131
  • csimpok
    #1
    Extraként pedig lehet internet-elérést is kérni, hogy a gyász közben meg lehessen nézni a forma-1 eredményét, vagy a kedvenc sorozat következő részének tartalmát... idióták.
  • Reggaester
    #2
    Ja, és mostmár a 21. században nem azért mész ki a temetőbe, hogy virágot vigyél és megemlékezz, hanem hogy kicseréld az elemet a sírköben.
  • Voronyezs
    #3
    Nem tudom ti hogy vagytok vele(nyilván embere válogatja), de szerintem ez a világmindenség egyik legnagyobb ocsmánysága lenne...Ne plazmatévét vegyunk szerencsétlen elhunytnak, hanem egy megragadó sírkövet,ami leírja az ember életét, ez egy. Aztán ott a kettő, hogy az ember általában megemlékezni,virágot vinni jár ki a temetőbe, és nem elemet cserélni.
    És végül ott a három, hogy nem elég az, hogy a rétinégerek így is ellopják a fél temetőt is lassan, a digi-tévéket meg végképp elvinnék...Mondhatom ragyogó ötlet, habár németországban a cigók nem csinálhatnak ilyet, inkább csak a törökök.
    Szal ez az én véleményem
  • Voronyezs
    #4
    Németország nagybetűvel, bocsi.:-)
  • nickwearby
    #5
    szerintem ez ízléstelen
  • peterx
    #6
    Haladni kell a korral.
  • sirpalee
    #7
    Szerintem jó dolog, lehetnek képek a halottakról, akár fogadhatja és kirakhatja azokat az üzeneteket amiket kapott például a temetése napján... Szerintem nagyon jó ötlet.
  • willcox
    #8
    Izléstelen, ocsmány, drága szar. Ez valójában egy olyan egyszerű digitális képkeret, aminek a szoftvere egy kicsit át van írva.

    Én egyébként nem járkálok temetőbe, temetésre se nagyon megyek el, csak ha közvetlen rokonomról van szó. De sírokat látogatni, meg a cigányokat virággal ellátni nincs semmi kedvem. Épp ezért, ha meghalok, nekem nem is kell sír. Szórjanak szét hamvasztás után valami hegy tetején (még csak véletlenül sem temetőben). Így megkímélek mindenkit, hogy udvariasságból, látszatból, vagy akár megszokásból miattam temetőbe járkáljanak. Aki emlékezni akar rám, az anélkül is bármikor megteheti, hogy kimenne egy földkupachoz. Semmi értelme az egésznek.
  • Dexxter
    #9
    Nem tudom ki hogy van vele, lehet hogy van akinek tetszik, de nekem nem igazán jön be. Ellene se vagyok. Szerintem az emlékezés a lényeg, a fomáját pedig mindenki úgy választja meg ahogy akarja.
  • ziipp
    #10
    "Ne plazmatévét vegyunk szerencsétlen elhunytnak, hanem egy megragadó sírkövet,ami leírja az ember életét, ez egy."
    Megragadó sírkő, ami leírja az ember életét? Ráfér egy szépnek titulált idézet, és annyi. Ezzel szemben egy diavetítés az elhunyt életéről sokkal jobban segít emlékezni. Vagy megnézni a kedvenc számait, amikre anno együtt táncoltunk, stb. Szerintem van igény az ilyesmire, csak mivel új és szokatlan, sok ember nem tudja megemészteni elsőre. Amit viszont nem tudok elviselni, a nem rég botrányt kavart IWIW oldal, amin halott IWIW-tagok voltak összegyűjtve. Na az tényleg megcsúfolásá az emlékezésnek.

