59
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Tehát a jövőben ilyen agyonszedált, girhes kis korcsok eszünk, akik azon sem bassszák fel az agyukat, ha zuhan a repülőjük, mert ugyan kit izgat az! :D Lazacsávók a jövőért...
  • Rage47
    #2
    Azon dolgoznak még gondolom, hogy ne ilyen legyen:)
  • Akuma
    #3
    Biztosan korlátoznák, hogy ki élhetne ezzel a csodával. Repülőgépvezető tuti nem élhetne vele. Legalábbis eleinte. Később meg már robotpilóta lesz minden gépben, még utasszállítókban is. Az utasnak meg olyan mind1, hogy szívrohamot kap e becsapódás elött, vagypedig a földön való szétkenődés közben hal meg... :-)
  • Szefmester
    #4
    "Az AC5-öt nélkülöző egerek nem reagálnak olyan jól a morfinra vagy a pszichotikus tüneteket enyhítő gyógyszerekre"

    Lehet rosszul értelmezem a mondatot.. de mintha inkább a nyugtatókra lennének rezisztensebbek.. inkább stabilan nyugisak, vagy éppen csillapíthatatlan idegbetegek lesznek :P
  • exatly
    #5
    Én alapból ilyen vagyok sztem nekem az AC5 génemet a kozmikus sugárzás ütötte ki. vagy valami más
  • dez
    #6
    Szerinted az idegbetegek élnek tovább...?
  • Su0my
    #7
    kíváncsi volnék egy ilyen boxmeccsre, amikor mindkét versenyzőnek 2mp a reakcióideje, ráadásul hol nem sz*rja le, hogy megütötték
  • bandypappa
    #8
    "AC5-gátló remek szívgyógyszer lehet, a hosszú életre pedig javasolják többek közt a sebességhatárok betartását, az egészségesebb táplálkozást, vagy a dohányzásról való leszokást."

    Köszönöm szépen, a hosszú élet titka: Ne csajozz, ne igyál, ne kártyázz, ne dohányozz. Hogy hosszabb lesz-e? Nemtudom, de rohadthosszúnak fog tünni.
  • L3zl13
    #9
    "Repülőgépvezető tuti nem élhetne vele."
    Nem igazán értem miért munkaköri követelmény egy pilótánál, hogy pánikba tudjon esni, vagy a stressztől lemerevedjen...
    Én azt hittem náluk főképp előnyös, ha nyugodtak tudnak maradni vészhelyzetben.
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Már a legenyhébb nyugtatókkal sem lehet vezetni/kezelni, főleg nem repzajt, vagy darut.
  • Myron
    #11
    lol hát igen :D
  • L3zl13
    #12
    Így van, de nem azért, mert nem megy fel benned a pumpa, hanem a nemkívánt mellékhatások miatt. (Álmosság, tompaság...)
    Ennek a génterápiának ilyen vagy hasonló mellékhatásai egyenlőre még nem bizonyítottak, bár persze lehetségesek. Ha léteznek, akkor ugyanúgy vonatkozniuk kell rá korlátozásoknak, mint az említett nyugtatók esetében, de ha nem...
  • dez
    #13
    Már ha nincs agyam.
  • dez
    #14
    Szerintem ezt nem befolyásolja ez a dolog, lévén nem minden adrenalin-reakció szűnik meg.

