebár, és az minden olajosnak jó, termeléscsökkentés nélkül megy feljebb az ár. Persze hogy nem a gázai olajkitermelés befolyásol direktben, ki mondott ilyet? Nyilván a politikai áttétek okozzák a piaci feszültséget.

    Most komolyan: szerinted nem ér meg Iránnak évente néhányszor tízmillió dollárt egy pár hétig +10-30%-os olajár? Olyan hülyeség ez? Szerintem a tízszeresét is boldogan kifizetné. Mellesleg Irán még az Arab Ligának se tagja, neki a legjobb az lenne, ha az arabok bemorcolnak, ő meg röhögve adja el az olaját a hátuk mögött a felsrófolt magasabb áron. Irán mind a tíz ujját megnyalná egy 1973-as olajválság megismétlődése esetén. Ha csak marginális esélye van, hogy a Hamasz összehozza nekik, akkor is megéri ez az aprópénz.
  • kukacos
    #92
    Én nem várok el semmilyen gondolkodást. Annyit mondok, hogy most mindenki azt kapja, amit magának főzött.

    A tárgyalásos megoldást megpróbálták 90-99 között. Azon bukott meg, hogy a palesztinok ragaszkodtak a visszatérés jogához, amit az izraelieknek esze ágában sincs megadni. Most az alkupozíciók újraárazása folyik. Izrael demonstrálja, hogy a másik fél nincs abban a helyzetben, hogy feltételeket szabjon.

    De érdekes egyébként, hogy az egyik bekezdésben azt mondod, hogy a palesztinoknak eszükbe se jut nem bosszulni, aztán pedig a tárgyalásos megoldást sürgeted, gondolom, akkor az izraeliek részéről, mert hát szegény palesztinek erre genetikailag képtelenek. Sajnos a zsidóknak is megvannak a saját kényszereik, amik nem engedik, hogy lefeküdjenek a palesztinoknak. Főleg, miért tennék ezt egy olyan szituációban, amikor minden adu az ő kezükben van?

    "ez egy véget nem érő történet amit sem Izrael, sem a Palesztinok nem nyerhet meg"

    Tévedés. Ez egy olyan történet, ahol az egyik fél már vesztett, de nem akarja elismerni.

    "minden gond forrása Izrael megalakulása egy olyan korban amikor már nagyon régen lezajlottak a honfoglalások"

    Ez így le van fektetve valahol, hogy ma már a honfoglalás kiment a divatból? Szerintem meg a történelemkönyveket a győztesek írják. Nem hiszem, hogy a magyarok bejövetele vér és könnyek nélkül történt, sőt, még őrzik is vérszomjunk emlékét a kalandozásokról szóló történetek. Nem, a magyar honfoglalás sem volt szebb, mint Izrael megalakulása, csak legfeljebb kevesebb nyoma maradt az atrocitásoknak. Sőt, úgy általában egyetlen népvándorlással kombinált államalapítás sem szép történet. Egyébként Izrael megalakulását az ENSZ szponzorálta, tehát elvileg a világ népeinek egyetértésével történt.

