32
  • pemga
    #32
    Egyébként ha tudod igazolni, hogy valami saját terméket írtál fel jogdíjmatricás lemezre, amit utána eladtál / felhasználtál, akkor visszaigényelheted a matricát. Elég körülményes a hercehurca, az LME szokta előszeretetettel csinálni az írott linuxos lemezekre. De elvileg ha te pl. (pénzért) családi videókat, fényképalbumokat írsz ki dvd-re; fotós vagy és a portfoliód osztogatod ilymódon, reklámvideókat terjesztesz, saját programod értékesíted így, backupokat írsz ki rá a cégednél, akármi ilyesmi. Mindenesetre tudod valahogy igazolni, hogy saját cuccot (vagy amire jogod van/ jogot vásároltál) terjesztesz / tárolsz ilymódon, akkor visszaigényelheted a vásárláskor kifizetett matrica árát.
  • mcganyol
    #31
    nem tudok aludni :)
    átnéztem jobban azt az artiszjuszos honlapot és ezt felettébb érdekesnek találtam:

    Vásárolhat-e magánszemély matrica nélküli CD-t, DVD-t?
    Az a magánszemély, aki nem kereskedik a hordozókkal, nem felelős a jogdíj megfizetéséért. Azzal sem követ el szerzői jogsértést, ha matrica nélküli hordozókra - azaz olyan hordozókra, amelyekre nem fizették meg a jogdíjat - készít megengedett magáncélú másolatot. Kétségkívül megkárosítja azonban az alkotókat.

    Magánszemély behozhat-e jogdíj nélkül?
    Csak akkor, ha saját célra hozza be és a hordozókat nem adja tovább.

    Tehát a mezei embereket ez miatt nem veszik elő, csak a kereskedőket. Azaz ezekszerint jó nyugodtan nyíltan is lehet keresni azokat a lemezeket, amikre a "matrica majd csak később kerül rá" :)

    Mindegy ez az artisjus már elég off-ra sikerült sry :)
    forrás
  • Gerygrey
    #30
    Tavaly a nézők nem fogadták túlzottan nagy lelkesedéssel a bejátszásokat és ez várhatóan az idén sem lesz másként. A német filmes szakembereket azonban ez egy cseppet sem érdekli

    Mégis mi az hogy nem érdekli őket? Nem azért építették oda azt a teleb***ott mozit, hogy én oda menjek és ott hagyjam a pénzem cserébe azért, hogy ott kikapcsolódjak, jól érezzem magam? Ha őket nem érdekli hogy mennyire érzem jól magam a moziban (mert ki szereti ha bűnözőnek nevezik csak mert letöltött valamit), akkor nehogy már engem egy cseppet is érdekeljen ha csődbe megy az egész kóceráj. Ez olyan mintha a piacon a gyümölcsös standnál rothadó almákon dongó zöld döglegyek mögött ücsörgő öregasszony elkezdene pampogni hogy miért nem nála veszem az almát, miért járok én a szeddmagadba "lopni". Basszus ezen most nagyon felhúztam magam, kívánom hogy pusztuljon az összes zene- meg filmipar.

    csak éppen azt nem veszik figyelembe, hogy ha nem tudnám letölteni az aktuális cd-t, dvd-t, akkor sem venném meg a boltban!!! és amíg nem másolom pénzért valaki másnak, addig ezzel gyakorlatilag nem okozok tényleges kárt. (majd ha egyszer bevarrnak akkor talán ezzel fogok védekezni :))
    Erről van szó. Tuti, hogy nem használnék Photoshopot, meg Premiere Pro-t ha nem lehetne ingyen használni őket. Király szoftverek, de nincs fölös párszázezrem ilyesmire, ha nem lenne warez akkor részemről egy hobbival kevesebb, viszont az Adobe bevétele nem nőtt egy centtel sem. Milyen szép is lenne a világ, ha valóban konkrét összegű kárt okoznék egy-egy letöltéssel: elég lenne lewarezolni párszázezer példányban mondjuk a Pusycat Dolls CD-jét, és máris okoztam pártízmilliós veszteséget egy ratyi zenekarnak. De sajnos ez nem így működik...