    Régebben én is úgy gondoltam, ahogy willcox, de ma már kezdem megváltoztatni az álláspontom. Kimenni egy sírhoz, gyertyákat gyújtani, virágokat tenni mellé - egyszóval gondozni -, ez segít az emlékezésben. Egyfajta szertartásként is felfogható, ami alatt a halottra gondolsz. Szerintem szép dolog.
  • willcox
    #11
    Sok rokonom meghalt már, időnként eszembe jutnak. Vannak, akik gyakrabban, vannak, akik ritkábban. Soha nem a halálukra gondolok, hanem olyan eseményekre, érzésekre, amikor még éltek. Egy temetőben csak a halálukra tudnék gondolni. Ezért nem járok temetőbe. Még halottak napján sem. Minden flanc, legyen az virágcsokor, sírkő, de még egy gyertya is a halott számára már közömbös. Életében kell mindenkinek megadni és kimutatni a szeretetet, nem pedig a halála után látszat tevékenységet mutatni.
  • mathe
    #12
    "Életében kell mindenkinek megadni és kimutatni a szeretetet, nem pedig a halála után látszat tevékenységet mutatni. " Ugyan ezt akartam írni kb szó szerint...:)
    Ez a baromság amúgy egy újabb módja annak, hogy emberek meggazdagodjanak azokból a gazdag hülyékből akik ilyesmire képesek pénzt költeni, mert megtehetik, főleg a presztizs miatt... Ne mondja már nekem senki, hogy képes lenne a halott ismerőseivel kimenni a temetőbe és azon a kis szar képernyőn képeket nézegetni róla...stb :) Egy nagy lehúzás ez, én mondom. Aki nem látja, csak sajnálni tudom...
    Amúgy a világ egyik legbiztosabb üzlete a temetkezési vállalkozás sztem. Halottak napján is a temetőbe járásnak kb annyi értelmét látom, hogy összehozza egy kis időre a családot, beülünk utána valahova beszélgetni, stb. Most aki halott nem teljsen mindegy, hogy milyen követ vagy akármit raknak a hullája felé?? Igen, mert az a föld alatt már csak egy holttest, semmi több. Ha hiszel abban hogy "van valami a halál után" akkor azért értelmetlen a temetkezés, ha nem hiszel akkor meg szintén az, mert tudod jól hogy mi lesz pontosan a halottal ott lent hetek hónapok múlva és nem hiszem, hogy azt a sírkövet ami ott fent van meg tudnád ölelni vagy beszélni hozzá... Tudom, elég durván írtam le, de ez így van...Bocs ha valakinek szar érzést okoztam ezzel, de nem árt végig gondolni, hogy ez az egész külsőség arra megy ki, hogy valaki jó sok pénzt kaszáljon vele...
  • ziipp
    #13
    Ti minden mögött a pénz csinálást látjátok, kapitalizmus sunnyugó hiénái minden bokorban a vétlen fogyasztora fenik fogukat... Na ne! Azért gondoljatok már bele, a temetkezési szokások szinte egyidősek az emberi civilizációval. Nem véletlen! Az embereknek szükségük van valami megfoghatóra, ami a halottból itt marad. És ezt csak úgy csuklóból lesajnálni erős dolog szerintem. Az meg elég baj, hogy ha külsőségként gondol valaki a halottak napjára... Sokan vannak akik nem csak látszatból csinálják, ahogy én sem. Pedig nem vagyok egy vallásos ember. Egyszerűen jó kimenni valamihez, és egy rövid ideig a halottra gondolni, nekem főleg ezt jelenti a halottak napja.

    "Most aki halott nem teljsen mindegy, hogy milyen követ vagy akármit raknak a hullája felé?? Igen, mert az a föld alatt már csak egy holttest, semmi több."

    "Minden flanc, legyen az virágcsokor, sírkő, de még egy gyertya is a halott számára már közömbös."

