130
  • maestro85
    #90
    Valószínű nem gondoltad át amit írtam, hanem egyszerűen válaszoltál valamit idegességedben miután vérig sértettelek :) Elgondolkodnoom nem kell mert Aki még nem is halott az SM-ről az valószínűleg nem olvasott még VGA tesztet soha a b***s életben, már szorri, de hát pont ezért vagyok ideges amikor olyasvalaki papol a VGA párharcokrol meg Nvidia így meg úgy, aki azt se tudja mi fán terem két VGA közt a különbség. Hagyjuk, mert erre is csak válszolni akarsz majd hogy tiéd lehessen az utolsó szó, de tudod: Okos enged. :) Jah, és legközelebb mikor irogatsz, írjál inkább óriási hülyeséget, azon lehet röhögni. Vagy ne tedd a tudóst tudatlanul, vagy kérdezz alázatosan, ne ugy hogy előadod magad aztán kérdezel, és még neked áll fentebb... STOP
  • dez
    #89
    Gyanús? :D Hányszor írjam le: 8db vektorproci-mag.
    (Mindegyikhez 128db 128 bites regiszter és 256KB belső gyors ram; nagy sávszélű, több csatornás memvezérlő, stb.)
    ~25*8=~200... Szal ~25Gflops/SPU. Szerinted elképzelhetetlen?

    Eddig is léteztek vektor-procik, amik nagyobb teljesítményt nyújtottak, mint a normál procik. Most összepakoltak 8db-ot egy lapkára (meg még némi ínyencséget).

    Ja, a normál procimagban lévő VMX (vektor-egység) sem gyenge (SMT-re optimizált - duplázott regiszter-készlet, sőt egyesek szerint 2 VMX van). Ez még hozzá jön a ~200-hoz.

    Az Intel és az AMD azért nem csinál ilyet, mert így is dől hozzájuk a lé, ez az ő szemszögükből "felesleges bonyolítás" (sokkal egyszerűbb simán duplázni a meglévő architektúrát, némi finomítással), és túl gyors haladás (először le kell húzni az embereket a dual-core-ral, octo-core-ral, és utána jöhet majd x év múlva a 16-core [kb. ekkor éri majd utól FP-ben a Cellt {persze időközben Cellből is lesz jobb}]).
  • Sanyix
    #88
    Neked sem kell hozzászólni, te se értesz hozzá jobban, tükrözi ezt a durvázás meg a hehe-zés, amit általában a nemgyengén elfogult, kedvenc gyártóját istenítő, másik gyártót jól lealázó emberek szoktak csinálni. Amúgy ha nem tűnt volna fel, van pár tesztprogram, szóval ha egyet nem ismersz akkor nem értesz hozzá, ennyi (csak belőled indulok ki, hiszen te így gondolod).
    Kicsit nagy a külömbség a kettő proci között, hogyhogy eddig nem tudott még az eddigi leggyorsabb közelébe se érni az intel leggyorsabb processzora, és most hogyhogy így megtáltosodott? Elég hihetetlen ugrás. Amúgy gyakorlatban az ember nem pi számolgatásokra használja a gépét, szóval ez semmit sem jelent.
  • fade2black
    #87
    "Annyira még nem vagyok kocka, hogy megjegyezzem mi mennyi idő alatt mit csinál meg, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül."

    Ne bizonygasd már nemértesz hozzá azmár akkor világos volt amikor kiderült még a tesztprogramot se ismered. Ezekután persze nemismered más proc mennyitmegy nemcsoda, bizonyítja úgy beszélsz a dologról, hogy lövésed sincs róla.
    Elég röhelyes nem?

    szvsz ha nemértesz vmihez inkább neszólj bele, meglepő gyorsan kiderül hozzáértőknek.

