109
  • dez
    #69
    Nagy része azoknak, akik eddig PS3-at vettek, vesznek hozzá Blu-ray filmeket is... Tehát bejött a Sony azon számítása, hogy a PS3 fellendíti a Blu-ray piacot. És ez jó dolog.

    Az más kérdés, hogy sima DVD-vel olcsóbb lett volna, és valamivel többen vennék. De nem sokkal többen, mert nem az ár az elsődleges tényező egyelőre, hanem a kevés játék.

    Jelenleg kb. 350db Blu-ray film kapható (hati kb. 5-tel emelkedik), aminek nagy része nézhető, tehát ha valaki mozis élményre vágyik otthon (és van hozzá egy megfelelő tévéje is), annak van mit néznie. Ez nem azt jelenti, hogy mostmár csak ilyeneket nézhet: senki sem akadályozza meg, hogy az egyéb jó, de BD-n nem elérhető filmeket egyelőre továbbra is DVD-n nézze (a PS3 le tud játszani DVD-t is).
  • dez
    #68
    LOL, tudod az nem egy default állapot, hogy valakinek van egy xbox360-ja... Szal ne abból indulj ki, hogy neked már van.
  • dez
    #67
    Kb. 200 HD-s filmem van.
  • dez
    #66
    Van (kérdés). A PC-d a nappaliban van, közel a tévéhez? Nem zavar, ha valaki filmeket akar rajta nézni (vagy épp játszani), a tévére kötve (vagy akár simán), miközben te mást csinálsz? Esetleg egy kis izléses HTPC-re gondolsz, aminek csak a doboza 50-60eFt, ha nem több? Ugye nem kell folytatnom?
  • dez
    #65
    A HD-s lejátszókért sem tódulnak egyelőre, de attól még a HD filmezés jó dolog...
  • dez
    #64
    Nem kéne már ennyire erőlködni leértékelni a PS3 multifunkcionalitását, mert már ide érzem az izzadtságszagot! :)
  • NEXUS6
    #63
    Amit írtál nem kell hozzá fél év és eljön az ideje, lesznek jó játékok, addigra kicsit elterjedtebbé válik a BD-is, meg valszeg az ára is 100 rugó alá kerül.

    Az egy dolog, hogy az X-en nem nézegetnek az emberek filmet, meg nem hallgatnak zenét, de a PS3 meg kifejezetten erre (is) van kitalálva!!!
    De pl most ettem meg a pizzámat, amit a "PS3-mal" rendeltem, tud ilyen szolgáltatást a boxod?;)))

    Én fordítva gondolkodom, egy olyan cuccosért, ami csak játékra jó biztos nem adnék ki annyi pénzt, max 30-40 ezrest, és pláne ne legyen olyan csapnivaló megbízhatósága mint egy tecsós MP3 lejátszónak. Ha az X-re nem lenne warez, ami jelentősen lenyomja a költségeket, akkor senkinek, max csak a fanatikusoknak jutna eszébe, hogy egy ilyen eszközbe invesztáljon.
  • narumon
    #62
    Na erről beszélünk. Azért az emberek nagyrésze azért vesz konzolt mert JÁTSZANI szeretne rajta. És nem mindenféle egyéb miszmaszt csinálni. (vazz emailre 5e forintért is lehet pct kapni). Nekem is itt az xbox360. Tud dvdt lejátszani meg mp3at, de azért eszembe sem jutna ezzel szórakozni. Nem arra vettem és nem is való arra.

    A ps3 ismétlem tök jó lenne ha
    1, lenne rá sok jó játék
    2, lenne egy csomó elérhető értelmes BR tartalom
    3, 100 alatt lenne bőven az ára.
  • narumon
    #61
    "BD képtelenség meg az okosabb DVD playerekkel kapcsolatban"

