164
  • meskhenet
    #84
    Én mindig azt írom le, amit éppen helyesnek gondolok. De közben sokat tanulok,
    és változhat a véleményem a dolgokról.
    Nem a végső igazságot írom, ahogyan más se.
  • meskhenet
    #83
    A kvantummechanika egy matematikai eszköz, amivel előre kiszámolhatóak bizonyos dolgok.

    Azt hiszem, te a dolgok valóságtartalma után érdeklődnél. Meg lehet tanulni a kvantummechanikát,
    de egyenlőre nem fog a kérdéseidre válasz adni.

    Azokat a válaszokat neked kell megtalálnod.
  • Nabukonodozor
    #82
    Magadra gondoltál?
  • stremix
    #81
    A fénysebesség 300.000 km/s. Mármint légüres térben ezzel az értékkel számolnak.
  • meskhenet
    #80
    Sose bizz egy név nélküli fórumozóban.
  • Nabukonodozor
    #79
    Tudnál válaszolni 1 pár kérdésemre kvantummechanikával és részecskefizikával kapcsolatban?(Hátrányos helyzetű vok, nem tudok beszélgetni gépekkel)Érdekelnének ezek a dolgok, csak a tanárok nem tudnak válaszolni.
  • meskhenet
    #78
    Hát az meglehet.
  • Nabukonodozor
    #77
    Azok a felrobbant szupernovákból keletkeznek és magfúzió megy végbe bennük?A méretük kb. naptömeg és izzanak?
  • meskhenet
    #76
    Most ki fogsz rugni a netről?
  • meskhenet
    #75
    Mit csinálok a neten? Irányítom a gondolataid.

    Ugyan úgy, mint azok a 'sztárok'.
  • meskhenet
    #74
    Aki szavakon bosszankodik az biztos az.
  • meskhenet
    #73
    Blackmail the Universe
  • Su0my
    #72
    Pff... Ez nem normi..
  • Su0my
    #71
    Kapcsold ki a Terminátor-t! Mellesleg te éppen mit csinálsz a neten?
  • meskhenet
    #70
    Sok mindenből keletkeznek új csillagok, lásd megasztár.
  • Nabukonodozor
    #69
    Erre véleltlenül a választ nem ismered?:
    Azt olvastam, hogy a felrobbant szupernovák anyagából is keletkeznek új csillagok.De ezek hogyan fúzionálnak ha csak vas és nála nagyobb tömegszámú elemek vannak bennük?Most akkor ez hogy van?
    Nagyon hálás lennék ha valaki megmondanád a választ!
  • Nabukonodozor
    #68
    120 millió évig "uralkodtak" a dínók nem?
  • Nabukonodozor
    #67
    A google nem csak 1 hatalmas adathalmaz, amiben lehet keresni?Eddig azt hittem.Én úgy tudom(lehet, hogy hülye vagyok), hogy a google nem gondolkodik.
  • meskhenet
    #66
    TE nem tudsz kérdezni tőle.

    Érteni kell a nyelvén.
    A hülyeséget vajon kik rakták fel a netre?


    Nem akarlak megyőzni semmiről. Majd rájössz.
  • Nabukonodozor
    #65
    Igen lehet, hogy lesz ez máshogy.De MOST még csak 1 csomó felhalmozott adat.Pl. nem tudsz kérdezni tőle, mert nem válaszol.
  • Nabukonodozor
    #64
    Téged az iskolában könyvek tanítottak? Az érdekes, légyszi mondd el hogyan.Engem most tanárok tanítanak -7.-es vagyok- akik emberek csak felhasználják a könyveket, mert 1ember memóriája sem korlátlan...
  • Nabukonodozor
    #63
    1.A inkább embert ha megbízható és a közelemben van, mert ő el tudja értelmesen magyarázni.
    2.A google sem 100%osan megbízható, mert az csak 1 linktár...És a neten sok hülyeség van fennt, pl. 1 csomó áltudomány f*szság.
  • meskhenet
    #62
    Nem számít ki tanítja a google-t.
    Mindenkinél többet tud.

    Ez egyenlőre lexikális tudás. De lesz ez még máshogy is.
  • meskhenet
    #61
    Ha egy embert a könyvek tanítanak, akkor a könyvek az okosabbak?
  • meskhenet
    #60
    Ha valamire kiváncsi vagy, egy embert fogsz megkérdezni, vagy a google-t?

    Nem is kell válaszolnod. Na ennyit erről.
  • Nabukonodozor
    #59
    Azt az oldalt tudtommal EMBEREK írták, hogy akit érdekel, az utána tudjon nézni ilyen dolgoknak.A gép csak eltárolja a többi ember megírt cikkét, szóval olyan mint a papír, ami gondolom nem kell magyaráznom miért nem okosabb nálunk...
  • meskhenet
    #58
    "A wikipedia alapján:"

    Úgy látom, a gépek már most is többet tudnak nálatok.