    Ez teljesen így van, a halottnak mind1, ő már nem érzékel semmit a világunkból. Ismeritek azt a szólást, hogy "Könnyebb annak aki megy, mint annak aki marad?", nos szerintem a halottak emlékére emelt sírok azt a cél szolgálják, hogy az "itt maradtak" könnyebben feldolgozhassák, hogy az egyik ismerősük/rokonuk már nincs, eltávozott.
  • barret
    #14
    Remek! Ennyivel tobb energiafogyasztas...
    Evvel is az uveghazhatast erositik.Stb.
  • Énvagyokazapád
    #15
    lehetne egy vendégkönyvet csinálni, mint egy topik, és mehetnének a hszek: voltam zárás előtt! :]
  • progee
    #16
    végül is a kék halál-nak már a neve is illik a temetőbe...
    aztán jöhet a webkamera koporsóba...
  • mathe
    #17
    "Ti minden mögött a pénz csinálást látjátok"
    Mert így van sajnos... Ez a "találmány" meg aztán végképp erre megy ki.
    Valóban, a temetkezési szokások egyidejűek az emberiséggel.
    Csak azt felejted el, hogy nem mindig volt szokás milliós értékű csicsás sírhelyeket gyártani vállalkozás szerűen. Sok más kultúrában ma se szokás ez a fajta temetkezés és még sem depressziós ott se mindenki. Amúgy nem hiszem, hogy egy sír segít feldolgozni az ilyesmit... De ez persze a te dolgod nem akarlak megbántani vele.
    Csak ugye ezt nem reklámozzák mert még rájönne vagy elgondolkodna rajta a nép, hogy mekkora butaság ez, aztán ez szegény temetkezési vállalkozóknak jó nagy profitkiesést eredményezne.:) Persze ez csak egy nagyon lesarkított példa, az ilyen több évszázados berögződött szokásokat nem lehet csak úgy megváltoztatni. És nem is igazán a kultúránk szokásával van bajom, hanem az ilyen undorító emberekkel, akik ilyesmiből akarnak meggazdagodni.(persze a hülye vásárló is szükséges ehez..:P) De végülis régen ugye azt csinálták, hogy a halott mellé rakták a fontos dolgait, hogy magával vigye a túlvilágba. Mibe fogadjunk, hogy a következő a koporsóba szerelt HD tévé lesz BlueRay lejátszóval?:D
  • Ludi94
    #18
    Egy fényképet a normál sírkőre is rá lehet rakni, a többit meg nézze meg otthon. Aztán kitalálnak valami halott képmegosztót, hogy csak feltöltöd a képet, és már virít is a sírkövön, meg írhatsz kommentárokat a többiek képeihez.
    GUSZTUSTALAN ez az egész.
  • csimmasz
    #19
    Már ne is haragudjatok fujjogók,de ez egy nagyszerű ötlet.
    Pont tavaly gondolgoztam rajta milyen jo lenne ha nem csak fényképeket lehetne kirakni a sírokra hanem digitális fényképeket lejátszani.

    1. Senki nem tart fegyvert a gyászolok fejéhez,hogy ezt válasszák,ez csak egy lehetőség.
    2 Amikor temetőben vagyunk mindíg olyan lehangoló,de egy foto diavetítés az elhunyt eletének fontosabb eseményeiről sokat segít abban hogy oldja ezt a letargikus hangulatot.

    Ki az a idióta aki azt akarná hogy a gyermekei minden alkalommal depresziosan menjenek haza a temetőből!
    Inkább emlékezzenek a szép emlékekre és öruljenek az együtt eltöltött időnek.
    Én legalábbis igy gondolom és nem vagyok egyedül ezzel.

    A halál sokkal természetesebb mint az élet,mert tuti hogy elmegyünk de az életben semmi sem biztos.