    Najó de te fizetsz plusz 100e forintot egy BD lejátszóért? Akkor inkább veszek mellé 229 dodóért egy HDDVD lejátszót... még igy is bőven beljebb vagyok. (az meg a másik dolog hogy jelenleg hülye lennék bármilyen HD lejátszót venni azért hogy legyen rá mondjuk 1 db filmem.)
  • narumon
    #60
    Nem HDban nem. Viszont nem is nézek HDt. Egyelőre nem tobzódok a HD tartalmakban mint ahogy gondolom te sem.
  • narumon
    #59
    Mát több forumban összeirtunk. Nem ironikusan irtam, és nem is veszek 140-ért ps3-at azért hogy multimédiázzak. Lehet hogy szerencsés gyerek vagyok, de nekem van itthon pcm, van asztali dvd lejátszóm, az xbox1et meg már kidobtam. Viszont ezzela két eszközzel a komplett multimédiát lefedem a lakásban. Hmm most, hogy jobban belegondolok csak az asztali lejátszót használom multimediára. Asszem 34 ért vettem még anno. Kicsit nekem olcsóbbnak tűnik mint a PS3.... (tudom a Ps3 egy játékgép és rögtön meg is dőlne a tézisem ha a Ps3ra lennének jó játékok, és nem ennyibe kerülne. Dehát akkor nem is tudnánk miről beszélni.)
  • NEXUS6
    #58
    Sokan kritizálják Kutaragit, mert mindíg "hülyeségeket" beszél. Pl elég sok dúrva dolgot mondott a PS2-vel kapcsolatban is, a PS3-ról meg azt mondja, hogy 4D játékélmény meg ilyenek, meg hogy ehhez kell a cell processzor, miközben ugye manapság csak a minnél combosabb GPU számít.

    Ahhoz, hogy megértsük mire gondolhatott s mester itt van egy írás.
  • NEXUS6
    #57
    Nézd, még mindíg nem értem, hogy mit is akarsz kihozni az egészből. Az hogy a PS3 multifunkciós egy gépben (hasonlóan egy PC-hez), nem azt jelenti, hogy na akkor most az egész család egyszerre PS-ezik és közben mindenki mást csinál rajta, mert ez lehetetlen, hanem pont fordítva. Adott egy nagy család, monnyuk mindenki sürgősen meg akarja nézni az emiljeit, (értsd ugyan azt akarja mindenki csinálni) de csak 2 PC van otthon, amit apuci és nagymama már épp használnak. Na erre jön az, hogy ágota meg barnabás megnézi a mobiltelcsijén, és pistike, akinek csak egy szutyok szamszung c-100-asa van, szépen kilép a játékból és felmegy a frímélre.
    Ennyi.

    Ez már is sokkal több mint, amit pl. egy PS2, vagy egy Xbox meg tud csinálni. Szal nem kell még egy pécét/új mobiltelcsit stb. sem venni, ahhoz, hogy pistike ne rágja le a 10 körmét, hogy megtudja vajon mikor is mennek sörözni a haverokkal.

    Az is naccerű, hogy most már PC-be mint multifunkciós gépbe is lehet BD meghajtót venni elfogadható áron. De ez csak egy szükséges de nem elégséges feltétel, hogy esetleg a PS3-helyett használd. Mert ettől még egy jó minőségű PC-t is meg kell venni a BD lejátszáshoz ami nem olcsó, és a PC viszont még ekkor sem rendelkezik mind azzokkal a funkciókkal, amivel a PS, miközben a PS-t azért lehet PC-ként is használni.

    Ja és amúgy a PS3 meg egy csomó fajta megjelenítőre ráköthető, pl PC monitorra is (DVI-n keresztül), amik már mind HD-nek számítanak egy sima Tv-hez képest, és még csak nem is drágák túlságosan.

    Értem én hogy ragaszkodsz ahhoz a tévképzetedhez, hogy drága a PS. Valóban drága, ha nem használod ki, ha csak józsikának pistike öccsének veszed jáccani, akit nem érdekelnek a BD filmek, meg a netezés, meg a blútúsz, meg a szuper hifi képesség. És csak azt lássa, hogy Wii-n már van szuperpapermarió, PS-en meg se kressbendikut se lidlbigplenet.
  • cateran
    #56
    Ehh floodolok...na szóval, BD lejátszót meg már 155 fontért lehet kapni pchez...van még kérdés?:) A cell persze még mindig iszonyat elöny a Ps3 mellett,de ezen kivül úgy látom szinte már semmi.....(meg persze az exklúzív gammák:)
    Ja, BD lejátszók : overclockers.co.uk
  • cateran
    #55
    Hopp, most látom csak, hogy 326 fontért már lehet venni BD-írót pc-be....(LG GBW-H10N V2 Super Multi Blue - Blu-ray x4x2x BD-R/RE with DVDRW/RAM) Vagy 398 fontért ezt ( LiteOn LH-2B1S-490C 2X Blu-ray SATA Triple Writer Retail Kit Black) A lemezek (irható) meg 10 font/db környékén vannak...hááát nem olcsó...
    (és "csak" 25 Gb-osak..)
    Jah,aki nem hiszi: scan.co.uk lehet nézelődni:)

