• Methodic
    #44
    Figyu...
    Béta-blokkoló.
    Így hívják azt a fajta vérnyomás csökkentő gyógyszercsaládot, ami egyik fajtáját jómagam is kénytelen vagyok naponta szedni.
    A lényege, hogy az adrenalin (pl a stressz okozta adrenalin) hatását csökkenti egy biz módon.
    Nem leszel sem lassú, sem tompa, sem semmilyen. Egyszerűen nem lesz 180 a vérnyomásod, értsd OLYAN LESZEL, MINT EGY NORMÁLIS EMBER.
    Namármost ez így marha jó, örülök is, hogy ezt kitalálták, mert enélkül nem élnék sokáig így 25 évesen valószínűleg.
    VISZONT:
    Ha pl megijesztenek, vagy épp majdnem elütnek az úton, akkor SEM lesz 200 a vérnyomásom, és nem nő a pulzusom. Totál hideg fejjel nézem végig az egészet.
    Kézepjétek el, volt már erre példa:
    Kedvessel megyünk át a zebrán, jobbról majdnem elütöttek. Ő csak nézte, leblokkolva, én meg elrántottam. Szóval ez egy másik pozitív hatása.
    ILLETVE:
    Ha pl egy kardfogú tigris jön szemben, én már megint hideg ésszel állok előtte, és nem fogok olyan gyorsan tudni elfutni, mint akinek már tombol az adrenalin az ereiben. Tudod mit fogok tenni? Megpróbálom használni az eszem...
    Mindenki vonja le azt, amit le akar vonni. A lényeg, hogy ennek a génnek a kiiktatásával ez fog kb történni, és nem több.