175
\"Adrenalinnarkózis egy betegség...\"
  • Zerénd
    #175
    Aki még az alapvető közlekedési szabályokat sem képes betartani, és másokat veszélyeztet az utakon, az meg is érdemli, legyen az a világ bármely táján.
    Engem az q nem érdekel, ha végre egyszer felbukik, és az anyja törölgeti a szája széléről a nyálat a mozgás sérült fiának. Végre egy barom motorossal kevesebb csak az utakon. Ezek a motorok nem utcára készültek. Ha annyira szeretik a sebességet, tuti arra is van versenypálya, menjenek oda.
    Lehet motorozni rendesen, kulturáltan is.
    De ha még mindig nem érted: Ne adj isten, hogy egy ilyen búzi motoros vagy autós miatt kerüljél a legjobb esetbe kórházba. Most már érted?
  • ColdFire
    #174
    de egy rohadék vagy, remélem hogy nem...
  • Zerénd
    #173
    Remélem igy jár majd egyszer.
  • GregSB
    #172
    Ehh, ebbe a topicba soha nem néztem bele, mert azt hittem a Nicolas Cages filmé :DDD
  • Kaszi46
    #171
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1106914813
  • GregSB
    #170
    Ghost Riderről hallottatok? Nem a filmre gondolok, hanem a svéd motorosra, aki hasonlóan száguldozik mint az "adrenalinnarkózisos" gyerek, csak mellette szereti még húzni a rendőröket is.

    Youtubeon vannak rövid videói, a teljes filmjeit pénzért árulja a neten:

    GR - Fuck the police
    GR- BushaTurbo - 500 lóerős turbós Hayabushával...
  • Goruck
    #169
    én szeretek motorral száguldozni 250nel, de csak GTAba...
  • Sland
    #168
    330d folytatása
  • Sland
    #167
    BMW M5 vs Audi RS4

    BMW 330d

    autóval is lehet felelőtlenül száguldozni, akárcsak motorral...
  • CoR Zolly
    #166
    Ezt már rég kitárgyaltuk a bf tyopikba hónapokkal ezelött. Ellenséges területen vannak. Ha megáltak vólna, esetleg egy rpg-nem könnyű célpont lenne. Nem arcoskodásból mentek igy. Bár szerintem a hemvibe utazóknak nagy lehetett az adrenalin szintjük. :)
  • Goruck
    #165
    azon csodálkoztam h nem röhögtek az amcsik, lehet h ez nekik természetes, azért ha megnézed, volt aki tudta mi a jobb neki és félrehúzodott már jóval előbb, szegény fehér, F Astra sedanos annak jól összetörte a hátsólámpáját meg behorpadt a lökős...
    és a busznál csodálkoztam egy picit, hogy akkor most mi lesz...aztán szembesáv...van ám pofájuk...
  • bardocz
    #164
    na ezek az igazi idióták,mert tökmind1 hogy sietnek-e vagy nem akkor is így mennek,a városiak meg már megtanulhatták volna,hogy ha jön az idióta amcsi,akkor húzódjanak odébb ha a kocsijukat egyben akarják látni
  • Goruck
    #163
    ha már a vezetés...akkor ezt nézzétek meg

    talán még Adrenalinnarkózis is felmerülhet... :D mivel az lenne az eredeti téma :D
  • bardocz
    #162
    engem egyszer egy idióta fasz suzukis meg akart verni mert az anyát emlegettem miután ugy ment el mellettem(én biciklivel voltam),hogy simán meghalhattam volna,kb 5 centi volt a kormányom és a kocsi között,másik oldalon meg 10 centire a padka
  • CoR Zolly
    #161
    Pont tegnap volt erről egy rövid szösszenet a yo rádióban. Foglakoztak az olaszokkal is, de inkább a török közlekedést említették. Aszongy a müsorvezető, ott a piros lámpa csak lassitás miatt van. Megy mindenki mint az esztelen, de mégsincs semmi ökölrázás, anyázás.
  • bardocz
    #160
    az olaszok őrültek még,aszem totalcarban mutatták,ahol egysávos utcában 3 autó állt egymás melett lámpánál,2 a járdán egy az úton :D
  • bardocz
    #159
    ott a pont!
    mindenki játsza az álszentet,holott senki sem tartja be városban az 50-et!nem is lehet eljutni sehova így,és még veszélys is,mert mindenki letol az útról
  • GregSB
    #158
    Naja, Bp-en rendesen tolják le az embert a nagyobb útakon (Pl Váci vagy körútak) ha a megengedett sebességgel halad :D Nekem a bécsi úton és a Flórián tér környékén voltak forgalmi óráim anno, ott is nyomtak le rendesen :)

    Az is igaz hogy nyugatabbra kultúráltabban vezetnek a nagyobb városokban, sokkal előzékenyebbek az emberek és lassabban is vezetnek, legalábbis nem ennyire aggresszíven. Az tényleg LOL például, hogy múlt héten az Attila úton lévő 2 részes zebrán kb 3 percig nem tudtam átkelni, mert folyamatosan repültek el mellettem az utók 70-80-al, még csak le se próbáltak lassítani amikor letettem a lábamat az úttestre.