  • cateran
    #54
    Persze érvelgethetünk évszázadokig, de 1 dolog annyira mellettem van, hogy ihaj:) És legyen az oka bármi (drága a PS3,kevés rá a játék/film, drága a hd-tv hozzá, nem érdekli az embereket, rossz marketing a Sonytól vagy bármi más,esetleg ezek keveréke)a tény tény marad: A PS3 nem lett akkora siker mint várták, az emberek nem tódultak, hogy beszerezzenek egyet! Még a Ps2 is jobban fogy......Persze (remélhetőleg) ez idővel változni fog, de jelenleg oltári bukta!
  • cateran
    #53
    Te nyilvánvalóan nem vagy családos ember:) Nem arról van szó, hogy hány megjelenítő kell ahhoz hogy akárhány ember UGYANAZT csinálhassa egyszerre, hanem pl. 3-4-5 tagu családnál hogyan osztod fel a dolgokat HA csak 1 multifunkciós (jelen esetben PS3) van....Vili?:) Persze a legszükebb keresztmetszet a HD megjelenítő..ez most még drága mulatság ahhoz hogy 1-nél több legyen egy családban;)
  • dez
    #52
    Az első példa egy eset, ami előfordul. Attól nem lesz rossz, hogy te nem arról beszéltél. :)

    2. eset: nos, ha pl. egy személyről van szó (vagy egy párról, akik együtt szeretik csinálni a dolgokat), annak nem kell külön filmes és játszós szoba. Itt optimálisabb egy PS3. Ha két különböző igény jelenik meg, akkor indokolt a két szoba, 1-1 tévével. Nos itt nem hogy az egyik, de mindkét helyen jobb egy PS3 :), mert előfordulhat, hogy két különböző filmet akarnak nézni, vagy épp két különböző játékot akarnak játszani, vagy mindez pepitában. :)

    És akkor még nem beszéltünk a webezésről, stb. Miért lenne jobb egy plusz barebone (plusz asztal, szék, nm), mint hogy a PS3-nál bebootolok egy Linuxot? :) (Most ilyen átlagos esetben, hogy net, text, stb., amire Linuxon is megvannak a programok, és a ram is elég.)
  • huuu
    #51
    Bakker ott valamit elkúrnak, akkor maguktól lépnek.
    Nálunk? :) Alig lehet kirobbantani valakit a poziciójából, akár milyen balfék.
    Mondjonon le!:)
  • NEXUS6
    #50
    Ebből milyen jó játékot lehetne írni!;))))

    Pistike és családja otthon szórakozik, van egy PC egy TV meg egy konzol. Nagyi tv-t szeret nézni, józsika konzolozni szeret ágota netezni, apuci meg ágybabújni anyucival. Mit csinál pistike?

    Könyörgöm akkor most mit csináljak, adjam el a PS-t, vegyek helyette 2 PC-t meg 3 monitort a kompjúterzuzdából, egy wii-t mer annak van hadonászós dzsojsztikja mint a sixsexisnak, egy Xet-mer annak meg jó a grafja, egy 10 ezer forintos DVD-t, és egy használt SACD lejátszót, meg egy 107 centis plazmát, ezeket barkácsoljam rá a Hifi rendszerre, kössem mindegyiket össsze mindegyik megjelenítővel? És voila már is azt kapjuk mint a PS3.