    Nem Gáza megszállásához tapsikolsz, hanem ezt a konfliktust jó és rossz küzdelmének tünteted fel, ezzel segítve az egyoldalú propagandát. Nálam azzal verted ki a biztosítékot, hogy #40-ben azzal mentegetted a palesztinokat, hogy dehát ők sokkal bénábban céloznak, Izrael pedig az egyedüli gyerekgyilkos. #44-ben meg beidéztél valami irományt a zsidó terrorcsoportokról mint "jó kiindulási alap", pedig egy legalább ilyen vagy még ilyenebb listát össze lehetne szedni a másik oldalról is. Nem úgy tűnik, hogy én látom egyszerűen a szituációt.
  • ultrared
    #91
    Nézd kukacos. Látom szeretsz kukacoskodni :) Képzeld el, hogy tudok a geopolitikai feszültségek energiahordozókat befolyásoló jelenségéről, ettől még az OPEC akkor határoz a kitermelés csökkentéséről amikor csak akar és szükségesnek érzi. Ehhez nincs szüksége a gázai konfliktusra. Semmi értelme az összeesküvés elméletednek. Ez a rövid lefutású konfliktus szinte semmilyen szinten sem befolyásolja a hosszú, vagy a középtávú olajárakat, de még a rövid távúakat is csak csekély mértékben, mivel Gázában egy gramm olajat nem termelnek ki. Inkább a félelem az OPEC vagy az Arab-liga kitermeléscsökkentésétől dobhatja meg az árakat. De ez a kitermelés csökkentés előbb vagy utóbb akkor is bekövetkezik, ha most Gázában a palesztinok a zsidókat, a zsidók meg a palesztinokat ünnepelnék.
  • ultrared
    #90
    Nincs már energiám mindegyik állításon végigmenni. Szerintem egyetérthetünk, hogy ez így senkinek nem lesz jó. Abszolút seniknek.

    Azt látom, hogy te európai gondolkodással próbálod végigvezetni a logikád, ami végül is érthető, csakhogy a Hamasz vezette palesztinok még véletlenül se jutnak olyan következtetésekre amilyeneket te elvársz. A vérbosszú nem fog elmaradni, ezek az emberek elvesztették szeretteiket, otthonukat egzisztenciájukat, hétköznapi életüket és csak a szent vérbosszú, az Izrael elleni bosszú élteti őket. Eszükbe sem fog jutni, hogy ne bosszulják meg a történteket. Ez egy véget nem érő történet amit sem Izrael, sem a Palesztinok nem nyerhet meg. Főleg nem fegyverekkel és gyilkolással. Egy ilyen eltúlzott erejű izraeli ellencsapás csak olaj a tűzre. Ja és amúgy meg mi az ellencsapás? Kb olyan ez a kérdés, hogy ki ütött először, ezek pedig a cionisták voltak... minden gond forrása Izrael megalakulása egy olyan korban amikor már nagyon régen lezajlottak a honfoglalások.

    Mi a megoldás? Nem tudom, de nem az erőszak és a további gyilkolás. Tárgyalásokkal, engedményekkel, okos politizálással és önmegtartóztatásokkal, nagyon lassan sok-sok év alatt talán elérhető a béke. Talán. Gáza több száz civil áldozatot követelő megszállásával viszont biztosan nem. Sőt! Bár lehet, hogy látszólag béke lesz egy ideig, de aztán még súlyosabb ellencsapások következhetnek.

    "Hétfőn ismét néhány milliárddal gazdagabb lesz pár sejk, bejött a befektetés. Na tudod, ez az igazán szomorú, meg az, hogy a hozzád hasonlók tapsikolnak hozzá."

    Te miről is beszélsz? Milyen hozzám hasonlók és mihez tapsikolunk? Jól értem, hogy szerinted Gáza megszállásához? Hát én eddig azt hittem, hogy te bizonygatod, hogy mennyire szükséges és megkerülhetetlen a megszállás és nem én.

    Jók amúgy ezek az arab sejkek, még a zsidókat is képesek behúzni a csőbe.Ha már ilyen ügyesen és hatékonyan tudják befolyásolni Izrael cselekedeteit, akkor miért nem bírják rá őket, hogy menjenek vissza szépen oda ahonnan jöttek, vagy vegyenek egy kis területet a Afrikában ahol békésen ellehetnek.

    Az olaj ár meg már csak ilyen, imádja a spekulációt és a híreket. De ez a Gázai konfliktus olyan rövid lefolyású lesz, hogy mire jönnek a 4. negyedéves és első negyedéves gazdasági jelentések már senki nem fog rá emlékezni, hogy szilveszter táján azért stresszeltünk, hogy vajon lesz-e elég olaj. Az OPEC-nek meg nem kell ahhoz gázai konfliktus, hogy csökkentse a kitermelést. Anélkül és bőven megteszik, hogy ha úgy érzik szükségesnek.

