101
  • hypno
    #41
    A régi rajzfilmek szépen voltak megrajzolva. És általában volt történetük. És ezek a történetek olyanok voltak, amiket a gyerekek azért szerettek, mert már könyvben is szerették őket.
    A felnőttek meg azért szerették, mert ők is voltak gyerekek egyszer.

    Persze mindenkinek mást jelent a régi.
    Nekem a 101 kiskutyát, a Jancsi és a csodabab-ot, a Végtelen történetet, a Foxi Maxi-t, Lolka Bolkát, Varázsceruzát, stb.

    Akkor még nem voltak japán rajzfilmek, ahol 500 db vágóképből 30 perces rajzfilmet készítenek ugyanarra az idióta klisére.
    Amit ezek ellen tehetek az mindössze annyi, hogy akár tetszik a gyerekeimnek akár nem, Pokemont, Shaolin leszámolást, Blay Blade-t meg hasonló szarokat márpedig nem nézhetnek.

    Mindenesetre gratula a vitaindító cikkhez, mert felkavarta itt a népeket.


  • Emmegki
    #42
    Nem a cgi téródítása a fő probléma hanem a jetix meg cartoon network által leadott szennyeké. pokémon meg nascar fenegyerekei meg társaik. hülye rajzfilmek a gyerekeknek hagy ülyüljön le az értelmesebbje is az átlag fogyasztó szintjére.

    Érdekes, mi magyarok megint nem tudunk rajzfilmet gyártani pedig régen nagyon jók voltunk.
  • Kensin
    #43
    Soxor hangzott el itt az animékről általánosítás, és amint látom legtöbb embernek a japán mesékről a Dragon Ball, a Sailor Moon, vagy éppen a Pokémon jut eszébe.
    Kérem ezek csak azok a japán mesék, amiket európa hozott át ide! Vagyis azok a kiválogatott rajzfilmek, amiket úgy gondolták, hogy illik a nyugati világba!

    Ha valaki a gyerekének valami igazán igényes mesét szeretne mutatni, akkor adhatok egy igen jó tippet animéből.
    Szóval ha valakinek a kicsije szép varázslatos világokat szeretne látni hihetetlen fantáziával, és olyan szereplőkkel, akikkel együtt lehet minden percben érezni, az nézzen utána pár Hayao Miyazaki által készített gyerekmesének.
    Igaz, hogy 19 vagyok, de még engem is le tudnak kötni az olyan alkotásai, mint a Nausicaa, a Laputa, a Porco Rosso, a Princess Mononoke, vagy a Cat Returns.
    Ezek mind anime mesék, és szvsz tökéletesek a kicsik számára.

    Ezt azért írtam, hogy ne mindíg a szemétre gondoljunk, ha valaki japán animéről beszél.

    A témához hozzászólva pedig azt mondanám, hogy a probléma az, hogy a mai mesék valahogy egyre inkább nem mondhatók mesének, hanem inkább animációs filmnek.
    Ha megtehetném, én azt csinálnám, hogy kettévágnám a mesék meghatározását: egyfelől maradnának a mesék, amik a kicsiknek szólnak, és lennének az animációs filmek, amik a nagyobbaknak, esetleg a felnőtteknek szólnak.
    Egyszóval én két új kategóriára vágnám a dolgot, és hagynám, hogy készüljenek animációs filmek, és mesék. DE a kettőt nem téveszteném össze!

    !!!Attól még, hogy rajzolva van, vagy CG animáció, az még nem jelenti, hogy meséről van szó!!!

    Ugyanez fordítva: Attól még, hogy hús-vér emberek a szereplők, és élő környezetben vannak, nem azt jelenti, hogy felnőtteknek szóló történetről van szó!

    Az, hogy valami mese vagy nem, vagy hogy gyerekeknek szól-e vagy nem, azt a tartalma dönti el.

    Manapság a rajzfilmkészítők nem tudnak gyerekszívvel gondolkodni, és inkább a saját szájízüknek való dolgot készítenek, mert arról el tudják dönteni, hogy nekik jó. Viszont ha jól látom egyre inkább eltűnik belőlük a mesemondás készsége.