    ha érdekel a magyar AMD rekord kompival ram 540en 1.5-2-2-7en ennyit tud:szicsu

    durva a ramja nemkicsit :)
  • Sanyix
    #86
    Ja de hivatalos specifikációkban az elméleti sebességeket írják le, aminek nem sok köze van a gyakorlatban elérhetőhöz...
    Ez a nagy teljesítménybeli külömbség kicsit gyanús nem gondolod? Sok területen megmaradnak a régi(többi) "szarnál" ami ehhez képest nem tud semmit, és még drágább is. Furcsa nem? Ennyire sok hülye lenne, vagy tudnak valamit?
  • Sanyix
    #85
    Ha bulvárlapokat olvasnék, akkor éppen az, hogy mindent elhinnék, mert ez a cél, de nem így van. Így sem hiszem el azt a "durvaságot" "hehe".
    Érdekes, bizonyos teszteken az az irdatlanul elverés csak egy-két feladat körben áll fenn a többinél nem, ennyi. Amúgy elég gyakori, hogy ezek a tipikus durvázós hűdehiperjós dolgokról kiderül, hogy átlagfelhasználónál mégsem úgy van ahogy mondják, ez most is pont ilyen durván elverős hiperszuperizés dolog, miért kéne elhinni belőle bármit is? Már tapasztaltam pár ilyet.
    Amúgy azzal a "teszttel" az volt a bajom, hogy mihez hasonlította? Semmihez. Annyira még nem vagyok kocka, hogy megjegyezzem mi mennyi idő alatt mit csinál meg, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
    Amúgy nemtudom miért meglepő az hogy elfogult/lefizetett hírportálok/újságok stb. léteznek? Ez már évek óta megszokott. Pl bizonyos portálokat az ms fizet, hogy reklámozzák a új terméküket...
  • CyrSyS
    #84
    Rendben! Igen ismerem a netikettet csak a tisztelet mégis csak tisztelet. Tegeződés viszont barátságosabb ez igaz. Viszont a gyakorlatban ne hangoztassunk olyat hogy valaki nem tudja mi az hogy KKT akkor már nem is vállalkozó. KKV= kis közép vállalat. Példának gyanánt mivel nemtudtam az SM rövidítéset attól még ismerhetem a vga kártyák képességeit. hogy ki tud többet az meg nem érdekel.
  • fade2black
    #83
    Azért írtam, hogy szimpla levegő mert tuningosoknál a kompi/víz a minimum. Azhogy ilyen irdatlanul elveri levegővel a kompis FXeket ott volt a hagsúly.

    Tényleg nem az inteltől veszi felhasználó hanem az importőr veszi tőle importőrtől meg nagyker nagykertől meg kisker. Mindig az a döntő, hogy intel/amd mennyiért adja többi lánszem gyak fix értékekkel dolgozik mindegy, hogy amd vagy intel. Ez remélem érthető.?


    Kiírta az infokat? LOL Az ott egy lebegőpontos teszt azhogy még felse ismered azonnal minősít is úgyérzem.

    Azhogy te bulvárlapokat olvasol amik hülyeségeket irogatnak nemjelenti azt, hogy nemléteznek megbízható hírportálok akik, hogy közeli példát mondjak már jópár hónapja tesztelték az am2t és leírták amit mostmár MOon is leírnak tesztlapok.

    Fiery aki szintén leírta conroe durva lesz, saját tesztre hivatkozva az EVEREST fő fejlesztője, megalkotója.
    Őis mint az xtremen lévő összes conroe tulajt, nagy hírportál elfogult?
    Hát persze.

    Részemről befejeztem, mert innen márcsak FLAME lesz: leírják conroe biztos sokat fogyaszt, intel lefizetett mindenkit, az összes nagy hardveroldal, Fiery, tuninger hazudik ésatöbbi.
  • dez
    #82
    A "kiakadás" oka az, hogy a számítógéppel hobbiból behatóbban foglalkozók (így nem csak azzal, amivel muszáj), a részegységek fejlődését érdeklődéssel követők között ezek is eléggé alapvető ismereteknek számítanak. Főleg hogy befolyásolják a játékok kinézetét, sebességét is. Ezen kívül különös az a tankönyv-szerű elméleti fejtegetés, amit a gyakorlat csak hellyel-közzel tükröz. Higgye/hidd el, ezek a srácok meglehetősen tisztában vannak ezekkel a dolgokkal. Apropó, a magázódás nem szokás az internetes fórumokon.
  • dez
    #81
    Nos, már hogy ne lenne kib. gyors 8db vektorproci saját L1 sebességű embedded rammal, 3+GHz-en? Nem tud nem gyors lenni. :)

    A Sony füllentget, de az IBM azért egy fokkal komolyabb társaság. A hivatalos specifikációkban nem illik valótlanságot írni. Az eddigi demonstrációk is mutatták, hogy van ott erő.