    Ez meg 29-ei:
    "A globális recessziós környezetre tekintettel az EIU drasztikusan, az előző prognózisban szereplő 65 dollárról 35 dollárra csökkentette 2009-re szóló átlagos olajár-előrejelzését - az irányadó típusnak számító Brent olajkeverék hordónkénti árát alapul véve -, megjegyezve, hogy 2009 első negyedében 25 dolláros hordónkénti átlagos olajár-mélypontot vár."
  • kukacos
    #89
    Közgazdász létedre mintha nem lennél tisztában azzal, hogy a geopolitikai feszültségek milyen szépen tudják befolyásolni az olajárat... nyilván nem a gázai konfliktus a fő motorja, főleg nem most, de befolyásolja. Még ha csak pár hétre tornássza is valamivel feljebb, ez annál a pár milliónál biztosan többet hoz a konyhára, mint amennyibe a Hamasz kerül.
  • kukacos
    #88
    A mecsetes videón nincs képhiba, csak szaturálódik fénnyel. Az első kettőhöz látszik a becsapódó bomba is, a harmadikhoz nem. Az a robbanás egyértelműen másmilyen, tele fekete füsttel, a törmelék vagy a föld alól jön.

    "a helyzet még véletlenül sem olyan egyszerű"

    Dehogy egyszerű. De attól lenne különösen bonyolult, hogy terroristák robbantgathatnak nyugaton? Eddig is azt tették.

    "biztosan ez most a legjobb megoldás?"

    Tudsz talán jobbat? Mondd akkor. De mondjuk mi lenne, ha most a változatosság kedvéért kivételesen a vérbosszú koncepcióját adnánk fel? Azon a helyen minden fél több generációra való vérbosszút halmozott fel, sose fogják törleszteni.

    A Hamasz sikere nem azon az ezer vérbosszúra szomjazó ökrön múlik, hanem azon a másfél millión, akik támogatják, sőt, megválasztják őket. Nekik kell megérteniük, hogy ezt a háborút nem nyerhetik meg, jövőjüket a Hamasz tönkreteszi, és az egyetlen lehetőségük a kompromisszum. A zsidók ezt az üzenetet akarják eljuttatni a palesztinokhoz. Ezt az üzenetet rohadt nehéz eljuttatni egy iskolázatlan, nyomorban élő, propagandával átitatott, radikális muzulmán irányba forduló tömeghez, ahol az átlagember ötven éve azt hallja sugározni minden sarokból, hogy a bajok ősforrása, minden gonosz okozója Izrael.

    Azzal, hogy Izrael három éve kivonult Gázából, világossá tette az átlagpalesztinnek is, hogy nem kell elnyomott nép legye, van lehetősége önrendelkezni, választhat. Viszont a választása következményeivel számolni kell, és most bemutatja a következményeket. Most lövöldöz, elzavarja a Hamaszt, majd kivonul. A palesztinok pedig újra dobhatnak. Ha most majd Hamasz v2-t választják majd meg, a dolog kezdődik elölről. Idővel a palesztinok talán majd rájönnek, hogy ez így nem nagy buli. A lényeg, hogy legyen a folyamatban egy lépés, amiről ők döntenek.

    A taktika már kezd bejönni, az átlagos palesztin véleménye kezd megváltozni, egyre nehezebb a propagandának mindenért Izraelt hibáztatni, amikor ellenpélda is létezik (West Bank). Épp emiatt a véleményváltozás miatt kezdett háborúzni a Hamasz, akinek legalább annyira kell ez, mint az izraeli kormánypártnak. A mocsokban azt reméli, hogy bejön a régi recept, és meglovagolhatja az erőszakot.

    "Egész Gáza bombázás alatt állt."

    Ez simán hazugság. Nézz már rá Gázára Google-ról, van ott hely bőven. Annyi biztosan, hogy legyen hova menni. A Hamasz azt is megtehetné, hogy védett területeket jelöl ki, ahova a polgári lakosságot menekíti és beengedi az izraeli megfigyelőket.

