102
Érdekes feladványok, beszélgetések megoldásokról, pályamunkák, pályázati kiírások, határidők
  • Desiderata #102
    Alkalmazásfejlesztő versenyt hirdet a BME

    1app verseny
  • ZilogR
    #101
    omg, most látom, h majd 3 éves a vid!
    és a téket is elszúrom... :(

    ;)
  • ZilogR
    #100
    Android
    10M USD - ha nem fake, de a Google oldal szerint:



    Awards

    Prizes will be distributed as follows; all prizes are in USD:

    For each of the 10 categories:

    * 1st prize: $100,000
    * 2nd prize: $50,000
    * 3rd prize: $25,000

    Overall (across all categories)

    * 1st prize: $150,000 (meaning the overall winner will receive $250,000)
    * 2nd prize: $50,000 (meaning the 2nd prize winner will receive up to $150,000)
    * 3rd prize: $25,000 (meaning the 3rd prize winner will receive up to $125,000)

    In addition, attendees of selected developer events will be provided with devices intended for use in developing submissions for ADC 2.




    jahh, már vége van... :(((
  • Desiderata #99
    iwiw alkalmazás fejlesztése, 500 000 Ft nyerhető
  • blackgamer
    #98
    VII. Minigame verseny

    Határidő: 2008. Április 28., reggel 8 óra
  • blackgamer
    #97
    Microsoft támogatásával, 24 órás webfejlesztő verseny
    nemzetközi verseny
    magyar helyszín: Milenáris jövőháza
    időpont: [b]2008. május 17-18.
  • PíszLávJuniti
    #96
    milyen eredményetek lett a 24 óráson?
  • Gibor
    #95
    Ha vlaki ugydönt hogy nem versenyezni szeretne de szeret programozni akkor Írjon nékem egy PM-et :) ott eltudnék mondani mindent. :)
  • PíszLávJuniti
    #94
    If you are not afraid of eXtreme challenges , you do not have anything else to do just to establish a team of 3 members and register at http://www.challenge24.org! Participation is completely free of charge.

    Have fun and good luck!

    The Organizers

    Deadline for registration: 17th February 2008
    World wide web: challenge24.org
    Further information: [email protected]
  • blackgamer
    #93
    gamedev.net 6. alkalommal rendezi meg Four Elements nevű játékfejlesztő versenyét
    4 elemet ők megadnak amiknek a játékban szerepelni kell
    határidő: [b]2008. április 3.
  • HUmanEmber41st
    #92
    Battlefieldet.
    Nagyjából leírtam itt
  • ivjoe
    #91
    Mit akarsz moddolni?
  • HUmanEmber41st
    #90
    Tényleg blackgammer, mi lenne, ha összerántanánk itt az SGn egy modder csapatot? Sztem ez a forum alkalmas lenne rá... akár lehetne SG mod is a neve:D (tudod, amit a játékfejlesztős topicban írtam.)
    MIndenki hozzátenne 1-2 sort, és hamar kész is lenne
    Nos?
  • adsa
    #89
    van vmien online programozói verseny?
  • PíszLávJuniti
    #88
    a WebSphere-től kiráz a hideg is :)
  • ivjoe
    #87
    http://ibm.avnet.hu/linux48/
  • PíszLávJuniti
    #86
    url?
  • ivjoe
    #85
    Tényleg, IBM-Linux 48 óráson indul valaki?
  • blackgamer
    #84
    Programozó versenyt hirdetett a Microsoft
  • ZilogR
    #83
    link
  • blackgamer
    #82
    amúgy arra jöttem rá hogy azok a legélvezetesebb játékok amiben gravitáció és fizika van (+ víz)
    szal valami egyszerű story + egyszerű grafika + fizika = siker
    áu, sajnálom hogy nincs időm most, pedig jó lenne valamit tákolni demoscene partyra
  • PíszLávJuniti
    #81
    szerintem a kutyát is egyszerüsítsük le körré :-)

