214
Kelet - Indiai Társaság
  • Agamemnon
    #54
    mi?
  • Pluskast
    #53
    Ez a Sid Meiers Civ 3 játékból van.
  • Agamemnon69
    #52
    Vajon fejlesztik még? Csak mert hónapok óta semmi frissítés sincs a honlapon.
  • Agamemnon69
    #51
    Szeptember óta semmi hír? Hát milyen marketingesek ezek? Nem szabad hagyni, hogy elaludjon a vevő...
  • Agamemnon
    #50
    valóban. Nem olvastam elég figyelmesen az előtted lévő hozzászólást...
    bocsi
  • BBlackbeard
    #49
    Agamemnon, te valamit félreérthettél, én a PotBS-re értettem, hogy akkoriban belefáradtamm az EIC-t nagyon szívesen csinálom!

    a.carkey: Nem köszi, nem akarok MMOG-ba belebonyolódni, nagyon talán majd ha kijön a teljes.
  • Agamemnon
    #48
    Valóban ne add fel, jó az oldal amit csináltál, kitartás!
  • a.carkey
    #47
    Nem kínszenvedés, nyugi. A stress test más, de a béta minden csak nem kínszenvedés. Ha van még erőd hozzá, nyugodtan csinálj egy karit. (Persze ha béta kulcsot kaptál.)
  • BBlackbeard
    #46
    Kaptam béta kulcsot de nem akartam tesztelni, visszajelzések alapján kínszenvedés volt. 1 évig vártam rá, ígérgettek mindent össze-vissza, minden hírt lefordítottam, kiraktam a rajongói oldalra, de meguntam az egészet és hagytam.
  • a.carkey
    #45
    OFF:
    Bejutottál a Pirates of the Burning Sea bétába? Vagy kipróbáltad amikor a hétvégén volt a Stress Test?
  • BBlackbeard
    #44
    Új képek, új fordításokkal készültem el!
  • BBlackbeard
    #43
    Ok, de photoshopom csak fél hónap múlva lesz, csak akkor tudok majd ikonokat, képeket, bannereket csinálni. Addig is fórumot próbálok.
  • Agamemnon
    #42
    Annyira nem mélyültem el benne. Az hivatalos oldalon elolvastam a híreket, és csak annyit láttam, hogy te is azokat tetted fel...
    Amúgy jó az ötlet, szerintem lesz kátogatottsága.

    Csinálj ide egy jópofa bannert, és alá írd ki a hivatalos oldalt, meg a te sajátodat. Szerintem senkinek sem lesz kifogása ellene.
  • BBlackbeard
    #41
    Leírtam az első hírben, hogy miért!
  • Agamemnon
    #40
    Tök jó! bár valahonnét ismerős a design ;-)
  • BBlackbeard
    #39
    Kezdetlegesen rajongói oldal:

    EICH
  • Agamemnon
    #38
    Oksa. Kíváncsiak vagyunk minden hírmorzsára!
  • BBlackbeard
    #37
    Gondolom azért mert még nincsen túl sok minden kész, csak a grafikát lehet meglobogtatni. Majd megkérdezem a fórumon a PR-sel hogy mikor lesz hírözön, vagy valami.
  • Agamemnon
    #36
    Túl rövidek ezek a videók.
  • BBlackbeard
    #35
    Elnézést, szóval ez lenne a
    Második videó
  • grebber
    #34
    Amugy a két belinkelt videód ugyanarra a videóra mutat!!
  • BBlackbeard
    #33
    Azt azért még hozzátenném, hogy ez nem biztos, hogy az EIC-ből van, a második videónál lehetett látni jobb oldalt, gondolom belinkelem!
  • grebber
    #32
    Ez a hajó a vízen videó ritka okádék semmi víz adta mozgás csak siklik az éterben mert vizen nem igy mozognak.Nekem nemtetszik!
  • BBlackbeard
    #31
    Új, nemhivatalos videók:
    Hajó a vízen
    Kicsi videó
    A második videón van egy felirat, miszerint ha felfedezed az óceánokat, úk kereskedelmi átjárókat nyithatsz, és 5 aranyat kapsz minden idegen hajótól, +1 sebességi bónuszt!
  • BBlackbeard
    #30
    Egyébként csináltam egy kis képet is:

  • BBlackbeard
    #29
    Szerintem is nagyon szépen néz ki, joggal dicsekedhetnek a grafikával!