    "Blokád alatt elég nehéz munkába járni..."

    Ez így van. Ezért lenne sokkal nagyobb érdeke a béke a palesztinoknak. De nekik fontosabb a vérbosszú, mint a saját jólétük és a gyerekeik élete. Így szocializálódtak.

    "főleg úgy, hogy még az élelmiszereket se nagyon engedik be Gázába."

    Az izraeliek azt nyilatkozták, hogy senki sem fog éhen halni Gázában. De a fenti üzenetet el kell juttatni valahogy. Meg kell értenie a palesztin választónak, mi a menü, és hogy nincs rajta a "mindent vihet" opció, amit a Hamasz célul tűzött ki.

    "nevetséges. Hihetetlenül leszarja az olajár, hogy mi folyik Gázában."

    Aha, csak kár, hogy az olajár erről nem tud. December 26 óta 1/3-ával emelkedett, 36-ról 48 dollárra, és ekkor még szárazföldi beavatkozásról szó se volt. Hétfőn ismét néhány milliárddal gazdagabb lesz pár sejk, bejött a befektetés. Na tudod, ez az igazán szomorú, meg az, hogy a hozzád hasonlók tapsikolnak hozzá.
  • ultrared
    #87
    Nézd, az biztos, hogy vallási fanatikusok, de legalább nem a konfliktus keltésen jár az eszük. És érdekes módon nem csak a palesztinokkal, de az iráni elnökkel is nagyon jól kijönnek, olyannyira hogy puszipajtások (és ezt most szó szerint értsd, puszi-puszi-val köszönnek amikor találkoznak:))

    A hozzászólásod második fele, hogy is mondjam... ne sértődj meg de hülyeség. Kérlek ne kelljen kifejtenem, mert ha nekikezdek akkor egy 5 oldalas esszé lesz belőle és nagyon mást kellene most csinálnom :S Véletlenül közgazdász vagyok, ez pedig gazdaságpolitika, ami a kedvenc tudományágam. Gazdpolból évfolyam első voltam a kb 300-as évfolyamból, konferencia meghívás stb...nem dicsekvésként mondom, hanem csupán annak alátámasztására, hogy azért egy kicsit értek a témához. Majd máshol máskor kitárgyalhatjuk ezt a témakört is.
  • vajon kiki
    #86
    erről miért nem írnak az újságok soha?

  • mumpic
    #85
    Jajj, én nem az ilyen muksókra gondoltam amikor azt írtam hogy ortodox zsidó. :)
    Persze, rosszul használtam a fogalmat, de azokra gondoltam, akik fröcsögve-hörögve foggal körömmel ragaszkodnak a megkövült eszméikhez, akik minden eszköz bevetnek hogy a szent igazságot ők oszthassák. Pont mint a szélsőséges arabok.

    (Sok magyar is ilyen ám, akiknek a szentimentalista éntudatuk előrébb való mint bármilyen ész érv. Ilyen volt a '90 utáni mdf is, nem számított nekik hogy Magyarország gazdasága a kgst-től és a Szovjetúniótól függött, annyira megörültek hogy elment az utolsó orosz kiskatona is, hogy már nem is akartak velük kereskedni sem. Aztán itt állt Magyarország felvevőpiac nélkül, meg hiánycikk importőr nélkül.)
  • ultrared
    #84
    Persze, megvan ez a lehetőség, de tudtommal az OPEC már a konfliktus kitörése előtt javában ülésezett, de a jelen helyzetben a világgazdasági válság irányít és nem a gázai konfliktus. Mi van, ha csökkentik a kitermelést? Jobb esetben megáll az olajárcsökkenés, de a kisebb kitermelés miatt tovább csökken a bevételük. Ki jár jól? Oroszország és Venezuela :) Rosszabb esetben meg csak az árcsökkenés mértékét tudják visszafogni és még rosszabbul járnak.
  • vajon kiki
    #83
    "Izraeli katonai videók a YouTube-on"

    kik mások?