    Ami nektek undorító másnak lehet hogy tetszik,kikvagytok ti hogy mindenkinek hozzátok kell igazodni,vagy olyan tradíciókhoz amin esetleg túl haladott a világ!
  • willcox
    #20
    Ott hibázik az érvelésed, hogy te a halottra való emlékezést összekötöd a temetői látogatással. Egy halottra bármikor lehet emlékezni, a fényképeket otthon is meg lehet nézni, ahhoz nem kell kimenni a temetőbe.
    Egy ilyen temetői diavetítés olcsó cirkuszi mutatvány, kegyeletsértő, a kivagyiság és a rongyrázás tahók által elképzelt megvalósítása.
  • pozsoka
    #21
    Remélem egyhamar nem jön divatba,mert sirköves vagyok,és ugye nekem addig jó,amíg maradunk a terméskőnél.
  • syn7h37ic
    #22
    Jó ötlet lenne, ha....Az emberek úgy fognák fel a dolgokat, hogy emlékezzünk ezzel a halottunkra. Csak sajnos sokan azért építtetnek csicsás hivalkodó sírt, hogy megmutassa másoknak, hogy igen, én ENNYIRE megtehetem, ilyen sok pénzem van, hogy még a halottnak is palotát építek. Nem kell másra gondolni, mint azokra akik mauzóleumot, vagy kriptát építtetnek maguknak. Ott is a pénz dominált. Egy szegény nem engedhet ilyent meg megának. Nekik maradnak a hagyományos sírok, illetve a hamvasztás.
    Ezek a képmutatás tipikus példái. Pl. mikor még élt mindenki utálta, köpködött a háta mögött, mikor meghalt, akkor ő volt a legrendesebb ember, aki szentéletű volt.
    Persze vannak kivételek, és remélem ők vannak többen, akik megtehetik, hogy ilyen különleges emléket állítsanak az elhunytnak.
    Ez a temetői szokás, hogy kilátogatunk a sírhoz, európai eredetű. Ázsiában, Afrikában, Indiában teljesen más szokások vannak.
  • csimmasz
    #23
    Igazad van a halottra máskor is lehet emlékezni.
    A temetőbe pedig azért megyünk hogy emlékezzünk rá!
    Némértem miért ne lehetne a temetőben is ugyan ugy a jora émlékezni.
    Lényeg a lényeg,nem vagyunk egyformák ami neked tetszik az lehet másnak nem,és fordítva.
    Az idegesít amikor valaki habzó szájal fröcsögve ordít hogy undirító,stb holott csak neki nem tetszik.
    Lehet nem szeretni dolgokat,de miért kell ráerőltetni másokra az ízlésüket.
  • Epikurosz
    #24
    "egy foto diavetítés az elhunyt eletének fontosabb eseményeiről sokat segít abban hogy oldja ezt a letargikus hangulatot."

