342
  • BabBob
    #222
    az ősemberek óta meg azért eltelt néhány év kedves Mirk. változtak az eszközök a módszerek a célok, már nem csak azért eljtenek el egy állatot hogy hú de jó lesz megenni (kivéve punkert) de pl a szőréből se csinálsz már kabátot a télre,és a mai vadászok se kőbaltával rontanak a nyúlnak
  • BabBob
    #221
    de az ősember az életbenmaradásért kűzdött és vadászott ha te odáig jutsz hogy ki kell ülnöd a mezőre kaját lesni akkor szólj és kapsz 100ftot kiflire de nem hinném, hogy erre szükség lenne .Mostmár sporttá vált a legnemesebb sport de akkor is az
  • Mirk
    #220
    igazi vadász? lol.
    gondolom akkor az első emberek is trófeáért vadásztak igaz?:) nem húsért:)
    kimegy az ősember a mezőre és kiválasztja legszebb agancsú állatot, jól fog mutatni majd a barlang falán...
    lol
  • Punker
    #219
    ez nem vadászat hanem mészárlás, az ilyet hamarabb lőném le mint az állatot az biztos :(
  • BabBob
    #218
    na ez se rossz ezek az amerikaiak vagy kik nem sajnálják a patront
  • BabBob
    #217
    hmm szerintem a húsvadászat értelmetlen ha az ember húst akar menjen a henteshez ha trófeát, menjen vadászni persze a hús sem mellékes de nem is a trófeárért kell vadászni hanem az élvezet hogy kiülsz a lesre hogy a természtben vagy a cswerkelésnél a hajnali vagy alkonyati séta. Van mikor a bátyámmal csak "fényképvadászatra" megyünk nem feltétlen az elejtés a cél a látvány az élmények, ez szerintem az igazi vadászat
  • sz4bolcs
    #216
    :-)))))))))) Ezen nagyot derültem.
    Apum is rendszeresen szokott vadászni, én is szeretem a vadhúst.
  • revizor
    #215
    Én csak a csúnya, rossz állatokat lőném ki...
  • Punker
    #214
    ez van, vadászni szeretek de értelme scélért, és nem 1 trófeáért......
  • BabBob
    #213
    Úristen te a húsért vadászol jézus mári nem találok szavakat te is fiam Punker az utolsó reménység? nincs itt már senki igazi vadász érzületű csak intruder meg én ó miért!?miért!?
  • Punker
    #212
    trófeáért soha nem lőnék állatra......
  • BabBob
    #211
    és az agancsa sem vonz?a trófea?valami csak a húsa?ennyi erővel elmehecc a boltba a henteshez is húst venni olcsóbb mint fizetni a puskát a lőszert meg a vadásztársasági tagságot
  • Punker
    #210
    nem, kell a francnak öreg bikának a rágós húsa, egyszer megkóstoltam soha többet.....
  • BabBob
    #209
    akkor te ha elmennél Erdélybe vadászni nem lőnél meg egy gyönyörű Kárpáti gímszarvasbikát csak mert nem jó a húsa?
  • Punker
    #208
    persze, ha jó kaját lehet belőle csinálni akkor fusson, ha nem akkor nekem nem lehet cél.
  • SiteDisagner
    #207
    te csak húsra pályázol?
  • Punker
    #206
    ennek ránézésre nem finom a húsa :)
  • BabBob
    #205
    na itt van nektek egy fekete lóantilop kicsit bizarr kinézetű
  • BabBob
    #204
    na ittvan a dikdikről nem védett csak namíbiában

    A Damara-dikdik Namibiában védett, azonban széleskörű elterjedése és stabil állománya miatt — jelentős számban fordul elő magán vadászterületeken is — esetileg, engedéllyel korlátozott darabszámban vadászható.
  • BabBob
    #203
    erről vitatkoztok ki ette meg?, ejnye látom a vegetáriánusok irgalmatlan offenzívája sújtja a topicot. Szerintem a dikdik nem védett de ha lehetne én is kimennék Afrikába vadászni és ha spektíven keresztül észrevennék egy ilyen jószágot hát megtölteném a légpuskát az biztos
  • revizor
    #202
    Gyanús a sok mutogatás, te voltál, aztán most rám akarod terelni a gyanút. (Tegnap éjjel történt az eset, hallottam félálomban valami csócsálást is)
  • Punker
    #201
    azt hiszed megzavarsz minket? tudom hogy te etted meg :)
  • revizor
    #200
    na jó tegyünk .-ot a végére feláldozom az Izét, egyétek, nesztek!!!
  • Punker
    #199
    ja elírtam mert a sok hülyeségtől már megzakkantam én is :)
  • revizor
    #198
    különben ez nem hülyeség, így is igaz, sőt a hörcsög a saját csemetéivel is szívesen táplálkozik
  • kiskorúbézoltán #197
    "a ragadozó megeszi a húsevőt"

    Ezt biztos , hogy így akartad ? :D
  • Punker
    #196
    tükörbe néztél már?
    te nem eszel húst igaz?
    nem okozol semmi kárt a természetnek?

    ébredj már föl, a természet rendje hogy a ragadozó megeszi a húsevőt, nem kell itt ezt túldramatizálni.......
  • dzsuvajoe
    #195
    Aki lelő egy ilyen állatot az szerintem bármivel érvel tettére akkor is egy utolsó senki marad aki unalmában a természet teremtményeit ritkitja. Az ilyenek miatt forog a sírjában Steve Irwin
  • Punker
    #194
    amíg nem kószál a bükkben nem lesz az étlapon.
  • revizor
    #193
    nem akarsz meghívni vacsorára, hátha ki tudnám verni a fejemből ezt az izét, már egy nyugodt pillanatom sincs miatta
  • revizor
    #192
    A fara sem lehet rossz, de mint mondtam védett fajról van szó!
  • Punker
    #191
    szója helyett meg vadmalac pörkölt volt a hétvégén :)
  • Punker
    #190
    amúgy ezt a kis izét nem sajnálnám megenni, olyan kis bamba feje van :)
  • Punker
    #189
    a répát nyersen szoktam rágcsálni :)
  • revizor
    #188
    Egyél répát szójapörkölttel, és ne merd a fogaid fenni a védencemre! (Mellesleg tényleg finom lehet, mondjuk szalonnával megtűzdelve)
  • Punker
    #187
    olyasmi lehet a húsa mint a vadnyúlnak és az finom
  • revizor
    #186
    és velem gyűlik meg a baja!
  • revizor
    #185
    az egy ÁLLAT, aki egy ilyen kedves állatot kinyírna
  • SiteDisagner
    #184
    :D... Állatkertben már láttam, de trófeaként aranyosabb.
  • Punker
    #183
    emberre lőni jobb :)

    pár hete airsoft közben elbújtam az erdő aljában 1 bozótosban, kölcsönösen egymásra ijesztettünk 1 őzikével :)