59
  • 00 Blue 00
    #59
    uralni a világot=kinyírni a földet
  • 00 Blue 00
    #58
    Véleményem szerint, nem ártana kicsit beletaposni a fékbe, ezek a dolgok olyan szinten feleslegesek!
  • uniu
    #57
    A hideg fej sztem nem a béta blokkoloknál kezdődik. Amúgy meg jó ha tudod, hogy impotenciát okozhat (hosszú távon okoz), mert azokat az ingereket is blokkolja...
  • unknown nick
    #56
    Nem mindenki blokkol le. Van akit katalizál.
  • dez
    #55
    A magas vérnyomásnak általában van valami oka. Jellemzően pszichoszomatikus betegség.
  • dez
    #54
    Még a korábbi egyszerűbb/nem egyszerűbb témára. Az új szer/génterápia segíthet a stressz hosszú távú káros testi hatásait csökkenteni. Oké. Csakhogy, ebben nem merül ki a stressz hatása. Annak idegrendszeri hatásait nem csökkenti. Az illető agyilag stresszelt marad, és semmi más oka sem lesz ezen változtatni, mint hogy mentálisan és érzelmileg minőségibb életet éljen. Itt nem az emberek igazi érdeke érvényesül, ez max. gazdasági érdek...
  • dez
    #53
    Az adrenalin a gondolkodást és a reflexeket is felgyorsítja. (De ez csak pár percig egészséges.)
  • NEXUS6
    #52
    Ez csak extra szolgáltatás!;)
    Egycsomó előnye van.
  • Myron
    #51
    hát nem igazán. mert nem is emlékszem mi volt az előző életemben és nem is ugyanúgy nézek ki.
  • NEXUS6
    #50
    Istennek hála ez már megvalósult, az eljárást úgy hívják: reinkarnáció!;)))
  • Kian
    #49
    Én is pont ezt írtam. ^^
  • Myron
    #48
    Amúgy akkor fogunk örökké élni ha az agyunkról már le tudják menteni a tudatot emlékezetet meg mindent. A testet már könyebb létrehozni. Csinálnak egy klónt belőlünk, rátöltik a lementett backupot, azt lehet motorozni tovább 300-al :D
  • Myron
    #47
    szerintem meg kibaszott szar lehet neked h nem tudsz izgulni egy filmen, esetleg máson... :D
    pl sportok, ahol az ellent kell legyőzni, az adrenalin rush rohadt jó érzés, meg még csomó más helyzetben jó érzés kicsit felpörögni.
  • Mike at home
    #46
    szerintem pont az adrenalin miatt ugrasz félre
  • Tripax
    #45
    Akkor már meg se várjuk a kísérletek eredményét.
  • Methodic
    #44
    Figyu...
    Béta-blokkoló.
    Így hívják azt a fajta vérnyomás csökkentő gyógyszercsaládot, ami egyik fajtáját jómagam is kénytelen vagyok naponta szedni.
    A lényege, hogy az adrenalin (pl a stressz okozta adrenalin) hatását csökkenti egy biz módon.
    Nem leszel sem lassú, sem tompa, sem semmilyen. Egyszerűen nem lesz 180 a vérnyomásod, értsd OLYAN LESZEL, MINT EGY NORMÁLIS EMBER.
    Namármost ez így marha jó, örülök is, hogy ezt kitalálták, mert enélkül nem élnék sokáig így 25 évesen valószínűleg.
    VISZONT:
    Ha pl megijesztenek, vagy épp majdnem elütnek az úton, akkor SEM lesz 200 a vérnyomásom, és nem nő a pulzusom. Totál hideg fejjel nézem végig az egészet.
    Kézepjétek el, volt már erre példa:
    Kedvessel megyünk át a zebrán, jobbról majdnem elütöttek. Ő csak nézte, leblokkolva, én meg elrántottam. Szóval ez egy másik pozitív hatása.
    ILLETVE:
    Ha pl egy kardfogú tigris jön szemben, én már megint hideg ésszel állok előtte, és nem fogok olyan gyorsan tudni elfutni, mint akinek már tombol az adrenalin az ereiben. Tudod mit fogok tenni? Megpróbálom használni az eszem...
    Mindenki vonja le azt, amit le akar vonni. A lényeg, hogy ennek a génnek a kiiktatásával ez fog kb történni, és nem több.
  • Viet
    #43
    lol, az idöutazás 2057 be cimü témánál pont ezt irtam h génmodositásal 500 évig élhetünk, pont eröl beszéltem, csak kicsit tértem el az igaságtol
  • Darth Sith
    #42
    és ha az az öregedési folyamat ami most 80 év alatt zajlik le, ott 400év alatt zajlana le? Természetesen valami fajta növekedés gyorsítással kb 20éves korodig és onnan meg "normál" ütemben (400évre elosztott öregedéssel). Ergo kb 20 éves korodban eléred a 20 éves korodat és onnan kb 380 év alatt öregedsz meg mai 80 éves állapotúra. Azért az nem lenne olyan rossz :)
  • Sir Quno Jedi
    #41
    Namost, ha ez egy utólagos kezelés, akkor a szeretteid is megkaphatják és máris nem kell végignézned, ahogy...
  • jóhangulat
    #40
    Meg az is más dolog, hogy 400 évig élni úgy mint egy 80 éves,
    vagy 400 évig élni úgy mint egy 20 éves
  • jóhangulat
    #39
    Nos.. hát én nem szeretnék 400 évig élni.. Végignézni ahogy az összes szeretted meghal..
  • Acheron
    #38
    Nem vagyok ember kísérlet párti,de az öregedés ellen másképp kéne fellépni.Nem mintha esély lenne rá,hogy még a mi életünkben fel találják az ifjúság forrását
  • dez
    #37
    Talán mert ilyen gének nincsenek?
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Me a reszeg, bagós, sok zsírt zabáló manusok egész életképesek ám, nemúgy mint a jótestű homokibuzik! :DDD
  • Epikurosz
    #35
    Móricka kérdez:
    - Mér van az, hogy a részeges, bagós, sok zsírt zabáló stb. manusok génjei nem szelektálódtak ki az evolúció során?
    - Mér nem szép, egészséges, jó testű ember mindenki?
  • NEXUS6
    #34
    Amúgy ha hasonló hatása lenne az emberi populációra is a dolognak, akkor az a mai nyugdíj rendszert jól agyonvágná. Főleg ha megnézitek nem egyszerűen eltolja a halálozási görbét, hanem más esésűvé is teszi. Szal jó sokáig csak minimálisan növekedne a halálozás. Nem korfa, hanem egy kor oszlop alakulna ki egy kis csúccsal a tetején.
    És ha a részletekbe megyünk, az is jó kérdés, hogy vajon megmaradna-e a "nőstények" férfiakéhoz képest hosszabb várható élettartama?
  • fawcet
    #33
    Mondok egy elég egyszerű génterápiás módszert, ami biztos, hogy jobb lenne az emberiségnek. Be kéne kapcsolni a C vitamintermelő képességet, mert ez valahogy kiveszett belőlünk, viszont a kutyáknak és macskáknak működik.
  • fawcet
    #32
    Szerintem génterápia helyett célszerűbb valami célzott gyógyvegyület, ami ugyanezt a hatást biztosítja. Másik, hogy egeren ez működik, de emberen nem biztos, hogy ilyen egyszerű. Az a kérdés, hogy aki nem így születik, annak is működik majd ez a hatás?
  • bandypappa
    #31
    Erröl a Chevi Chellios effektus jut az eszembe. A Crankben volt az hogy a csókának belöttek valami adrenalin-gátlót, ami baj, mert kb 2 órája maradt hátra az életéböl, és kinyirja azt aki ezt csinálta vele, meg sok akcio. Na a lényeg az hogy ephinefrint kellett magába tolnia hogy ne pusztuljon el olyan hamar. Az ephinefrin nem válthatjaa ki a rendes adrenalint?
  • Kian
    #30
    Nem értem miért hajtogatja mindenki, hogy lelassulunk tőle, meg hogy lazák leszünk. Az adrenalin nincs folyamatosan a szervezetben, úgyhogy általában nem tapasztalnánk semmit, legfeljebb azt, hogy kevésbé vagyunk stresszesek. Csak vészhelyzetben lehetne(?) érzékelni, hogy nem pörgünk fel (de persze ez sem biztos, hiszen azt írta a cikk, hogy reagáltak az adrenalinra, csak kisebb mértékben).
  • Visitor
    #29
    "kisebkisebb"