    Amúgy van valakinek infója arról, hogy mennyibe kerül a moziban fél perc reklámidő? A warez-társadalom egyszer-egyszer igazán összedobhatná a lét egy "a bűnözőkként kezelés ellen" kampányra.
  • mcganyol
    #29
    megcáfollak. :)
    a szlovák oldalról való rendelést vagy függeszd fel, vagy ne verd nagy dobra. szerintem.

    Az üres kép- vagy hanghordozót gyártó, importáló vagy más Uniós tagállamból behozó, vagy azt belföldön először forgalomba hozó személy köteles legkésőbb minden naptári hónap tizedik napjáig a gyártott vagy behozott üres hang és képhordozók mennyiségéről, típusáról és a forgalomba hozatal, illetve beszerzés egyéb adatairól az Artisjust tájékoztatni.... stb

    És mint tudjuk, a nem tudás nem mentesít. (bár ha jóhiszeműen jársz el, az esetleg enyhítő körülményként figyelembe vehető)

    forrás: artiszLYusz:)
  • metaljesus
    #28
    én azt tartom szemét húzásnak a kiadók részéről, hogy elhitetik az emberekkel hogy a letöltők sok milliós, vagy akár milliárdos károkat okoznak. csak éppen azt nem veszik figyelembe, hogy ha nem tudnám letölteni az aktuális cd-t, dvd-t, akkor sem venném meg a boltban!!! és amíg nem másolom pénzért valaki másnak, addig ezzel gyakorlatilag nem okozok tényleges kárt. (majd ha egyszer bevarrnak akkor talán ezzel fogok védekezni :))

    torrenttel mindössze annyi a baj, hogy itthon kevés a gyors seeder, így néha nehéz hozzájutni pl kicsit régebbi szinkronos cuccokhoz. mert mindenki az újat osztja vissza. ahol a lan-os emberkék összegyűlnek oda van hogy a halandókat nem engedik be. ha egy 5M/5M net annyiba kerülne mint egy gyorsabb adsl (vagyis tvnet-nek van ilyen, csak sajnos egész bp-n néhány utcában :(), akkor sokkal jobban futna ez a torrent dolog.

    ftp-k tényleg a legjobbak a letöltéshez, csak abból meg a kicsiket, amikre kb 200 HUF 2 nap meg hasonlók, azokat nagyon hamar kivonják a forgalomból (vagy a hatóságok, vagy pedig saját maguk mert nem vállalják tovább a rizikót ha megvan már az a kis pénz). nagyokra viszont havi 2-3 e forint nagyon korrekt, csak annyit meg úgyse töltenék le hogy megérje.

    a "feketén" szerzett dvd-k nagy része pedig nem is feketén kerül az országba. mi egy páran például egy szlovák oldalról szoktunk rendelni (gondolom van több is) egész kellemes áron. azokon meg ugye nincs holo matrica. viszont eu-n belül az áruk szabad áramlása az egyik alapkövetelmény. kábé mint a benzinturizmus. bár a jogi részével nem vagyok tisztában, de ha valaki igen akkor javítson ki vagy cáfoljon meg! köszi
  • Gabest
    #27
    Előbb csináljanak valamit aztán próbálják megvédeni, derrick óta nix.
  • Jumpy
    #26
    Tehát ha jól értem..tiltakoznak a másolások ellen,hiszen azzal őket veszteség éri.
    De miközben a veszteségen siránkoznak mégis telik pár millkára,amit beleölnek ebbe a reklámhadjáratba??
  • Warpcore
    #25
    Szabadon felhasználható non-profit céllal =)
  • strogg
    #24
    "Megjelenik DC-n és kazettán"

    Vazze ez egy akkora beszólás, hogy le is loptam az öteltet. Lehet csinálok belőle bannert. De szolgennek, és mottónak kiváló:))

    Licenszelnem kell tőled, vagy GPL-es?
  • mogyi925
    #23
    Mcganyol: nagyon is igazad van, főleg az utolsó mondatod tetszik.