    Például felvenni az elhunyt vicces pillanatait, és jókat kuncogni, vagy tele szájjal nevetni rajtuk.
    A virágtartó kőedényekbe közben bele lehetne tenni a pattogatott kukoricás dobozt. :-)
  • cipo000
    #25
    Hát én nem tom. Nekem ez addig ok, hogy államfőknek meg nagy embereknek ilyet tenni , de az már hogy ott muttasa ahogy Kis Pista szánt a traktorral, az már kicsit túlzás... Ez megint az, hogy hogy lehet még több pénzt kiszedni az emberek zsebéből...
  • willcox
    #26
    Oké, kezdj el gyűjteni a saját multimédiás sírodra. ne azoktól várd el, akik eltemettek. Aztán a temetés után majd a napbarnítottak tesznek is róla, hogy ez a giccses szar ne rondítsa el a temetőt...
  • Csirke4
    #27
    Nekem ne az élettörténetemet írja le hanem azt, hogy "Your connection to the server has been terminated." .
  • willcox
    #28
    Miért nem azt, hogy Game Over? :)
  • csimmasz
    #29
    Teljesen igazatok van elnézést,mindíg elfelejtem hogy magyar forumokon írogatok ezért mindenki MO -ból indul ki.
    A lényeg a hír Németországról szól ahol kicsit másképp mennek a dolgok.
    Én Olaszországban élek és itt már régóta lehet rendelni Digitális fotokeretet a sírokra.
    Itt nem földbe temetik az embereket hanem kis rekeszek vannak a falakban és márványal zárják,le mint otthon az urna tartók csak nagyobb.
    Ezeken felirat van virágtartó gyertya meg egy kép az elhunytakról.
    A lehúzás meg nem ez hanem amikor a gyetyákat lecserélték elektromos ra de fizetni ugyan úgy kell érte nem is keveset.
    Az idősek körében nem túl népszerű az ára miatt,de fiatalok keresik.
  • waterman
    #30
    szerintem meg a laser-rel gravírozott márványlap a legszebb. nem merül le, nehéz ellopni és 150 évig úgyanúgy néz ki, max több rajta a por. már látom, hogy halottak napja előtt megyek az aksival és feltöltöm az oledkijelzős flancos kis emlékezzünk az elhunytainkra digitális képkeretet. megpróbálok nem magyarországból kiindulni, de pl pont a németeknél lehetett egy mobiltelefont is elásni a halottal és nem tudom mire mennek vele azok akik megrendelik.. a halottaink élete nem tartozik senkire csakis a családra és slusz. ezekben a vackokban van gondolom kis napelem, kis cpu, kis ram, kis kijelző, kis akksi, kis színesfém, kis mozgásérzékelő, hogy csak akkor menjen ha van is ott valaki. belőlem mindig előtör a környzetvédő is és egyszerűen azt látom, hogy az emberek szarnak a bolygóra. ha akárcsak egy kicsit is szem előtt tartanánk azt, hogy fogy a színesfém meg minden kis flanc előállítása energiába kerül, akkor mindenki urnába temetkezne és megelégedne egy kis urnasírral. flanc nélkül. ha az én síromon egy deka műanyagot meglátok kiugrok és arconmosom azt aki odatette. az indiánok elégették a halottaikat, máshol kopjafát állítotak, volt ahol egy kőbe vésték a nevét. erre a modernek jönnek a digitális képkerettel. nem mondanám, hogy a gyász megcsúfolása, de egy nyomtatott képes albummal akkor sem veszi fel a versenyt, ha másfél méteres átmérőjű plazmatévé az egész sír. a digitális képkeret maradjon otthon, a halottaink meg a temetőben. én személy szerint nem örülnék neki, ha a beszélgető vénlányok az én síromon nyomkodnák a next gombot, hogy jöjjön a következő kép.
    arról nem beszélve, hogy nálunk a műkő virágtartóból kilopják a műanyag betétet, szóval kár is az egészet túllihegni.
  • neoG
    #31
    segít,hogy oldja a letargiát?ezt most komolyan gonodoltad?kimész a temetőbe,végignézed a legszebb pillanatokat,a közösen töltött perceket,
    aztán végigérsz a képsornak, és rájössz,hogy több ilyen kép nem fog készülni...
    szerintem nagyobb letargiába süllyedsz, mint aki kimegy a normál sírkőhöz virágot vinni.amúgy nemtudom,hogy egy Németnek, Olasznak stb (mert ugye csak a Magyar fujjog) miért kell ehhez a temetőbe kimenni.tele a gép, a fotóalbum -és ami a legfontosabb- az elme az elhunyt emlékével.

    Amúgy persze:mindenki emlékezzen ahogy akar.de nekem ez a véleményem a dologról
    (amúgy lehet,hogy én egy plazmát rakatok a sírkövemre,akorra talán lesz már jó akksi:))
  • ziipp
    #32
    Vagy </life>. :D
  • nickwearby
    #33
    Tudod, mi a durva? Ilyen effektíve létezett korábban,
    csak nem digitálisan,
    de voltak olyan fotóalbumok, amikbe kizárólag halottak képeit rakták.
    Csak ma arra nem azt mondjuk, hogy ízléstelen, hanem ijesztő vagy visszataszító,
    de szerintem amikor készültek, akkor lehettek emberek, akik ízléstelennek találták.

    Egyébként az igaz, hogy az egész kegyelet az élőknek van kitalálva,
    nekem viszont a formával van bajom,
    (vagy lehet hogy bennem,)
    mert szerintem a kegyelet alapvetően egy belső dolog, amit az ember többnyire magában intéz el,
    és az már egy nem teljesen egészséges dolog, hogy valaki(k) ezt összetévesztik a nagyzolással és a profitcsinálással.

