342
  • Sadist
    #61
    És a ragadozók hová tűntek? Gondolom nem a növényevők ették meg őket.
  • Shadow_THH
    #60
    nem

    néhány évtizezrede kezdett el vadászni

    spoiler: barlangrajz
  • Sadist
    #59
    Éppen erről beszélek :| Néhány évtizede/százada kezdett el vadászni, de máris úgy érzik, hogy nekik aztán selejtezni kell.
  • Shadow_THH
    #58
    #52 halvány hiányosságaidra felhivnánk a figyelmet :D

    Hofi: "Hmmm...Nem jön....Szép ez az erdő...Aha....Érdemes lenne betelpiteni már vaddal"
  • Punker
    #57
    nagyon félre érted a selejtezés itt biológia kifejezés ugyanis amíg voltak ragadozók addig azok mindig a beteg gyenge állatokat szűrték ki, ezek kiritkítása mos taz ember dolga hogy erős egészséges vadállomán ylegyen.
  • Shadow_THH
    #56
    értelek
  • Punker
    #55
    milyen vadászat? lesről? hónapokig beeteted a helyet aztán esténként mikor idény van kiülsz és vársz hogy jön e (legtöbbször nem jön) aztán 5-6 órányi csöndes mozdulatlan üldögélés után full zsibbadtan megpróbálod kilőni ha jön, télen biztosítani kell az állatok takarmányozását a környező mezőgazdasági tevékenykedőknek álltalában kárpótlást kell fizetni, télen vannak hajtások amiknek tényleg a gyengébb állatok ritkítása a lényege.
  • Bandew
    #54
    Nagyon félreértettél! :-)
    Én eszem húst és másokkal ellentétben nem ódzkodom a vad hústól sem, pont ugyanaz miatt amit te is mondtál. Ebben egyetértek. Csupán a "selejtezés" kifejezésben nem. Ők ugyanis élőlények, akikből élünk. Nem műanyagcipők a futószalagon, amit leselejtezhetsz.
  • SiteDisagner
    #53
    Csapda az tiltott dolog!! Mindennek meg van az ideje. Tht pl. gímszarvas bikát csak szept 1-oktober 31ig lehet löni, és igy mindennek megvan a maga ideje. Tht nem ugy van h bemegyek dirrdurr, sütőserc, és elégedett böffentés:P
    Elég komolyan be vannak szabályozva a dolgok.
  • kiskorúbézoltán #52
    Elmesélné valaki , hogyan is működik egy vadászat ?
    Így kívülről nézve baromi egyszerű , bemegyek az erdőbe , előveszem a medveölőt , jól odadurrantok és söprés haza főzni ... :DDD
    Na jó , sejtem , hogy nem így megy , de akkor ogyan ?
    Csapdázni csapdáztunk mi is , de az se volt olyan egyszerű mint ahogy kinéz elsőre , vakargattuk a fejünket egy darabig mire a legalapabb dolgokat megtanultuk ...
  • Shadow_THH
    #51
    mert az ember csak pár éve kezdett el vadászni, nem több tizezer éve vadászik állatokra érdekes módon
  • Shadow_THH
    #50
    mennyivel jobb az amikor azt a hust eszed meg ami soha nem volt szabad levegőn, 100 társával volt bezsufolva 2 négyzetméteren és egész nap sárga festékkel dusitott hal alapú darált tápot evett?
    ne mond hogy ennek az állatnak jobb élete van mint annak amelyiket lelövik és aztán eszik meg. Mert gondolom te is ettél már húst életedben

    egyébként meg ha betartják a vadászat szabályait akkor igenis selejtezésnek is felfogható, hiszen csak a gyönge, a lassu pusztul el. (értsd: nem éjjel megyek ki ágyuval reflektorral szembevakitom és fejbelövöm az állatot)

