109
  • BobaFett
    #109
    XBOX1 igenis képes HD megjelenítésre. természetesen csak a chipelt, és át kell váltani NTSC modra, ekkor az origi menüben bekapcsolható a 1080i-ig minden.
    játékok közül csak 1-2 támogat elvétve 720p-t. De a XBMC gyönyőrűen megy 1080i-ben. Más kérdés hogy a legtöbb film zökkenőmentes lejátszásához édeskevés a benne lévő proci (pl. h264 el sem indul, mig xvid még zökkenőmentes)
  • NEXUS6
    #108
    Erről azt írják elég jó képet ad.

    Egy darabig én is gondolkodtam, hogy rendelek egyet.
  • dez
    #107
    A problémám az, hogy a saját, nem-HDCP-s monitorommal akarnám használni...
  • NEXUS6
    #106
    Találtam egy linket LCD monitorokról, itt írják, hogy melyik HDCP-s
  • dez
    #105
    Kösz, csak még azt nem tudtam meg, hogy a HDCP-t nem támogató monitorokkal működik-e a PS3. :) És ez némi akadályt gördít a beszerzés elé. (Néhány helyen már érdeklődtem, de még nem kaptam választ.)
  • NEXUS6
    #104
    Sajna VGA-ra csak mondjuk egy VGA-boxon keresztül lehet kötni (10-20 e között van az ára). És tényleg úgy van hogy nem mindegyik monitor támogatja a HDCP-t sem.;(((

    Elvileg a Dell-nek van jelenleg a legjobb overdrive-ja ebben a kategóriában: 6ms szürke átmenetes válaszidő. De a nagy kontrasztú, gyak fekete fehér átmenetnél ua 16ms (mivel ua panel van majdnem mindegyik monitorban csak az elektronikával játszhatnak), ez elég sok helyen azért tapasztalható: szöveg görgetése, fekete színű egér pointer mozgatása. stb.
    A HDR is rátesz egy lapáttal a kontrasztra, szal ott is jobban előjöhet.

    Nem zavaró igazából, de a másik monitorhoz képest észrevehető. Viszont minden másban nagyságrendekkel jobb: színhűség, betekintési szög, kontraszt arány stb.

    Van egy olyan beállítás, hogy gameing mode, ez valahogy lejjebb veszi a kontrasztot, talán emiatt az utánhúzás is kisebbnek tűnik.
  • dez
    #103
    Már 2 tulajtól hallottam, hogy kisebb, nem-HDCP-s monitorra kötve egyszerűen nem volt kép. Ez elvileg csak un. Image Constraintes (HDCP-t megkövetelő, ma egy sem ilyen) BD filmek lejátszásánál lenne így, de úgy tűnik, a PS3 digitális kapcsolatnál alapból megköveteli. Én egy 17"-es monitoron használnám, 1280x720-ban (vagy ha Linux alól megy, x1024-ben). Az analóg kimenet, legalábbis HD-ben tudtommal legjobb esetben YUV/YPbPr/stb. komponens, vagy mégis tud VGA RGB-t? Olyan kábelt nem i láttam hozzá (szal AVMulti -> DSub15 VGA).

    A Dellen nem lehet a menüből állítani egy bizonyos Overdrive-t (a váltásokat gyorsító rásegítés)?
  • NEXUS6
    #102
    Ja bocs, persze működik. Csak ugye van egy virtualizációs réteg, a hypervisor, ez engedélyezi a hozzáférést az erőforrásokhoz, pl az RSX-et letiltja a Linuxnak. De pl. a BD drájv is elég érdekesen tud néha viselkedni és a wincseszter is valahogy nem az igazi. Sokkal gyorsabbnak kéne lennie, bár még tesztet nem futtattam le.

    Virtuális memóriának most asszem egy 750MB-os parrtició van beállítva, de általában max 200MB-t használ.

    Persze hogy megy kisebb monitorral!!!! A Linux sima Tv-n is elindul csak az már nagyon gáz. Amigán még olyan volt a GUI, hogy egy Tv bőven elég volt neki, itt meg alapbeálítások esetén egy ikon szinte negyed képernyőnyi helyet foglal el.
    Ráadásul egy csomó progi el sem indult arra hivatkozva hogy kicsi a felbontás.
    Egy sima PC-s DVI(digitális) bemenetes monitoron viszont már használható.