    Más dolog, hogy a gyászolónak valamilyen módon szüksége van (lehet) arra, hogy kiadja magából amit ki kell, erre szolgál a gyászolás,
    de szerintem ehhez nincs szükség arra, hogy durva összegeket adjon ki az ember ilyesmire.
    Amíg van hely a temetkezésre, addig ennek szerintem nincs funkciója és megmarad giccsnek.
  • CybeRick
    #34
    Ha jobban belegondolunk az Egyiptomi piramisok micsodák? Jaaa, sírok és emlékművek egyben? Ott megadták a módját. A kor legmagasabb építészeti tudását tárja fel az utókornak, és hirdeti a halott egykori nagyságát. De ne menjünk olyan messzire. Az ősmagyarok temetkezési szokásaihoz képest mi csak visszafejlődtünk. A lovával együtt temették, ékszerekkel, fegyverrel őseinket. A mai kor divatja lehet ez lesz (digitális emlékmű). Azért a tartóssága eléggé kérdéses számomra, de ha valakinek erre lenne igénye, ám legyen.
  • xizor
    #35
    És mostantól nemcsak a vandáloktól, hanem a tolvajoktól is kell félteni a sírköveketet, mert már eladni is lehet őket nemcsak degenerált módon tönkretenni.Hurrá !
  • mathe
    #36
    Na és kiket temettek a piramisokba? Az uralkodót, a családját, az udvarát. Jóó tudom, hogy a tehetősebbek is mumifikáltatták magukat. De ez mind azért volt, mert hittek abban, hogy a test és a lélek elválaszthatatlan a halál után is. Vagyis ha a test megsemmisül, porrá lesz, azzal a lélek, a szellem is megsemmisül. Így már azt hiszem kicsit érthetőbb az egyiptomiak szokása nem? A másik meg, hogy "nagy emberek" tiszteletére, emlékére mindig is állítottak emlékműveket, ilyenek a piramisok is. A hatalom jelképei ezek a hatalmas építmények, semmi köze ahoz, hogy a nép annyira gyászolta volna szegény fáraókat, akik amúgy isteni eredetűnek hitték magukat, a birodalmuk a rabszolgaságon alapult. Csak sokan ebbe nem gondoltok bele, vagy nem vagytok vele tisztában.
    Ezzel szemben a mi, a keresztény hitünk szerint, a halál után a lélek elhagyja a testet és utána irány vagy le vagy felfele. A középkori életszemlélet szerint az élet szenvedés, tele bűnnel, fertővel, ami utána jön az a megváltás. Ez a felfogás mára persze megváltozott, de alapjaiban ugyan az maradt. Amiből csak az következik, hogy semmi értelme nincs az egész temetkezési cécónak a vallás szerint, egyértelműen egy emberi találmány, ahogy mondta itt valaki, főleg a nyugati világban. És ez a világ mire épül? Na mire? A péénzre. Kapitalizmus van, nem is akármilyen.(gondolom ezzel nem mondtam újat...)A kapitalizmusnak mi a lényege? A pénz, profit szerzés. Hogy lehet pénzt szerezni? Hogy lehet eladni ezt a sok hamubasült fasságot a népnek amire valójában nincs is szüksége, (mert az ember belül gyászol nem kívül, aki igen az azért csinálja, hogy sajnáltassa magát és ezzel próbál kiváltságokat szerezni magának a saját kis életében, mert annyira önző, vagy annyira fáj neki a szerette elvesztése, hogy nem tudja magát túltenni a dolgon, teljesen magába fordul és azt hiszi, hogy mások sajnálata, együttérzése segíthet rajta. Tudom mit beszélek...) Hát úgy, hogy különböző manipulációs technikákkal, reklámokkal bemagyarázzuk nekik, hogy igenis, ez neked kell!! te ettől jobban fogod érezni magad!! a PÉNZZEL megváltható a boldogság. Persze aki ezt kitalálja 100%ig tisztában van vele, hogy ez nem így van, ő csak alkalmazkodik a jelenlegi rendszerhez, azaz pénzt csinál magának mások hülyeségéből. De amúgy ez jellemtő kb minden másra manapság. Az igényeidet csak hiszed, hogy te szabod meg. A divat, jól mondod, azaz ami meg szabja az igényeidet. De a divatot mi vagy ki irányítja? Ezt kérdem én tőletek...