    Tudom, hihetetlen, mint ahogy a P1 idejében hihetetlen volt a mai átlagos procik 5-10 Gflops-a, de hát így szokott lenni, a régi architektúrát időnként felváltja az új... ;)
  • CyrSyS
    #80
    Amúgy ATI-m igaz nem volt itthoni gépbe. Attól még láttam működni, láttam terhelve, láttam játékok közbe, láttam kimondottan számolásspecifikáció közben működni. Statisztikák és esettanulmányokből lehet következtetni azért. Az hogy önnek most az van állításom alaptalanul cáfolta meg.
  • CyrSyS
    #79
    Azon van ön kiakadva, hogy nemtudom mi az az SM? Feletébb furcsa mivel sosem foglalkoztam komoly szinten grafikával ahol igazán megmutatkozik kártyák tulajdonságainak hatásai. Sosem állítóttam még be a video kártyámat az asztalon jobb klikk/tulajdonságok/beállítások fül/Speciális form és azon belül az nvidia fül-ön belüli részlegben. Minden alapértelmezetten van nekem. Anti-analising is alap meg minden aminek paramétereivel külön kilehet használni a kártya sajátosságait és erősségeit. Ha 3D-vel vagy média szintü képszereksztéssel, fotótervezéssel foglalkoznék ott alapvetőleg kéne ismernem a grafikai erőforrásom porcikáit. De mivel eddig amikkel játszom is azok problémamentesen futnak, amiket használok nem speciálisan vga tudás függő szoftverek azok szintén futnak. Erősségem bár a hardver is de leginkább az OR. Grafika külön informatikai diszciplína. Ezekből kiindulva azért beszélek baromságokat mert nemtudom mi az a SM? És talán az SM ismerete függ attól hogy azonos kategóriájú kártyák 1 szinten teljesítenek az ATI vs Nvidia mérkőzésen?
    Kérem gondolkodjon el.
  • Sanyix
    #78
    Dehogy is, ennyi lenne az sonyék meg ibm-ék álmában, a valóság más.
  • Sanyix
    #77
    Szimplán levegővel?? LOL ekkora hűtő hol szimpla? ez bazinagy, és gondolom kva drága is. Amúgy milyen eredmény? Nincs ezen semmi. Bekapcsolta, és kiírta az infokat, és mivan? :D Az meg kit érdekel hogy az intel mennyiért adja? Nem az inteltől veszi a felhasználó... Nemtom ezekről a nagymúltú izékről amit felsoroltál soha nemhallottam. talán az anandtechről rémlik valami.
    Láttam már ilyen sokszázalékos hiperszuper teszteket, és nem megbízhatóak, mert végülis kiderült, hogy mégsem annyi az az annyi. Inteles cuccokkal kapcsolatos eredményeket akkor hiszem el, ha majd felmegyek egy magyar fórumra, ahol olyanok vannak akiknek ilyen van, és ők mondják meg a frankót, elfogulatlanul.
  • psishock
    #76
    azaz a 72 re ment volna de úgyis mindegy
  • kandeláber
    #75
    Nem pont így hívják nálam a dolgokat, de megtaláltam, köszi!
  • psishock
    #74
    ...... whatever
  • dez
    #73
    Sajnos a nagyobbat nem méretezi le, hanem olyankor kilóg a kép, és tologatni lehet. (Bár lehet, hogy későbbi driverben majd megoldják.) Kártyatulajdonságok->nView megjelenítőbeállítások->Eszköz beállítása...
  • dez
    #72
    Fúróval? Elhiszem én, csak nem volt teljesen helyes, így kicsit kiigazítottam, ennyi. Szerintem az még 'alap' dolog, hogy programozhatóak a shaderek. Senki sem beszélt itt pipeline-okról, meg más mélyebb részletekről. De hogy kötekedjek is, antialiasing. :)
    Ismerjük a PowerStripet, de itt a driverből, egyszerűbben megoldható a dolog. Ha ha úgy vesszük, mindegy, lényeg, hogy megoldható.
  • kandeláber
    #71
    OFF
    "Olyat is tud, hogy az LCD helyett ő méretezi át a képet"

