130
  • Punker
    #1
    hát ez rossz hír :(
  • arty
    #2
    nemértem honnan jön ez, h a conroe mekkora ász lesz a K8 al szemben ? egy hiteles, nagy oldalon sem látok tesztet ... (pl anandtech)
  • turul16
    #3
    Látomás:
    Ha ez létre jön, nem lesz akadája egy tokos komoly VGA + procinak, hordozható eszközökben igen jó lenne. Szupermini
    Sokat dobhat a hordozható ezközök 3D grafikáján. Bár az intel már rendelkezik, 3D VGA chipekkel, de ATI cuccal azért nem hasonlítanám össze, de alacsony fogyasztású eszközökbe az se lenne rosz.
  • arty
    #4
    mindenhol megemlitik, h a conroe mekkora ász, de épkézláb teszet még nem láttam hiteles oldalon :) (pl anandtech, ph!)
  • arty
    #5
    bocs a dupláért, elsőre nem jelent meg itt a sok hsz :O
  • Zedas
    #6
    És igen, ekkora ász: 3. oldal...Hexus
  • reechike
    #7
    Az érdemes végiggondolni, h a K8at gyakorlatilag alig fejlesztették az elmúlt három évben, mert az Intel nem tudott mit felmutatni ellene. A Conroe tényleg jó, az AMDnél meg nem öltek értelmetlen plusz munkát egy potneciálisan gyengébb architektúrába, inkább megcsinálják a K8Lt.
  • fawcet
    #8
    Szép eredmények. Conroe sokkal drágább lesz ár/teljesítmény szempontból mint az amd. Szerintem ez is fontos szempont.
  • Punker
    #9
    tévedsz az AMD a drágább már jó ideje.
  • Pharaoh
    #10
    Igaz, de ha a Conroe valóban ilyen jó lesz az amd kénytelen lesz árat csökkebteni. Senki nem fog drágábban rosszabb procit venni.
  • vjanika
    #11
    Igen, végül is én is tudnék olyan teszteket keresni, amiben meg az AMD procik erősebbek, de majd meglátjuk. Azért a Conroe árára kíváncsi leszek, mert az lehet, hogy ma Drágább egy picivel egy AMD proci, de az is tény hogy az új AM2-esek ugyanannyiba kerülnek mint a S939-ek. Valamit AM2-őt már kapni is lehet, bárki letesztelheti, Conroe-t meg majd mikor? És mennyiért? De azért izgatottan várom az első igaz teszteket, ahol tényleg eldől melyik a gyorsabb.
  • lmisi
    #12
    Szerintem ahelyett, hogy az ATI felé kacsingatna, inkább kapja össze magát proci fejlesztés szinten.
    Mivel mostanság inkább csak az árcédulákat fejlesztette intenzíven az AMD!!!!
    Egy húzott d805 -re semmi ellenszer sincs már most se AMDnél. A kis buták csak spájzolták a pénzt. Ezek alapján, mit gondoltak az Intellről? A végtelenségig fog 2. hegedűs szerepet játszani teljesítmény fronton???
    Ha nincs kész válasza core2-re 1/2 belül az AMD igen nehéz évek várnak rá. Te jószagú akármi, lehet hogy az AMD visszafogta az elmúlt években, a költséges új megoldások kifejlesztésébe invesztált forrásait. Azt hitték a k8-t radikálisan nem kell megújjítani?
    Hajajjj
  • janos666 #13
    2 éve ezt a hírt vártam.
  • lmisi
    #14
    Csak én látom rosszúl? Az Intel közel 40% olcsóbban adja a belépő szintű procijait. Ráadásul ebben a szegmensben nem kell húde-hajde teljesítmény.
  • vjanika
    #15
    Igen, végül is én is tudnék olyan teszteket keresni, amiben meg az AMD procik erősebbek, de majd meglátjuk. Azért a Conroe árára kíváncsi leszek, mert az lehet, hogy ma Drágább egy picivel egy AMD proci, de az is tény hogy az új AM2-esek ugyanannyiba kerülnek mint a S939-ek. Valamit AM2-őt már kapni is lehet, bárki letesztelheti, Conroe-t meg majd mikor? És mennyiért? De azért izgatottan várom az első igaz teszteket, ahol tényleg eldől melyik a gyorsabb.
  • vjanika
    #16
    Upsz bocsi, ez kétszer ment el
  • izb
    #17
    hehe.
    ne röhögtesd már ki magad.
    aD805 jó,de közelébe sem ér egy fx-nek vagy egy 270-es opteronnak.
  • izb
    #18
    ja belépő a semmibe.
  • izb
    #19
    nem annyira olcsó az a conroe
    belépő 316 dollár és 530 dodo a vége.
    ez azért nem olyan olcsó.
  • izb
    #20
    procit fejleszteni??
    3 éven keresztül az AMD processzora volt a leggyorsabb,erre te azt mondod,hogy inkább fejlesszen procit?
    ember nem vagy semmi.
    Összevetnek egy teljesen új architektúrát egy 3 éve bizonyított procival.na látod ez a lol.
  • pedrohsi
    #21
    valszeg az történik, ami az Athlon XP esetében is: az AMD összedobott egy jó procit, és ezzel kénytelen kihúzni addig, amíg el nem készül s következő generáció - mivel nekik több ideig tart a fejlesztés és a sorozatgyártás beindítása, lehet, hogy a ciklus végére már nem lesznek előnyben semmilyen téren
  • TommyGun
    #22
    Szerintem te teljesen félre beszélsz...