    Az ősmagyarok szokása szintén a hitükön alapszik. Semmi köze ehez amit itt magyarázok. És nem csak náluk, már az ősemberek is ezt csinálták!
  • mathe
    #37
    Amúgy meg, ha valakinek olyan nagy szertartás ez a temetőbe járás. Mondok egy alternatívát. Otthon egyik polcra kiteszed a szeretted képét. Mellérakod valamelyik kedvenc tárgyát, vagy bármi ilyesmit. Egy ilyen kis szentély az otthonodban, szerintem felér egy akármilyen flancos sírkővel, vagy ilyen izével amit itt reklámoznak.
    Én ezt a magam részéről mondom. De azt is tudom, hogy valakinek tényleg jól esik kimenni a temetőbe és leülni oda a sírhoz, akár beszélni hozzá, gondozgazni kicsit stb. Az ilyesmivel nincs semmi bajom!
    Amit miatt én itt hőbörgök meg ilyen hosszú agymenéseket írok, az csak is azok ellen vagy inkább ért irányul akik azt próbálják bemagyarázni nekem, hogy ők vagy akárki jobban érzi magát VALÓBAN egy 2milliós 2tonnás márványdarabtól vagy egy ilyen rohadt drága multimédiás "hájtek cucctól". Belül kell rendbetennie magát az embernek, lezárnia, tovább lépnie.
    És erre vannak főleg kitalálva a különböző vallások, hitet adnak, hogy van valami a halál után, nincs olyan, hogy kész vége, game over, nincs tovább stb. Enélkül a legtöbb ember, ha nem az összes megbolondulna egy ilyen esemény után és a pénzben keresi a boldogságát.
    Vajon miért terjedt el úgy az ateizmus, materializmus a kapitalizmussal? Lehet, hogy valakinek érdeke? Ha nem is ilyen tudatosan, de valamilyen szinten? Szerintem elég elgondolkodtató dolgok ezek. Néha nem árt ilyesmivel is foglalkozni a sok száraz IT cikk között.:)
  • willcox
    #38
    Túlságosan kihegyezed a mondandódban a kapitalizmust. Pedig kapitalizmus nincs régen, és előtte is rendesen leszedték a sarcot a temetésért.

    Sokan nem látják, hogy a vallás régen miért volt annyira erős. Az ok pedig nagyon egyszerű. Az ember mentális lény, tud gondolkodni, érzelmei vannak, és több-kevesebb lelkiismerettel is rendelkeznek. A gyónás olyan, mint amikor az ember a pszichológusnak mondja el a baját. Régen meg nem voltak pszichológusok, csak papok. Persze nem minden vallásban van gyónás, de a vallás szerinti isten(ek)hez való fohászkodás mindegyikben benne van. És utána az ember kicsit megkönnyebbül. De ez nem a bármilyen isten miatt van, hanem abból az egyszerű tényből adódik, hogy ha az ember elmondhatja valakinek a búját-baját, akkor megkönnyebbül. Lehet ez barát, vagy éppen egy vadidegen. Mindegy.
  • brueni
    #39
    el tudtok képzelni egy urnatárolót? 50 lcd-vel? mindegyiken más képek futnak, milyen jól nézne ki, mint egy vágóstúdió fala. viszont ha faszán össze van hangolva, akkor lehet rajta nagyképernyőn nézni a mónikasót...
  • Radi
    #40
    Nagyon techmániás világban élünk. Mi lesz a következő? Már látom is:

    Regisztráljon és haljon meg a www.temeto.hu-n!
    Temesse el magát az interneten!
    Töltsön fel és osszon meg képeket utolsó pillanatairól!
    Kommentálja a többi halott életrajzát és szavazzon a hónap halottjára!