    Uff, beszéltem
  • Rednek
    #44
    Szerintem nem az a probléma, hogy mese, vagy animációs film.
    A fő probléma az, hogy erőszakosak a mesék, és éjjel nappal ezt látják a gyerekek a TV-ben, egy idő után ezt természetesnek veszik, és amit ott látnak, azt meg fogják csinálni az életben is.
    Mivel a gyermeki fej nem tudja mi a jó, és mi a rossz, csak ha megtanítják neki... és ezek az erőszakos mesék a rosszat tanítják.
    Mi lesz 20-30 év múlva, ha a mostani gyerekek ilyenen nőnek fel, egymást fogják gyilkolni???

    Valamelyik sci-fi könyvben olvastam, hogy az emberiség előbb utóbb kiírtja saját magát.
    Hát ha ez így megy tovább kezdem elhinni.
  • Evil Merodak
    #45
    Hja megnézi pl. a Csodacsibét és utána veszi a kamerás mobilját és elmegy happy slappingelni. :D
  • Tinman #46
    Már bocs, de az a te szülői felelősséged, hogy mit engedsz megnézni neki.
    Ez hogy leteszed a gyereket a TV elé nem nevelés. A TV lehetőségeket kínál a szórakoztatásra, neked mit szülőnek szelektálnod kell belőle, hogy mit nézhet a gyerek meg mit nem.

    "ezek az erőszakos mesék a rosszat tanítják"
    Ezek az erőszakos mesék nem is a 10 év alattiaknak valóak, 90%-ban 12-es karikát lehet látni.

    "Valamelyik sci-fi könyvben olvastam, hogy az emberiség előbb utóbb kiírtja saját magát."
    Ez nem sci-fi, ez már megtörtént csak eddig relatív kicsiben.
    De ez természetes. Ha egy civilizáció elér egy bizonyos szintet amikor már az erőforrások nem elegendőek az egyedek számára, akkor az éhség és a szomjúság a -a piramis alapjai- dominálnak és jönnek a háborúk, a civilizáció a saját mocskába dől, majd kezdődik minden szinte a nulláról. /Feltéve ha a vegyi és biológiai, atomfegyverek miatt lesz majd aki újrakezdje./
    De ez sem számít sokat az evolúció majd talál más megoldást és talán kevésbé ön és környezetpusztító egyedeket hoz majd létre.

  • Proview
    #47
    És még nem esett szó a Varjúdombi mesék c. pszichothrillerről. Anno fekete-fehér tv-n láttam, az egészet olyan barnának képzeltem el (talán őszi téma volt_?) Később láttam színesben-tényleg barnás
    Tiszta depressziós
  • Tinman #48
    Ja-ja emlékszem...elég lehangoló volt :-(
  • buran
    #49
    > Igaz, hogy 19 vagyok, de még engem is le tudnak
    > kötni az olyan alkotásai, mint a Nausicaa, a
    > Laputa, a Porco Rosso, a Princess Mononoke, vagy a
    > Cat Returns.

    Szerintem meg nézhetetlenek... az anime nekem főleg azért nem tetszik, mert 3 képkockából rajzolják meg az animációkat, csak a szereplők szája mozog, meg időnként pislog egyet. Nem lehet belehelyezkedni egy ilyen "hős" szerepébe.

    Most készül a Macskafogó 2, remélem, nagyon jó lesz.

    Emmegki: nincs magyar rajzfilm, mert kis piacra nem éri meg irdatlan költségekkel rajzfilmet csinálni. De nézz szét a világban, hány rajzfilmet csinálnak magyarok vagy magyar származásúak (pl. Simpson család).
  • takysoft
    #50
    Na, mindent nem olvastam el, de:
    ugye minden film egy korosztálynak készült.
    A Sailor Moon sikeres volt. Mert a 11-12 éves tinilányok "szappanoperája". Más szerint szar.

    A Shrek egy szinte tökéletes rajzfilm. Szép történet, jó humor, gyönyörű grafika, minden, ami kell. Igaz a film sok részlete picik számára nem érthető, de egy kb 6-7 éves kordtól bárkinek ajánlott.

