102
Érdekes feladványok, beszélgetések megoldásokról, pályamunkák, pályázati kiírások, határidők
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    Sok programozóverseny van a világban, egyesek helyhez kötöttek, másokat online írnak ki.
    De mindegyikben a közös hogy az agytekervényeinket megdolgoztatják, kreativitásunkat kihozzák belőlünk, és eközben hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatunk.

    Várok ide a topicba, kiírásokat programozóversenyekről, ha valaki indul akkor a beadott pályamunkákat, illetve eszmefuttatásokat egy pályázat kihívásainak megoldására.
    Nem csak programozók részvételére számítok, hanem bárkinek a jelenlétére aki szeret egy kicsit gondolkodni.
    Remélem lesznek olyanok akiket érdekel a téma!

    kezdetnek két verseny:

    VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
    határidő: 2007. február 23.

    JAVA játék 4096 byte-ból
    határidő: 2007. március 1.
  • Scholes18
    #2
    bárhol is lesz biztos hogy több szemüveg lesz ott mint egy szemüvegboltban! no meg kocka
  • fradista91
    #3
    Engem érdekel a téma, szerintem nagyon jó kezdeményezés.
    Attól függetlenül hogy nem tudok (még) programozni :)

    A sulinkban 3iktól kezdünk el vele foglalkozni, de szeretnék előbb megismerkedni vele közelebbről.

    ui: de valahogy nem tudom proramozónak elképzelni magam :P
  • fradista91
    #4
    -.-
  • Dodo55
    #5
    Annyit ülök a gép előtt, mint senki más a környéken, de a szemem tökéletes...
  • fradista91
    #6
    Ez emberfüggő. De szerintem hagyjuk is ezt a témát.
  • Shadow_THH
    #7
    hmm ez érdekel jelentkezünk is rá andyvel asszem
  • sapkafej
    #8
    és büszke vagy-e erre!
  • 0Fritz0
    #9
    -0010111?
    -010010011! :)
  • nyamiag #10
    andy?
  • akyyy
    #11
    hát én most fogok másodszor vizsgázni és semmit sem tudok ^^

    najó, azért valamennyit igen, remélem most már meg kell írni vmi hülye kiirós számolós programot, és nem papíron kell oylna fogalmakat leírni amiket nemis vettünk.. van könyv de összevissza haladunk benne, 400 oldalt meg egy hét alatt nem fogok megtanulni... amit 2 évig venni fogunk elméletileg:S
  • Sir Quno Jedi
    #12
    A programozás gyerekjáték. Pedig én alig húszegynéhány éve űzöm hobbiból és megélhetésért is... :D (persze melóként már nem olyan élvezetes)
  • ColdFire
    #13
    ej akko tancs meg:P
  • eörgs
    #14
    a jobbkeze
  • joebacsi
    #15
    a hetero élettársa, asszem..:)
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Ez olyan dolog, hogy vagy van hozzá érzéked és akkor magadtól megtanulod amire szükséged van, vagy nincs, akkor meg felesleges egy percnyi időt is rádáldozni.
  • Scholes18
    #17
    akkor valószínüleg a sivatagban élhetsz!
  • PíszLávJuniti
    #18
    24h-son ti is indultok?
    múltévben csak az idővel késtünk, és a végére már esélytelenül belassult a szerver, szal mindent kb 10 percel hamarabb kell befejezni mint ahogy befejeznéd :o
  • PíszLávJuniti
    #19
    ilyen rókák is indulnak ? :D
  • nyamiag #20
  • Snecie Smicie
    #21
    azért halálra ne programozzátok már magatokat! :@@ßßß
  • Shadow_THH
    #22
    joebácsi ne engedd az ázsiai pórázon tartott bérfiúidat a gép közelébe - hülyeségeket irkálnak folyton
  • joebacsi
    #23
    :D
    áhh most tanítom őket flessre, hogy legalább valami kézzel fogható hasznuk is legyen, hamár csak a pénzt viszik :)
    btw, ha van valami AS contest, szójjá :)
  • eörgs
    #24
    /b/tard oltás?
  • Shadow_THH
    #25
    desu
  • eörgs
    #26
    stick it in his pooper and do a barrel roll
  • Cat #27
    http://www.sg.hu/cikkek/49363/meghirdettek_a_vii_24_oras_programozoversenyt
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Én biztos nem. Sosem hittem az ilyesféle versenyekben. Azon meg már amúgy is rég túl vagyok, hogy másokkal versenyezzek, vagy bizonyítási kényszer buzogjon bennem. A feladatokat megnéztem persze, mert érdekesek, tanulságosak, némelyik meg még mulatságos is... DE kizárólag szórakozás céljából érdekel.