    én speciel a szöveges kalandjátékokat is élvezem, csak azt igen nehéz úgy kifejleszteni, hogy többjátékosban is élvezhető legyen..
  • ZilogR
    #80
    vagy lehet egy kutya, amit a feje körül körpályán keringő (inkább gömbfelület) (másik játékosok) legyek csesztetnek, neked meg (kutya) el kell kapni őket
  • ZilogR
    #79
    lehetne valami Mókuskerék-Race -t is írni, lehet agyalni, hátha a mókuskerék ötletet gyújt vkinek

    vagy olyan körök forognának egybe, mint a fogaskerekek, mint az olimpiai karikák. így tudnának a "gonoszok átmenni" egyikről a másikra, vagy így lehetne kergetni a másikat

    de hasonlóban vmi vonatosat is el tudok képzelni, hogy az egyes részei (vagonok) eltekeregnek a forgó síneken és neked össze kell szedni

    vagy ki kell festeni a terepet (major blink :P ), miközben a forgó körökön mindíg máshová kerülsz, közben jönnek a festéket lekaparók, szintén a körökön közlekedve
  • blackgamer
    #78
    vagy kör alakú ütővel, téglalap pályán, két kapura
    van is ilyen játék, nem tudom a nevét
  • ZilogR
    #77
    billiárd kör alakú asztalon?!
  • blackgamer
    #76
    kár hogy nem indulsz
    én meg nem tudok olyat kitalálni amit gyorsan le tudnék programozni :(
  • ZilogR
    #75
    " Jó példa még pl. a Freestyle-féle egyszemélyes Pong is - ugyan az ütő nem kör alakú, de minden más a játékban igen. "



    Tudtam, hogy előbb-utóbb szembetalálkozom az ötletemmel, bár én úgy képzeltem eredetileg, h 2 vagy több(?) koncentrikus körön mozognak az "ütők", van középen egy kupac "tégla" és legkívül, szintén koncentrikusan egy másik sor tégla a belül levőt a belső, a kívül levőt a külső játékos védi. Mindkét ütő körpályán tud mozogni, a cél természetesen elbontani az ellenség tégláit!

    A játékot nehéz (nehezebb) igazságossá tenni, mert ma középen levő játékos előnyben van, ui. előfordulhat, h a labdához sem kell érnie, hogy az a saját téglái mellett elrepülve a külső téglasort kapja el...

    Mivel nem fogok indulni, gondoltam elmondom, én milyet csináltam volna! A CREDITS-ben azért sorolja fel a nevem, aki megcsinálja helyettem! Az ötlet az enyém - és jobb is, mint az egyszemélyes pong!

  • blackgamer
    #74
    Function 2007 játékfejlesztő compo

    Idei újdonságunk a versenyek körében a játékfejlesztő compo - a feladat egyszerű: készíts szórakoztató, egyszerű (vagy éppen bonyolult) számítógépes játékot, amivel a közönség party során játszhat!

    A szabályok a következőek:

    A játék tömörítve nem lehet nagyobb 16 megabyte-nál.
    A játék nem írhat a merevlemezre, csak a saját könyvtárán belül!
    Bár nem kötelező, javasoljuk, hogy legyen a játékban valamilyen több-játékos üzemmód is - ez általában sokkal szórakoztatóbb, és több embert von be a játékba. (Az, hogy ez hálózatos vagy helyi multiplayer, az mindegy.)
    A játékot ne kelljen telepíteni!
    A játékot neked kell a helyszínen bemutatni a közönségnek; ebből következik, hogy a többi kategóriával ellentétben ide nem fogadunk el e-mailben küldött nevezéseket. (Nem, mi nem fogjuk helyetted bemutatni. Előny továbbá, hogy ha kell, az orrod alá tudunk dugni egy mikrofont, amivel tudod kommentálni az eseményeket.)
    A bemutatásra kb. 3-4 percet kapsz. Természetesen nem fogjuk stopperrel mérni az idődet, de ha nem sikerül ennyi idő alatt bemutatni a játékod lényegét, az sajnos nem a mi hibánk lesz.
    A játék tetszőleges platformon futhat, de van néhány szempont, amit érdemes figyelembe venni:

    A bemutatás után a játékokat a partyneten elérhetővé fogjuk tenni, hogy a közönség kipróbálhassa. Ha ezt az egzotikus platform miatt nem tudjuk megtenni, az valószínűleg nem tesz jót a szavazatoknak, mert az emberek nem tudják kipróbálni magát a játékmenetet.
    Ha a játékod olyan platformon fut, amit nehézkesebb bemutatni (pl. mert nincs szabványos videokimenete), akkor mindenképp szólj nekünk party előtt!
    Ha a platform valami miatt nem teszi lehetővé a fenti szabályok teljesítését (mert pl. nincs benne merevlemez vagy nem több-játékos üzemmódra lett tervezve), akkor megfelelő indoklás mellett természetesen kivételt teszünk.
    Téma
    Mivel a demoscene versenyek mindig is a korlátok által előhozott kreativitásról szóltak, ezért mi is úgy gondoltuk, hogy legyen egy kis csavar a történetben, és egy konkrét motívumot írtunk elő a játékoknak:

    A játék alapötletének szerves részét kell hogy képezze a kör vagy a gömb.