    Nem kell sokat menni nyugatra hogy még csak le se kelljen tennem a lábamat egy zebrán ahhoz hogy megálljanak az autósok és átengedjenek...

    Ettől függetlenül én örülök hogy Budapesten tanultam vezetni és itt szereztem rutint. Ha ebben az aggresszív környezetben megtanul jól vezetni az ember akkor utánna más (nyugisabb) városban már gyerekjáték lesz a közlekedés :)
  • Goruck
    #157
    mármint Érden tanulok vezetni és itt is lakom
  • Goruck
    #156
    Hozzáteszem, Érden tanulok (közel van Pesthez :D) de ha gyalog egy zebrához érek maximum a második kocsi átenged! Érdekes módon hajnal fél2kor amikor egy lélek sincs az utcákon épp jövök monnyuk haza és zebrához közeledvén azt veszem észre h vki minimum 80nal nyomatja akkoris 99% hogy átenged :D:D
    Pestre járok suliba és a Belvárosba ott van az őrület, mindenki nyomul és nem nagyon tisztelik/figyelik egymást 1órán belül meg tudok számolni4-5 koccanást, de most komolyan, a gyalogos utáni tisztelet meg....haggggyuk...
  • CoR Zolly
    #155
    Anno a Weiner Leó utcában tanultam, egy héten 2x mentünk fel zsigulival. Akkor az még király autó volt, de már lehetett kapni szuzukit. :) Bajcsy Zsilinszki uton mentünk sokat. Na ott tényleg letólták az embert néha. Olyan kivágások voltak elénk, amit itt a mi kis városunkban már egy cifra anyázással honorálnánk. Pösti közlekedésre születni kell, szoktam volt mondni. Nem hiába olcsobbak a használt autól Judapesten. :D
    Más városokban, valahogy nagyobb az emberek tisztelete a mások felé,és jobban betartják a kreszt. Ritka a kivágás, akkor is elnézést kér az elkövető. De azért itt is vannak bunkók. Forgalom nagysága miatt is jobban tudnak a rendőrök mérni.
  • Goruck
    #154
    (fogalmazni nem tudok)
  • Goruck
    #153
    most értem haza forgalmi óráról és én nekem most muszály a megengedett sebességgel menni és amint nincs záróvonal(tisztelet a kivételnek, aki képes a záróvonalon is) egyből padlóznak el melletem :D ha 50el megyek akkoris, ha 30cal 30táblánál akkoris :D szerencsére mindíg a megengedett legnagyobbal "tötyögök" vagy még kicsit többel...senki nem tartja be a szabályokat...de ez RÉSZBEN szerintem a szabályok hibája...
  • Sland
    #152
    "Te is tudnál menni 50-nel, csak nem AKARSZ."

    Városban öngyilkosság a megengedett sebességgel menni. Még a kamion is lelök az útról, ha 50nel tötyögsz.
    Ugyhogy lehet, hogy valaki nem AKAR 50-nel menni, de egyrészt kb életveszélyes, másrészt 50nel sehova se érsz oda időben.
    Nem azt mondom hogy 120szal kell menni, hanem csak azt, hogy pl Bp-en NEM LEHETSÉGES a legnagyobb megengedett sebességgel haladni.

    "csak a motorosok nem bírják betartani a szabályokat."

    mert szerinted az autósok betudják? mert minden autós betartja a szabályokat? Szerinted minden motoros szarik a szabályokra?
    Ha mindegyikre igen a válaszod, akkor valszeg csukott szemmel jársz a világban :/
  • CoR Zolly
    #151
    De fogd már fel, egy síma országuton nincs meg a megfelelő lehetőség a 180-al való száguldásra! Nincs pl. vad elleni védelem, sok a kereszteződés sok a lakott terület stb stb. Minek felgyorsítani 180-ra, mikor köv kilométernél ujann település? Ha esetleg néha kidugod az arcod pöstről, esetleg ellátogatsz Göcsejbe, láthatod, az utak minősége és milyensége sem engedi meg a nagyobb sebességet. Ahol meg minden adott, az kinevezik autóutnak, ahol max 110 a megengedett sebesség.
    Példa. Veszprém megyi vagyok. Itt a 8 főut, ahol sok helyen lehet menni 110-el. De vannak halálszakaszok, ahol drasztikus sebesség csökkentés van, pedig belátható az utszakasz rendesen. Mégis itt halnak meg lehtöbben szinte az egész országban. Oszt van a 84-es. Szép hosszú síma ut. De tele lakott településekkel, nyáron meg dugó. Balatoni 72-es. Aránylag jó minőség, de sok a kanyar és a lakott település, nyáron sok a dugó. Képtelenség még 90-el is menni. A többi út, hááááá ....
  • bardocz
    #150
    vannak országutak is ahol 180 még simán jó,mert a kanyarok is olyanok(hoszu elnyújtottak),és az út is jó :)
  • GregSB
    #149
    :DD