    Hát azért van különbség a válaszidőben. A Fujitsunál sose értettem miről beszélnek az emberek, max a tesztrprogramok mutattak csúnyaságokat. Itt meg azért egy sima szöveg görgetésnél is bejön a "motion blurr" effekt.
  • narumon
    #101
    Nekem X netre sincs kötve és gyanitom egy jó ideig nem is lesz. Az hogy pizzát nem rendelek konzolról az elkövetkező jópár évben az is fix.

    Hát nekem az is gáz lenne ha a nappalimba beraknék még külön egy monitort is a konzolnak.
    Miből hagytam ki a gfx karit? Most játékgépet akarsz vagy videot akarsz nézni. Az utóbbihoz nem kell 100e forintos gfx kártya. (megjegyzem az elsőhöz sem).
    A linuxnál meg megint visszakanyarodtunk hogy erre kicsit drága a ps3, ezt a fantasztikus linux programáradatot amit használsz rajta, egy bontóban vett 25e forintos gép megoldja.
    Sajnos még mindig nem értem, hogy miért kell ehhez 140-et kiadnom.

    Adjak ki 140-et egy olyan gépért ami
    1, Tud BRay lemezeket lejátszani (amit magyarországon alig kapni, ha kapni akkor sem magyar tartalommal drágán és kevés kivételtől eltekintve értelmetlenül)
    2, Lehet rajta olyan szintű linuxot futtatni mint egy néhány tizezer forintos pcn.
    3, Kevesebb játék van rá mint Xre és a meglévő játékok nagyrésze sem hozza az Xes szintet

    Akkor miért is?
  • dez
    #100
    Na, most akkor működik vagy nem? :) Most nem jelennek meg a képeid, szal nem tudom, YDL van-e fent, vagy más, talán ettől is függ. Mindenesetre, ha működik, az egy kicsit más, mintha lenne 256MB, aztán slussz.

    Már kezdtem örülni, hogy egy kisebb monitorral is megy. Ekkora monitor v. HDTV + PS3 most egyszerre nem fér bele nekem. (BTW, tényleg jó az a Dell! Látsz is különbséget a reakcióidőben, vagy csak papíron van különbség?)
  • NEXUS6
    #99
    Úgy érted van-e swap? Mert az igen, csak valamiért elég lassú a vincsi, szerintem a Sony OS-e avatkozik be állandóan hypervisor módban. Adtam neki 1 GB-os swap-et, de nem akarta használni igazából.

    Egy Dell 2407-tel használom, HDMI/DVI-n keresztül, nagyon jó kis moncsi. Igaz nem olcsó, bár ilyen méretben talán ennek van a legalacsonyabb ára, viszont emellett egy rahedli csatlakozó is van rajta, HDCP kompatibilis, rengeteg szolgáltatás: PIP, skálázás, miegymás. A képe nagyon jó egy TN filmes Fujitsum volt elötte, hát ahhoz képest ég meg föld. Egyedül a válaszideje "kicsit" lassabb (sokkal, a Fujitsu 2ms-os).
  • dez
    #98
    Tényleg, Nexus6, működik Linux alatt a virtuális memória kezelés?
    A monitoros dolgot hogy érted, monitoron van a PS3?
  • NEXUS6
    #97
    "Képzeld Windows alatt is firefoxot használok."
    De gondolom X alatt meg nem. Szal hogy fogsz a netpincértől pizzat rendelni Boxról? Ááá, kitaláltam, küldesz nekem egy üzit MSN-em (mert arra még képes), hogy rendeljek neked! Eltaláltam?

    "Az emberi mód alatt azt értem hogy ideülök és egérrel billentyűvel két pillanat alatt megoldom. Ha meg már a Ps3-ra is rádugnám ezeket akkor aztán tényleg mégjobban nézne ki az a kurva nappali."
    Én speciel a monitorra dugom, mert van benne egy beépített USB hub, de monnyuk ez még azért nem vágja tönkre a nappalit, szerintem.