    Ha tud olyat is, hogy a TFT fizikai felbontásánál nagyobb képet méretezne át a fizikai felbontásra, az érdekelne. Hol lehet ezt megtalálni a beállításokban?
  • [NST]Cifu
    #70
    Azért utána kiváncsi lennék, hogy mi lesz az nVidia lépése. Eddig az nVidia gyártotta az AMD-hez a legjobb alaplapi chipkészletet, az ATi csak lohol utána e téren, de nem sikerült utolérnie még. Namost az nVidia számára kritikus kérdés, hogy viszonyul a jövőben az AMD-hez, ha egyszer az a legnagyobb konkurensének, az ATi-nak is a tulajdonosa...
  • kandeláber
    #69
    A fenti hírt azért ne vegyétek ennyire komolyan, végül is egy elemző mondta, hogy szerinte az AMD-nek meg kéne vennie az ATi-t. Erre más elemzők meg azt mondták, hogy szerintük meg nem kéne, bár az erről szóló hírt az sg még nem hozta le. Sőt, más elemzők szerint inkább az Intelnek kéne megvennie az ATi-t.
  • psishock
    #68
    áhh te is jössz nekem itt a fúróval , hidd el nagyon is jól vágom mik ezek, és hogy gyakorlatilag a shaderekkel oldják meg manapság a legtöbb grafikus efektust, hogy programoshatók stb. Akár a tükrözést a modellen a külvilággal, a víz efektust is ideértve. Az embernek fogalma sem volt arról hogy mik ezek, próbáltam "paraszt logikával" megmagyarázni neki hogy biztosan megértse, de legalább valami fogalma legyen róla mik is azok. Nem mentem bele a technikai részletekbe mint a pipeline-ok száma, tipusa meg ilyesmi. Azt is javasoltam, hogy ott a net jobban érdekli egy és más.

    Kben a "costum resolution" vagy "refresh lock" tényleg egy nem nagy szám, akár nvidiá-ról akár ati-ról van szó. Ha éppen az "official" driver nem is támogatja akkor ott van pl a "PowerStrip" nevû program amivel képernyő terén sztem minden elképzelhető gyúrást el tudsz végezni, de akár egyébb egyszerûbb vidkari beállításokat is.
  • fade2black
    #67
    Persze 101%ig akkor tuti ha ittvan a kezedben a gépedben. Legtöbb helyen gépet is az intel adta mondjuk az eredmények egybevágnak azokkal a mérésekkel ahol nem.

    btw AM2t,939et.... is teszteltek hónapokkal korábban és azok a tesztek mint utobb kiderült pontosak voltak. Inelnél mért ne lenne?

    conroe
    itt a 2.66os conroe wma ban 14% divxben 30%ot ver a huzott FXre. és ez nem az FX kaliberü EE...
  • dez
    #66
    A pixel és vertex shaderek programozhatók, kvázi olyan effektet csinálnak velük, amilyet akarnak. A verziószám a programozhatósági képességekre utal. (A vertex shader a modellek manipulációjára szolgál.)
  • dez
    #65
    Azért érdemes elolvasni a fórumban a cikkhez fűzött kritikákat is. Nem arra gondolok, amiben azt írják, hogy miért más vinyó és monitor. Hanem hogy pl. érdekes mód itt lassabb a Far Cry FX62-n, FX60-hoz képest, miközben máshol jóval gyorsabb, vagy pl. talán jobb lett volna inkább 667MHz-en járatni a ramot, de jobb időzítésekkel, mert a K8 azt jobban szereti, stb. Persze így sem hozta volna be a hátrányt, de valószínű csökkent volna a különbség.
  • dez
    #64
    Nvidián secperc alatt lehet saját felbontásokat csináni a kártyatulajdonságoknál.
    Olyat is tud, hogy az LCD helyett ő méretezi át a képet (jobb minőségben). Vagy hagyja kicsin olyan monitornál, aminél nem lehet kikapcsolni a kisebb felbontás nagyítását.
  • dez
    #63
    Mindent? Azt azért nem. Cell: 200+Gflops. És nem épp 1misi.
  • maestro85
    #62
    Jah és szerintem nem kell attól félni hogy akkor most már nem lesznek jó Nforce-os lapok. Szerintem nem minden ilyen egyszerű mint ahogy it megálmodjuk. Szerintem elég jó piac az Nvidianak az NForce-os alaplap, miért szálna ki? Ez szerintem inkább AMD tőlfügg hogy kiadja a jogokat továbbra is neki, stb.. SZtem....