    A K8 már 3 éves...és ezalatt a 3 év alat az intel nem tudott ellenfelet állítani mellé...a húzott D805-öt meg egy X2 bármikor xarrá alázza ahogy a Xeonokat is az opteron és fele annyi áramot se zabálnak el és nem kell tupoljev hajtómű a hűtéséhez sem...minek fejlesszen orrba szája és adjon ki még bikábbat mikor az ellenfele nem tud felmutatni semmi ? minek lője el előre a puskaport ? Költhette másra a pénzt így és volt ideje fejleszteni, biztos vok benne hogy az AMD felvan készülve az intelre hiszen a K6 óta az AMD procik egyre jobbak lesznek...
    A másikfele meg miért adná olcsón ha a legjobb ? Ők üzletemberek nem jótékonysági egylet...egy Passát se tud többet egy octáviánál mégis a passát a drágább, ráadásul mindkettő WV :D
    AMD megvárja milyen lesz a Conróóó ésha nagy gebasz van akkor kiad valamit, nem véletlen hogy a DDR2-re is csak most állnak át...
  • dez
    #23
    Ahogy vesszük. Maga a belső mag nem (sokat) változott, de 130nm-ről átmentek 90-re (nagyobb órajeleket bír, kevesebb hővel), kijött az X2, továbbá ugye épp most kerülnek piacra a DDR2 memvezőrlős változatok: a 800-as DDR2 latencyje már némileg jobb, mint a 400-as DDR-é, és sávszélben főleg jobb [nagyobb] lett (utóbbi leginkább a médiafeldolgozásban jön jól). Persze ez még egyelőre - úgy tűnik - kevés.
  • arty
    #24
    hexu.net??? 0 általános benchmark, saját cuccokkal tesztelnek, 3 gameteszt és kb. semmi más ? ez rendes teszt ? :D

    irtam: anandtech, avagy prohardver itthonról ... ők mérvadóak, nem egy oldal, amit kilora az vesz meg, aki akar :) ettől persze lehet, h a conroe tényleg bealázza majd az AMD-t!!!!