    :DDDDDD
  • Balu0
    #28
    jjóóó a cccuuuccc, csak kicsit lelassulunk tőleeee... és nem ijedünk meg a sötétben sem....

    subidubi kiskanálll :D

    nemtom, ha a szer mentálisan is befojásol, én kösz nem kérek belőle, ha tovább élnék akkor sem... viszont ha ezt ki tudják küszöbölni, simán megyek tesztalanynak :D

    400 évig akarok élni... és a marson nyaralni... :D
  • dez
    #27
    Elárulok valamit. Az űrben máshogy hatnak a gyógyszerek, így az űrhajósok nem használhatnak gyógyszereket, hanem bizony mentális tréninggel érik el a "hideg fejet".
  • NEXUS6
    #26
    Lehet;)

    Monnyuk tapasztalataim szerint a pilóták kiválasztásánál a jó egészség megelőzi azt, hogy agyilag mennyire van ott a gyerek (persze mindekettőnek azért átlag felettinek kell lennie). Szal ez a gyógyszer/génkezelés valszeg nekik is jól jönne;)))
  • dez
    #25
    És szerinted nem nyugtatózták be? :)
  • dez
    #24
    Vészhelyzetben éppen erre van szükség.
  • dez
    #23
    Na ez a LOL. Összesen nem keresnek annyit, mint a gyógyszergyártók egyes gyógyszereken. (A gyógyszeripar az 5 legjövedelmezőbb üzlet között van.)
  • dez
    #22
    Csak szélsőségekben tudsz gondolkodni?
  • NEXUS6
    #21
    Amúgy valammelyik amcsi űrhajós volt, aki elaludt a kilövés elött, pedig aztán az elsők között is volt, szal valami azért doppingolhatta volna;)))

    Aztán az egész kilövés alatt nem ment a pulzusa talán 100 fölé se. De még se mondták elötte se hogy alkalmatlan vadász/berepülő pilótának, űrhajósnak.

    Az adrenalin arra jó, hogy roham közben ne vedd észre ha átlötték/átvágták a lábadat, meg ilyenek. Az viszont kevésbé gúd, hogy szívrohamot kapsz tőle mert lebax a főnök. Az utóbbi azért manapság átlagban többször előfordul.

  • Anotino
    #20
    azert vannak lenyegesebb dolgok is ott, mint pl a toredekere csokkent reakcioido, a faradtsag tuneteinek eltunese, stb.