132
  • maestro85
    #52
    Marad a kérdés: Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?
  • Axsys
    #51
    Mutatnál róluk egy képet? köszi
  • nearo
    #50
    Alig várom, hogy megvizsgáljanak egy ősembert is, és kiderüljön, hogy valójában nem is tőlük származunk, hanem a Golgafrincham-ról.
  • kricsi
    #49
    köszönjük.
  • Adam II
    #48
    pipi pííííí pipipi
  • W B
    #47
    figyelj, több milió évig jó körülmények közt megmarad, ez nem vitatható. más kérdés, hogy ma is élnek még Sauropodák afrika mocsaraiban...
  • Tecnamo
    #46
    Azon senki sem gondolkodott még el, h egy "több millió" éves megkövesedett(a megkövesedés során a szerves anyag átalakul ásványi anyaggá, vagy feloldódik, vagy megsemmisül ) organizmól h a jó fészkes fenébe tudnak fehérjét(vérmintát, stb.) kinyerni??? (és ez nemcsak a mostani esetre értem)
    Nem lehet h nem is több millió éves, hanem pár ezer-tízezer? (a mamutoknál is nagyot tévedtek...)
    És, az még senkinek nem tűnt fel h a teljesen különböző civilizációkban miért szerepelnek a sárkányok?
    Nekem ezek a kérdések jutottak eszembe...
  • Csirke4
    #45
    Legalább mostmá tudom mért csak a medencében fért el a dédnagypapi műfogsora
  • Csirke4
    #44
    Te erről honnan tudsz???
  • quentit
    #43
    Kis-Bob: te még gyerekesebb vagy mint akinek válaszoltál.
    Az egyetemisták ilyen hisztis kis p*csák?
  • Balage74
    #42
    Ne haragudj de ezt nem állhattam meg: Ne füvezz annyit:D
  • N1ggA
    #41
    hát igen, én mindig is mondtam, hogy a t-rex a csirkével rokonítható, de senki sem hitt nekem, mindenki hülyének nézett :D
  • Gabest
    #40
    a trexből azért lett csirke, mert az evolúcijós útja során alkalmazkodott az új élőhelyéhez, a tányérhoz.
  • bvalek2
    #39
    Te a tipikus jár-a-szája-nincs-mivel-alátámasztania szituációba keveredtél. Nem válaszoltál egy kérdésemre sem, viszont bedobtál valamit, ami nagyjából igaz is, és várod a tapsot? Vagy húzódj meg csendben a sarokban, vagy kérek tételes magyarázatot minden egyes fölvetésemre.
  • Kis-Bob
    #38
    Tessék forrást linkelni! Mert én meg nem úgy tudom, mint te! Honnan veszed ezeket a dolgokat??? Nehogy azt mondd nekem, hogy 14-18 évesen többet tudsz, mint az MTA professzorai!!! Figyelj! Amit csinálsz itt, az egy nagy süketelés! Biztos nekem rosszul tanították az egyetemen, te meg kinézted a fasza dínó-magazinból... Na menj a fenébe!!!!
  • GVG
    #37
    pl homokba biztos nagyobb lesz a kráter...
  • GVG
    #36
    ráadásul ha szárazföldre zuhan, akkor a szárazföld kőzetét is bele kell venni
  • csuszi
    #35
    még jó hogy nincs csirkém. már látom ahogy elém dübörög a csibe, remeg a víz a tóban, oszt hamm bekap...;):)
  • W B
    #34
    de a legfontosabb dolgot nem veted észre: a meteór a nagy kihalás elött kb. 300 000 éve csapódott be. és lényegében semmien felfordulást nem okozott. az élet ment tovább, csak a becsapódás környéki helyeken volt kihalás
  • bvalek2
    #33
    Szerintem inkább a filmesek másolták a csirkét, és nem fordítva... a baromfiólban nem szoktak holivúdi múvíkat nézni a csibék
  • bvalek2
    #32
    A csirke nem a T-rex leszármazottja, hanem rokonok, van közös ősük. Aztán az egyikük kicsike maradt, és tollas lett, és kukacokat csipeget, a nagyobbik pedig randa nagy pofát növesztett, és elkezdte elfogyasztani a család kisebb tagjait
  • fourgee
    #31
    Mondtam én, hogy veszélyesek a csirkék...
  • bvalek2
    #30
    Ne is mond, sült csirke lesz az ebéd, már érzem az illatát, csorog a nyálam. Élvezet lesz T-rex combot eszegetni
  • bvalek2
    #29
    - Szerinted milyen függvény szerint függ a kráter átmérője a becsapódó meteortól?
    - Figyelembe vetted a becsapódás sebességét, hajlásszögét, meteor összetételét?
    - Azzal is foglalkoztál, hogy óceánba, vagy szárazföldre hullik-e?
    - Mi alapján húztál egy felső határt, ami fölött mindent elpusztít? Mit jelent nálad "minden elpusztulása"? milyen károkat szenved a Föld és az élővilág? Minek kell történnie, hogy minden ökológiai fülke annyira tönkremenjen, hogy ne tudjon benne életben maradni a rá specializálódott organizmus?