    A jégkorszak 2 (tegnap láttam:D) teljes mértékben humorfilm. Minden koroszálynak. Humorra szükség van, főleg a mai világban, 2 éves korban is:D Nem ad nagy érzelmeket, viszont egy kisgyerek számára akár tanító célzatú is lehet.

    Nem minden rajzfilm gyerekeknek készül. Látszik ez ott is, hogy a japán Amine rajzfilmeket például eleve csak 16 éves kortól ajánlják(legtöbbjét)

    Cápamese, csodacsibe.... nem vicces, erőltetett. Ezt még a 2 ées ismerőseim is alátámasztották.

    A Toy story-t nem láttam, cskaa Toy story 2-t. Az egész jó volt.
    A Final Fantasy nem is rajzfilm. A bizonyíték, hogy ha valaki számítógéppel golgozik, akkor nem azért rajzfilmes jellegő a Shrek, mert "kocka", hanem, mert használták a "rajzfilmes elemeket". A Final fantasy nem rajzfilm. Úttörő, de nem sikeres. Kis esti film felnőtteknek.

    A japán meseinvázió(Pokemon, stb.) éppen azt a korosztályt célozza meg, amelyik a legakaratosabb. Mindenképp leül a TV elé, és ha akkor reklámozzák a plüssmacit a TV-ben, akkor a gyerek eg is veteti a plüssmacit a szüleivel(vagy maci helyett bionicle vagy masonló csodák).
    Az ilyenek egy kor felett már nem élvezhetőek. Én 21 évesen már nem bírnék végignézni egy Pokemont.
    De egy Totally Spies például le tud kötni. Vicces tanulságos:D szégyenlem, hogy nézem fiú létemre, de itt úgyse ismer senki:D anonim net:D

    Csak sajna létezik Új szellemírtók, meg Olsen ikrek nyomozós, meg masonló csodák... nívótlan élvezhetetlen vackok.

    Macskafogó.... ritka a jó magyar alkotás. Főleg manaság, mégis reménykedve várom. Az első rész hihetetlen nagy lett. Sok jó 5let volt benne. Ismét egy korhatártalan alkotás.

    Lehetne még ragozni, példákkal dobálózni... a lényeg: manapság a technika lehetővé teszi, hogy minden korosztály megkapja a fejadagját, így a legötbb embernek a legtöbb rajzfilm nem tetszik.
    Ettől még persze nincs elásva a gyerekek jövője... csakhát manapság a mese már nem CSAK az övék:D
  • Tinman #51
    Melyik Final Fantasy-re gondolsz? A harc szellemére vagy az Advent Childrenre?
    Nekem mindekettő bejött és szigorúan felnőtt (ill tini) filmeknek tartom őket. Advent Children játékrajongóknak kötelező!

    "Humorra szükség van, főleg a mai világban"


    Legutóbb a Vampire Hunter D-Bloodlust-ot és az Appleseedet láttam (döbbenetesek! előbbiben 100%-ig kézzel rajzolt minden)... hát aki azt mondja hogy az animekban pár képkockákból, felületes munkával készül az sajnos hozzá sem lő a témához.
    De említhetném a Ghost in The Shell 1-2-őt...ezek már inkább 18+ filmek. Nem is a véres jelenetek miatt -az nem sok van benne- hanem sokkal inkább az elvont és a mögöttes tartalmak miatt.
    Szóval az anime-t kár volt Disney és Pixar kapcsán felemlegetni, mert egy merőben más műfaj.
  • fourgee
    #52
    A magyar rajzfilm ma is létezik, és jó mint régen, csak pénz nincsen arra, hogy összehozzanak egy egész estés filmet. Eszméletlen összegek vannak... A Macskafogó 2-ből meg láttam 4 képkockát, még kifestetlenül, ceruzával megrajzolva. :)
  • Molnibalage
    #53
    Furcsa, senki sem említi a Szörny Rt.-t. Pedig az sem volt rossz.
  • DjDano
    #54
    szerintem a felsorolt rajzfilmekkel semmi probléma, egyszerűen fejlődik a világ, változnak a dolgok...