  • Nabukonodozor
    #57
    Azt olvastam, hogy a felrobbant szupernovák anyagából is keletkeznek új csillagok.De ezek hogyan fúzionálnak ha csak vas és nála nagyobb tömegszámú elemek vannak bennük?Most akkor ez hogy van?
  • L3zl13
    #56
    A wikipedia alapján: Az elméletek szerint az ózonréteg elpusztítása a legkárosabb következménye egy viszonylag közeli szupernova robbanásnak.
    Egyes becslések szerint a kevésbé veszélyes kettes tipusú szupernovának 26 fényévnél közelebb kellene felrobbania ahhoz, hogy a gamma sugárzása elpusztítsa az ózonréteget.
    A sokkal veszélyesebb Ia tipusú szupernovák ugyanilyen pusztításra képesek 3000 fényévnyi távolságból is.
    A legközelebbi ismert csillag amiből valószinűleg Ia tipusú szupernova lesz az IK Pegasi. Alig 150 fényévnyire a Földtől. Tehát ha az felrobban nekünk annyi.

    Ezek a hagyományos tipusú szupernovák. Hogy az ilyen cikkben szereplőhöz hasonló méretű szupernovák (Hipernovának is hívják néha.) milyen távolságoknál veszélyeztetik a Földet azt nem tudom.
  • kukacos
    #55
    Nem várnak különleges hatást, a Föld mágneses tere és légköre megvéd. Kb. mint egy különlegesen nagy napkitörés, az űrszondák egy része működési zavarokat fog produkálni, na meg ha épp akkor tart a Mars felé az expedíció, valószínűleg mind meghalnak. Szerencsére a "mindjárt" csillagászati mércével mérve akár tízezer évet is jelenthet. Az eta Carianae millió éve létezik, és bár pályája végéhez közelít, kicsi az esélye, hogy pont a következő ötven évben szálljon el.

    Egyébként a cikk állításával ellentétben nem a legnagyobb csillag a galaxisunkban, jelenleg 4 fényesebbről tudunk, a nagyság szerinti listán pedig még lejjebb van:

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_luminous_stars
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_stars

    De az biztos, hogy a legközelebbi hiperóriás. Az se biztos viszont, hogy ennek lenne a legnagyobb hatása a Földre nézve, sok közelebbi, a távoli jövőben szinte biztosan szupernóvává váló csillagról tudunk, pl. a Rigel csak 800 fényévre van, Betelgeuse 430, Antares 600, Canopus 310. Na meg ahogy pörgünk a galaxis centruma körül, új csillagok is jöhetnek a közelbe. Volt is olyan elmélet, miszerint a nagy kihalások egy részét a közelben felrobbanó szupernóvák okozták.
  • nyultap
    #54
    a második kép ugyanazt ábrázolja, csak a röntgensugár tartományában
  • nyultap
    #53
    ugyan már írták, hogy egy szupernóva túlragyogja a saját galaxisát is, de szemléltetésnek egyből ott van az első kép. a világosabb folt a szupernova, a halványabb a galaxisának a magja.
  • NikWeB
    #52
    Bandypapa! A fényév távolságot jelent, mindegy hogy manipulálod a fényt! Ha a fény lassabban megy, akkor is megtesz x távolságot egy év alatt, és az a fényév. Ha lassabb, legfeljebb kevesebb. Ezért is használják a csillagászok szívesen a távolságok kifejezésére a persecet, ami egzaktabb (picivel), mert matematikai alapokon, és nem fizikain nyugszik.
  • gforce9
    #51
    Lökéshulám csak anyagban terjed tudtommal. Inkább a bazinagy sugárzás fújná el a légkörünk mint a sicc :)
  • gforce9
    #50
    Én pl. 28362764866464 Km ideje élek, ha jól számolom :D
  • Rinc3
    #49
    Az hogy a Carinae hamarosan felrobban, szerintem azt jelentheti, lehet már fel is robbant, hiszen 7500évvel le vagyunk maradva hozzáképest. De az is lehet hogy majd 10e év múlva fog.
    Egy ekkora robbanás lökéshulláma vajon mekkora sebességgel terjed? Mert ha közel fénysebességgel, akkor észre se fogjuk venni a közeledő veszélyt.
  • dronkZero
    #48
    Vagy fordítva. Vagy mi.
  • dronkZero
    #47
    v=b
  • dronkZero
    #46
    Tényleg nem érted?

    "egy fényév az a távolság"

    Tábolság. Nem idő, távolság. 9,454,254,955,488 kilométer, ha úgy jobban tetszik.
  • Rinc3
    #45
    " egy fényév az a távolság, amely ... "