    Egyébként küldtem egy mailt a honlaposoknak, majd ha válaszolnak megmondom hogy miért, bár már egy napja elküldtem, és semmi.
  • w77d
    #28
    sztem elég jól néz ki
  • grebber
    #27
    Hm érdekes ugy beszéltek itt a képekről mitha valami extrémbrutál übergrafikáról lenne szó amit nemlehet épésszel feldolgozni.
  • Agamemnon
    #26
    Köszi az interjút. Kár, hogy olyan messzi még a megjelenés.
  • BBlackbeard
    #25
    Igen, valószzínűleg ezt akarta kérdezni, köszönöm a segítséget!
  • haxoror
    #24
    "Pirates! player missions were more alike to a platformer more than a part of a full blown RPG, is EIC more of a hybrid or does it lean one way more than the other?"

    A Pirates! küldetései inkább hasonlítottak egy platform-játék küldetéseire mint egy igazi RPG játékéra, az EIC ötvözni fogja a kétfajta stílust vagy a kettő közül inkább az egyikre fogja majd a hangsúlyt helyezni?
  • BBlackbeard
    #23
    Találtam egy érdekes interjút a vezető designerrel, Kim Soares-el, a Pirate Ahoy! hasábjain:

    Bevezetés


    PA!: Kérlek mutatkozz be!
    Kim: Én vagy a fő designer és a projektvezető az East India Company-nál.

    Fejlesztői és játék háttér


    PA!: Az Encore, egy viszonylag újonnan alakult gárda. Tudnál mesélni nekünk a hátteréről, illetve az eddigi fejlesztéseiről?
    Kim: Persze. Az Encora egy frissen alapított leányvállalata a finn illetőségű Nitro Fx vállalat-nak. A Nitro már több mint 6 éve dolgozik, és Finnország legjobb programozói, grafikusai nálunk vannak. Amikor elkezdtünk gondolkodni, hogy milyen módon tudnánk a termékvonalat bővíteni, nem tartott sok ideig meghozni a döntésünket: a játékpiacból kell kihasítani egy szeletet. Személy szerint, 10 évig dolgoztam a gamer sajtóban, szóval eléggé örültem :)

    PA!: Az East India Company fejlesztésének bejelentésén, meglepődtünk, a képeken úgy látszott, mintha, a fejlesztés végső stádiumában járnátok. Mikor kezdétek el a játék fejlesztését, illetve miért egy kalózos játékba kezdtetek bele?
    Kim: Durván számolva, körülbelül egy éve kezdtük el a projektet. Elég sokáig csak tervezgettünk, az elméleti részen dolgoztunk. Nagyjából fél éve dolgozunk konkrétan a játékon.

    Nagyon sok "kalózos" játék van a piacon, de a legtöbbjük csak egymás másolása. Egy 18. században, tengeren játszódó, de nem feltétlenül kalózokon alapuló játékot szeretnénk létrehozni.

    PA!: A játék grafikája nagyon szép. Saját engine-t dolgoztatok ki, vagy már egy méglévővel dolgoztok?
    Kim: Egy másik finn fejlesztő, a Frozenbyte motorját vettük meg, habár a 90%-t mára már teljesen átalakítottuk.

    PA!: Tételezzük fel, hogy holnap találtok egy kiadót. Akkor is csak 2008 végén adnátok ki? Ha igen, akkor ez az ötletek hiánya miatt van, vagy azért mert a képek kicsit becsapósak, nem tükrözik a játék fejlesztésének valódi állapotát?
    Kim: Hah, a képek eredetiek, nem érezzük szükségességét hamis képek kiadását. Úgy gondolom ez igazán ostobaság lenne tőlünk. A rossz oldala az, hogy a sajtó és a közösség, máris kételkedik abban, hogy ezek a képek igaziak lennének, ahogy a kérdésed is mutatja.

    A határidő legfőképpen azért 2008 vége, mert mi nem csak tengeri csatákat, hanem FPS módban játszható közelharcot is akarunk biztosítani. És persze, a határidő mindig rugalmas. Például a mostani fejlesztőcsapatunk nem túl nagy, ami kihat a megjelenési időpontra is. Ezenkívül nem nagyon szeretünk időpontokat mondani, inkább mondunk 2008-at, és előbb kihozni a játékot, mint 2006-ot, és késni egy évet.

    A jellemzők


    PA!: Egy rajongói oldalon általában az első kérdés az szokott lenni: lehet majd moddingolni? A játékosok elkészíhtetik majd a saját zászlójukat, designjukat, játékstílusukat, esetleg változtassanak a játékon? Ha igen, akkor milyen eszközöket terveztek a játékosok számára bocsátani? Számíthatunk egy olyanra, mint például a Morrowind grafikai felülettel ellátott programjára, vagy inkább egy P(irates)O(f)T(he)C(aribian) szerű scripthalmaz, ahol értékeket változtathatunk?
    Kim: Ez még nem döntöttük el. A kisebb dolgokat elég könnyű változtatni, tehát a játékosok majd megtervezhetik a saját zászlójukat, emblémájukat, satöbbi. A többiről még túl korai volna beszélni.