    Nekem egyszer abban a szerencsében (???) volt részem, hogy részt vehettem egy vitán, ahol a file-cserélők és a jogvédők csaptak össze. Undorító volt, mondhatom. A szokásos tanulság jött le, vagyis hogy a szórakoztatóipar, a net (vagy ha jobban szétnézünk, az élet többi területe is) jól működik, megy magától, önszabályozó, de elkezdik balfax jogászok megregulázni, akik a világon semmihez nem értenek, de főleg ahhoz nem, amit próbálnak kontrollálni. El a lamer jogászok kezeivel a nettől!!!
  • Warpcore
    #22
    Ehhe..
    "Megjelenik DC-n és kazettán"
    esetleg
    "2006 augusztusában a mozikban
    (vagy premier előtti letöltéshez kérjük
    indítsa el torrent kliensét..)"
    Ilyen promokat mértnem látni?
  • nedudu
    #21
    Mit árulsz? Jöhet privátba is.
  • strogg
    #20
    Pontosan erre gondoltam egyéként.
  • mcganyol
    #19
    A pozitív hozzáállás valóban sokat segít. Jómagam a másik oldalon állok, én eladni szeretném a saját termékemet cd-n. Sokkal hatékonyabb módszer, hogy interneten elérhetővé tettem a tartalmat és a megfelelő helyen (azaz nem megkerülhetetlenül) leírtam, hogy örülnék ha használják, akkor megvennék tőlem cd-n is ugyanis ezzel fizetik ki a munkámat. maga a lemez pedig egy ezres alatt van. és a letöltések számához képest meglepően magas az eladott példányszám. Azt gondolom, a nagy rész aki letöltötte (az már eleve keresett ilyen szoftvert), kipróbálta és tetszett neki, használja, az meg is vásárolta.
    de ehhez az kellett, hogy
    -ne legyen tolakodó
    -ne kelljen előre fizetni (miért nem lehet pl. egy filmet az UTÁN megvenni, hogy megnéztem??? persze csak ha tetszett)
    -egyszerű legyen a fizetés
    -nagyon fontos, hogy ne legyen drága
    -nyújtson valami pluszt, valami kellemes érzést a lopottal szemben (például egy igényes borító, egy köszönő levél, egy eredetiség igazoló papír stb)

    Csak ezt nekem így a magyar piacon marha könnyű megoldani, sok ész se kellett hozzá. de globálisan az eltérő keresetek miatt nem lehetne.

    ja, mondanom sem kell, mindent alárendelve annak, hogy aki hajlandó önszántából pénzt adni a termékemért annak minnél kevesebbe kerüljön és valójában én minél többet megkapjak belőle a matrica nem jön túl jól. Erre van kitalálva az ADÓ.

    csak kiváncsi lennék, ha egy filmet le lehetne tölteni a kiadó honlapjáról, nagy sebességgel, kicsit rosszabb minőségben. és utána mondjuk 200Ft-ért letöltheted a dvd minőséget is ha akarod. Ha meg nem akkor köszönik szépen, hogy érdeklődtél a filmjük iránt. Vajon mennyi bevételük lenne? Valakinek egy filmel esetleg ki kéne próbálni. igaz vállalna némi rizikót, de jól is elsülhetne.
    így persze csak azok a filmek lennének kifizetődőek, ami sok embernek tetszett.
    Ja, hogy ahhoz akkor jó és nem sablon alapján készült filmeket kéne csinálni?!?
    Akkor ez egy halott ötlet.
  • Sadist
    #18
    "Amennyiben pedig nem jön be az elriasztás, akkor a filmipar kész a keményebb fellépésre is - jelezték a ZKM vezetői."

    Aha, már látom előre. Utcán ha valaki visz egy írott CD-t, akkor válogatás nélkül tarkónlövik. Miért is kéne valakinek egy írható lemez, ha nem warezolásra.
  • strogg
    #17
    Hát csodálom, hogy nem tűnik fel nekik mi van.
    A fél ország a matrica miatt már Cd/DVd-t is feketén vesz.

