214
Kelet - Indiai Társaság
  • SWATHUN
    #214
    Eltelt majdnem 10 év..... :)
  • razor1997
    #213
    Sziasztok!
    Én nem rég kezdtem el vele játszani és látom itt már egy ideje megállt a comment.Nekem a trafalgar az elindult és működik is a skidrowos verzio.De ami a lényeg hogy én is a privateerel kinlódtam aztán ehez a hozzászóláshoz jutottam és nekem mükszik,csak jó lenne hozzá egy magyarosítás.
  • Bueno nacho
    #212
    Sziasztok!
    A játékban a többi nemzet, miután már vannak gályái, abbahagyja a fejlesztést. Van erre vmi megoldás?
  • SubZero911
    #211
    Ha valakinek sikerült beindítania a Trafalgart szóljon !
  • SubZero911
    #210
    Nekem bejött egy megoldás az EIC és a PRIVATEER esetében :

    1. EIC install
    2. 1.06 PATCH install
    3. PRIV install külön könyvtárba
    4. az összes ile másolása EIC-ből a PRIV könyvtárba, kivéve az exe file-okat.

    Így elindult a PRIV és az eredeti EIC is.

    Sajnos a trafalgarba nem sikerült lelket öntenem.
  • gstup
    #209
    Hmmm,jól van.Én most kipróbáltam patch nélkül,így nem megy.Előtte meg az 1.1,1.5,1.6 volt fenn szóval kiprobálom 2 patchal is hátha....
  • norbi8
    #208
    Nekem a Pirate Bay van meg, meg ahhoz feltettem a 2 patcht és így működik.
    Azt nem tudom miért van, hogy nem tudsz a térképen semmit csinálni.
  • gstup
    #207
    Sima eic-re felraktad az összes patcht?
  • gstup
    #206
    Runtime error...
  • gstup
    #205
    Elindult.Viszont sajnos kilép mindig egy hibával,amikor a menüben a controlt akarom beállítani,ugyan is nem tudok semmit csinálni a térképen,csak rámenni a hajóra és kiválasztani a kapitányt.Utána hiába kattintok bárelyik portra v a tengeren bárhova,nem indulnak el a hajóim...Esetleg erre ötlet?
  • gstup
    #204
    Hoppá,akkor rosszra gondoltam.Na megnézem mindjárt...Thx
  • norbi8
    #203
    Én arra gondolok, hogy az Paradox Interactive\East India Company könyvtárba tedd, de azon belül már ne csinálj Privateer könyvtárat, és akkor menni fog.
    Nekem így működik, csak egy magyarítás kellene mert annélkül elég nehéz.
  • gstup
    #202
    Értem :(.Sajnos nekem sem jön össze ez az install.Hiába rakom mappán kívülre vagy belülre,akkor is dll hibát ír ki.Igen vlmi olyasmit,amivel nem gyorsítani hanem lassítani tudom az éveg múlását,tehát hosszabb ideig tart a játék,de ugyan annyi év áll rendelkezésre.

    norbi08:ha erre gondolosz,hogy "c:\Program Files (x86)\Paradox Interactive\",akkor sajna nem megy :(.
  • norbi8
    #201
    Hello

    A Privateert a sima East India Company könyvtárba kell installálni, akkor elindul a játék.
  • Sunsetjoy
    #200
    Hm, először is bocsi, mert az a dll hiba nekem is előjött. Sőt sok más embernek is, de megoldást így gyorsan nem találtam.
    Egy NGMultiplayer_priv.dll fájlt emleget, amelyet nem rakott fel (na most van egy sima NGMultiplayer, ami a EIC-hez, van egy pb végződésű a Piratebayhez).

    UPDATE: most ahogy írom a kommentet, kipróbáltam máshová rakni a privateert. oda berakta a hiányzó dll.t. Átmásoltam, akkor meg egy másikat kért. Azt is átmásoltam. Elindult a játék. Főképernyő előtt a második dll-ben hiba történt...

    Az időgyorsítást is félreértettem, de konkrétan hackelést kerestél, az a 4x-es van amit én is írtam. Mást nem tudok.

    Szóval eddigi álláspont szerint nem lesz Privateer fordítás részemről...
  • gstup
    #199
    Értem,köszönöm.Nem,tudom hol van az időgyorsítás funkció.4*-es a max.Mindegy lehet nem voltam érhető a z idős dologgal.A privateerel meg lehet az a gond amit mondasz,mert a paradox mappába tettem és nem a paradox/east indian comp. mappába!?

    Üdv
  • Sunsetjoy
    #198
    Szerintem amit te keresel az az időgyorsítás. És mivel keresed, azt jelenti, hogy nem a legújabb verzió van felrakva (vagy nagyon nem találod a stratégiai nézetnél felül, az anyakikötőd neve mellett. Most így nem tudom, hogy tényleg frissítéstől függően jelenik meg, de talán azért nem találod.