    Amúgy nem is akarom követni a gondolatmenetedet cat, annyira mindentől elrugaszkodott, pl ha társaságban játszok akkor is egy megjelenítő kell, ugyan úgy mintha egyedül. Amúgy lehet olvasni is moziba/kocsmába menni meg ilyenek.
    Ja és nem szívódnak fel ám a cuccosok amint megveszi az ember a PS3-at. Itt van pl a most már max közepesnek mondható PC-m, azt az öcsémre próbálom rátukmálni, de már neki is van 2. Én meg áttértem a PS3-as számítógépezésre, mert ez halkabb, meg tele van a törpöm már a PC-vel.
  • cateran
    #49
    Hmm az első példád azért nem jó ,mert pont azt mondtam, hogy van egy másik (nem hd) tv...ez persze kompromisszum, hisz elvész a lényeg,de ha nagy a család, nincs más..(én tudom, régen ugyanez ment tv-vel..mignem lett pluszban 2 másik tv is..:))
    A 2. már valóban feltételez némi választási szabadságot (megnövekszik a lehetőségek száma),ám nem vagyok biztos benne, hogy ez tényleges növekedés-e! Mármint aki filmet akar nézni,az értelemszerüen a lejátszós szobát választja, míg a Ps3-as szoba (huhh de jól hangzott..érdekes szóösszetétel lett belőle:D)válaszhat film,net és játék között,azonban ne felejtsd el, hogy választani akkor kell ha 2 !különféle kivánalom keletkezik, amik ütik egymást (film vs játék vagy ilyesmi) Persze lehet, hogy mindkettön filmet fognak nézni (ezek a példák olyan jó kis sarkítások..:D)

    A Pc-s érvvel viszont abszolút nem értek egyet...töredékáron ki lehet hozni, ha azt akarom, hogy még egy netképes gép legyen a házban és még csak helyet sem fog foglalni (barebone rendszer+tft moncsi)...
    Az egészről a mobilom jutott az eszembe...ugye főleg telefon, de lehet vele zenét hallgatni (de szarabb mint akár egy mp3 player), lehet vele játszani (de szarabb mint egy hand-held konzol), lehet vele filmet nézni ( de szarabb mint bármi más..:D) azaz sok mindenre jó, de igazán csak a főfunkcióit tudja tökéletesen ellátni,a többi amolyan extra feature,ha minden kötél szakad alapon...:)
  • dez
    #48
    Oké, a PC-t tegyük félre egy kicsit, és vegyük csak a filmet és a konzolt. Adott egy nappali, egy szép nagy tévével. Ha van is külön egy konzol és egy player, ugyanarra a tévére lesz kötve. Így nem igazán lehet őket egyszerre használni, azaz nem jelent előnyt, hogy nem egyben vannak.

    Ha két helyiségben is van tévé, akkor előfordulhat, hogy egyiknél a konzol, másiknál a player van. Így az egyik helyiségben csak játszani, másikban meg csak filmezni lehet. Na most tegyük fel, egyik v. másik helyett egy PS3 van: akkor ott máris két dolog közül lehet választani.

    És most hozzuk elő újra a PC-t is: ha azon egy családtak épp mást csinál, és mi sem játszani v. filmezni akarunk éppen, hanem pl. webezni, nem kell kivárnunk a sorunkat.

    (A HD képtelenség az xbox1-gyel kapcsolatban merült fel, a BD képtelenség meg az okosabb DVD playerekkel kapcsolatban.)
  • cateran
    #47
    Akkor kicsit más nézőpontból, érthetöbben:) A Ps3-mal csak 1 dolog egyszerre! Ez odáig okés amíg csak egy ember akar valamit csinálni vele...de mi van ha vki a családból netezni akarna, másik filmet nézni, harmadik meg játszana? Ha van computer a netes használhatja azt, de ez esetben a Ps3 feature-internet értelmét veszti, hiszen van ami helyettesítse! Marad a játékos és a filmnéző. Itt csak komnpromisszumos megoldást tudok elképzelni,az egyik lelép...persze ha van vmilyen lejátszó a házban (és persze másik tv, ami nem ritka azért -nem hd,azért az durva luxus lenne:)-)akkor hesználhatja azt! Csakhogy ezzel 3 ember, 3 különböző dolgot csinál, 3 különböző dologgal és a Ps3 összes elönye nagyon kicsire zsugorodott! Amúgy visszadobnám a "más dolog nem tud BD-t lejátszani" labdát. A Ps3 meg nem tud HD-DVD-t lejátszani! Na bumm:) És sok film vagy az egyikre vagy a másikra jön ki...Ja,pc-n megy mindkettő, igaz egyenlőre illegálisan és általában csak "gagyi" tömörített változatban, de azért gondolom van fent a neten raw is...ha meg kijön (nem nézem utána, lehet hogy már van) elérhető árú pc-s meghajtó (akár hd-dvd, akár BD)a Ps3 elönye ismételten tovább zsugorodna....
    A cellt kihasználó programokkal egyetértek! Van ilyen? Vagy csak majd,egyszer,ha kategória?
    Nexus 6 írta valahol hogy 7.1-es a Ps3 hang...nos szőrszálhasogatás, de legyünk pontosak: Az 5.1...
    Ja, sosem írtam hogy a jelenlegi BD lejátszokkal nem versenyezhet: Csak azt, hogy a keverékekkel nem fog:)
  • dez
    #46
    x. Miért ne lenne egyenértékű a PS3 egy jobb Blu-ray lejátszóval? Sőt, utóbbinak nem is tudod csak úgy kedvedre átírni a firmware-jét. A hibrid lejátszók meg még odébb vannak, és egy ideig elég drágák is lesznek.

