227
  • Sanyix
    #25
    Na tessék, nem ér semmit az a nagyobb színvonal, mert ugyanúgy birkák lesznek az emberek.
  • atys2
    #24
    Jah.....amcsik meg a szorzotablat sem tanuljak altalanosbam. A kozepiskolai oktatas szinvonala pedig olyan mint nalunk a felsotagozate. De szerintem ezt tudatosan csinaljak. Birkakkal konnyebb elhitetni mindent. Mondjuk a mostani valasztasok eredmenyei itthon is ezt igazoljak. Koszonjuk meg kedves honfitarsainknak akik a baloldalra szavaztak. Remelem most orulnek. Aztan, ha majd nincs mit enni akkor gondolkodjanak el tettuk sulyossagan. Es ha mar rajuk szavaztak akkor ne panaszkodjanak!
  • Mberke
    #23
    50 év múlva megoldódnak a problémák??? Ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak és nem fordul meg gyökeresen a gazdaság akkor 80 év múlva brutálisan nagy gázok lesznek a földel!!! Ajánlom nézz utána 1 kicsit.
    Egyébként teljesen érthető Hawking felvetése, el kell kezdeni. Ő sem azt mondta hogy jövőre menjünk a Marsra. És persze hogy több túlélési lehetőség van ha több helyen élünk, ezzel nem is értem hogy lehet vittakozni. Persze ez nem most lesz hanem 50-80 év múlva, de valamikor el kell kezdeni!
  • szacsi
    #22
    szerintem ez a kérdés korábban is felvetődött az emberekben, azsl. inkább az unokák miatt aggódnék :C
  • savior
    #21
    en ugy emlekszem hogy a holdon vagy a marson mar eleg regota lehet telkeket venni, szoval nem lenne ebbol haboru
  • Yurij
    #20
    Na na azért ne becsüld már le kis társadalmunk,van pár dolog ami tölünk származik és igen meghatározo dolog a emberiség minden napjaiban.
    A Magyar átlag társadalom fényévekel okosabbb mint az agyon ajnározot amerikai.Az amerikaiak 90% nem tudja melyik országal határos amerika,meg hogy mi a pontos neve bush-nak.Amerikábban is ha megfigyeled mind a betelepitet tudosok adják az észt.
    Ajálom hogy egyszer juss el amerikaba és gyökeresen meg változik a véleményed az tuti.
  • Gladiator
    #19
    viszont azon már komolyan elgondolkozok, hogy lesz-e értelme 10-15 év múlva gyereket vállalnom, vajon ő milyen világba születik majd?
  • Gladiator
    #18
    hát nem tom. én inkább meghalok itt a földön egy meteorzáporban, minthogy életem hátralévő kb 50 évét egy hiperszónikus házban töltsem a marson.
  • CsőKujts
    #17
    Hát kicsit alábecsülöd a háború istenét. Egyenlőre ahoz, hogy a földön ne legyen háború mindenkit ki kéne telepíteni és akkor is csak a földön nem lenne. Utána menne a bolygók között. Ugyanúgy ahogy most az országok között.
    Talán akkor lenne béke ha lenne annyi tökéletesen egyforma bolygó mint ahány nép van. De valószínüleg akkor se mert akkor valakinek kettő kéne. Egyszerűen ilyen az emberi természet. Mindig lesznek akiknek több kell a másiknál és ezért harcolni is képesek...
  • turul16
    #16
    Guardiant nehéz lezuzni :) , nem elég pár Colony base hozzá.

    Az űr felé fordított figyelem fontos eleme a globális béke megteremtésének.
  • m3200gt
    #15
    "szép gondolat hogy gyarmatosítani pár bolygót de kik lennének azok akik "birtokba" vennék a boylgót... "
    Első lépésként, próba gyanánt, Ausztrália mintájára lenne elképzelésem a "telepesekről".
  • CsőKujts
    #14
    Az lehet, de még így is több agya van mint neked meg a családodnak és az összes ismerősödnek együttvéve...
  • csibcsab
    #13
    Amugy lehetséges lenne amit mr.Hawking mond. Csak szerintem ez az egész több mint 100 év mulva lessz elérhető és amugy is úgy néz ki h 50 éven belül stabilizálódik a helyzet a földön. Kivéve egy meteor vagy más tényező közbe nem zavar. És mi van akkor ha addig egy idegen értelems életformával találkozunk? És esetleg tudást is kapunk tőlük akkor már nem a Mars és a Hold lessz a cél, hanem az univerzum másik fele.
  • Adenoma
    #12
    ez mentáslian is sérült szegény.
  • szurka
    #11
    Yeeeee! kolonizáljunk! aztán majd meglátjuk, ki lesz a Master of Orion!!!
  • [NST]Cifu
    #10
    Hawkings alapvetően az emberi faj túlélési esélyeit veszi figyelembe, és ennek egy megoldásával állt elő. E szempontból teljesen mindegy, hogy amerikai, kínai vagy egy tuszi törzsbeli a túlélő, a lényeg az emberi faj és kultúra fennmaradása.
  • valamit
    #9
    Egy nagyon egyszerű analógia arra, hogy miért is jobb ha több helyen van élet, mintha egyetlen helyen: az Internet. Amit ugye azért hoztak létre anno, hogy legyen egy rugalmas kommunikációs csatornájuk végszükség esetére, s ennek érdekében olyan hálóba szervezték a gépeket, hogy egy-egy kisése esetén a többi még tudjon kommunikálni. Azaz, pl., hogy a Föld kiesése esetén az emberiség fenmaradhason, ahhoz kell több más pont, ahol ezt megteheti. (nyilván ez nem a viszonylag közeljövő Hold meg Mars bázisa lenne, de valahol el kell kezdeni)