    Van elég ifjú titán, majd ők jól megváltják a világot! :D Nekem az is túl sok néha, hogy a saját melómat el tudjam végezni (pláne másokét)...
  • blackgamer
    #29
    eddig nem indultam, de nem tudom hogy van-e elég felkészültségem egy ilyen csapatversenyre, mondjuk egy SG forum team-et érdemes lenne összehozni, csak a poén kedvéért
    amúgy haveri szinten nem tudok összedobni egy csapatot

    volt valamelyik évben egy feladat: egy autót kellett az úton tartani, az tetszett :)
  • The FlashBack
    #30
    igen, és legyen is. Nemértem ez embereket. A 20 edik században élünk, 40 éve valaki azt mondta, hogy neki több a bélyege mint neked, tőle is megkérdezted volna. Grat
  • The FlashBack
    #31
    *21edik

    zorry
  • laslandes
    #32
    csedoá győz magyarcsennel :-ßßß
  • eörgs
    #33
    nade hány év távlatában :-c
  • F1re
    #34
    meg tanulnek en is szivesen programozni pascal-ba vagy vamibe multkor mar elkezdtem de az ott kotott ki hogy abba hagytam es batch programozast nyomattam bar az jol megy aranylag de nem kell hozza nagy tehetseg
  • Sadist
    #35
    Kíváncsi vagyok, hogy akkor is így vigyorognál-e, ha a focizás közben szilánkosra tört sípcsontodat az informatika segítségével tudják tökéletesen helyrehozni...
  • Doomista
    #36
    így igaz.egyik haverom az 2 hét alatt megtanulta,zuzza a sok prog.nyelvet,más haver meg 1-2 évig zuzta,hogy megtanulja...agytol függ,meg a szorgalomtol.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    ...meg még sok minden mástól is... :D
  • daeemoon
    #38
    Én megpróbálok suliban összehozok egy csapatot. Osztályban sajnos csak 2 ember van aki mehetne, majd még kiderül :) Amúgy milyen nehézségű feladatokra lehet számítani? Vagy ez igen ostoba kérdés? :D Igaz még nem vagyok annyira benne semelyik prog nyelvben, de azért szerencsére nem is az elején vagyok :)
  • Dj Faustus #39
    "Amúgy milyen nehézségű feladatokra lehet számítani?"
    International 24-hour Programming Contest - a feladatok kissé zanzásítva:
    * Virtuális futball-csapat irányítása UDP/IP protokollon keresztül
    * LEGO Mindstorm 2 robot labirintusban való végigvezetése
    * Integrált-áramkör-tervező szoftver, majd stratégiai játékhoz AI tervezése
    * VW Touareg végigvezetése virtuális tájon keresztül, olajvállalat vezetése, szerelőszalagi-robot vezérlése, titkos kommunikáció létrehozása
    * Mobiltelefonokra szánt alkalmazások fejlesztése
    * Hang- és képátvitel, titkosítás.

    Java játék:
    * A byte kódnak és a felhasznált külső állományoknak (képek, adatfile-ok, stb) 4096 byte-nak vagy annál kisebbnek kell lennie.
    * Nem használhat JNI-t, külső erőforrásokat, soundbank-kokat, nem tömöríthetsz
    * A játéknak játszhatónak kell lennie
  • PíszLávJuniti
    #40
    Szerintem egy élet kevés rá, hogy egy programnyelv minden létező elemét optimálisan ki tudd használni :)