    "Nézd meg hogy néz ki most egy kicsit száz felett vehető gép. Core 2 Duo proci 1GB ram, 160-250Gb hdd az alap, dobj bele egy LG BD playert és már kész is van a BDt lejátszani tudó géped"
    A GFX karit kihagytad! És közben asszem már át is léptük a 200 000-es határt.

    "POntosan tudod hogy mit értek a PS3 gyatra linux használhatóságán. Azt hogy egy ezeréved gépen sokkal gyorsabban fut, azt hogy a ps3-ban csak 256MB RAM van amit két pillanat alatt megzabál a linux igy multitasking szinte nuku, azt hogy a linux nem támogatja az RSXet, azt hogy 3Ds grafikát csak emulálni tudsz, és igen azt hogy ezek miatt bármelyik komolyabb program futtatására képtelen. Ha meg nem az iszonytató cell powa kihasználását szeretném akkor meg minek?"
    Ellentétben veled, valóban nagyon pontosan tudom mire képes egy Linux a PS3-on, és mire nem.
    Egyrészt a 256 MB memcsi kb arra elég, hogy fossam itt a szót neked a neten, közben zenét hallgassak, meg torrentet töltsek le mellette. Esetleg egy mesenger, vagy egy gimp is még belefér. Szerintem ez egy átlagfelhasználó multitask iránti igényét bőven kielégíti.
    A grafikai megjelenítés/ablakkezelés kb olyan gyors mint a windózé DX bekapcsolása után!!!! A 3D emuláció meg egy első generációs geforce/radeon kártya szintjén lehet. Hát valóban nem túl sok, de ahhoz képest, hogy az RSX kiesik a MAME a gyengébb 3D-s játékgépeket is elég jól elfuttatja!!!

    Ha valaki ír egy cellre optimalizált progit, akkor azt már a jelenlegi Linuxom is képes lesz futtatni. Amúgy nem foglakozom komolyan 3D grafikai fejlesztéssel, szal egyelőre nem érzem szükségét, hogy ilyeneket telepítsek a PS-re. Sima rajzoló progiknak meg nem kellenek RAM gigahegyek.

  • narumon
    #96
    Ha,,,
  • NEXUS6
    #95
    Öreg vagyok én már ahhoz, hogy azon izguljak minden nap, hogy vajon az én gépem is bele esik-e abba az 1/3-ba ami tönkremegy.

    Nem nekem való az x. Inkább kiadok többet, az extrák meg a minőség miatt.

    Amúgy hol tudsz 70-ért boxot szerezni? De nekem legyen benne vincsi is meg minden!
    ;)))
    Ha a PS-ben nem lenne BD, vincsi, meg hűtés akkor elhiszed, hogy az is annyiba kerülne?
  • dez
    #94
    "Az eladásoknak ha utána nézel akkor látszik hogy a ps3 folyamatosan alulteljesit."

    Nem vagy tisztában a tényekkel, vagy szándékosan nem mondasz igazat!
    Nézzük csak, hogy alakult a PS2, az Xbox360, és a PS3 eladásai, a piacradobástól kezdve: GRAFIKON.
    A Wii egy másik dolog, egy olcsó gépecske.

    "Ráadásul ettől a konzoltól azt várták hogy lemos mindent és mindenkit ahogy megjelenik."

    Esetleg pár tini várta ezt, mert irracionális (nem olcsó, és egyelőre kevés a játék is - mindkettőt jó ideje lehetett tudni -, akkor meg mire föl?).

    "Ehhez képest a Wii tette ezt. Az xbox meg legalább kapaszkodik a második helyen."

    Ja, a 3 közül - összesítésben (azaz más olcsóbb, kisebb gépekkel együtt) valahol a 6-8. helyen van.

    "Képzeld Windows alatt is firefoxot használok. Az emberi mód alatt azt értem hogy ideülök és egérrel billentyűvel két pillanat alatt megoldom. Ha meg már a Ps3-ra is rádugnám ezeket akkor aztán tényleg mégjobban nézne ki az a kurva nappali."