    y. Jobb, de a legtöbb hétköznapi dolgogra (web, email, chat, text, stb.) a PS3 is jó. A Cellt kihasználó programokkal meg jó ideig egyedülálló lehet.

    z. Átmeneti állapot. Aztán fordulhat a kocka.

    u. (Médiacenter): ezt se felejtsük ki, erre is jó.
  • NEXUS6
    #45
    És akkor még belemehetünk egy olyan összehasonlítgatásba is, hogy ugyan ezen időszak alatt a M$ kb 2X ekkora veszteséget termelt az X-szekkel, amit még ezzel a generációval sem fog visszakapni, még ha jövőre talán már valami kis profitot is tud termelni belőle.

    A PS3-tól legalább elvárják, hogy visszahozza azt amennyibe a kifejlesztése került.
  • cateran
    #44
    Csakhogy ez itt kicsi y + kicsi x + kicsi z szemben a jobb x vagy jobb y vagy jobb z -vel! Mert HD lejátszásra jobb (lesz) a HD-DVD+BD lejátszó, linux futtatásra bármelyik computer, konzolként (egyenlőre) pl. Ps2,Xbox 360.....
    Szvsz CSAK játékokban tudná megfogni az embereket! Akkor az ár sem számítana(bár 40-50 font/játék....cinkes...kib..ott jónak kell lennie, hogy ne akarjak skót lenni)
  • dez
    #43
    "és sikerült kitermelnie az eddigi legnyerességesebb Sony részlegnek 1.9 milliárd dollárt mínuszban" -- Érdekes, azt hittem, az akkugyártás egy másik részleghez tartozik... (Jópárszáz millió arra ment el.) Meg mintha nem tudnád, hogy egy új gép bevezetése átmeneti veszteséggel jár. Lásd pl. MS.

    "Azért HTPC-t össze lehet rakni olcsón is" -- Cipősdobozban biztos.

    "40K körül már elég jó vinyós DVD felvevőket kapni, amik tényleg csak a BluRay-t nem játszák le" -- meg bármilyen más HD-s tartalmat.
  • dez
    #42
    HD-ban is?
  • dez
    #41
    Csak tudod, vagy egy kis különbség az alábbi két dolog között:
    - x ÉS y ÉS z
    - x VAGY y VAGY z
  • NEXUS6
    #40
    De azért azt megnézem, amikor az xbox1-et rákötöd a HD-TV-re.

    Meg azért abba a 64MB RAM-ba olyan túl sok minden azért nem fér bele, hogy csak úgy médiacenterkedjünk vele.

    Szal lehet itt a minőségben lefelé menni, de ez a műfaj nem erről szól. A szokolrádió pl ugyan ez volt csak handheld kivitelben és még Linux se kellett hozzá. Ha szerencséd van a Moszkvatéren valamelyik kirakodó árustól tudsz is venni egyet, az xbox árának töredékéért.
  • NEXUS6
    #39
    Bocs, ezt most nem tudtam eldönteni, hogy irónikusan írtad vagy nem.

    Mert ha nem, akkor komolyan felmerül bennem a gyanu, hogy te nem olvasod el azt amit írok!
    Egy ilyen masinát te nem kapsz 10 ezerért de még 10X annyiért sem!

