2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • Zóanagyvarázsló
    #2886
    Pár éve előkaptam újra a IV-et akkor is ugyanolyannak tűnt a várvédés. Ráadásul bárki, akinek felhoztam, szintén azt mondta, hogy neki is olyan volt. Viszont érdekes módon senki sem emlékszik rá, akinek a IV a kedvence ;)

    Persze egyik nap feltehetem a GOG-osat, de csodálkoznék, ha változást hozna. Az 1.0-t azért emlegettem, mert én főleg azzal játszottam, de legutóbb kiegészítőkkel együtt raktam fel.
  • Botond #2885
    KB -> HOMM1 -> HOMM2 .... -> KB:L ...

    Körbeértünk, mégsem offolunk :D

    Zó, a várvédelem hiánya bug nekem vagy kimaradt, vagy már kikopott az emlékeimből, ha tényleg volt ilyen az gáz. Mondjuk HOMM6ot is dobni lehetett volna az életciklus során sokszor, meg amúgy KB:L is bugos volt eleinte erősen (KB:WN nem is beszélve), de aki kivárta a megfelelő patcht az komoly élményekkel lett gazdagabb. Szóval ez az eleinte bugos volt szerintem nem valid kifogás. Ha nem patcheltek rajta semmit és úgy maradt, és még mindig szar, az jogos lenne az én szememben is.
  • b-type
    #2884
    A 4. rész nálam is jó, bár kicsit kilóg a sorból...valszeg ezt is akarták, be is jött.
    De arra nagyon jó hogy hogy kicsit idióta varázsló-harcos-pap-ijász cspattal lehessen HoMM játszani, és mégsem M&M
    A HoMM6. rész mellett már csak a HoMM2 és a HoMM 3 ERA verziók kerülnek elő.
    A HoMM5 nekem totálisan felesleges, megvan mert a gyűjtemény része, de felesleges.

    Viszont ez a KB topik! :D
  • Zóanagyvarázsló
    #2883
    Az konkrétan elég nagy bug volt, hogy várvédelemben szinte tökéletesen passzív volt az AI.
  • Botond #2882
    Későbbi verziókban teljesen helyére került ez, számomra is a 4. rész a sorozat csúcsa. 3.0 körüli verzió ofc. Bugokra nem is emlékszem, pedig az elejétől játszottam vele én is. Na viszont az 5-6 az akkora bughalom volt az elején, hogy az vmi embertelen.
  • Zóanagyvarázsló
    #2881
    A Heroes IV egyszerűen borzasztó volt ebből a szempontból fejlesztők szerint is. Nem tudom, hogy a kiegészítők mennyit javítottak az 1.0-n (mert főleg az maradt meg), de a korábbi részek nem szenvedtek amiatt még single-ben is, és a játékélmény egyensúlyát is borogatták, nem csupán az esélyekét (mert igen, voltak übertrükkök a 3-ban, ez tény).

    Idesorolom azt is, hogy a hős szerencsétlen volt beillesztve a játékba. Alacsony szinteken azzal kellett kínlódni, hogy egy enyhe fuvallat ne terítse le, később meg egész seregekkel is elbánt (ez persze nem csupán az 1.0-ban volt így). Nyilván legyen érezhető a fejlődés, de ez a játékban nem működött jól, ahogy a spéci kasztok sem.
  • Nirz
    #2880
    Mert melyik heroes game volt balancolt?
    A heroes 3,4,5 abszolút unbalanced mess.
    Érdekes hogy csak 4 nél szokás felhozni miközben a hereoes 3 banlistája multiban vagy haszontalan dolgok listája sokkal hosszabb mint a 4-é pl.
  • Zóanagyvarázsló
    #2879
    Nagyon más a hozzáállásunk a szériához. Én az első résszel kezdtem, ez is az egyik magyarázat. A Heroes IV mindenesetre egy tényszerűen félrebalanszolt és bugos játék, melyben nagyon rosszul valósítottak meg egy csomó jó ötletet. A kivitelezés színvonala többet ártott neki, mint a tabudöntögetés.(Mellesleg a fejlesztők is számtalanszor elismerték már, hogy félkészen jelenet meg, és nem úgy álmodták meg.)

    Én szeretem, alternatív Heroesként jó elővenni (éppen azért is, mert más), de szenvedtem ezektől a problémáktól. A sztorit amúgy bírtam a IV-ben, de game design szempontjából érthetetlen, hogy mi volt az elképzelés a tálalás mögött, mert a körök elején való novellaolvastatás nem egy nyerő ötlet.