    Azt meg, hogy az emberiség a Földön előbb-utóbb szembesül számára megoldhatatlan problémával, azt azér elég könnyen be lehet látni. (mégha teszem azt a jelen problémái meg is oldódnak majd) Igazság szerint ez akkor is elkövetkezik, ha 70 bolygón önfenntartó, csak valszeg (sokkal) később. És nyilván nem úgy kell kimenni az űrbe, hogy az minden gondunk megoldja, de segítheti a megoldásokat.

    Arról nem is beszélve, hogy a Földről való kilépés idővel egységbe hozhatja akár a Földet. De legalábbis megkönnyítheti (még 20-50 éves távlatban is sokat tehet érte) ennek létrejöttét. Hosszútávon (nagyon hosszútávon) megoldást nyújthat még olyan problémákra, mint a túlnépesedés, a Föld szenyezettsége (pl. nukleáris lerakóhely). Ásványkincs lelőhely lehet, egy sor olyan új felfedezést hozhat, amit és aminek következményeit, ma még be sem láthatunk, de a jövő mindennapi életét fenekestül felforgatja esetleg. Idegen életformával való találkozás (bár ez nem biztos, hogy olyan hű de jó volna) esélyeit is megnövelheti.

    És ami azt illeti, nekem úgy tűnik, hogy a világ az egyre nagyobb szervezettség felé halad (és ebbe szépen passzol a gazdaságilag "fenntartható növekedés is"), ami előbb-utóbb túlmutat a bolygónk határain.

    Persze, ezzel együtt a környezetszennyezés ellen kell hadakozni, a (nukleáris) háborúkat kerülni kell, stb-stb. Ezeket mind megoldani nem fogja, de valszeg sok (olykor ma még nem is látható) segítséget nyújthat majd ezekben.
  • Macc
    #8
    A tuleles szempontjabol mar az is jo lenne, ha egy idoszakot at lehetne veszelni, pl egy meteorbecsapodast...
  • Lame
    #7
    Tetszik az otlet, csak akkor van ciki, ha talalkozunk egy masik kolonizalo fajjal :)

    Egyebkent, ha egy kicsit is ertelmes faj lenne a mienk akkor barmit megtenne a fennmaradasaert ...

  • 1hengeresVmotor
    #6
    szép gondolat hogy gyarmatosítani pár bolygót de kik lennének azok akik "birtokba" vennék a boylgót... ezt közösen szinte az összes országgal kellene eggyütt véghez vinni mert máshogy nem menne végül abból lenne a háború hogy önkényesen amerika elfoglalná a marsot és ez nem csipázná kína és bumm ott is a háború szóval távol vagyunk még a gyarmatosítás godnolatától mint makó a marstól
  • Mr Csé
    #5
    figyu magyarok aztse tudják hogy a nap körül kering a föld szevasz bárcsak itt lennének ilyen zsenik
  • Landren
    #4
    Szerintem ez az ember a fogyatékosságából adódóan más értékrenddel bír mint a normál emberek, ezért kétlem, hogy sztár akarna lenni.
  • Landren
    #3
    A Hold vagy a Mars, időleges továbblépés lehet csak, mint ahogy a Titán meg az Europa is a későbbiekben. A Proxima meg egyelőre alépzelhetetlenül messze van számunkra.
  • Chriss745
    #2
    Hát én egyszer láttam egy dokumentációs filmet erről a fasziról, fél órán át őt mutogatták, miközben folyt a nyála.

    Tényleg nincs vele semmi bajom, meg sajnálom az ennyire beteg embereket, de úgy érzem, ő inkább kicsit a sztárság felé fajt mostanában, és nem biztos, hogy ez a jó irány...
  • snorbi
    #1
    "miért lenne nagyobb az esély a túlélésre a Marson vagy a Holdon, mint a Földön"

    Okoskák, pedig nem nehéz megérteni: Hawking sem azt mondja, hogy könnyebb a Holdon élni. Csak azt, hogy szétszóródva nagyobb az esély a túlélésre, ami szerintem elég logikus dolog. Persze feltéve, hogy a holdi/marsi/egyéb kolóniák teljesen önellátóak.