    Mert pl. egy vezeték nélküli egér + keyboard nagyon csúnya látvány... Ez már csak kötekedés.
  • Zsotyee
    #93
    Namármost ha ezt a teljesítményt igényli a gammákban akkor nem is lesz az olyan rossz. Csak ne lenne ott az a ha
  • Zsotyee
    #92
    Hmmm a tesztek szerint tök mindegy hogy mit játszunk le ps3-mal, nem számít neki. Akkor is elkéri az ő 180 wattját.
  • dez
    #91
    Amíg nem kezdik el jobban használni a Cellt.
  • narumon
    #90
    Hát nem én mértem. Ott van hogy milyen eszközzel mérték. Gondolom hogy nem bénák. Ráadásul elég izmizizmi pct mértek.
  • Zsotyee
    #89
    Na jó azért az x teljesítményfelvétele ok. De szerintem a pc sántít, szerintem. Kicsit keveslem azt a teljesítményfelvételt.
    A ps3 kicsit sokat kér, dehát valamit valamiért.
  • narumon
    #88
    Hát ha megnézed a PS3 fogyasztását akkor nem fogod verni a fejed a falba... Vagy inkább akkor fogod csak igazán :D
    http://www.hardcoreware.net/reviews/review-356-3.htm
  • Zsotyee
    #87
    És melyik fogyaszt többet? Melyik tekeri jobban a villanyórát?:):):):):):):)?
  • narumon
    #86
    Az eladásoknak ha utána nézel akkor látszik hogy a ps3 folyamatosan alulteljesit. Ráadásul ettől a konzoltól azt várták hogy lemos mindent és mindenkit ahogy megjelenik. Ehhez képest a Wii tette ezt. Az xbox meg legalább kapaszkodik a második helyen.

    Képzeld Windows alatt is firefoxot használok. Az emberi mód alatt azt értem hogy ideülök és egérrel billentyűvel két pillanat alatt megoldom. Ha meg már a Ps3-ra is rádugnám ezeket akkor aztán tényleg mégjobban nézne ki az a kurva nappali.

    Nézd meg hogy néz ki most egy kicsit száz felett vehető gép. Core 2 Duo proci 1GB ram, 160-250Gb hdd az alap, dobj bele egy LG BD playert és már kész is van a BDt lejátszani tudó géped

    POntosan tudod hogy mit értek a PS3 gyatra linux használhatóságán. Azt hogy egy ezeréved gépen sokkal gyorsabban fut, azt hogy a ps3-ban csak 256MB RAM van amit két pillanat alatt megzabál a linux igy multitasking szinte nuku, azt hogy a linux nem támogatja az RSXet, azt hogy 3Ds grafikát csak emulálni tudsz, és igen azt hogy ezek miatt bármelyik komolyabb program futtatására képtelen. Ha meg nem az iszonytató cell powa kihasználását szeretném akkor meg minek?
  • narumon
    #85
    "olyan játékokkal játszom, amire max egy 300 000+ árú PC-n lenne lehetőségem"

    Vagy egy feleannyiba kerülő X360-ra....
  • NEXUS6
    #84
    "Az hogy a Sony mit szeretne az egy dolog. Kb ugyanannyira van arra kitalálva mint a konkurrens termékek. Valahogy azonban mégsem fogy jól a Ps3. Talán mégsem egy 140e forintos konzolon akarnak az emberek mp3at hallgatni meg dvdt nézni?"

    Nem érdekel a SONY, én erre használom, és nem kényelmetlen, mert ez egy olyan mint egy asztali lejátszó (amin te is hallgatod) meg egy számítógép egyben. És mielött magadon kívül mást is átvágnál, a PS3-nem fogy rosszabbul, mint akár a PS2, akár az X360 a megjelenés utáni azonos időszakban. Azokra sem volt játék, viszonylag magas volt az áruk, és elég lassan futottak fel az eladások, az okosbaglyok meg huhogtak. A történelem ismétli önmagát. De te nem lehetsz olyan fiatal, hogy ne emlékezz ezekre a dolgokra.

    "Igen van rajta net, de hülye lennék használni amikor ideülök a gépem elé és ötször emberibb módon megoldom."
    Nehogymá a desbordra rárakják a netpincért mert ott szúrom meg magam, ahol az a legjobban fáj! Szerintem egy Firefox elég emberi proginak tűnik, van windóz alá is, próbáld ki egyszer!

