210
  • bandypappa
    #10
    Banyek a smith ügynök télleg mondott valamit, meghogy az emberi faj egy virus, korrektül összefoglalt minket. Ha a jövöben robotok látnak el minden munkát, az embereknek nem marad semmi dolga csak valóra váltani az álmait, máramennyiben ezt a társadalom engedi. Már várom azt a kort amikor a szimulált valóságokat megcsinálják. Na akkor aztán lesz ám hepaj, mindenki a saját világában kisisten lesz, örület!
  • ProClub
    #9
    Ha kommunizmus alapötlete jó lenne, ha. És akkor ott a ha. Ha a közösség készen lenne rá. Ha belegondolsz, jobb esetben egy családban "kommunizmus" van. Viszont nagyobb közösségekben mindig vannak fekete bárányok. Amint az előttem szólók is megjegyezték, nagy az irígység. Addíg, amíg nincs egymás iránti minimum megbecsülés, addig nem is lesz egyenlőség. És a probléma már ott kezdődik, ha valaki az aluljáróban nekiáll telefirkálni a falat vagy az új Siemens vonatokat rongálni csak mert "a hülye MÁV".

    A másik persze az, hogy a legtöbb ember majdnem ott van, ahol a part szakad. Fizeti a bankoknak a hitelt, van 2-3 hónapnyi pénzügyi tartaléka oszt csókolom. Ilyenkor persze aztán nagy a vágy, hogy "bezzeg neki milyen könnyű".

    Azt hiszem a Mátrixban volt jól megfogalmazva, amikor Smith ügynök Morpheusnak beszélt az eredeti két mátrixról. Azt mondta, a másik egy ideális világ volt. Az emberek agya viszont ezt nem volt képes befogadni.
  • bandypappa
    #8
    Hát kb így inkább nekem is legyen jobb meg a másiknak is mint forditva, döglött tehén elv visszafele.
  • Morden23
    #7
    Állatira tudom sajnálni = állatira NEM tudom sajnálni
  • Morden23
    #6
    "Ezzel szemben a legszegényebb játékosok 44%-ban azon munkálkodtak, hogy a gazdagok vagyonát csökkentsék, akár saját gyarapodásukat is feláldozva"

    Tehát ne nekem legyen jobb, hanem a másiknak legyen szarabb. Gyönyörű.
    Ezek szerint a reprezentatív csoport 44%-a teljességgel alkalmatlan az életre.

    "az emberekben létezik egyfajta "belső igény az egyenlőségre"."

    Belső igény ambícióra, meg a saját körülményeink jobbátételére kéne, hogy létezzen. Állatira tudom sajnálni azokat az embereket, akik magánszigeteken meg többmilliárd dolláros jachtokon keseregnek, hogy "nekik miért nincs".
  • syn7h37ic
    #5
    Az egyenlőségre való törekvés már egyszer csúfosan megbukott, á lá kommunizmus, mert volt jópár, aki egyenlőbb volt a többieknél.
  • Griphons
    #4
    "Ezzel szemben a legszegényebb játékosok 44%-ban azon munkálkodtak, hogy a gazdagok vagyonát csökkentsék, akár saját gyarapodásukat is feláldozva,"
    Ez nem egyensúlyra törekvés, hanem egyszerű irígység. Jó magyar kifejezéssel élve: Dögöljön meg a szomszéd tehene is!
    Úgy látom a lökött amcsik is beálltak az idióta britt kolegáik mögé az értelmetlen, és egyértelműen félrmagyarázható tanulmányaikkal. pff...
  • M0rph3u5
    #3
    ekkora faszságot rég hallottam... bár magát a játékot kipróbálnám:)
  • haxoror
    #2
    "Az egyenlőtlenség veszélyes, súrlódásokhoz vezet akár egy kis csoporton belül is. A képesség, hogy részben el tudjuk kerülni ezeket a konfliktusokat, valószínűleg jelentős evolúciós előnyhöz juttatott minket"

    Milyen előnyökhöz?
    Ennek semmi értelme...
  • cateran
    #1
    "Az egyenlőtlenség veszélyes, súrlódásokhoz vezet akár egy kis csoporton belül is."
    Remélem ezt nem gondolták komolyan.....mindig is voltak és gyaníthatóan még sokáig lesznek olyanok akik felülemelkedve a tömegen irányítják a többieket! egyenlőség sosem volt és szvsz sosem lesz az emberek közt,ahhoz túlságosan is egocentrikusak vagyunk(minden szentnek....)