    Nem hittem volna, hogy ezt megérem...
  • pandemonius
    #16
    Én magasról teszek a filmcégek és a zenecégek mindennemű próbálkozására a "lopás" megelőzésére. A világon a legutolsó dolog, ami érdekel, hogy a dúsgazdag cégvezetők és a többi ingyenélő megkapja e a bevételét, vagy sem. Felőlem akár odaláncolhatják magukat a mozihoz és a DVD üzletekhez, én megveszem azt az 1-2 olcsóbb filmet ami érdekel, a többit minden bűntudat nélkül letöltöm, ahonnan csak tudom, lehetőleg ingyen. Abban a téves hiszemben élnek, hogy amit illegális úton beszerzünk, azt "normális" esetben birka módjára megvennénk sokezer forintért, és így kalkulálnak egy elképesztően nagy veszteséget, ami gyakorlatilag csak az ő hibájukból elmaradt nyereség. Egyszer majd felvilágosítja őket valaki, felőlem addig akár éhen is dögölhetnek. A SouthPark -ban is van egy rész a témáról, elsősorban a hisztis,pénzéhes zenekiadókra/zenészekre összpontosítva.
  • Sanyix
    #15
    Hát vagy nem full sebességgel, ha valami új dolog kijön, amit rohadt sokan töltenek. Volt hogy full sebességes ftp-ről, örültem, ha 10 másodperc alatt lejött 5 kbyte... torrentnél meg a full sebesség meg nem gond, ha van pár 100 megás seeder, vagy jópár chellos :)
  • Luciferke
    #14
    OFF:

    Starforce

    Kicsit beszartak a kiadók a starforce-tól, miután 1-2 gamer elkezdte perelni a starforce fejlesztőit, vagy az azt alakalmazó játékokat, és meg is nyerték a pert..

    Igazat megvallva, kicsikét jobban utánanézve mi mindent csinál az SF, nem mondom, hogy könnyezem érte.. Maradjunk annyiban, hogy egyes virusok finomabban bántak a windowssal és kevéssbé tolakodó módon ellenőríztek - dolgoztak a gépen, mint ahogy azt a starforce tette.

    Az, hogy ezt a 'vírust' legálisan rakatták fel veled a gépre.. nos vicces.

    A szoftverkalózok elleni harc egy nagy veresége ez, mert máig a starforce volt a legsikeresebb szoftveres védelem, viszont ami a gépek és adatok biztonságát, a kompatibilitást és a fogyasztóvédelmet illeti, nos nevezzük fényes győzelemnek a dolgot. A warez community szemében pedig - amit mi ugye elítélünk - a sokat szidott és átkozott starforce bukása maga a valóra vált álom.
  • quack
    #13
    torrent előnye: 500000x több terrabájtnyi film, zene stb... full sebességgel (imadom azokat akik sirnak hogy az 5/500 aranyu torrentekrol lassan jon)...ingyenes...
    ezek a ne lopj szarok tényleg tök idegesítőek, ha "lopok" akkor nem látom őket, ha fizetek akkor meg igen? kösz...én sem voltam még idén moziban ha jól emlékszem pedig szeretem a filmeket, és pár éve még 2hetente jártam...
  • Mike
    #12
    engem az is nagyon irrtál, hogy amikor megveszek egy DVD-t mondjuk 3-4k-ért átléphetetlenül rajta van a filmecske, lopni bűn! Hát bazmeg menjenek már annyukba, nem loptam, vettem! Persze az e-mailjeimre nem ragálnak! Máshol megköszönik ha porszívót veszek, ne az az első sor öles betükkel a user amualban, hogy: porszívót lopni bűn!
  • strogg
    #11
    alapítsunk "kalóz pártot" mi is. :)