    Az adrenalin nem igazán a nyugodtság anyaga, éppenhogy felturbózza a dolgokat. A legfontosabb cselekvések átlátát (+ az éppen kevésbé fontos dolgok kizárását) és megvalósítását segíti.
  • dez
    #15
    Egyébként a következőről van itt szó. A hétköznapi stressz a legtöbb embernél állandósít egy megemelkedett adrenalin szintet, amit mellesleg a kávéfogyasztás is segít. Namost az adrenalin arra való eredetileg, amit az előzőben írtam (támadj v. menekülj reakció). Eközben ugyanennek a hormonnak a hatására, ugyanilyan célból a szervezet át is csoportosítja át a tápanyagok, vér, stb. elosztását, és takarékra kerül mindaz, amire nincs kimondottan nagy szükség. Ilyen az immunrendszer és a regenerálódás. Ezek után ki lehet találni, milyen hatása van hosszabb távon a némileg emelkedett adrenalin-szintnek... (Ez a Selye János féle stresszelmélet lényege.) Nos itt az adrenalin ilyetén hatásait génterápiával akarják megszüntetni. Ajánlok egy egyszerűbbet: szüntessük meg az adrenalin-szintünk állandó emelkedettségét (tanulható). (Ez nem azt jelenti, hogy sosem emelkedhet fel: sőt, érzékenyebbek maradunk rá, azaz amikor igazán szükség lesz rá, kifejti majd a megfelelő hatást.)
  • dez
    #16
    (Ezzel persze nem keres senki milliárdokat.)
  • L3zl13
    #17
    "Ajánlok egy egyszerűbbet... (tanulható)."

    LOL. Mint ahogy "egyszerűbb" volna mindenkinek leszokni a dohányzásról, az italról és a drogokról, egészségesen táplálkozni stb. (Mind csak hozzáállás kérdése.) És ha leszoknánk az anyagi javak hajhászásáról akkor nem is lenne stresses az életünk úgy alapjában. Az időnk jelentős részét meditálással vagy festegetéssel töltenénk... Ejj, be szép is lenne.

    Lehet, hogy amit te ajánlassz az minden szempontból jobb, de "egyszerűbbnek" nevezni nem igazán életszerű.
  • L3zl13
    #18
    Dehogynem. Az ezzel foglalkozó könyvek szerzői, illetve az ilyen tanfolyamok szervezésével foglalkozó emberkék.
  • L3zl13
    #19
    "Az adrenalin nem igazán a nyugodtság anyaga, éppenhogy felturbózza a dolgokat. A legfontosabb cselekvések átlátát (+ az éppen kevésbé fontos dolgok kizárását) és megvalósítását segíti."

    Igen, csakhogy ez genetikán alapul, és nem vagyok benne biztos, hogy a genetikai örökségünk ugyanazt tartja fontosnak, mint amit egy pilótának vagy egy daru vezetőnek kéne.
    Azaz lehet, hogy millió évvel ezelőtt a gyors reakciók, a megnövekedett izomerő és a fájdalom figyelmen kívül hagyása nagyon jól jött mikor ott állt veled szemben egy oroszlán, de hogy egy pilótának is ezekre lenne szüksége...?
  • Anotino
    #20
    azert vannak lenyegesebb dolgok is ott, mint pl a toredekere csokkent reakcioido, a faradtsag tuneteinek eltunese, stb.
  • NEXUS6
    #21
    Amúgy valammelyik amcsi űrhajós volt, aki elaludt a kilövés elött, pedig aztán az elsők között is volt, szal valami azért doppingolhatta volna;)))

    Aztán az egész kilövés alatt nem ment a pulzusa talán 100 fölé se. De még se mondták elötte se hogy alkalmatlan vadász/berepülő pilótának, űrhajósnak.

    Az adrenalin arra jó, hogy roham közben ne vedd észre ha átlötték/átvágták a lábadat, meg ilyenek. Az viszont kevésbé gúd, hogy szívrohamot kapsz tőle mert lebax a főnök. Az utóbbi azért manapság átlagban többször előfordul.

  • dez
    #22
    Csak szélsőségekben tudsz gondolkodni?
  • dez
    #23
    Na ez a LOL. Összesen nem keresnek annyit, mint a gyógyszergyártók egyes gyógyszereken. (A gyógyszeripar az 5 legjövedelmezőbb üzlet között van.)
  • dez
    #24
    Vészhelyzetben éppen erre van szükség.
  • dez
    #25
    És szerinted nem nyugtatózták be? :)
  • NEXUS6
    #26
    Lehet;)