    Amivel sokkal inkább baj van az a kereskedelmi csatornák pl Cartoon Network agresszív rajzfilm áradata... durvaság, agresszíó...stb
  • RangeR
    #55
    19 éves gyerekkel minek vitatkozol? Hagyd meg a kis belső világában és a rettentő nagy bölcsességében! Hiszen látod, hogy azt sem tudja, hogy miről szól ez a teljesen egyértelmű cikk ami nem tartalmaz burkolt utalásokat. Ő belemagyaráz, átértelmez. 19 éves na...
  • Tinman #56
    #9
  • Kensin
    #57
    "Szerintem meg nézhetetlenek... az anime nekem főleg azért nem tetszik, mert 3 képkockából rajzolják meg az animációkat, csak a szereplők szája mozog, meg időnként pislog egyet. Nem lehet belehelyezkedni egy ilyen "hős" szerepébe."

    Mi van??

    Láttál te egyáltalán egyet is azok közül, amiket írtam?
    A japók a legjobbak között vannak a rajzfilmrajzolás terén.
    Az egy más tészta, hogy milyen minőségű animét mutogatnak nyugaton...
  • szombi
    #58
    Jól mondod!
    Példaként említeném megintcsak a Saylor Moon-t, ahol mindenféle pofákkal vagy éppen egyéb
    kiegészítő elemekkel(pl: izzadságcsepp) tökéletesen kifejezik az egyének hangulatát, várható reakcióit.
    Csak a szájuk mozog? Kit érdekel! Nem ez számít!
    Ha izgalmas - és netán humoros - az adott anime, akkor ezzel úgysem foglalkozik a néző.
    Akit ez tényleg foglalkoztat, az ne nézze, mert csak rosszabb lesz!

    Engem a Madagaszkár tud egy kicsit idegesíteni, mert először is sz*rok a szinkronhangok,
    humortalanul bárgyú a szereplők kinézete(kivéve a pingvinek, ők legalább emelik a színvonalt),
    na meg olyan túlságosan élesek a kontúrok, hogy már az ember nem is tudja mit néz:
    hülyeséget álmodik, vagy a tévé/vászon/monitor előtt ül/áll?
    Na meg szinte semmi cselekmény, semmi izgalom nincs benne, vontatott humorszerű valamikkel.

    Jó, tudom, a mangát sem szeretik sokan, de különbözőek vagyunk.
    Pedig a nyugati rajzfilmkészítők is sokat tanulhatnának a mangásoktól.
    A mangafigurák elvont jelzésekkel, érdekes módon mégis vissza tudják adni azt a hangulatot, ami övezi őket.
    Egy ,,disney-anime'' vagy éppen egy CGI figura nem tudja ábrázolni azt, hogy pl: hirtelen kínosan
    érzi magát, de egy csöppet sem szeretné, ha ezt a körülötte lévők érzékeljék(de a néző igen!!!).
    A Shrek-nél ezt egy kínos mosolyszerűséggel érik el, elrontva a diszkrét gondolat hitelességét,
    egy mangában(pl: Saylor Moon) pedig egy-egy váratlan és megdöbbentő hírre az érintett figura
    pár képkocka erejéig hülye pofákat vág és körülötte ez-az megjelenik, utána mint ha mi sem történt volna...
  • leveskocka
    #59
    teljesen mindegy,mit nez a gyerek.az a lenyeg,hogy azt egyutt elje at a szuleivel.ez az,ami hianyzik,az egyutt a csalad erzes.mert ha fel a gyerek filmnezes kozben,odabujik a szuleihez,ha orul,akkor egyutt lehet vele orulni.innentol,hogy mit nez,majdnem reszletkerdes.mondjuk a dragonball,pokemon,meg altalaban mangafosszeru keleti borzalmak eleve nezhetetlenek.
  • Gregorius
    #60
    Akár tetszik, akár nem. Piacgazdaság van. Az készül, amire kereslet van. Jó rajzfilmek eddig is voltak, eztán is lesznek. Nem a gyerekmesék tűntek el, hanem a gyerekek. Régen is voltak rossz rajzfilmek, én is nőttem fel számos olyan rajzfilmen, amire azt mondom mai fejjel, hogy meg nem nézetném a gyerekemmel. Mégsem érzem, hogy rossz ember vált volna belőlem, ellentétben sokak véleményével. Ezért még ezt sem tudnám kijelenteni egyértelműen, hogy nem szabad ilyet néznie egy gyereknek.