    az hogy az állatok taccsra vágják az erdőt viszont baromság :D és nem a vadászok hanem az orv vadászat ami károsítja
  • SiteDisagner
    #49
    Azért mert akkor még voltak ragadozók amik megcsinálták a vadászok helyett a "piszkos munkát"..
    Amugy meg történelmünk része a vadászat... igenis voltak többtízezer éve is:PP
  • Sadist
    #48
    Hogyne, érdekes módon több tízezer éven keresztül jól megvoltak az állatok minden "selejtezés" nélkül.
  • Bandew
    #47
    Nem mondom, hogy a vadászat rossz, hisz hozzátartozik természetünkhöz. Viszont az elég szörnyű szvsz amit SiteDisagner írt a #12-ben.
    "A vadászok nem könyörtelen gyilkosok, csak selejteznek."
    Hát ez szerintem nagyon undorító kijelentés! Persze nem akarlak megsérteni, de sztem az egyetlen dolog amit selejtezni kéne az az ember. Meg, hogy az állatok tropára vágják az erdőt? Nem is tudom hány millió hektár erdőt pusztítottunk már ki.
    Azért kell a vadászoknak kordában tartani a vadállományt, mert mi borítottuk fel az egyensúlyt és most már mesterségesen kell ügyelni mindenre. Nem hiszem, hogy ez túl pozitív dolog lenne. Persze itt nem a vadászokat hibáztatom, szó se róla szép szakma és a vadászok jobban értékelik a természetet, mint bárki más, de a mai vadászat akkor sem természetes és nem szép dolog, de nem a vadászok miatt!
  • Punker
    #46
    itt ezek lassan elfogynak :)
  • kiskorúbézoltán #45
    Ne értsétek félre nem egy sörröl beszélek 40 fokos melegben , vagy télen egy gyűszűnyi "lélekmelegítő"-ről . Én arról beszélek amikor már gömbölyű a páciens talpa de még lekesen lengeti a puskát a kocsmában ...

    Mondjuk az erdőben hőzöngő vadászok sokkal szerényebbek szoktak lenni ha a másik oldalon látványosan nagyobb tűzerő van ... :DDD
  • Punker
    #44
    szántó az már külterület szerintem tehát megteheti, igazából ezt nem vágom itt a bükk mellett hegy domb erdő van a városon kívül :)
  • Ch_Slater
    #43
    mármint úgy értem, hogy van a tanyavilág, mondjuk 5 egymással párhuzamos úttal, az utak 800 méterre egymástól, csak az utak mentén vannak házak, közöttük szántók.
    az ilyen szántókon sem tehetik?
  • Punker
    #42
    amíg fegyver van nála nem ihatna, terepről levonulás után és a hús feldolgozása közben ok :)
  • Shadow_THH
    #41
    #34
  • Punker
    #40
    lakott területen nem lövöldözhetnek
  • Punker
    #39
    én tapasztalataim szerint egyre kevesebb a piás vadász (rendes vadászra gondolok nem orv és társai) lassan kiöregednek a 70-es 80-as évek párttitkár TSZ elnök éjjel nappal iszunk vadászok szerencsére.
  • Shadow_THH
    #38
    pedig ha elmarad a postás, ugyanolyan a hangja mindkettőnek
  • Ch_Slater
    #37
    oké. a kérdés már az esettől független kérdés volt. csak úgy általánosan kérdeztem. és meg is értem, hogy a szemmel láthatóan kóbor (esetleg veszett) állatot ki kell lőni.
    csak azt nem, hogy azt miért lövik ki, amelyiken látszik, hogy rendesen táplálva van, mondjuk gondozott a szőre és talán még egy bolhanyakörv is van rajt. ja és a tanyán a kutyát bent lehet tartani az udvarban, de olyan kerítést nem lehet építeni, amin a macska nem megy át, hogy egerésszen a mezőn. szóval a nagyszülők felé elég sűrűn áldozatul esnek a macskák.
    lehet, hogy rossz környéken laknak? :D