  • mumpic
    #82
    Nem szarja le az olajár, mert ha az arab liga arra buzdítja a szövetséges államokat hogy avatkozzanak bele a gázai eseményekbe, akkor pénzre lesz szükségük, amit az olajon keresztül szereznek meg. Ettől még nem lesz összeesküvés, tudom, de én nem is állítottam ilyet, csak mondom. :)

  • Rincewind
    #81
    Remek pelda az ideologiai agymosasra. Amugy millio ilyen es hasonlo van a neten. Es a legszornyubb, hogy a Hamas mar 3 eves kortol elkezdi az iszlamista ideologiai agymosast, igy aztan hiaba hasznaljak fel a sajat nepuket pajzs gyanant, a nep ezt valoszinuleg nem banja. Sot orommel megy a halalba...

    Ami viszont furcsa, hogy 11 evesek a lanyok a videon es nincs rajtuk a hijab. Eleg liberalisak a palesztinok ilyen teren... :P
  • ultrared
    #80
    Először is megköszönném a kioktató, nagyképű és fellengzős stílust.

    Tőlem bizony egy sort nem olvastál arról, hogy a Hamasz mekkora jófej és hogy ők az igazság alfája és omegája, így aztán a hozzászólásod 90%-a teljesen feleslegesen íródott.

    Amúgy az emlegetett 50 ezer áldozat már nagyon-nagyon régen összejött, csak valahogy az is palesztin oldalon. Hidd el, hogy ők is emberek.

    Nézd, a helyzet még véletlenül sem olyan egyszerű mint ahogy gondolod. A cionisták úgy gondolták, hogy erőszakos úton létrehozzák Izraelt. Náluk volt a pénz és az erő, a tervük sikerült. Oké, nem is ez itt a kérdés. A kérdés az, hogy biztosan ez most a legjobb megoldás? További több száz, esetleg ezer palesztin áldozat? Mit gondolsz mi lesz ennek a következménye? Mert, hogy nem béke az 100%. Mondjuk megölnek 1000 Hamasz tagot. Szerinted a vérbosszú hányat, fog a helyükbe szülni? Lefogadom, hogy legalább kétszer annyit. És hidd el, hogy főleg az ártatlan civil áldozatok családjai közül, fog kikerülni a legújabb generáció, akik zsidó vérre fognak szomjazni, akár az életük árán is. De mivel ezt gyakorlatilag, nem tudják véghezvinni, így nem a zsidókon fog csattanni az ostor, hanem elsősorban Izrael és másodsorban az USA szövetségesein. Kezdhetsz számolni egy újabb szeptember 11-el, londoni metrótámadással, vagy madridi vonatrobbantással. Kinek jó ez? Szerintem senkinek.

    A mecsetes videón meg annyit látni, hogy sorban csapódnak be a rakéták. Kettőt simán megszámoltam. Egyre nagyobb füst és lángok - képhiba, egy pillanatra ugrik a film - még egy robbanás. Szerintem ez a film csak azt bizonyítja, hogy porig bombáztak egy mecsetet, azon kívül mindenki azt magyaráz bele amit akar. Te mondhatod, hogy a robbanóanyagok robbantak fel én meg mondhatnám, hogy egy újabb rakéta. De nem mondom, mert nem tudhatom, mivel ez semmit sem bizonyít. Lehet igazad van és robbanóanyag robbant és lehet, hogy nem, de ez az égvilágon semmit sem változtat meg.


    "Arról is tudsz ugye, hogy Izrael röplapokat szór le, hogy mely területeket hagyják el a lakosok? A támadás előtt pedig telefonon felhívják az érintett lakókat, hogy menjenek el?"

    Persze, hogy tudok, sőt képzeld el én is nézek TV-t és láttam a felvételeket is. És láttad mit nyilatkoztak a röplapokra az ott lakók? Azt, hogy mégis hova menjenek? Ott laknak, nem mennek sehova, de mi lenne ha arrébb mennének 2 utcával? Ott is ugyanúgy szórják a röplapokat, hogy és hova menjenek el? De most tényleg, hova? Egész Gáza bombázás alatt állt.