    Én nem lennék ilyen szigorú a gyorshajtókkal. Legalábbis azokkal, akik még 200 alatt maradnak autópályán. A mai autók már sokkal jobban fekszik az utat 170-180nál is, ha valaki ennyivel megy azt még nem kéne durván büntetni SZVSZ.
  • bardocz
    #148
    nem,de mivel itt élek csak innen tudok példát hozni,ha mickolcon élnék onnan hoztam volna,ha körmnden onnan,ez ilyen egyszerü;)
  • CoR Zolly
    #147
    Elhiszem. :) De nem minden szakaszon. Ha sebesség határoló tábla van, akkor szigorúan betartják ott. Ha meg nincs, akkor mint mondtam, lehet menni amennyit bír a jármű, de akkor is ajánlott sebesség azért van. Bár a fene tudja 130 e. Ahol nincs tiltó tábla, és 220-al balesetet okozol, megbüntetnek gyorshajtásért is, továbbá ha nem te vagy a vétkes, akkor is. Ám sebesség mérés, nincs azokon a szakaszokon. Igaz a pálya minősége sem M7-es. :)
  • Sir Quno Jedi
    #146
    Emmég régen volt, mikor 220-nál is letoltak minket. :D
  • CoR Zolly
    #145
    Szerinted csak egyedül Judepest lakott terület Magyarországon? He???
  • CoR Zolly
    #144
    De azt ne feledd el, ha közlekedési balesetet okozol 220-as tempóval a német autópályán, esetleg ha túléled, akkor a gyorshajtást is rádkenik. Mert az igaz sok helyen nincs sebesség korlátozás, de mindenhol egységesen 130 ott is az ajánlott.
  • Goruck
    #143
    és azoknak akiket itt hagysz, csak nekik nem fizikailag...
  • bardocz
    #142
    hát nem tudom,amikor üresebb a budafoki út,a buszokat érdekes módon szinte minden otthagyja,deákon is szintén ritkán láttam kocsit ami betartotta,azért vannak helyek ahol többet is megengedhetnének,persze van hely ahol többet engednek de olyan szar az út hogy borzastó,meg van hely ahol lehet 2x anyival kanyarodni mint előírt(HO 15 helyett 30:D),sztem ha elég jó az út,és forgalom is kicsi,esetleg körülöttünk mindenki gyorsabban megy,akkor lehet neki jobban nyomni
  • Beast Machine
    #141
    "ahol képtelenség 50-el menni" - ez akkora kamu duma, mint ide Nagykáta. Lehet simán 50-nel haladni, hiszen az emberek többsége ezt teszi, csak a motorosok nem bírják betartani a szabályokat. Te is tudnál menni 50-nel, csak nem AKARSZ.
  • Beast Machine
    #140
    "ha meghalok max nekem fáj" - meg azoknak, akiket magaddal viszel a sírba...
  • bardocz
    #139
    majd én megmutatom,hogy 60-al is lehet menni városba
    de azt beláthatja mindenki,hohg yvannak helyek ahol képtelenség 50-el menni,pl deák térnél,ahol elég széles az út,vagy esetleg budafoki út(mióta megcsinálták,lehet menni ott is)
  • Sir Quno Jedi
    #138
    Mi is kúsztunk 220 felett, de a németeknél, ahol "kissé" más a közlekedési kultúra.
  • CoR Zolly
    #137
    Elhiszed e, hogy sok normális embert akik betudja tartani a szabályokat, érdekli e, ha az autót megy 180-al? Főleg a Magyar pályán. Plusz nem biztos csak te halsz meg, hanem más normális ember is miattad.
    Ebben a témában bármennyire is fáj ez nekem, Jedinek adok igazat.
  • Sir Quno Jedi
    #136
    Mivel nem csak autópályák vannak, így akinek képes a kocsija 180-ra az városban is meg tudja próbálni. Sajnos. Persze erre is lenne megoldás, de az drága.