    PA!: És tervbe van véve a multiplayer? Ha igen, akkor milyen játékmódokat, co-op módokat, képzeltek el?
    Kim: Még ezt sem tisztáztuk. Egyébként ez a kérdést mindig megérdezik tőlünk, és most is. Az 1vs1 harcok könnyen átültethetőek lennének multiplayerben, de ha esetleg mégse többjátékos mód, akkor sem hiszem hogy ez a kárára válna a játéknak. Vegyük például az Obliviont: Szerintem ez egy nagyszerű játék, amely sokakat emlékeztett arra, hogy multiplayer nélkül is lehet egy játék igazán jó!

    PA!: Néhány kezdeti képen látszik, hogy rengeteg ember, a hajó különböző szintjein teszi a dolgát. Ez egy fajtája lesz a stratégia/erőforrás managelésének? Azonkívűl a honlapotokon megemlítettétek, hogy a játékos különféle küldetéseket, kaphat. Itt van egy mondat amit nem értek:"Pirates! player missions were more alike to a platformer more than a part of a full blown RPG, is EIC more of a hybrid or does it lean one way more than the other?"
    Kim: Minden hajónak meglesz a maga egyedisége. Hívhatod egy interaktív leltár-nak, character adatlap-nak, áru managment-nek, legénység kezelésnek, vagy akárminek, de ez mind egyben.

    13 különleges karakter lesz, amik majd a hajó képességeit, adatait módosíthatják. Vegyük például a Haditengerészet puskásait, amik a legénységet tartják kordában. De akár lázadók megkorbácsolójának is hívhatjuk. Az ilyen katonák felbecsülhetetlen szolgálatot tesznek, csáklyázás közben, amikor egy ellenséges tisztet leszednek. Egy másik szereplő a hajóorvos, aki a sebeket gyógyítja a harc után, és távol tartja a ferőző betegségeket.

    A játékosok dönthetik el milyen karaktert választanak: kereskedőt, katonát vagy kalózt. Néhány küldetést csak bizonyos karaktereknek szól. Mi több RPG elemet akarunk az ilyenfajta játékokba! Házon belül az Oblivion tengeri megfelelőjének nevezzük, ami jól mutaja, hogy milyen irányba szeretnénk fejleszteni.

    PA!: India hatalmas, és a játék a nagy részét játszhatóva teszi. Különböző helyekre, különböző hajóhad, illetve harcmodor ajánlott?
    Kim: 40 különböző városban lehet majd betérni, Calcuttától, Afrikai felvakon keresztül Londonig. Néhány helyszín kapcsolódik küldetésekhez, és lesznek a térképen nem látható, rejtett települések is. Kereskedj kikötőtől kikötőre járva.

    PA!: Ebben a korban sok undorítő dolog történt, mint például az ópium és rabszolga kereskedelem. Ezeket is ki lehet majd próbálni, vagy inkább kihagyjátok? Ha az utóbbi, akkor majd meg lehet modolni?
    Kim: Az ópium kereskedelmet egészen biztosan nem illesztjük be. A rabszolgakereskedelmet, mint a történelem egyik eseményét ábrázolni fogjuk, de nem lesz aktív része a játéknak, szóval a játékos nem lehet majd rabszolgakereskedő. Mindig esetben ez egy gonosz dolognak számít, és így lesznek olyan küldetések is, hogy ostromolj meg egy rabszolga kereskedő várost...

    PA!: Azzal, hogy ilyen sok nemzetet játszhatóvá tettetek, lesz-e egy politikai része a játéknak, már csak azért is, hogy a harcos eszébe tartsuk: egy kormányzóért vagy egy Moghul vezetőért harcol?
    Kim: Igen. A 18. század közepén járunk, szóval Anglia, Franciaország, Hollandia, többé-kevésbé hadban áll egymással, a történelem be fogja folyásolni a világ alakulását.

    PA!: Már említetted, hogy nem lesz táncikálás, így a keménymagot célozzátok meg. Nem lesz ez hatással az eladásokra? :)
    Kim: Lehetséges, hogy lesz tánc, de ez csak a kötél végén, enny. :-) Egy sokkal inkább barátságtalanabb, vadabb, brutálisabb ábrázolását akarjuk megalkotni a kornak. A 18. század a kalandokról szólt, de nem a parkban sétálásról. Az emberek élete egy penny-t ért, és a matrózok élete a legjobb esetben is kínszenvedés volt.