    "Arról is tudsz-e, hogy Gáza legfontosabb kereskedelmi partnere Izrael, és onnan jön az összes közmű? Hogy mielőtt a Hamasz átvette az uralmat, sok százezer palesztin ingázott minden nap Izraelbe ott dolgozni, akik azóta elvesztették a munkájukat?"

    Blokád alatt elég nehéz munkába járni... főleg úgy, hogy még az élelmiszereket se nagyon engedik be Gázába.

    "Arról is tudsz-e, hogy a Hamasz fő szponzora Irán és Szaúd-Arábia, akik az olajáron keresztül a legnagyobb nyertesei bármilyen közel-keleti konfliktusnak?"

    Ó de imádom ezt az olajár összeesküvéses dumát. Szóval akkor Irán meg a szaudiak kitervelték, hogy ... nem is folytatom, ez annyira nevetséges. Hihetetlenül leszarja az olajár, hogy mi folyik Gázában.
  • akyyy
    #79
    :DDDDD
  • teddybear
    #78
    Na, hogy tiszta forrásból is meríthessünk, itt van egy Youtube filmrészlet, amit a palesztin tv leadott., van hozzá felirat is, mert szerintem kevesen beszélnek a jelenlévők közül palesztin-arab nyelven. Ez egy olyan propagandafilm, amelyben két 11 éves kislány szerepel, a témája a szent harcban történő öngyilkosság.

    Ez palesztin újságban jelent meg.

    Ez a kép a jordániai AL-Dustour újságjában jelent meg, a libanoni Nahr el Bared menekülttábor palesztinjairól a köztük és a kormányerők között dúló harcok nyomán.
  • ultrared
    #77

    "szerinted mindenki cionista hazug és agymosott aki nem a zsidóellenes neonáci eszméket terjeszti...."

    Köszi, hogy megmondod, hogy én mit gondolok, de szerintem ezt inkább bízd rám és főleg ne adj olyat a számba amit még véletlenül sem mondtam. Nem rémlik, hogy én olyasmit mondtam volna, hogy pl a matyohimzes.hu cionista lenne, mert nem terjeszti a Mein Kampf tanait. De még csak kicsit hasonlót sem állítottam.

    "A te hiteles médiáidnak csak egy dolog számít, bármilyen konfliktust vagy történést felhasználni a zsidóellenes propagandájukhoz, hazugságokkal, tények elferdítésével.... stb"

    Óóóó. És melyik az én hiteles médiám? Nem tudtam, hogy már a BBC is zsidóellenes propagandát nyomat, de kezdek gyanakodni. Talán ők is neonácik, hmmm... sőt, biztos hogy azok. Köszönöm, hogy felvilágosítottál. Én kezdem már lassan érteni ezt a fajta észjárást, tehát bárki aki a cionista zsidósággal szemben bármilyen ellenvéleményt meg mer fogalmazni az neonáci. Hát köszönöm, akkor én inkább maradok a világ nagyobbik felével egyetemben neonáci, mint minden cionista állítást feltétel nélkül elfogadó agymosott. Amúgy aláírásod alapján úgy látom a "duplagondol" már egész jól megy...
  • Molnibalage
    #76
    Nem. Talán azért, hogy megmutassák az igazukat. Érdekes módon mindenki csak zsidó "propagandáról" beszél. Miért? Arab is van ám rendesen...
    ----

    "Lehet hogy neked ez egy sz@rkupac ország, de nekem és még sokaknak a HAZÁM."