    ""Úgy érted ki tudsz hozni kb 140-ből egy BD lejátszásra tökéletesen alkalmas PC-t? Gratula."
    Már miért ne tudna? Nem kell hozzá ördöngősség."
    Na ne csigázz!!!;))) Halljam a részleteket!

    "A PS3on futó linux semmilyen normál pcs grafikus alkalmazást nem tud futtatni. Tehát már nem is tudja azokat a funkciókat."
    Ez egy kicsit tág nem gondolod? Például mit nem tud futtatni? Rajzoló progit? Vagy mit? 3D modellező/animációs progit?
  • NEXUS6
    #83
    Kiba nem tudom, hogy mire akarsz kilyukadni! PC-n windóz alatt ugyan azokat, vagy funkcióiban megegyező progikat használtam, mint most PS3-on: pl Firefox, Mplayer, Open Office stb.
    Miért kéne windózt használni? Persze lehet úgy is definiálni a PC-t mint az a gép amin valami M$ gyártmányú OS fut, de azért általában nem tesznek ilyen megkülönböztetést, még a Linuxot is beleértik. Arról meg, hogy kihaltak a házi számítógépek közül a más CPU-k nem a SONY tehet. Ha most egy intel Core 2 Septimo lenne a gépben akkor minek számítanád? PC-nek? Az MP3 PS3-on is MP3, a doc meg doc, az xml meg xml.
    Lehet, hogy felfoghatatlan de a Linuxos PS3 teljesértékű otthoni számítógép!

    Lehet hogy PC minden háztartásban van, de nézegetve a netet, a PC-met igen csak upgradelnem kellett volna, ahhoz hogy BD-t játsszak le: BD drájv, vidkari, és talán a procit sem ártott volna kicserélni. És ezzel még csak egy mára alsókategóriásnak számító PC-nél vagyok, miközben annyit ráköltök, mint egy PS3 ára, szal már most is csak módjával próbálkozzak a játékokkal 1 év múlva meg el is felejthetem őket.

    "Természetesen a cell pótolhatatlan, de egyenlőre mire is használod? A majd jön ez és ez, nem érdekel, MOST mire használod?"
    Hú most megfogtál! Mire is mire is....?
    Jaaaa, megvan hát játszok vele!!!! Tudod a PS3 az egy játékgép;)))

    "Akkor fan vagy már mint dzson:)"
    Kösz, de ezt a dícséretet talán mégsem érdemlem meg!;)))


    "Úgy véded a Ps3-at, mintha az életed múlna rajta....nem kicsit parttalan a vita,mert akkor se mondanál rosszat rá,ha megkínoznának...pedig vannak hibái,nem is kicsik:)"
    Most írjam le hogy milyen szar nekem, mert viszonylag olcsón egy BD lejátszóhoz jutottam, olyan játékokkal játszom, amire max egy 300 000+ árú PC-n lenne lehetőségem (ha lenne PC-re ilyen játék, de sajna...), és különben is olyan kafa hardverem van amiihez hasonló pl egy barbonPC alap minimum 70 000 Ft. Bakker, dekitolt velem a SONY!!!

    Figyusz, te még az újdonsült ferrári tulajnak is bemagyaráznád, hogy átvágtak, mert itt csak 130-cal mehet, még autópályán is, és különben is csak 2 ülés van benne, a járulékos költségekről nem is beszélve!!!

    ;)))



  • narumon
    #82
    Én pl a PCt sem használom mp3 lejátszónak meg filmlejátszónak. Basszus az egy számitógép, nekem bent van a sarkoban az asztalon és azon én számitógépezek és játszok. Ha zenét akarok hallgatni akkor az asztaliba teszem be a zenét és a hifin hallgatom, ha dvdt akarok nézni akkor szintén, ha konzolon akarok hátszani akkor benyomom az x360-at, ha meg netezni akarok akkor beülök a gépem elé. Lehetne egy eszközzel szarakodnom, dehát basszus megvan, hogy mi mire jó.
  • narumon
    #81
    "Úgy érted ki tudsz hozni kb 140-ből egy BD lejátszásra tökéletesen alkalmas PC-t? Gratula."