    Tudatosan megpróbáljuk elkülöníteni az EIC-et a romantikus, és vicces tengerész-játékoktól. Például a kalózok nem falábú öregek voltak, vállukon egy papagájjal ami vicceket mesél. Kegyetlen, gyilkolosok voltak, akikben nem volt egy csepp jóindulat sem. Így akarjuk lefesteni őket. Ez egy vérrel, halállal, kínnal, dühöngéssel, hatalmas csatákkal telített játék lesz!

    Köszönöm szépen Kim, és mivel a megjelenés még igen, igen messze van, ezért nincs is több kérdésem. There's lots of time for more Q&A's (plotline, advances, base building, …)Még lesz idő az olyan dolgokról beszélni mint a kihívások, a bázisok, épületek, stb.
    -----------------
    Az esetleges fordítási, helyesírási hibákért elnézést kérek. Az eredeti anyag itt találálható: Interjú
    Ha találtok hibát kérem jelezzétek!
  • Agamemnon
    #22
    Mi lenne, ha ezt betennénk bannernak? (Linkként a honlapjához...)


  • Agamemnon
    #21
    Valóban egy kicsit korai...
  • BBlackbeard
    #20
    Nekem is nagyon megtetszett, ahogy megláttam az első híreket rögtön el kezdtem utána kutatni, a Pc Gurun is létrehoztam egy témát, összefoglaltam az eddig tudott infókat. Egy rajongói oldal létrehozásán is gondolkodom, bár az még egy kicsit korai! http://www.pcguru.hu/pcguru/forumtopic.php?cikkid=1249&nev=East_India_Company
  • Agamemnon
    #19
    Forrás: PC GURU

    A brit Kelet-indiai Társaságról a történelmet ismerők bizonyára sokat hallottak. A részvénytársasági cégforma egyik első sikeres mintája, ám kereskedőcégből katonai és kormányzati előjogainak hála hamar valódi hatalommá, India urává vált, és rányomta bélyegét nemcsak az ország és a térség, hanem az egész világ történelmére. Persze nem csak ők voltak jelen, a hollandok és más országok is képviseltették magukat saját cégeikkel; és ha egy játék e társaság nevét vállalja fel, nagyjából már képben vagyunk a hellyel, idővel és alapokkal. Ám a finn Nitro Games csapata jóval többet ígér...

    A hely tehát India, az időpont a 18. század. A nyolc rivális nemzet – britek, hollandok, franciák, dánok, portugálok, svédek, olaszok és spanyolok - társaságának fejeként kezdünk a kalandoknak. Feladatunk egyszerűnek tűnik: országunk jelenlétének erősítése új kolóniák kiépítésével, a távol-kelet mesés kincseinek – tea, fűszerek, arany, gyémánt, és más értékes szállítmány – eljuttatása Európába, és persze a többiek lenyomása bármi áron. Negyven város és falu vár rá – Londontól Calcuttán át a kis afrikai törzsi településekig -, hogy felfedezzük, kiaknázzuk és meghódítsuk (de lesznek rejtett helyek is, melyeket a térkép nem mutat), no és a nyílt tenger, minden veszélyével és izgalmával.

    Szerényen kezdünk tehát, szép lassan felépítve birodalmunkat. A kor számtalan, autentikusan megformázott hajótípusából válogatva harci és kereskedelmi célra alkalmas saját flottákat kell felállítanunk, előbbikkel megpróbálva riválisainkat kordában tartani, utóbbikkal összekapcsolva távoli országokat, azok kikötőit ellenőrzésünk alatt tartva és folyamatosan fejlesztve. Persze a konfliktusok és háborúk elkerülhetetlenek lesznek – hacsak nem sikerül diplomáciai úton rendezni a vitákat, mert erre is lehetőségünk nyílik -, ezek képezik a játék valós idejű taktika rétegét. Hatalmas nyílt vízi csaták várnak ránk, melyben saját hajónkat közvetlenül irányíthatjuk, és a többi flottának is parancsokat osztogathatunk. Ha az ágyúkkal már alaposan megfaragtuk az ellenséget, jöhet a megcsáklyázás, hogy aztán a fedélzeten, belső nézetű közelharcban mutassuk meg, ki a legtökösebb tengeri medve. Természetesen minden feladat ránk vár: a legénység felbérlése és menedzselése (olyan speciális figurákkal, mint a sebesülteket ellátó és a járványokat megfékező felcser, a lázadókat megkorbácsoló és a fegyelmet fenntartó fedélzetmester, vagy az ágyúk és kezelőik szakavatott főnöke), a fegyverek és lőszer beszerzése, a hajó fejlesztése, javítása. Mialatt pedig saját zsíros bizniszünket építgetjük, a társaságunk és országunk vezetőinek megbízásait is végre kell hajtanunk, hogy soha ne feledjük, egy gépezet fogaskerekei vagyunk. Ám itt is van csavar: a srácok maguk között úgy emlegetik a játékot, mint „nyílt vízi Oblivion”, azaz az RPG-re komolyabb hangsúly jut. Ezért a játék elején három karaktertípus, vagy inkább beállítottság – kereskedő, katona és kalóz – közül választhatunk, és egyes küldetések bizony osztályspecifikusak lesznek (nyilván az első szállítási, a második harci, a harmadiknak... nos, kalózos missziókat fog kapni jól).