    Nekem is az, de sajnos egyre inkább akkor is az. 2001-02 táján nagyon fényesnek tűnt a jövő. Most valahogy kevésbé. Lassan már semmi sem működik úgy ahogy kéne. Az elmúlt 6 alatt alig látok bármi fejlődést a legtöbb helyen, de pusztulást annál többet láttam sajnos.
  • ultrared
    #75
    kuruc.info
    Direktbe sosem olvasom, viszont a fórumokat olvasgatva elkerülhetetlen, hogy egy link folytán bele ne olvasson az ember. És akármilyen meglepő, rengeteg olyan dolgról lehet ott olvasni, amiről más magyar oldalakon nem. Egyes tabu témákról gyakorlatilag csak ott lehet olvasni, és szemben a hazai média többséggel szeretik minél több hiteles külföldi forrással és videóval alátámasztani mondanivalójukat. Ha lehámozzuk cikkeikről a mocskolódó és előítéletes maszlagot akkor nagyon sok új információra is szert lehet tenni.

    Hír tv.

    Ezzel nagyon mellé lőttél, mivel gondolom viccnek szántad. El kell keserítselek, a Hír Tv a leghitelesebb hírszolgáltató az országban. Vonatkoztassunk el a tömegével készülő tényfeltáró műsoraiktól, melyek politikai színezetüktől függetlenül is gyakorlatilag teljesen egyediek az országban. Mitől is a leghitelesebbek? Attól, hogy napi rendszerességgel leadják a BBC híradóját. Nem válogatnak, hogy akkor most csak az "A" hír második felét, meg a "B" hír első felét adjuk le, hanem leadják egy az egyben az egészet. Ilyet más nem csinál, ezért ők a leghitelesebbek. Lehet anyázni...

    Blikk?

    Na ez már tényleg jó viccnek, én is nevetnék rajta ha nem épp engem akartál volna blikk olvasással sértegetni :)


    Ja és még mi előtt valaki elkezd, rasszistázni meg nácizni. Semmi bajom a zsidókkal. A cionistákkal viszont annál több. Az ortodox anti-cionista zsidókat meg kifejezetten kedvelem, épp a cionisták ellentétje, nem is csoda, hogy a cionisták gyakorlatilag akkor veretik péppé őket amikor csak lehetőségük van rá.

    Ez a különbség egy békés ortodox zsidó és egy agresszív cionista között.
  • Emmegki
    #74
    Lehet hogy neked ez egy sz@rkupac ország, de nekem és még sokaknak a HAZÁM.

    A zsidók mindig is értettek a befektetéshez, nem ok nélkül jönnek ide.
    És azért lenne rossz, mert mi lennénk a következő palesztinok. (Jó, tudom, te nem.)
  • Emmegki
    #73
    Miért töltik fel a videóikat?
    1, Jótékonysági célból, a youtube a befolyó bevételt palesztin gyermekek élelmezésére költi.
    2, Saját maguk és a háború reklámozása céljából.
  • Molnibalage
    #72
    "Simon Peresz-beszédet is, miszerint Izrael felvásárolja Magyarországot."

    Erről Hofi jut mindig eszembe meg az ajándék mentő valahova. Mért akarunk mi nekik annyira rosszat? Ki az aki egy ekkora szarkupac országot megvenne? Mert őszintén szólva kicsit megkérdezném, hogy miért lenne ez rossz, még ha igaz is lenne? Izraelben "kicsit" magasabb az életszínoval. Talán itt is az lenne egyszer.
  • Emmegki
    #71
    OFF
    "szerinted mindenki cionista hazug és agymosott aki nem a zsidóellenes neonáci eszméket terjeszti...."
    és akkor mindenki neonáci aki nem a zsidóbarát liberális eszméket terjeszti?

    A 90% filoszemita magyar média elhallgatta volna a Simon Peresz-beszédet is, miszerint Izrael felvásárolja Magyarországot. Csak a kuruc.info merte lehozni, utána már nem tudták titkolni és foglalkozni kezdtek vele.