    Már miért ne tudna? Nem kell hozzá ördöngősség.

    "Szerintem elég ha funkcióiban, szoftver és formátum kompatibilitásban nyújtja azt amit általában egy modern PC, személyi számítógép is nyújt."

    A PS3on futó linux semmilyen normál pcs grafikus alkalmazást nem tud futtatni. Tehát már nem is tudja azokat a funkciókat.
  • narumon
    #80
    Ezt mind értem, de továbbra is azt mondom, hogy ennyi pénzért drága ez a ketyere ezekért a minimál előnyökért.
  • narumon
    #79
    "funkciója a PS-nek, hogy felskálázza, és feltupírozza a DVD képét. Elég jól műköödik, és még további javulás is várható a köv frissítésekkel.;)))"

    Mhm ezt a most kapható asztali lejátszók szinte mindegyike tudja....
  • narumon
    #78
    Nem abból indulok ki hanem abból hogy veszek egy játékgépet amivel most akarok játszani nem 2 év mulva. Akkor miért is vegyek ps3at? Hogy majd két év mulva lesz jó játék meg olcsó BR lemez rá? Akkor majd veszek 2 év mulva egy ps3at feleennyiért.
  • narumon
    #77
    Óó jó neked. Nekem sajnos csak a Planet Earth van meg. Igaz több nem azért nincs mert nem tudnám beszerezni hanem mert nincs értelme. Sajnos csak egy (kettő) 82cm LCD tévém van, ezen meg a dvd is kurvajólnézki, főleg a normál filmek ahol szinte nincs is előnye a HDnek. Való igaz ha majd egyszercsak veszek egy 120cm feletti tévét akkor már majd elkél a HD tartalom. Mondtam is a multkor is, hogy veszek is majd 20e forintért egy HD ASZTALI lejátszót.
  • narumon
    #76
    "Az egy dolog, hogy az X-en nem nézegetnek az emberek filmet, meg nem hallgatnak zenét, de a PS3 meg kifejezetten erre (is) van kitalálva!!!"

    Az hogy a Sony mit szeretne az egy dolog. Kb ugyanannyira van arra kitalálva mint a konkurrens termékek. Valahogy azonban mégsem fogy jól a Ps3. Talán mégsem egy 140e forintos konzolon akarnak az emberek mp3at hallgatni meg dvdt nézni?

    "De pl most ettem meg a pizzámat, amit a "PS3-mal" rendeltem, tud ilyen szolgáltatást a boxod?;)))"

    Igen van rajta net, de hülye lennék használni amikor ideülök a gépem elé és ötször emberibb módon megoldom.
  • dez
    #75
    Most tulajdonképpen mit is állítasz? Hogy azért nincs értelme a PS3-nak, mert a (sok háztartásban eleve fellelhető) PC-be olcsóbban lehet venni egyet? Nos akkor nem tudsz PS3-as játékokat játszani... :) Ha nem is akarsz, akkor számodra mindegy, break.