    Viszont tényleg elszaporodtak az igénytelen, otromba rajzfilmek mind a Cartoon Network-on, mind a Jetix-en. Leginkább nincs semmi mondanivalója a társadalomnak saját maga felé.
  • hanandi
    #61
    Rednek!

    Az emberek nem azert gyilkolasszak egymast halomra mert durva meseken nottek fel, hanem mert ilyen civilizalatlan dog az emberiseg. Emlekszem egyszer olvastam egy konyvet a mesek pszihologiaja es magyarazatuk vagy valami hasonlo volt cime de legalabbis a temaja. Hat mit ne mondjak, utana nem tudtam pirulas nelkul olvasni az uvegcipos es "felprobalos" Hamupipoket, vagy a "verzos" Csipkerozsikat, ha erted mire gondolok.
    Szoval folosleges a mesek es filmek eroszakossagatol felni, mert hogy az ember sokkal bonyolultabb mint giondolnad. Ez mar regota igy van es meg sokaig igy lesz. Az pedig koztudott teny, hogy a mainapsag klasszikus mesenek ismert gyereksztorik eredetileg sokkal durvabbak voltak. Lasd Piroska akit elkapott a csunya farkas, leven eredetileg pedofil sztori volt a francia kiralyi udvar szorakoztatasara.
  • Gregorius
    #62
    De azért az egy királyi udvar volt.

    De igen. Régen, amikor a meséket még a nagymamájától hallgata az ember, meg a falu népétől, miközben kukoricát morzsolt velük egyetemben vagy címerezett, sokkal durvább, perverzebb meséket hallgattak a gyerekek, csak éppen nem pofátlan módon, mint a televízió. Lehetett utána, közben beszélni a gyerekkel. Ma ez marad el. És nem pusztán azért, mert nincs rá idő, de én például nem is tudok azonosulni egy ilyen szutyok mesével, mert valahol még réges régen elrontottak.
  • torjoz
    #63
    Nem teljes mértékben a mesékre kellene bízni a gyereknevelést, hanem inkább a szülőknek kéne ezt elvégezniük! Bírom, amikor arra hivatkozik 1 szülő, hogy nem ér rá, mert sokat dolgozik. De kérdem én, hogy mi értelme van a "sok" pénznek, ha a gyerekből egy nemtörődöm, szétnarkózott suttyó lesz?
  • Emmegki
    #64
    Egy igényes kézzel rajzolt rajzfilmben is lehet minden érzelmet ábrázolni. Sokkal jobban mint egy anime-ben.

    Számomra anime=szögletes pofák, hupilila zselézett haj ami 2x akkora mint a szereplők feje, igénytelen animáció. Ronda ufófejű nagy könnyes szemű szereplők.

    Minden szögletes, kontrasztos, semmi lágy átmenet. Ha meg "harc" van a szereplők kiszakadnak a környezetükből és úhy harcolnak hogy egy vibráló színes háttér előtt mutogatják őket felváltva.

    Most mondhatod hogy a szennyanimével azonosítom az animét de ezzel a szennyel van teli az összes "mese"csatorna. Jetix meg Cartoon network.