    Mit is jelent ez alapvetően? A lényeg az, hogy a játékban minél több és minél fontosabb szerepet töltsön be a fent említett motívum. Az mindegy, hogy milyen szerepről van szó - ez vonatkozhat a karakterekre, a játékeszközökre, a játéktérre, bármire; a lényeg, hogy minél több kör vagy gömb legyen része a játéknak.

    Hogy egy példát is említsünk, a Pac-Man pl. nem igazán felelne meg ennek a kritériumnak, mert egyedül a főszereplő és a kis bogyók hasonlítanak egy körre. Azonban ha pl. a Pac-Man alapvetően koncentrikus körökből álló pályán játszódna, az már sokkal közelebb állna a témához. Jó példa még pl. a Freestyle-féle egyszemélyes Pong is - ugyan az ütő nem kör alakú, de minden más a játékban igen.

    Ezt a szabályt nyilván nem fogjuk véresen komolyan venni, kivéve ha a játéknak látványosan semmi köze a koncepcióhoz - a lényeg, hogy a bemutatott játékokban legyen valami közös elem, amihez a közönség is tud viszonyítani.
  • Desiderata #73
    V. Minigame verseny "egeres" játékot kell készíteni
    Határidő június 30., szombat éjfél
  • blackgamer
    #72


    Wii és GameCube-ra kiírt verseny
    játékgépekre? hm, hogyan lehet arra fejleszteni? miben kell írni a kódot?
    határidő: [b]2007. augusztus 7.

  • Locutos
    #71
    Sziasztok
    Most bocsi bekontárkodok nektek egy kérdésemmel.
    Nem tudjátok hogy opengl-ben/-el(Delphis vagyok) hogy lehet képpontokat leolvasni hasonló hatékonysággal mint ahogy kiírja(rajzolja) őket? azt akarom mondani hogy gyors módszer kéne
  • ZilogR
    #70
    Egy Műegyetemes levlistán egy programozókat alkalmazó cég a jelentkezéshez kért adatok mellé azt is kérte, hogy írdd le, milyen ötleteid voltak, amiket megvalósítottál. Egyértelmű ötletlopásnak tűnik nekem... Mert a kb. 50-100-200 jelentkezőből felvesznek 1-2 embert és beszipkáznak (50-100-200)x(2-3-4) ötletet, amiből valszeg lesz 1-2 használható.
  • blackgamer
    #69
    gondolom ha látnak benned fantáziát akkor munkát ajánlanak és bevesznek a csapatba, nekem legalábbis ez lenne a fődíj
  • ZilogR
    #68
    (igazi fejtörést okoz ez az embernek, olyasmi, mint sorozatgyilkosnak lenni: ha az ember ismert akar lenni, ahhoz el kell árulni a titkokat...)
  • ZilogR
    #67
    err... eléggé tudatlanul rákérdezek, h ezek a díjak mifélék???

    És ha van egy jó ötletem, akkor a szponzorok ugye szerződést kötnek velem és nem nyúlják le ingyér a jó ötleteimet? ;)
  • blackgamer
    #66
    végre! Magyar játékfejlesztős kiírás!

    Az ArtOfGaming játékfejlesztő pályázatot hirdet nem céges keretek között működö garázsprojektek számára.
    határidő: 2007.07.01 éjfél

    http://verseny.artofgaming.hu/

    csak egy jó ötletet kell találni
  • blackgamer
    #65
    igen, ááá keresem ezeket a versenyeket aztán mindig lemaradok....
    valami külföldi blogot vagy oldalt kellene találni ahol gyűjtik ezeket, csak eddig nem leltem rá ilyenre...
    idegesítő a dolog
  • PíszLávJuniti
    #64
    de már második szakasz is lement :D
  • blackgamer
    #63
    szerintem még lehet pályázni csak levonnak pontokat, ha jól értem
    persze jobb elejétől kezdeni, valószínű jövőre is kiírják