    Punker: attól függ ... az AMD csak kétmagosban drágább, de ott jobb is - kicsi a cég, valahonnan kell bevétel is ;) Egy mag esetén az AMD jóval olcsóbb és a fogyasztás, teljesitményben is jobb - eddig legalábbis az, conroe után meglátjuk ki nyeri az ár/telj/tuningpotenciál csatát :)
  • lmisi
    #25
    Könyörgöm ha csinálsz egy olcsó gépet. Internet kell rá + office. Ha szernecséd van és nem kell játszani rajta akkor mehet rá Linux is. Akkor bőven elég rá
    2,4 Ghz cerka kb 10eft.-ért. És nem kell rá samptron 16eft.-ért. Ennyi, ha játékra is kell mindkettőn a videokártya lesz a döntő és nem a proci.
    -d802 34eft. Huzni lehet jóval magasabbra is.
    AMD x2 3800+ 70eft. Lehet-érdemes egyáltalán túlhajtani?
    RÁADÁSUL 2x pénzért nem fogsz 2x proci teljesítményt kapni. Lehet játékok alatt 10% gyengébb és akkor mi van? (Főleg, ha nem vagy hardcore gamer) Viszont a pénztárnál csúnyán többet kell fizetned.
    Ez még durvább mint celeron-semptron. Azaz ha valaki olcsó 2magos rendszert akar, akkor Intel. Ennyi és semmi több.
    Ráadásul tudod hogy az AMD nagyon magos haszonkulcsot használ mostanában, mivel túlkereslet van a procijaira. Vérbeli kap(zs)/italista módjára. Akkor minyimum elvárás hogy tartsa a frontot az innovatív fejlesztések terén. Ne csak 3 évig pihenjen a babérjain.
    Régebben pont ezért volt szimpatikus, csak hát átvette az Intel viselkedését, Az Intel meg az övét.
    Az is lehet összejátszik a két cég ;-)
  • ZaJanga
    #26
    Bírom ezeket az Intel fan hozzászólásokat!
    2-3 éve fikázzák az AMD-t hogy nem is jó meg szar meg stb. most meg erre a hírre egyből...VÉGRE ismét jó tud lenni az Intel!
    lol
    Nevetséges!
    Azt nem nézik,h sokkal kisebb gyengébb gyártó fújta ki az orrát a nagyobbnak!
    Én nem vagyok fan hanem a pénztárcámat nézem mit kapok mennyiért.
    Várható volt hogy minden erejét a fejlesztésbe veri az Intel de sztem a háttérben nem hüje az AMD sem és ő is fejleszt gőzerővel hisz olvashattunk technológiai lincencelésekről.
    A versenyben mindig az a jó hogy mi nyerünk vele.
    Az is érdekes hogy az Intel is az AMD féle technológiák alkalmazásában látja a jövőt.

    Egy Conroe tesztet láttam ha hihetünk neki nagyon odab@sz az biztos!2-3 év után illett is má az Intelnek előállnia valamivel nem csak az egekbe pörgetni az órajelet teljesítmény nélkül!

    Inkább arról szóljon a jövő hogy mindkettő álljon elő brutál teljesítményű procikkal és végre a szoftvereket is optimalizálják a többmagos rendszerekhez és persze nyomják le az árakat!

    peace
  • arty
    #27
    Fejlesztenek ők, csak mig az intel akkora cég, h fent tud tartani 2 K+F részleget, addig AMD egy vonalat nyom és ennyi. Intelnél tolták a netburstöt és közben egy másik gárda a Conroen dolgozott! Megteheti, nagy és gazdag cég ...

    Egyébként még nem sok szó esett a lényegről: vajon mi lesz a vga/proc piaccal, ha egyesülnek ??? nyer e rajta a vga üzletág? egyenrangúbbá válhat e az ati az nvidiával, akik már most több lábon állnak (jó chipsetek, vga...)
  • izb
    #28
    melóhelyen 2,4-es cerkás gépeket 1 év alatt cseréltük, mert kritikán alul teljesítettek.
    állandó fagyásoktól és a lassúságtól megőrültem.
    egy sempron simán lehet belépőszint,és legalább van benne kraft és nem 5 perc alatt indul rajta az office csoda.
    celeront vegyen az,akinek 3 anyja van,és csak szívni akar.
  • ZaJanga
    #29
    Pro HW : klikk
    Érdekes infók
  • psishock
    #30
    Alapvetően nem rossz gondolat ha összeforranak, mondhatnám hogy naccerû. A 2 nagy kedvencem összedolgozik. Nagyon remélem, hogy ez a lépés is segíteni fog az asztali gépeken 3D grafika és fizika terén fejlődésének mintsem rontani. Nagyon nem hiányozna pont most egy monopolium ezen a téren.
  • NEXUS6
    #31
    Jó neked! Nálam az ATI igen csak felemásan szerepel. Tökre jó dolgokat talál ki, de mit sem ér az egész, ha nem az ő technológiájukra optimalizálják a játékokat.