    A privateer miért ne tartozna az EIC alá? annak egy úgymond folytatása, ugyanarra épül, stb. Elvileg ha meg dll hibát pofázik (persze, hogy dll hiba, de milyen.. valamilyen...), akkor lehet hogy szintén az a gondja, hogy nincs felfrissítve az East India Company. Ugyanis ha jól tudom, akkor annak a könyvtárába kell rakni, szal...
  • gstup
    #197
    Sziasztok!

    Most volt alkalmam kipróbálni a játékot.Nagyon tetszik.Szerintem megér egy misét!:D A privateer miben más(nem tartozok az EIC alá?),de sajna vlmi dll hiba miatt nem indul...

    Üdv Mindenkinek!

    ui.:Időlassítást tudtok(mint pl. a total warban vlmi txt-t átjrta az ember és fél évenként lépkedet nem egy évenként!)?
  • norbi8
    #196
    Addig is köszi Sunsetjoy.
  • Sunsetjoy
    #195
    Subzero, a letöltési link nem megy, vagy a magyarítás? Nem mindegy.
    Norbi8: tudok róla, talán ha lesz rá időm, akkor még a hónapban megvan, de ezt nem lehet készpénznek venni.
  • norbi8
    #194
    Hello!

    Megjelent az East India Copmany Privateer.

    Sunsetjoy megcsinálod majd hozzá a magyarítást?
  • SubZero911
    #193
    Egy linket kérnék a magyaritáshoz ha lehet, mert a sunset-es nem megy.....


    Köszi !
  • Sunsetjoy
    #192
    Köszi a dicséretet, de tényleg nem tudom most már, hogy kinél mi mit hoz elő...
    Tényleg semmi kilógás, meg ékezetes karakter hibák? Az agyam eldobom :)
  • buci7
    #191
    Magam részéről mindent felülírtam,kivétel a két lang,és csodásan működik,ez idáig nem tapasztaltam hibát.Ez úton köszönöm a magyarosítást,tényleg nagyon jó...
  • Sunsetjoy
    #190
    Hm-hm, ez érdekes. A korábban leírt két fájl bár nem túlzottan fontos, de arra is való, hogy a Fonts mappában FELÜLÍRT új betűkészleteket rendesen betöltse. Na most nem tudom, hogy a fontokat felülírtátok-e, én rontottam-e el valamit ott, vagy mi a gond, de elég valószínű, hogy belerokkan abba, hogy ezek a fájlok olyan betűkészletet keresnek, aminek se híre, se hamva a játék megfelelő mappájában... illetve nem úgy, ahogy kell.

    Ha nem tölti be ezeket a fontokat, akkor bizonyos helyeken kilógnak a szövegek, csúnyán néznek ki a hosszú ékezetes szövegek, pl. AnyakikötŐ <-- tehát az eredeti fontban nincs hozzá karakter, így másból hozza ki, ergo nem ugyanúgy néz ki. Más dolgot talán nem okoz.

    Kérlek titeket, írjátok le, hogy a font mappát rendesen felülírtátok-e, és utána milyen fájlok szerepelnek benne mekkora mérettel (ugyanis a méretből is látszik, ha más van már ott, mivel át lettek nevezve más fontkészletek a használt nevekre). Sőt, ha a fájlkihagyós rendszert használjátok, tapasztaljátok-e a fentebb leírt karaktermegjelenítési, szövegkilógási hibát.

    Előre is köszi.
  • dezsolti78
    #189
    Működik nekem is így. :)
  • dezsolti78
    #188
    hali!
    Köszi a tippet, ezt én is megpróbálom.
  • buci7
    #187
    Az én próbálkozásom eredménye a skidrow-nál,ha az engkönyvtárbol a lang_defines.txt és pb_lang_defines.txt nem teszem, fel akkor működik a játék.A tutoriált néztem az magyar volt...
  • dezsolti78
    #186
    Szia!
    Nekem is skidrow van. Kicsit próbálkozom vele, aztán ha nem megy majd még kereslek.Kössz a segítséget.
  • Sunsetjoy
    #185
    Huh, érdekes. Esetleg ír valami kódot az exe-hiba leírásánál? Lehet, hogy valami infót ki lehet belőle lopni. Amúgy nem tudom, hogy milyen együttállások vannak, 330 emberből talán te vagy a második, aki jelezte, hogy fagy a magyarítással. Nem tudom, hogy milyen fájlverziók (és nem játékverziók) vannak ott. (crackelt, eredeti, stb.)
    Van egy log.html a játék főkönyvtárában, azt esetleg megmutathatnád, hogy miket ír. Vagy esetleg valamelyik fájl okozza a hibát, talán egyesével felülírva az eredetiket ki lehetne próbálni. Sajnos nem tudok most így távolról több infót mondani, nálam működött több patch esetén is, a skidrowot használtam.
    Amúgy tényleg az van, hogy a patchek crackje nem működik a hivatalos patchekkel.
  • dezsolti78
    #184
    hi,all!
    Nekem az a gondom, hogy a magyarítással a menüig se jutok el.
    1.6-os verzióm van. Magyarítás nélkül jó, de ha felrakom akkor a menü betöltésekor exe-hibát rak az arcomba. Erre kéne megoldás.
    Előre is köszi.
  • Sunsetjoy
    #183
    Nem nagyon láttam, hivatalosan még a megjelenés dátuma sincs megadva, csak tudni hogy fog kinézni, meg mit tud majd. Mivel kiegészítő, újraprogramozni nem kell, patchek részben már adottak, csak némi ráncfelvarrás kell, aztán gazdasági megfontolásokból (az alapjáték ugye már aranylemezes egy ideje, évvége jön) én azt mondom, hogy október-december között jelenik meg.
    És hogy fogom-e fordítani? Az majd attól függ, milyenek a további visszajelzések a fordításról, és mennyire élvezetes vagy könnyen fordítható a kieg. Bár a másodikra szinte biztos...
  • cash888
    #182
    van már hír arról, hogy a Privateer mikor fog megjelenni? (Sunsetjoy, vállalod majd a fordítását?)
  • Sunsetjoy
    #181
    A Pirate Bay leírásában is látható, hogy egyflottás üzemmód van, ésha jól emlékszem 20 év játékidő (nopersze nem realtime:). Mivel saját kikötőd (és így hajógyárad) nincs, így máshonnan nem tudsz hajót szerezni. Ez végülis nem kiegészítő, csak egy bónuszhadjárat, ami rövid. Talán a Privateer kiegészítő jobban kielégíti a kalózkodni vágyók igényeit...