    A te hiteles médiád meg magyarellenes. Náciveszélyre, toleranciára és egyéb f@sságokra hivatkozva üldöz mindent ami magyar és védi mindenkinek a jogait ellenünk. (Pl. a cigányok sem bűnöznek, a rasszista magyarok mindennek az okai, stb.)
  • Molnibalage
    #70
    Vallási épületekben fegyverraktár? Iskola mellől aknavetős támadás, mert hogy oda nem lőnek vissza? Propagnda? Egy faszt. Tudod a valóságot mutatják.
  • DjDano
    #69
    Rövid leszek szerinted mindenki cionista hazug és agymosott aki nem a zsidóellenes neonáci eszméket terjeszti.... A te hiteles médiáidnak csak egy dolog számít, bármilyen konfliktust vagy történést felhasználni a zsidóellenes propagandájukhoz, hazugságokkal, tények elferdítésével.... stb
  • Egerwin
    #68
    ott a pont
  • Emmegki
    #67
    A háború alapjában véve trollkodás. A videók meg annak a propagandái.
  • mumpic
    #66
    Na és Koszovó? Ott sincs feszültség? Igaz, ők nem egy külön nemzet, hanem olyan albánok, akik nem akartak Albániához tartozni. Kicsit furi hogy Magyarország az elsők között volt, aki elismerte a függetlenségüket.
  • zola2000
    #65
    Nekem meg elegem van a rohadék felbújtó politikusokból mindkét oldalon. A rohadék hamasz vezetőkből mert rakétákkal lövik izraelt, és az ugyanolyan rohadék zsidó politikusokból akik azt látták hogy nem nyerik meg a következő választást azért (is) csinálták ezt a durva támadást, pedig ha izrael engedne szabad palesztinát az etnikai határokon, és irán nem támogatná a hamaszt, és a hamasz elismerné izraelt, és mind az izraeli mind a palesztin radikálisokat lefegyvereznék, akkor szépen egymás mellett élhetne a két nép, persze ehhez mindkét félnek sokat kéne engednie, a balkánon is kb ez lett, mióta minden nemzetnek külön országa van azóta nincs nagyobb feszültség a balkánon.
  • Rexhawk
    #64
    arra én is kiváncsi lennék :D
    kuruch.info
    hírtv
    blikk
    ... :D
  • Molnibalage
    #63
    Kb. ez a helyzet.
  • Molnibalage
    #62
    A sok trolltól...
  • Molnibalage
    #61
    A szándék a lényeg. Az, hogy az terroristák ennyire képesek, nem jelenti azo, hogy nem kéne őket szétkapni.
  • misaab@a
    #60
    Az alábbi dokumentumfilm az ami leghitelesebben dolgozta fel az elmúlt 50év konfliktusát a 2 fél között Rabin meggyilkolásáig bezárólag. Közepes angol tudás kell hozzá a szövegértés miatt. Úgy vélem, hogy alapvető ismeretek nélkül hőbörögni és kocsmai beszélegtésekből levont következtetések alapján véleményt formálni nem túl bölcs dolog. A filmet torrent siteokon megtaláljátok.

    The 50 Years War: Israel and the Arabs
    http://www.imdb.com/title/tt0204782/

  • Darth Sidious
    #59
    Ultrared: amit beidéztél, elmentem. Én ugyan láttam egy dokumentumfilmet Izrael állam létrejöttéről a Discovery-n (nem is értem, hogy engednek ilyen egy nézett ismeretterjesztő csatornán leadni), de jó, hogy ezeket az adatokat írásban is láthatja az ember.
    Az ortodox zsidókat viszont senki ne vádolja azzal, hogy terrorcsoportokat hoznak létre. Azok őszintén vallásosak és meggyőződésük, hogy Izrael államot a Messiásnak kell létrehoznia, hitük szerint ez az üdvösség lényege. Ezért ellene vannak minden cionizmusnak, amit az Európából betelepedett askenázi zsidók hoztak magukkal, akik nem is közel-keleti eredetűek, hanem Belső-Ázsiából származnak és csak érdekből vették fel a zsidó vallást. Ezek 1948-ban rátelepedtek az őslakos shepard zsidókra, csak őket legalább nem irtják, mint a palesztinokat.