    Másrészt én is az AMD-re szavazok, de valszeg N-force-os csipszetes alaplapot akarok venni a jövőben, pl a via fagyásaiból már elegem van.

    Szal egy ilyen egybesülés, hosszútávon mindenképp a lehetőségek beszűkülését jelentené. Lesz egy Inteles/Nvidiás meg egy AMD/Ati vonal és kész.

    Én ezt marhára nem szeretném.
  • Sanyix
    #32
    Celeront ne hasonlíts össze sempronnal, mert bár a sempron is belépőszintű, de a celeront összevisszaszéjjelalázza minden téren. (ja órajelben nem, de az kit érdekel)
  • TommyGun
    #33
    Így van, a sempron mérdföldekkel jobb mint egy Cerka...sőt inkább sempron mint prescott
  • troc
    #34
    pihen a babérjain? nem hinném.
    http://www.sg.hu/cikkek/44957/regi_uj_uzemet_epit_az_amd
    pontm, hogy ez az időszak volt a nagy lehetőség, hogy összeszedjék a lóvét a saját "hardware" bővítésükre. :) ha ezek beindulnak, többet olcsóbban tudnak gyártani, kicsit ismét lefaragnka az Intellel szembeni hátárnyból.
  • psishock
    #35
    Ne keverd a marketinget az optmizálással ;), nem igazán vettem észre hogy az "optimizált" játékokkal különösebb gondom lenne az egyit kártyán mint a másikon. Meglehet az OpenGL l volt/van problémájuk mert alapvetően directX re "szakosodtak" de az az 1-2 híresebb játékengine ami arra van írva, arra símán drivert optimizálnak. és akkor ne említsem az Omegadrivereket, amiben nagyon szépen tudsz "fine tuning"-olni minden egyes apró beállítást. Ezek igen megemelhetik a performancot, ha tudod mit hogyan kell beállítanod. (persze attól függően hogy mit akarsz elérni, vagy éppen melyik feature-ra nincs szükséged) x800xl kártyám van, és a sebességgel még sohasem volt gondom. Talán a HDR esetleg a ShaderModel 3 hiányzik de ezt eltûröm amíg DX10 nem lesz a határon. Max bepaszolok egy x1800xl-t de csak ezért a 2 feature-ért nem terveztem, talán ha lesz olyan játék amiért megérné... (Szeptember és Október király hónapok lesznek xD)