    A HoMM V is sok sebből vérzik, de szerintem kiegészítőkkel együtt a két felvonás erényeit jól egyesíti, karakterfejlesztésre pedig messze a legjobb (a randomitás elfogadása egyfelől ízlés és hagyománytisztelet kérdése, de ugyanakkor rugalmasabb tervezésre is serkent "tökéletes" buildek helyett). Kicsit csiszoltabban és több merészséggel, átgondoltabb és több szabadságot kínáló kampánnyal a tökéletes Heroes lehetne számomra. Szegény V-öt amúgy vagy azért támadják, mert túlságosan HoMM III 3D, vagy azért, mert nem az. Egyébként a III-hoz képest bőven változtat, mint a II az I-hez vagy a III a II-höz képest, de inkább mondjuk úgy, hogy jóval többet.
  • Nirz
    #2878
    Nekem életem első heroes játéka a 4 volt tehát nekem heroes 4 = heroes széria
    Anno emlékszem hogy olvastam heroes 3 mennyivel jobb aztán mikor kipróbáltam jött a hatalmas csalódás ég és föld mint ha teljesen más játék stílus lenne....
    Gondolom ez volt a probléma mert akik heroes 3-at játszottak először egy heroes 3.5 öt vártak....
    De egyébként tanulságos is egyben jobb kiadni egy játékot százszor egy kis újítással mint valós újítáokat fejlesztéseket berakni a fanatikusok ugyanis abban az esetben szarrá kritizálják.
  • Nirz
    #2877
    Részemről:
    A heroes 4 az abszolút kedvencem
    A heroes 6(sokal barátibb rendszer,sok elavult elem kivétele) pl: hős fejlődése nem random,varázslatok megint csak nem random tudatosan fejleszthetsz!,vagy kivették az idegesítő AI féle bánya lopkodást a királyság terület rendszerével/vagy az elfoglalt várost átalakíthatod saját népedévé stb és a heroes 2(a kampány a legjobb az összes közül) a második a sorban
    A heroes 3-at nem szerettem
    A heroes 5öt tartom a legkevesebbre elsősorban azért mert a harc rendszer abszolút szerencse alapú multi nagyon skilless game és egy rossz heroes 3 másolat ize is van a rengeteg egyéb dologról nem is szólva.
  • b-type
    #2876
    Ez hülyeség. Így.
    ragozhatnám hogy miért, de aki játszott már a HoMM6-l, az tudja.
    ..
    pofátlanság lenne tőlem többet írni, mert nem a topikja, ezért többet nem teszem, sarazni sem akarom a KB-t mert jó játék.



  • totya4
    #2875
    Nem egy játékkal játszottam már, és bizony, halál béna és ocsmány, ez van. Más hasonló lépegetős/sakkozós játékkal is játszottam már, de azokban sem volt a harc ennyire ocsmány mint a HOMM6-ban. Ordít róla az igénytelenség, megcsinálom pénzért és jónapot. Ehhez képest a King's bounty csatája/egységek maga a gyönyör, szép, igényes.
  • Zóanagyvarázsló
    #2874
    A VI eddig kimaradt (UPlay, befejezetlenség és társai), de az V hősfejlesztését nagyon bírom, éppúgy alázza az összes korábbi Heroest, mint a King's Bounty: The Legend. A harc mindkettőben elég összetett, de én jobban szeretem a KB hexáit, mozgását (nem egyben kell lépni, lehet a végén támadni, ahogy a nagy ősben is), igazi köreit, a rage-t. A HoMM emellett rendelkezik multival, viszont a pályái annyira lineárisak a régi részekhez képest is, miközben iszonyú brutális a gépigénye, hogy az önmagában el tudja venni az ember kedvét. (Rosszabb a 3D is: zavaró a ládavadászatban, míg a KB esetében nem.)

    Kíváncsi leszek a VI-ra, de eddig úgy tűnik, hogy legalább olyan megosztó, mint a IV volt, és a balance is hasonló. Drukkolok, hogy jó legyen, mert én nagyon szeretem mindkét szériát, mindkét irányzatot, ha néhány erényüket szívesen is vegyíteném a számomra tökéletes végeredményhez.
  • b-type
    #2873
    Halál béna meg ocsmány?
    Oké legyen az embernek véleménye, de a HoMM6 gyönyörű a KB részeket max a HoMM5-l lehet összevetni, a HoMM6-l már nem érdemes.
    Nincs bajom a Kings Bounty-val, végig játszottam tisztességgel mindet, de én inkább azzal a véleménnyel egyezek ki hogy bár hasonló, de még is más mint a HoMM.
    A Saját véleményem meg az hogy a KB jobb melléktörténetekben, fejleszthető tárgyakban (kűzdelem és meggyőzés), és talán hősfejlődésben.
    A HoMM meg HoMM teljes körökre osztás, azaz lépésszám taktika van, és ennek megfelelően felszerelések, és meglátogatható helyek, teleporttaktika, van várfejlesztés és jóval összetettebb harc, sokkal komolyabb nehézségi szint, kötöttebb pálya (nincs repülgetés). Heti szaporulat, heti szerencse vagy szerencsétlenség.
    A HoMM6-ban dinasztia, és rossz-jó cselekedet szerinti felosztás.
    A grafikában meg messze jobb a HoMM6, Enroth-ból konkrétan posztert akartam csinálni annyira szép.