    S akit mindez nem elégít ki, és igazi ellenfelekkel szemben akar helyt állni, nem pedig a mesterséges intelligencia terelgette lélekvesztőket kerülgetni, az becsatlakozhat akár saját kis helyi hálózata gépeire, akár az interneten keresztül az EIC statisztikakövetős szervereire, ahol egyszerre nyolc játékos eshet egymásnak, hogy a küzdelmekben egyre feljebb emelkedjenek a ranglétrán, és tényleg lemeccseljék, ki a legjobb. Ám nemcsak egymás faragása lesz a cél, fej-fej melletti küzdelmekben a stratégiai tudásunkat is be kell bizonyítanunk.

    A játék meglehetősen kevés publicitást kapott eddig, melynek – mint ahogy jelen hírünknek is - egyetlen oka van: a srácok a Lighthouse Interactive-val szeptember 12-én kötötték meg a kiadási szerződést. Még valamit tisztázzunk: több forrás is az Encore Games nevét említi fejlesztőnek (és a mellékelt videóban is ez szerepel még), míg adatlapunkon a Nitro Games szerepel. Nos, ez ugyanaz a csapat: a digitális médiával foglalkozó finn Nitro FX Ltd. hat éve működik már játékipari bedolgozóként, tapasztalataikra építve nemrég alapították meg saját fejlesztőcsapatukat Encore Games néven, melyet aztán új, első játékuk kiadása kedvéért frissen át is neveztek Nitro Gamesre (olyannyira frissen, hogy hivatalos weboldaluk is épp átépítés alatt van). A játék motorja 90%-ban saját: még 2004-ben licenceltek egy erőművet a szintén finn Frozenbyte-tól (sokan ismerhetik őket, a Shadowground készítői, ennek szívéről van szó), melyet azóta úgy átdolgoztak, hogy anyja-apja se ismerne rá...

    Nos, azt hiszem, a fentiek elég ígéretesen hangzanak, és a stílus kedvelői (mint jómagam is) kezdhetnek izgulni, mert bizony ha mindez megvalósul, végre egy igazán kellemes és használható terméket kaphatunk a kezünk közé. A mellékelt képek is finomak; bár a vízzel nem vagyok maradéktalanul elégedett, de az éles szemű stratégák olyan sütiket fedezhetnek fel a képeken, mint az ágyúk három fokozatban állítható szöge, ami biza ritka madár, no és az időjárási hatások, a legénységgel igencsak reálisan zsúfolt hajók, és egyéb nyalánkságok. Mondom, érdemes odafigyelni a projektre, bár sajnos a kiadási dátum még erősen ködbe burkolózik...
  • Agamemnon
    #18
    Jó lesz ez, csak még messsze van a megjelenése.
    "Scheduled to release in Q4 2008 for the PC." Forrás: Lighthouse Int.

    +fav
  • Agamemnon
    #17
    A Lighthouse Interactive bejelentette új stratégia-harci játékát az East India Company-t, melyben a XVIII. század indiájában kell kiépítenünk birodalmunkat. Háborúkat indíthatunk majd, komoly seregeknek és hajóhadaknak parancsolhatunk akár. A cég szintjén komoly managelési feladatokat láthatunk el, mi dönthetünk a felvett munkásokról, a fegyverekről, a javításokról és a kereskedelmi árukról is. Komoly lehetőségek várják a játékosokat minden szinten majd, akár kereskedni, akár hatalmat akarnak a területek felett.

    Forrás: PC Dome
  • grebber
    #16
    Na ez lol.Majndem egy évre rá jöttej új képek és 6 db ez is :D

    6 új kép
  • grebber
    #15
    6 új kép