  • BlueGold
    #10
    Lehet, hogy bevezetik németországban a "Szent Másolás Ellenes Inkviziciót" és ennek a börtönébe vetnek minden galád másolót :)
  • barret
    #9
    Na azt varhatod:P Inkabb rakenyszeritenek a varezra,aztan meg lebunozoznek.Erre elveznek a kis dragak...
  • aaaaa
    #8
    Ha egy boltban nagy felirotok jelzik hogy NE LOPJ !, az azokat is irritálja, akik soha nem lopnának. Hasonló hatása lehet a MÉG moziba járó kötönségre is az ilyen kampányoknak. Majd ha már senki nem fog moziba menni, a gusztustalan remlámok miatt, akkor felköthetik magukat a kampányukkal együtt, és lesitteltehetik a fél emberiséget. De attól nem lesz több pénzük...
  • Csacsis
    #7
    A legjobb elrettentés az lenne, ha végre 500Ft körül lenne egy film. Mert akkor talán nem éreznénk meglopva magunk, és meg is vennénk.
  • Mike
    #6
    meg aki szolgáltat neked, ha elkapják huss mehet a börtönbe, feltesznek a gépére még pár pedo képet is, leirást az atombombáról (vicces, de a vérhiradókban mindkettő jól hangzik) és máris közellenség, pedofil, terrorista
  • Mike
    #5
    a hatóságok az állam miért nem az emberekért vannak? kik adóznak, kitől kapják a pénzüket? talán a cégektől? az ország a cégeké? és ha mindenkit börtönbe dugnak ki fogja megvenni a filmeket, ki fog beülni a moziba, ki fog fogyasztani? jó mondjuk olcsó munkaerő az lesz. bár kérdés egy filmes cég milyen melót tud kihelyezni egy börtönbe?
  • Mike
    #4
    mostaában olvastam egy könyvet az internetes generációról és korunk változásairól: szerintük ez nem egyéb (már a fenti dolog) mint generációk harca :)
  • InfectedMann
    #3
    Fizetős FTP előnye? több terrabájtnyi film, zene stb... full sebességgel...
  • InfectedMann
    #2
    én azt mondom ebben a témában amit eddig is mondtam... mínél jobban ellene vannak az illegális filmmásolatoknak annál inkább terjedni és terjedni fognak...

    mi marad? Tényleg csak a DC


    remélem a DC mínél hamarabb eltűni ka süllyesztőbe... az a hulladék progi tele faszkalapokkal (sorry a kívéltelnek)

    egyértelműen a Torrentezésé és az FTP -zésé a jövő ;) ;) ;) igaz a legtöbb FTP fizetős, de nagyon megéri...
  • strogg
    #1
    "A cél, mint korábban is, a figyelemfelhívás és a másolásoktól való elriasztás."
    Engem a mozitól riasztottak el!

    Sikeresen elérték, hogy ezket a gusztustalan spotokat kell bámulni ott is.

    Az utolsó film amit néztem moziban a galaxis utikalaúz volt... Fejbecsapott a spot, hogy egy rohadék götrény vagyok, ha le merek tölteni a netről.

    Nem járok azóta moziba sem...

    Egyszerűen nem értem!!! Nem fogjűák fel az agyamputáltak, hogy ezzel csak pont az érik el, hogy az ember méginkább nem vesz cd-t dvd-t (másolásvédelem, az film elején a börtönnel fenyegetés) A mozit is tönkre akarják tenni?

    Már régóta nem egy élmény moziba járni (drága, tele reklámmal az elején, stb...) és komolyan gondolják, hogy majd ezzel elérnek valamit a pont ellentétes hatáson kívül.
    Basszus. Egy igazi filmrajongó, vagy elég csa kszeretni a filmeket; szinte már nem is néz tévét. (Az undorító vágások, és a sok reklám miatt). Ha ezután moziba sem jár majd mi marad? Tényleg csak a DC... A hatás tehát ellentétes.

    Hallkan megjegyzem, hogy a filmrajongók veszik a DVD-t.Meg az anyukák a gyereknek a filmek. Meg kéne becsülni a letöltőket, mert mostnár lassan többségében belőlük élnek...