    Nem feltétlen kellett ez a véleményem ide, de hogy halál béna meg ocsmány??! Nagyon igazságtalan a játékkal szemben.
  • steweee
    #2872
    kipróbáltam, hát az átütő sikertől sztem messze messze van...

    a régebbi részeket is megnéztem, de sose játszottam velük néhány tízpercnél többet. gondoltam ez az új, hátha ebbe már minden klappol, mert az 5let nem rossz amúgy

    sztem elég egysíkú így hogy nincsen benne stratégia, a csaták meg hamar lassúvá és unalmassá válnak, bár egy párx az elején tényleg látványos és érdekes volt
  • totya4
    #2871
    Neked jobban tetszik, én meg halál bénának és ocsmánynak láttam a csatateret meg benne a népet (heroes III-al nem volt bajom, csak a 3D-sítés nem jött nekik össze), de a king's bounty megmutatta hogy ezt is meg lehet normálisan csinálna ha valaki meg akarja.

    Az nem igaz hogy csak úgy pótolod az elesetteket, mert korlátozva van a számuk, tehát nem tudsz akármennyi újat venni. Új egységek esetén pedig másfajta taktikát kell kitalálni. Újjáéledéskor más birodalomban meg evidens hogy nulláról új sereget, új taktikával.
  • steweee
    #2870
    okés, köszönöm. mindjárt ki is próbálom, tegnap telepítettem
  • Zóanagyvarázsló
    #2869
    Mása megközelítése a két szériának. Az új King's Bountyké meglepő módon a régi KB-ét követi, mely a Heroes széria őse is. A csaták nekem itt tetszenek a legjobban.

    Egyébként amit írsz, az legfeljebb alacsonyabb nehézségi szinteken igaz, ha feljebb veszed, nincs pénz csatánként pótolni a veszteségeket, sőt lehet, hogy igazán jó lényből nem is találsz eleget (ez ugye szerencse kérdése is).
  • Zóanagyvarázsló
    #2868
    A Heroes vegytiszta TBS némi hősfejlesztgetéssel, melyben ugye foglalgatni is kell, várakat is fejleszteni. A King's Bountyban egy hőssel és az által a felfogadott csaptokkal kalandozol, hódítás nélkül - azaz inkább SRPG-nek mondanám. Nagyobb a hangsúly a küldetésen, melyek többféleképp megoldhatók, sőt a sztorin is (szerethető tündérmese). A legfontosabb része viszont harcrendszer, amely egészen kiválóra sikerült, de mivel rengeteg a harc, egy idő után ismétlődőnek, grindnak hathatnak.

    A Legend, az Armored Princess és a Warriors of the North különálló játékok, ebben a sorrendben jelentek meg, az utóbbinak a kampányába beépül egy-egy DLC-tehát érdemes azokkal együtt elkezdeni. Én az első két résszel játszottam, a Legend a mesésebb, varászosabb hangulat miatt jobb, az AP viszont játékmenetre egy kicsit csiszoltabb, fejlesztetettebb, vannak új egységek és varázslatok. Ennek ellenére mindenképpen a Legendet ajánlanám elsőre. A WotN-t mások fejlesztették, és eléggé bugosnak is hírlik.
  • Anonymusx
    #2867
    Szerintem meg pont fordítva. A heroes sorozat szerintem sokkal jobb, főleg a kastélyok miatt. Azért abban kellett taktikázni, fejleszteni, a Kings bounty-ban meg csak a harcok vannak, ami meg így iszonyat unalmas.
    Ráadásul a tűzgolyón kívül nem is érdemes más varázslatot használnom, szóval a csaták is ugyanúgy zajlanak le...
    Néha meg benyomom az automata harcot, és közben olvasok. Sokszor mindegy hogy mennyi embert veszítek, a harc után meg feltöltöm magam.
  • totya4
    #2866
    Külön játszható. A heroes a csaták grafikájában meg úgy általában alatta van ennek a sorozatnak.
  • steweee
    #2865
    biztosan gyogyinak fog hatni amit kérdezek, de még nem játszottam a játékkal, csak annyit tudok róla hogy hasonló a heroes-hoz

    melyik a legutolsó megjelent epizódja, a warrior of the north ? és az dlc vagy különállóan is játszható ?
  • Nuki
    #2864
    Köszi, hogy írtál! :)
    (látod, én is későn válaszoltam)