    Ha az árakkal kellene kalkulni, akkor azok a conroe árak 1db-ra leszámolva lesznek kétszer ekkorák csak forintban viszont az már megint nem az a kategória amit talán egy átlag játékos is kikölt. Mert azért egy 3200-os Venice vagy Pentium D805 felannyiba kerül és ezek elég jól teljesítenek már játéknál is. És még nem is tunningoltuk őket, viszont ezeket lehet.
  • maestro85
    #61
    Látszik hogy nem is értesz a jelenlegi felállásokhoz. Már kezdtem rájönni erre, de miután elmondod hogy fej-fej mellet teljesít a két hasonló kategórás videokari de mégsem tudod mi az az SM. Most nagyon kivagyok akadva. Jah és írtad azt is hogy még sosem volt dolgod ATI-val de azért csámcsogsz hogy Nvidia így meg úgy. Én nemcsak tesztekből tapasztaltam az egyiket-másikat. Hanem volt ilyen és olyan kártyám is, sőt egy rakatot vettem másoknak ilyet is-olyat is. Mondjuk a legujabb Nvidia software-eket nem tudom milyenek de az ATI software-ei nagyon bejönnek nekem. Rengeteg dolgot belehet állítani, vagy pl olyan felbontásokat amit Nvidia-nál még nem láttam. (1360*1024) Márcsak azért mert ez közelebb van a 4:3 arányhoz, mint a sokak által használt nem is szabványos 4:3 1280*1024. És akkor még ott vannak a TV tuneros kiadások, mert nekem is ilyenem van, és nagyon prof. De hagyjuk mert utálok elvakult emberek vitázni.
    én pl legutóbbi haverom gépébe Nvidia6800LE vettem mert azt láttam jó választásnak árban/teljesítményben. És kész. Mégis jóbban húz a szivem az ATi-hoz de, ezért nem verem át a haverom.
    De ezekszerint te nem így vagy ezzel.
  • maestro85
    #60
    Szerintem lehet akármit mondani külföldi tesztekről. Ide vagy oda majd meglátjuk mikor elérhető lesz magyarországon és a saját kezünkkel tapasztaljuk hogy milyen is ez a conrooe. Azon a hexus-on is a conroe egy inteles rendszer volt, tehát kaptak a gyártól. Ráadásul a különbség sem volt sok ha az értékeket átváltjuk százalékra.
    Egyesek hozzászólásaitól meg kifekszem hogy a játékoknál főként videokari kell és lényegtelen a proci. Megkell csak nézni egy-pár proci tesztet és utánna mesélje valaki hogy játékhoz jó celeronD a maga 10eFt-os kezdőárával. De még a 3Ghz-es is nagyon satnya.
    Egyébként én örülök ennek a kijelentsének, mert az ATI és az AMD két olyan cég a maga kategóriájában, ami sosem volt éllovas de igyekeznek felfelé erősen és kitartóan. És nekem tetszik az ilyeneknek a versenyszelleme és motiváltsága. Ezért inkább drukkolok a kicsiknek mint a nagyoknak. Remélem lesz még mit bemutasson a két kis cég a "nagyoknak".
  • psishock
    #59
    Ez csak természetes, de megpróbálom dióhéjban megmagyarázni hogy mit is jelentenek, persze ha valakit jobban érdekel a neten tömegszámra vannak leírások:

    AF = Anisotropic Filtering, nagyvonalakban azt mondanám, hogy a textúrák minőségét javítja
    AA = Anti Alising, A vektor vonalak töredezettségét javítja (gondolunk bele pl 640*480 milyen "töredezett" 1-1 3Ds modell)
    SM(1,2,3,4) = Shader Model (3) vagy Pixel/Vertex Shader, ez a fények és az árnyékok intenzitását számolja a modellen minden pixelen a kamera állásától függően, kb úgy kell elképzelni mindha egy grafit ceruzával rajzolnánk egy rajzot, majd megpróbáljuk minnél élethûbben kisatírozni hogy minnél jobb térhatása legyen, egyes helyeken több árnyékot hasznáunk vagyis vastagabb grafit felületet viszünk fel, de egyes helyeket fehéren hagyunk, azaz itt fény esik a felületre. A verziószám szerintem magától érthetődik, minnég nagyobb annál újabb, élethûbb a technika.
  • Tiberius B
    #58
    Éljen, éljen
    Mindenki örülhet:
    1. lesz biztos jó kis AMD+ATI összedolgozás
    2. ez a konkurenciánál meg meggyorsítja a fejlődést (spec. ennek jobban örülök)
  • fade2black
    #57
    Ennyiért adja intel 1000darabos rendelésnél evvel nincsmit vitatkozni. Ha elhiszed hanem.

    Hogy a magyar kiskeres mennyit tud keresni rajta azt a piac határozza meg. max ha az összes összefog ellenünk ami kizárt beindul az import bécsből.

    anandtech, hexus, hothardware elég megbízható neked? Ezeket a nagymultú évek óta megbízható lapokat mind lefizette intel? amodj királylány.

    Tessék felhasználói szintű eredmény szimplán levegővel
    conroe

    Mennyi is nitrogénnel legdurvább rammal a legjobb FX? 20 Sec? Egy léggel "semmi" extrával nemrendelkező conroe megveri 60%al a legdurvább rammal/nitrogénes FXet? hehe

    xtremen meg neten vannak eredmények nézegesd őket azonos órajelen 20-50%előnye van a conroenak. Ahogy Fiery fogalmazott nagyon durva pl lebegőpontosban az 1misis itanium2n kívűl mindent agyonver.
  • Sanyix
    #56
    Ezeket az árakat akkor hiszem el, ha a hazai boltok árlistáin ezeknek megfelelő forintban...
    És már normális ismert oldalak is letesztelték, mert amiket belinkeltek eddig nem ilyen oldalak voltak. És főleg akkor hiszem el, ha magánszemélyek tesztelik (ugye intel általi lefizetés, amit simán ki lehet nézni belőlük, sőt várható is, kizárva).
  • kandeláber
    #55
    Nem, mert új részvényeket nyomtatnak. Ha jól szabják meg az árat, akkor a részvények tőzsgei árfolyama nem csökken, sőt nő, így mindkét cég tulajdonosai (azaz a részvényesek) jól járnak.
  • fade2black
    #54
    Tévedés
    hivatalos conroe árak
    C2D E6700 2.67GHz / 1066MHz 4MB 23-Jul $530

    C2D E6600 2.40GHz / 1066MHz 4MB 23-Jul $316

    C2D E6400 2.13GHz / 1066MHz 2MB 23-Jul $224
    C2D E6300 1.86GHz / 1066MHz 2MB 23-Jul $183

    Sok helyen tesztelték már rangos HWoldalak és magánfelhasználók is az 1.86os $183os conroe csűnyán elveri a $400os X2-4400+

    Nagyon dúrva áresés várható AMD részéről vagy kutya se vesz tőle.
  • Zenty
    #53
    Akkor össz részvényét oda adja? :D
  • Zsoldos
    #52
    uhh..
  • kandeláber
    #51
    Nem kell ahhoz pénz, hogy felvásárolja, adhat cserébe saját részvényt is.