    Most csak ennyi kérdés jut eszembe...
  • St
    #28
    végülis árulnak dinoszaurusz alakú csibefasírtot is, ami úgy tűnik nincs messze a valóságtól
  • W B
    #27
    kh,, jópár meteor kráter adatát vetem össze, csak egy pélada:
    10-20m átmérőjű meteór 1km átmérőjű krátert vájt....
  • fawcet
    #26
    Csirkéket némileg módosítani kell hogy ismét T-Rexek legyenek. :)
  • edios
    #25
    A csirkék azóta csendben készülnek arra a napra, amikor majd VILÁGURALOMRA törnek (ismét..)!!!
  • 0Speed0
    #24
    Ő ott volt és látta is
  • Mr Csé
    #23
    T-kodácsaurusz

    velocikotkodács


    :O
  • Pintyőke
    #22
    Most gondoljatok bele. Egy ilyen bazi nagy csirkefej mosolyogna feletek szemben... Az a tekintet! :D Mar parazok! :DDD
  • GVG
    #21
    sztem szertenézett a neten, oszt megtalálta az egyik bezuhant meteor most is meglévő kráterének adatai, és amit kiszámoltak ott meteort, azzal a rendszerrel ős is kiszámolta a meteort és a krátert...vagy nem
  • Szefmester
    #20
    és akkor a hatalmas T-Rex rádüvöltött: kot-KODÁÁÁÁCS :D
  • Loverman
    #19
    azért akkora meglepi biztos nem volt, már jó ideje tudjuk h dínókból a madarak lettek. t-rex rántott mell elég szegényes lenne, mert csak a repképes állatoknak van nagy mellizma, többinek nem annyira;) inkább combot egyél.
    és igen, több km volt az a meteor. utána számoltál? hm kíváncsi lennék hogyan.
  • Kis-Bob
    #18
    "Az abiotikus tényezők két csoportba oszthatók, és elsősorban a nagyobb kihalások hátterében állhatnak. A földi okok közt említik a vulkáni tevékenységet, a klímaváltozást, a tengerszintváltozást, sőt még a kontinensvándorlást is. A tengerszint süllyedése sok esetben egybeesett a tömeges kihalási események időpontjával. Sokszor viszont nincs semmilyen összefüggés, emiatt a tengerszintváltozást csak mint alkalmanként jelentős hatást ismerik el. Földön kívüli hatás lehet egy meteorit becsapódása, vagy a Naprendszer áthaladása a Tejútrendszer egy-egy karján. Utóbbi periódusideje megegyezik a kihalások sokak által feltételezett periódusidejével. A Földön kívüli okok Alvarez és munkatársainak 1980-as cikke nyomán robbantak be a köztudatba. A dinoszauruszok hanyatlásának korából származó kőzetekben szokatlanul nagy mennyiségû iridiumot mutattak ki, és emellett szokatlan szerkezetû kvarcot. Mindkettő ritka a Földön, de gyakori a világegyetem más részeiből származó kőzetekben. Ez az alapja annak az elméletnek, mely szerint a dinoszauruszok és például sok hajtásos növény kréta végi kihalását egy becsapódó aszteroid okozta. A meteorit átmérőjét 10 kilométeresre becsülik, és feltételezik, hogy a becsapódás után néhány évig sötét, hideg porfelhőben kellett gondoskodni a megélhetésről. A krízist viszonylag könnyen átvészelték a páfrányok és az éjszakai életmódot folytató melegvérû állatok, például emlős őseink. A rendkívül izgalmas és népszerû elméletet rengeteg adat alátámasztja. Ettől függetlenül a dinoszauruszok kihalásának magyarázatára szinte divat elméleteket gyártani. Az őshüllők tragikus sorsát magyarázzák a modern növényi mérgek megjelenésével, a szemtelen emlősök tojásevő szokásával, a szén-dioxid szintjének emelkedésével, a hímek fertilitási problémáival, sőt krónikus pajzsmirigyproblémáikkal is."

    Forrás: http://www.kfki.hu/chemonet/TermVil/tv98/tv9803/kihal.html


    Minek számoltál te utána????? Olvass utána, mielőtt hülyeségeket írkálnál!

  • W B
    #17
    meleg vérüek voltak az tuti.
  • LADA Kalina
    #16
    azt legalább meg tudják állapítani, hogy hideg vagy meleg vérű volt-e, mert minden évben bebizonyítják hogy az egyik, köv. évben meg hogy a másik...
  • Kis-Bob
    #15
    Ez még egyáltalán nem bizonyított. A combcsontból feltételezik, hogy dögevő volt, viszont a fogsor alakja az ellenkezőjére utal. Mindenki eldöntheti, hogy melyik verzió mellé áll.
  • GVG
    #14
    ezt én is gyanítottam, de kellene találni kettő közti állapotokat is, mert nem hiszem hogy egy ekkora állatból egyik napról a másikra egy ilyen kis ehető tollas legyen....

  • Bagoly81
    #13
    egyszer néztem egy müsort ott azt mondták hogy a meteor+ vulkán
    akkoriban az oxigén szint magasabb volt sokkal. szoval a sok por miatt kisebb fotoszintetizálás kevesebb oxigén levegő hiányában nemvoltak éltképesek. csak a kisebb emlősök a többi meg történelem :D