    Nincs semmi baj, sikerült megoldani.
    Amúgy meg nem volt drága. (1 dollár)
  • Anonymusx
    #2863
    Elég lassúk a harcok a játékban, ráadásul szerintem elég sok ellenséget raktak bele, nincs valami mod amitől gyorsabb lesz a harc?
  • kissssss
    #2862
    igen, még teljes játék is volt valamelyik hazai játékújságnál.
  • LSSAHPAUL
    #2861
    Bakker, lehet későn írok de ez a játék hivatalosan kijött magyar verzióban.
  • Nuki
    #2860
    Sziasztok!

    Humble bundle csomagos The Legend-em van és szeretnék hozzá magyarításhoz fájlokat, és azt olvasom itt hogy kérni kell tőletek. Olyannak kéne aki egyáltalán nem tud angolul.

    Jár még ide olyan, aki rendelkezik ilyennel?

    Köszönöm szépen a választ! :)
  • Tinman #2859
    1 szolgálati közlemény!

    Beszéltem Aryol-al a korábbi King's Bounty részek fordítójával, a Warrior's of the North magyarítással kapcsolatban. Ezt a választ kaptam:


    "Ez minimum fél éves munka lenne és mostanában elégé magam alatt vagyok. Nem akarok többé nagyobb munkába belevágni.

    Ha akarod, körbekérdezhetsz ki akarná támogatni a projectet, de sok reményt ne fűzz hozzá."

    Nyilván hülyeséget mondok, de akinek szívügye lenne a dolog /mint pl. nekem is/ szvsz 500 Ft ELMÉLETI összeggel tudná támogatni a projektet?

    Részemről én ennyit nem sajnálnék rá. "Elméletben" össze kéne jönni mondjuk 40 embernek az 20k. Ennyivel már megkereshetnénk újra és menne a dolog.

    Szerintetek?
  • Ryleh
    #2858
    koszonom
  • Lacoka12
    #2857
    http://dfiles.eu/files/77vk8c0eg
    itt van bár csak be kellet volna írnod a google-ba
  • Ryleh
    #2856
    hello

    szeretnek egy magyaritast kerni (linket,vagy a [email protected] ra)

    koszonom
  • Lacoka12
    #2855
    igen felrakható
  • tutituti
    #2854
    Megnyertem steamgiften és azt kérdezném meg hogy a magyarítás felrakható a steames verzióra is?
    Illetve hol található jó mod?
  • Bish
    #2853
    Volt régebben egy teljes, mindenre kiterjedő végigjátszása a KB legend-nek, ami erről az oldalról is be volt linkelve
    itt
    Sajnos a link már halott, és én keresek olyan helyet, ahol ez a leírás megtalálható. Tud esetleg valaki mondani ilyen oldalt?
  • kissssss
    #2852
    előfordulhatott -.-'
  • kissssss
    #2851
    esetleg még az is körfordulatot hogy több egységed van a megengedettnél, ez általában akkor szokott előfordulni hogyha egy sereg limit növelő ereklyét kicserélsz egy másik ereklyére, ez is kiválthatja az irányíthatatlan egység jelenséget.
  • Zóanagyvarázsló
    #2850
    Valószínűleg a 'Fear' varázslat vagy képesség hatása alá kerültek. Például a farkasok üvöltése teheti ezt az alacsony szintű egységekkel, akik ilyenkor automatikusan cselekszenek, és náluk magasabb szintű csapatokat nem mernek megtámadni.
  • YakHead
    #2849
    Sziasztok
    Miért van az, hogy néha a csaták alatt az egységeim maguktól mozognak, támadnak (nem a visszatámadásról beszélek, mert az természetes). Van olyan eset, hogy a harcos vagy a gyógyító fogja magát és elkezd mászkálni. Lelépi a körét és az ellenfél jön. Először azt hittem az autocombat-ot kapcsoltam be véletlenül, de nem. Van, hogy így lemegy 2-3 kör is aztán szépen visszaáll a helyzet és én irányíthatom az egységeimet. Olyan nagy hülyeséget mondjuk nem csináltak még maguktól az egységeim, csak kíváncsi vagyok, hogy másnak is így működik-e, mert ha igen, akkor nem panaszkodom:D
  • razorback
    #2848
    Sziasztok!

    A King`s Bounty - Crossworlds Premium games kiadása van meg nekem Ami alapból 1.3 verzió. Az 1.31-es patch meg telepítés közben leáll unknow error-al. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

    Köszönöm!
  • alratar
    #2847
    Aham.