    Vagy a BD olvasónak nincs értelme a PS3-ban, ugyanamiatt? Akkor goto #52. :) Szal:
    1. Ha már úgyis van egy külön konzol, amivel adott esetben egy másik személy foglalkozhat, jól tud jönni, hogy lehet azon is filmezni.
    2. A PC sokszor távol van a nappali nagy tévéjétől, a PS3 viszont közel - ergo több értelme van, ha abban (is) van az a bizonyos BD olvasó.
  • cateran
    #74
    Jah,mielött belekötnétek,pesze a proci és a memória sem mindegy,nem beszélve a graf kártyáról,de FIZIKAILAG csak egy BD kompatibilis lejátszó kell,igaz?
  • cateran
    #73
    Ez szőrszálhasogatás:) Tudod te jól milyen op rendszerekre gondoltam...Vagy ezek mennek Ps3-on?
    Megpróbálom,lassan és érthetően, mert látom nem eszed: 1 BD LEJÁTSZÓ pc-be OLCSÓBB mint a Ps3! Pc-k már ELEVE majd minden háztartásban vannak és OLCSÓBB 1 BD lejátszóval fejleszteni őket (Ugyebár csak az kell 1 BD film lejátszásához, mint pc hardware upgrade)mint venni 1 Ps3-at! Mi nem világos? Illetve egy pc-s BD lejátszó+hd-ready tv+ esetleg egy közepes hdmi-s kari OLCSÓBB mint egy Ps3+Hd-ready tv! Még most sem érthető?
    Számszerüen:Ps3(400font)+ hd-ready tv(x,tökmindegy,lehet akár rendes hd tv is, nem számít), Pc-s BD lejátszó (155 font, igen feltéve hogy van már pc...úgy vélem nem ritka eset..)+ 245 fontnyi különbség + x értékü tv....
    Hangsúlyozom BD és op. rendszer használat szempontjából! Természetesen a cell pótolhatatlan, de egyenlőre mire is használod? A majd jön ez és ez, nem érdekel, MOST mire használod?
    Akkor fan vagy már mint dzson:) Úgy véded a Ps3-at, mintha az életed múlna rajta....nem kicsit parttalan a vita,mert akkor se mondanál rosszat rá,ha megkínoznának...pedig vannak hibái,nem is kicsik:)
  • NEXUS6
    #72
    "A Pc-s BD meghajtókat csak azértlinkeltem, hogy lássátok, már nem a Ps3 a legolcsóbb BD lejátszó (max az asztaliak között:))"

    Úgy érted ki tudsz hozni kb 140-ből egy BD lejátszásra tökéletesen alkalmas PC-t? Gratula. Én úgy tudtam a PS3 hardver gyártása talán még mindíg veszteséges az eladási árhoz képest, de akkor tényleg rossz lóra tettek a Sony mérnökei, PC-s hardvereket kellett volna vásárolniuk és aból összedobni a cuccost.;)))

    "Amugy a példádban (erős sarkítás persze)de szerinted mi az ami jobban megéri? egy ps3 vagy egy új mobil beszerzése(ezért is rossz a példa, mert ebben az esetben egy jóval olcsóbb mobillal kiváltható,amire nagy büszkén a ps3-at használnád...)"
    Leírom újra, érthetően, a PS3 azért üzlet mert ha összepakolsz minden cuccost, amit a PS3 használatával kiválthatsz, akkor az nem fog egy konyhaasztalon elférni (az enyémen biztos nem;) árban meg pláne sokkal többe jön ki. Ha ezek nagyrészével rendelkezel akkor valszeg nem éri meg PS3-at venni. Ezek közül azért a BD lejátszó és a cell CPUra alapuló játékra specializált hw a nagyrészét kiteszi, és ezek nagyon nem fordulnak elő a háztartásokban.

    "Amúgy dez, nem a Ps3 multifunkcionalitásáról van szó, hanem általában a többfunkciós készülékekről...csak ti kötitek az ebet a karóhoz, hogy minden feature egyenértéküen fontos és hasznos esetünkben a Ps3-ban:) Pedig hát van egy főfunkció (illetve kellene hogy legyen...játékgép) és extra featureök,amik vonzóbbá teszik az emberek szemében,szélesítve a vásárlók körét!"

    Lehet, hogy én speciális eset vagyok de nálam az OS telepítési lehetőség, a BD lejátszás és a játékgépezés kb egyenlőarányba esett latba. Amúgy a PS3 látványosan turbózza a BD lemez eladásokat, szal úgy tűnik másnál is. és különben is ez egy PS3-ról szóló cikk nem?

    "Nem,a Ps-t nem lehet teljes értékü pcként használni! Honnan vetted? Egy pc-re, hogy csak a legalapvetöbb dolgot mondjam BÁRMILYEN op rendszer felmehet!"