    újabb kérdés: lakóházaktól mekkora távolságra lődözhetnek?
  • BabBob
    #36
    de azért inni sem szokás mindenhol ha valaki megiszik előtte egy pohár sört attól még nem lesz részeg annyira hogy a kemping biciklis nénit összekeveri a bőgő szarvasbikával ha lőttél valamit utána már lehet inni rogyásig:D
  • kiskorúbézoltán #35
    Én még csak magyar vadászt láttam , azt se sokat .
  • Shadow_THH
    #34
    az valóban remek látvány de a természet kiszortirozza ezeket (értsd sok részeg vadász: sok egymást lövő ember)

    régen a kommunizmus alatt volt ez megszokott rendszer hogy lejött az elvtárs és hozták neki az utolsó őzsutát ami még éppen járni tudott, lőtt egyet eltalát valamit, a bokorból erre kiugrott a lövész ezred és leteritette amikor az elvtárs nem nézett.
    aztán jól berugtak és elmentek orosz lottot játszani
  • Shadow_THH
    #33
    ez igy van iszonyatos pénzeket fizetnek, egy vadásztársaság ha nem veszteséges összeteheti a kezét (nyereségről szó sincs)
  • BabBob
    #32
    inni csak magyarországon innának?:D ne viccelj
  • kiskorúbézoltán #31
    Sajnos ez a téma ilyen lesz , megosztja az embereket a téma .

    Nekem pl. semmi bajom a fegyverekkel , ha szükséges használnám is , de állatra csak úgy hobbiból nem lőnék .
    Mondjuk valami finom húsúra szemrebbenés nélkül , a hasamat azt azért szeretem .
    A vadászokkal egyébként csak egy bajom van , a szeszkó . A visító f*sás kerülget mindíg amikor részeg embert látok fegyverrel . Ez egyébként csak kicsiny hazánkban szokás vagy mindenfelé ?
  • BabBob
    #30
    de a vadkárért minden társaság elég kemény kártérítéseket perkál itt a mi terültünkön egy évi 10 milkát kipengetnek a gazdáknak
  • Shadow_THH
    #29
    mennyi kedves állatvédő van itt

    igaz ha ti dolgoznátok kint a földeken és hajknalonként megrágná bambi a teljes évi termést és nyuszi bácsi lerágná a karókat akkor ti sem szólnátok a vadászoknak hogy fizessék meg a kárt, állitsanak keritést újat és lödözzék le a tul sok őzsutát
  • Punker
    #28
    igen ha a területen kóbor állatot látnak ami "elvadultnak" látszik kötelesek kilőni mert
    1 károsíthatják a vadállományt
    2 veszettséget elkaphatják és terjeszthetik
  • BabBob
    #27
    figyelj itt nem feltétlenül a te bicikli mellett futó németjuhászodról van szó de azért ha belegondolsz a kutya is a macska is ragadozó a macska elkapja a fácánt a kutya elkapja az őzgidát a szarvasborjat ami azért annyir nem jó beláthatod nem kell kiengedni a kutyátmacskát a határba ennyi
  • Ch_Slater
    #26
    most meg is tenném. 16 éve örültem, hogy el tudtam pucolni előlük. :D
    kérdés: a kutyákat, macskákat is ki kell lőniük, ha gazdátlanul látják?
  • BabBob
    #25
    helló, magam is vadászom ha a bátyám kivisz magával területre magam is megcsinálom a vadászvizsgát ha elérem azt a kort de szerintem a vadászatba nem az az igazi élvezet hogy ott látod a szálkeresztet egy őzbakon aztán odahúzol neki az egésznek a hangulata részt vettem már nem egy vadászaton ahol nem láttunk semmit csak egy szép naplementét vagy valamit ami tilalmi időben volt de nem attól lesz jó egy vadászat hogy lősz valamit nyilván a sikerélmény nem utolsó dolog de nem kell feltétlenül lőni az élvezethez
  • Punker
    #24
    na akkor lassan elkezdek moderálni!
  • Ch_Slater
    #22
    Gondoltam, hogy ezt fogod válaszolni :D
    Ez rendjén is van, hisz biztos vannak normális vadászok is. De bármikor találkozok egy vadásszal, elmondom neki ezt az esetet és azt, hogy emiatt mindig rossz szemmel fogok a vadászokra nézni. Ez csak a véleményem, ettől még mindenki azt csinálhat, amit akar :D
  • Punker
    #21
    amúgy mint minden sportban, hobbiban van élvezet hiszen azért csinálod, de ez nem feltétlenül a gyilkolás élvezete, pl nálunk nincsenek trófeák mivel a trófeás állatnak már nem olyan finom a húsa a kora miatt ezért fater nem is lö rá :)