    Monnyuk tapasztalataim szerint a pilóták kiválasztásánál a jó egészség megelőzi azt, hogy agyilag mennyire van ott a gyerek (persze mindekettőnek azért átlag felettinek kell lennie). Szal ez a gyógyszer/génkezelés valszeg nekik is jól jönne;)))
  • dez
    #27
    Elárulok valamit. Az űrben máshogy hatnak a gyógyszerek, így az űrhajósok nem használhatnak gyógyszereket, hanem bizony mentális tréninggel érik el a "hideg fejet".
  • Balu0
    #28
    jjóóó a cccuuuccc, csak kicsit lelassulunk tőleeee... és nem ijedünk meg a sötétben sem....

    subidubi kiskanálll :D

    nemtom, ha a szer mentálisan is befojásol, én kösz nem kérek belőle, ha tovább élnék akkor sem... viszont ha ezt ki tudják küszöbölni, simán megyek tesztalanynak :D

    400 évig akarok élni... és a marson nyaralni... :D
  • Visitor
    #29
    "kisebkisebb"

    :DDDDDD
  • Kian
    #30
    Nem értem miért hajtogatja mindenki, hogy lelassulunk tőle, meg hogy lazák leszünk. Az adrenalin nincs folyamatosan a szervezetben, úgyhogy általában nem tapasztalnánk semmit, legfeljebb azt, hogy kevésbé vagyunk stresszesek. Csak vészhelyzetben lehetne(?) érzékelni, hogy nem pörgünk fel (de persze ez sem biztos, hiszen azt írta a cikk, hogy reagáltak az adrenalinra, csak kisebb mértékben).
  • bandypappa
    #31
    Erröl a Chevi Chellios effektus jut az eszembe. A Crankben volt az hogy a csókának belöttek valami adrenalin-gátlót, ami baj, mert kb 2 órája maradt hátra az életéböl, és kinyirja azt aki ezt csinálta vele, meg sok akcio. Na a lényeg az hogy ephinefrint kellett magába tolnia hogy ne pusztuljon el olyan hamar. Az ephinefrin nem válthatjaa ki a rendes adrenalint?
  • fawcet
    #32
    Szerintem génterápia helyett célszerűbb valami célzott gyógyvegyület, ami ugyanezt a hatást biztosítja. Másik, hogy egeren ez működik, de emberen nem biztos, hogy ilyen egyszerű. Az a kérdés, hogy aki nem így születik, annak is működik majd ez a hatás?
  • fawcet
    #33
    Mondok egy elég egyszerű génterápiás módszert, ami biztos, hogy jobb lenne az emberiségnek. Be kéne kapcsolni a C vitamintermelő képességet, mert ez valahogy kiveszett belőlünk, viszont a kutyáknak és macskáknak működik.
  • NEXUS6
    #34
    Amúgy ha hasonló hatása lenne az emberi populációra is a dolognak, akkor az a mai nyugdíj rendszert jól agyonvágná. Főleg ha megnézitek nem egyszerűen eltolja a halálozási görbét, hanem más esésűvé is teszi. Szal jó sokáig csak minimálisan növekedne a halálozás. Nem korfa, hanem egy kor oszlop alakulna ki egy kis csúccsal a tetején.
    És ha a részletekbe megyünk, az is jó kérdés, hogy vajon megmaradna-e a "nőstények" férfiakéhoz képest hosszabb várható élettartama?
  • Epikurosz
    #35
    Móricka kérdez:
    - Mér van az, hogy a részeges, bagós, sok zsírt zabáló stb. manusok génjei nem szelektálódtak ki az evolúció során?
    - Mér nem szép, egészséges, jó testű ember mindenki?
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Me a reszeg, bagós, sok zsírt zabáló manusok egész életképesek ám, nemúgy mint a jótestű homokibuzik! :DDD
  • dez
    #37
    Talán mert ilyen gének nincsenek?
  • Acheron
    #38
    Nem vagyok ember kísérlet párti,de az öregedés ellen másképp kéne fellépni.Nem mintha esély lenne rá,hogy még a mi életünkben fel találják az ifjúság forrását
  • jóhangulat
    #39
    Nos.. hát én nem szeretnék 400 évig élni.. Végignézni ahogy az összes szeretted meghal..
  • jóhangulat
    #40
    Meg az is más dolog, hogy 400 évig élni úgy mint egy 80 éves,
    vagy 400 évig élni úgy mint egy 20 éves