    Bakker, ez király!!!;)))
    Ez még billgéc aranyköpéseivel is vetexik. Erre most mit mondjak??? Jó mondok valamit AmigaOS "1"/2/4, C64 GeOS, RiscOS, Mac OS, stb. Nos ezek nem telepíthetők közvetlenül az általad PC-nek ismert, x86 CPU kompatibilis, IBM által kifejlesztett BIOS-ra alapuló hardver architekturára épülő gépekre.
    Egyáltalán honnan vetted ezt a definiciót???
    (Amúgy kicsit izzadtságszagú;)))
    Szerintem elég ha funkcióiban, szoftver és formátum kompatibilitásban nyújtja azt amit általában egy modern PC, személyi számítógép is nyújt.
  • cateran
    #71
    A Pc-s BD meghajtókat csak azértlinkeltem, hogy lássátok, már nem a Ps3 a legolcsóbb BD lejátszó (max az asztaliak között:)) Természetesen 1 pc esetén ugyanúgy gebasz a szitu, mint 1 Ps3-1 hdtv esetén:)Szóval persze,cumi ha csak 1 hd-tv van (bár a monitor is lehet szükségmegoldás...neked van a ps3-hoz monitor vész esetére? Csak a ps3-hoz!) DE! A legtöbb háztartásban (főleg errefelé,de szvsz Mo.-on is) van már pc! Na most,ha összeadom a pc-s BD lejátszó árát,1 hd-ready tv árát (vmi olcsóbbat, de végül is mindegy) és esetleg egy hdmi-s kari árát,akkor kicsit vagyok többen,mint a Ps3 alapára! Tv nélkül! Ami azért nem mindegy!:) Amúgy dez, nem a Ps3 multifunkcionalitásáról van szó, hanem általában a többfunkciós készülékekről...csak ti kötitek az ebet a karóhoz, hogy minden feature egyenértéküen fontos és hasznos esetünkben a Ps3-ban:) Pedig hát van egy főfunkció (illetve kellene hogy legyen...játékgép) és extra featureök,amik vonzóbbá teszik az emberek szemében,szélesítve a vásárlók körét!
    Nexus6:Nem,a Ps-t nem lehet teljes értékü pcként használni! Honnan vetted? Egy pc-re, hogy csak a legalapvetöbb dolgot mondjam BÁRMILYEN op rendszer felmehet! A Ps3-ra nem! És itt máris bukott a teljesértékü pc fogalma...hmm dez, ez nem izzadságszagú?:D Amugy a példádban (erős sarkítás persze)de szerinted mi az ami jobban megéri? egy ps3 vagy egy új mobil beszerzése(ezért is rossz a példa, mert ebben az esetben egy jóval olcsóbb mobillal kiváltható,amire nagy büszkén a ps3-at használnád...) Mondjuk szvsz nem drágák a BD filmek..:S A lejátszók viszont alapból igen:) Én meg arról olvastam, hogy 2 kiadó nem adott ki filmet az elmúlt pár hónapban! (hozzáteszem sajnos...hiszitek vagy sem,nem örülök neki..ha felfutna a BD,lejjebb mennének az árak...)
  • NEXUS6
    #70
    Épp most olvastam erről, hogy elég rendesen megnyomta a HD filmek eladását a PS3.

    Amúgy azt hittem nem veszek több DVD-t és átszokok a BD-re. Csakhogy a legutóbbi firmware frissítés óta pl van egy olyan funkciója a PS-nek, hogy felskálázza, és feltupírozza a DVD képét. Elég jól műköödik, és még további javulás is várható a köv frissítésekkel.;)))

    Amúgy leszámítva a PC beépített DVD meghajóját nekem elötte az egyetlen DVD lejátszóm egy PS2 volt. Bőven végig DVD-ztem vele az egész korszakot. Ja és azért több haver is részben a DVD képesség miatt vett PS-t anno. Szal tudom, hogy nem egyedül vagok ilyen furcsán beállítva, és ne jöjjön senki azzal, hogy nem számítanak az ilyen funkciók.
    (Amúgy drágák a BD filmek? Legalább kapnak egy esélyt a kölcsönzők;)))

    Szal kíváncsi vagyok, hogy azok akik karácsonykor majd sorban állnak a PS-ért és eddig szídták, mint a bokrot, majd hogyan dolgozzák fel a kis lelkükben ezt a változást. Főleg, hogy addigra valszeg semmi olyan nem fog történni, amit most ne lehetne látni és amivel magyarázhatnák a döntésüket.