    "Azt hiszed, hogy megvan benned minden, hogy sikeres kalózkapitány légy? Ebben a különleges küldetésben egy flottád van, és 20 éved, hogy szerencsét próbálj mint kalóz. A célod: minél több vagyonra szert tenni úgy, hogy társasági flottákat támadsz, és kikötőket rabolsz ki.
    De óvakodj: ha elveszted a zászlóshajódat, akkor a hadjáratodnak is vége a Kalózöbölben. A hadjárat után eredményeidet feltöltheted a játék honlapjára. A legjobbak neve bekerül a legjobb 10 közé!"

    "Mint újdonsült kalózkapitánynak, 20 éved van, hogy a lehető legtöbb vagyonra szert tegyél. Csak egy flottád van. Megtámadhatod a különféle társaságok flottáit, hogy elvedd a rakományokat, amivel az egyik kalózkikötőben pénzt szerezhetsz.\n\nHa merész vagy, megpróbálhatsz kikötőket is megtámadni. Ez bár nagyon veszélyes, eléggé gyümölcsöző. A társaságok támadásaival ellentétben a kalózok csak kirabolják a kikötőt, szóval általában túlélik, még ha kevesebben is vannak, mint a védők.
    De vigyázz: a zászlóshajód elvesztése a hadjárat elvesztését is eredményezi. A hadjárat után az eredményeidet feltöltheted a játék honlapjára. A legjobb 10 kalóz neve ismertté lesz!
    Megjegyzés: a hadjárat egy mentési pozíciót használ, és minden taktikai csata vagy kikötőtámadás után ment. Akkor menthetsz magad, ha kilépsz a főmenübe, vagy a Windowsba."
  • cash888
    #180
    a Pirate Bay-ben hogy lehet több hajóra szert tenni? vagy el kell foglalnom más hajókat? építeni, venni nem tudok?
  • Sunsetjoy
    #179
    Nos, ami a Pirate Bay kiegészítőben piros színnel látható, az eredetileg se volt kattintható. Így piros színnel írva, ki van emelve, hogy mi nem kattintható. Ha nem rakod fel a magyarítást, hasonlóan nem tölthető be oktató vagy ilyesmi. A kiegészítőben a mentés is máshogy működik, csak kilépéskor menthetsz, mert automatán ment hajózások alatt.
  • cash888
    #178
    Sunsetjoy, én leszedtem a játékot, felraktam és egyből utána feltettem az általad készített magyarítást, viszont így a Pirate Bay-ben van 1-2 menü, ami piros színű és inaktív. Ezt a magyarítás okozza, vagy alapból ilyen? Egyébként tökéletes munka a magyarítás, nagyon jó, az East India Company első oktatóküldetését kíváncsiságból végigvittem a magyar instrukciók alapján és tökéletesen érthető! Szép munka, csak így tovább!
  • Sunsetjoy
    #177
    Skacok, tényleg szóljatok, ha nem működik valami, vagy kifagy, meg ilyenek. Egy-két ember belefutott ilyenbe, és még nem tudom, hogy mi lehet az oka. Mondjuk 1 hét alatt 170-szer töltötték le, de azért 1-2 ember így se kevés, ha hibának vesszük.
  • Twiszter
    #176
    Nagyon jó a magyarosítás köszike!!!
  • nagykispeter
    #175
    Igen,de 1.06-hoz csak Ruszki törést találtam.