    Az nforce-os csipszettekkel nagyszerûen megvagyok elégedve. régebben "nforce2"-m volt, most egy "nforce 4 ultra"-m van és maximálisan müxik. Még régebben VIA-m volt de nem is a sebessége, hanem inkább a kompatibilitás problémák voltak amit cserére kényszerítettek. Viszont eltudom képzelni, hogy ha együtt lesznek akkor ki fognak fejleszteni egy új saját csipsz@t@ ami szintén nagyszerûen fog funkcionálni. Gondolom ha egy cég lesznek akkor már nem lesz gond saját magukra optimizálni xD.
  • psishock
    #36
    az hogy neked megy elmaradt sorry... xD
  • CyrSyS
    #37
    Elnézést ha hozzászólok. Én speciel Intelt használok amióta csak gépem van. Ősszesen 5-ször cseréltem fejlesztés céljából processzort és azok mind azt teljesítették amit szerettem volna a maguk utasításkészletével és órajelével.
    Rendkívül érdekes konferenciát tartottak még tavaly szeptemberben Egyetemünkön a processzor architectúrák összehasonlításáról az intel és AMD jegyében. Semmi ellentmondás nem merült fel hogy melyik a jobb. Egy olyan ember tarotta az előadást aki az AMD magyarország nemtudom kinek a fejesének a szóvivője. Hozta magával a szakértőket meg egyéb. Bámulatos volt a kivetítés és a tudásszint beli különbséek megvilágítása prezentáció segítségével. Lényege az egésznek hogy az intel önmagában a lebegőpontos számításokra van specializálódva. Kétségtelen hogy 10 éve ebből a szemszögből az intel jött ki jobbra bár drágább volt az AMD-nél. kompenzáció tehát itt adott. Most hogy X2 meg dual core, meg olyan képességek hogy 80%-át nem használjuk ki (talán 1000 emberből 200). Ár/teljesítmény esetén igen nagy a gyakorlati vita. 3.8GHZ intel EE processzor drága. X2 4800+ szintén. De teljesítménybe 1 szint.
    Celeront meg nem kell szidni annyira mint kb 2 éve ahogy én sem remekeltem azt a terméket. ugyanis az újabb Celeron D az eddigi rendkívül csak alacsony költségeket elbíró családok számára készült celeron processzorok gyengeségeit küszöbölték ki és 775-tokba fektették. 2.8 Ghz Celeron mégiscsak jobb egy olyan család számára akik pénzügyi helyzetüknnél fogva 1.5ghz-es vagy régebbi gépet használnak. Sempron vs Celeron teljesítmény háborúra csak annyit teszek hozzá, hogy AMD-nél ez ugyanaz az eset az olcsobb és nagyjából jó kategóriában. 1 szint. Árban meg döntse el az aki gondolkodóba esik melyiket is vegye és mennyit szán rá. Az hogy kedves IZB-nél olyan problémák merültek fel hogy a cerkákat lecserélték mert fagyott, ez nem a processzro hibája mert az már hamarabb jelent kezett volna, hanem tessék megkérdezni a windows vagy nemtudom milyen OR volt a gépen annak a rendszergazdáját. Egy processzor ha fagy akkor lehet nagyon fagy, hagy idővel fagy. Ha azonnal és nagyon akkor hűtés,illesztés, mikroprogram hibák, logikai kapuk holtpontok, érintkezési hibáktól lehet. Ha office indult és akkor fagy akkor az inkább memória hiba is lehet. ha később jön a gond akkor az windows vagy időmértéktől függő hardver hiba.
    Inkább Sempron mint prescott. Itt a hőre gondoltál tommygun sztem, mert teljesítménybe igen csak bombáz a prescott a sempronra nézve. Ebbe remélem egyetértünk.
    Nekem megfelel az intel (tudom hogy drága de én áldozok annyit rá) de azért a komolyabb AMD-k is megkérik az árukat.
    AMD+ATI olvadás nem egy rossz ötlet ha szeretik egymást és megfelelően támogatják egymást.
    Köszönöm a figyelmet!
  • NEXUS6
    #38
    Tökre egy cipőben evezünk!;)

    Szal az Omega elött télleg le a kalappal, de csak azért mert a gyári drájvert én csak akkor próbálom telepíteni, ha éppen nincs más dolgom kb 2 napig.

    És végül is csak azt kérdezném, hogy te mennyire találod elképzelhetőnek, hogy a Via-n kívül az AMD/Ati párosnak valami normálisnak számító csipszetet kiadjanak?

    Intel csipszet alapból kilőve, N-vidia csipszet kilőve marad a VIA, Sis meg hasonló szutykok. Kösz abból nem kérek!;(
  • saba30
    #39
    magyar oldalon is olvastam már, de most csak ezt találtam, talán az AMD ezért akarja megcsinálni:
    http://news.yahoo.com/s/macworld/20060519/tc_macworld/intelati20060519;_ylt=As.Z3SoTBQJfV0cvMP8NCokxVrIF;_ylu=X3oDMTBjMHVqMTQ4BHNlYwN5bnN1YmNhdA--
  • DjDano
    #40
    Most ATI-m van, de valószinüleg Nvidia-ra váltok, ennek a hírnek a hallatán meg aztán mégjobban eltökélt lettem, rühellem az AMD-t