    LOL
  • NEXUS6
    #38
    Tehát kb egy ps3 árában van. Nincs is több kérdésem.
  • Inquisitor
    #37
    Kutaragi-sant meg azóta ki akarják pakolni Sonytól a "jóakarói", mióta volt az az efférje, hogy mellékállásban tervezett egy audiorészt valamelyik Nintendoba (természetesen még PS1 elött), késöbb ennek folyománya volt, hogy tervezett a Sony a Nintendonak egy CD-s konzolt, ami késöbb viták miatt átalakításokkal PlayStation néven jött ki. :)

    Igaziból a PS3-nál is az előre nem látható tényezők (rossz Cell kihozatal, és kevés olvasófej, hogy a végeleges RSX csúszását ne is említsük) miatt csúszott és drágább is lett, ha ezek nem jönnek közbe, akkor nem volna most témánk.
  • Inquisitor
    #36
    Hiába adnak el még sok PS2 gépet és velük játékot, ha a PS3 alacsony eladási száma okán kevés PS3 játékot adnak el, és sikerült kitermelnie az eddigi legnyerességesebb Sony részlegnek 1.9 milliárd dollárt mínuszban. Gyakorlatilag elviszi a többi részleg bevételeit (TV, szórakozattóelektrónika, telefonok, stb.) a fenébe, örülhet a Sony ha megússzák ép bőrrel.
    (Ami viszont meglepő, hogy a Nintendo aki "csak" a konzolpiacból él értékben alig kisebb a teljes Sony-nál, és ezt nem a Wii-nek köszönheti, hanem inkább a kézigépeknek és a kismillió eladott játéknak.)

    Azért HTPC-t össze lehet rakni olcsón is, és már akkor is sokat tud. Távirányítóból meg nem kell a legdrágább, elég egy 6K körüli, vagy akár egy bluetotthos telefon ...

    40K körül már elég jó vinyós DVD felvevőket kapni, amik tényleg csak a BluRay-t nem játszák le, igaz MemoryStick foglalat helyett inkább SD/CF foglalat van rajtuk, ellenben USB-n vinyót, pendriveot vagy akár kártyaolvasót is rá lehet kötni némelyikre.
  • narumon
    #35
    Ehm és erre veszel te 140-ért egy konzolt? Hát gratulálok... LOL :D
  • narumon
    #34
    Jah ezt meg teljesen tökéletes tudja egy csoffadt xbox1 a PS3 árának töredékéért.
  • narumon
    #33
    Hát igazából arra kellene venni és nem multimittoménmi centernek (arra azért nem a legjobb megoldás), viszont játék rá az meg ritka mint a fehér holló. Értelmes meg talán 1 v. 2
  • cateran
    #32
    Igen dez:) A táviráyító a mediacenter pckhez jár alapból errefelé,illetve leglassabb kártya? Most nem játékgépről beszélünk...miért ne elégednék meg vele?

    Nexus6: Öszintén? A rosseb tudja,nagyon sosem nézegettem őket:D Munkatárs vett egyet,onnan tudom...az övé core2 proci,250Gb hdd, tvtuner kártya,Geforce 7600 Gs vagy vmi ilyesmi....,2 Gb ram, távirányító:D ez volt -ha nem csal az emlékezetem- (ebben azért nem vagyok biztos) valahol 300-400 font között. Jah, persze media center windows is járt hozzá (nem nyügözött le..:D)
    Azt a fél év múlva 100 se lesz dolgot majd megnézem,addig is hmm-hmmm:)
    Értsük meg egymást! Én nem azt mondom, hogy szar a Ps3, hanem hogy jelenleg (játék és film felhozatalt figyelembe véve) szart sem ér...Ha beindulnak rá a gammák (HA!!) és tényleg annyira ütösek lesznek mint a trailer videokban,akkor tarolni fog,de jelenleg szvsz ezért az árért-ez a "teljesítmény" nem éri meg!
    A BD lejátszáson kivül nincs olyan funkciója,ami vagy ne lenne már meg más változatban (linux-pc,konzol- még jó nekem a Ps2:) ja,és szigorúan rólam van szó!)
    Azaz jelenleg mindenre jó egy kicsit,de semmire sem jó igazán:(
  • dez
    #31
    Már ha megelégszel a leglassabb kártyával... Ha komolyabból kell újat venni, az már kicsit más.
  • dez
    #30
    Távirányító.