    Inkább south park mint ez :P
  • Shadow_THH
    #65
    a cikk maga gány (elnézést kérek az írótól), de abban egyet értek, hogy iszonyatosan rombolja egy gyerek lelkét egy mai 'mesefilm' amiben százasával halnak meg állatkák vagy emberek.
    A mesékben a jó sohasem győzhet erőszakkal (lásd magyar népmesék), az csupán a gonosz eszköze amivel el is bukik - ellentétben a mai mesékkel ahol a gyerek azt látja, hogy egy-két pofon nem akkora gond ha azt a gonosznak küldjük be. Senki meg nem kérdezi, hogy miért csináltad, hiszen te úgyis a jó érdekében csapkolódsz.
  • Shadow_THH
    #66
    ez nem igaz az anime nem ez, az hogy hozzánk a pokémon jutott el még anno az nem azt jelenti, hogy egy egész művészi ág ill rajzfilmkészitési stilus söpredék lenne.

    ha már itt tartunk, én gyereknek ezeket is csak MÉRTÉKKEL mutogatnám. Nem odatenni a TV elé és akkor sélormúntól dragonbolon át orrvérzésig nézzed, addig sem sírsz meg nékén hagysz - max majd a tescoban könyörögsz a matricás zabpehelyért , dehát ennyi még belefér ugyis csak kölök vagy.

    Már egyszer a bambi 2-nél leirtam, hogy én pl a herkules óta nem nagyon nézetnék a gyerekkel ilyeneket, csak MÉRTÉKKEL, de lássuk be nem a TV az igazi hibás, azt csak okolni jó a társadalom mellett, a szülő dolga odafigyelni rá hogy mi van a gyerekkel, és nem a csodacsibének
  • takysoft
    #67
    Hát éppen erről beszélek.
    Ma annyiféle rajzfilm van, hogy mindenkinek van kedvére való.
    Neked az Anime. A Ghost in the Shell nem tetszett. Nem az én műfajom. Azt szeretem, ha valami jó humoros. inkább a Ranma szerű dolgok tetszenek:D
    Meg a Slayers is aranyos, bár ezek inkább gyerekeknek vannak.
    De a Shrek neked is tetszett, ezt viszont lefogadom. Az valahogy minden kategóriába beleillik. A második rész sem lett csalódás, sőt! Egyesek szerint jobb, mint az első. Így hát várom a harmadikat is.
    Széles a paletta, így nem tetszik mindenkinek minden. Nem lehet minden Shrek. De azt is lefogadom, hogy egy lokális műfaj egy konkrát elemét lehet jobban szeretni, mint egy adott népművet.
    A te esetedben: Elképzelhető, hogy te az amine egy(akár nem is a legjobb) elemét, például a Ghost in the Shell-t jobban kedveled, mint a mindenkihez címzett filmek közül akár a legjobbak közül bármelyiket(pl Shrek, vagy Oroszlánkirály).
    Így én a cikkel ellentétben azt mondom, hogy a jelenlegi helyzet még jobb, mint eddig, meg így mindneki megkapja azt, amit akar.

    A pici gyerekek is. A cikk írója bizonyára ném kapcsolt még a Minimax-ra:D Én pár napja odakapcsoltam. Valami "Anne Zöld Oromból" c- műsorka ment... ha nekem gyerekem lenne, és TV-zni szeretne, biztosan nem bánnám, ha ilyet nézne. Aranyos, tanító célzatú mese. Ritka az ilyen, a Minimax mégis ezel van tele.

    Hejj ha az én időmben ilyenek lettek volna.
    Én komolyan mondom, hogy a Tom és Jerry miatt lettem ilyen agresszív:D A macska el van kényesztetve, az egér meg egyszerűen undok.

    Aki szidja a mai gyermekmeséket, nézze csak meg a Minimax aktuális kínálatát.
  • takysoft
    #68
    Erre meg azt tudom mondani.
    Bambi - erdőtűz. Oroszlánkirály - meghal Mufasa.
    Ezek természetes dolgok. A halálhoz minden gyereknek hozzá kell szoknia. Egyszer a valóságban is bekövetkezhet, és akkor lehet hogy segít picit, ha ilyen mértékben felkészülnek. Nem vagyok gyerekgyógyász, de az Oroszlánkirályban benne van a teszmészet rendje. Veszteségek, mégis az élet megy tovább, és a végére minden jó lesz.
    Persze 6 éves kor alatt nem ajánlott, mert ott tényleg gondot okozhat.
    Sőt! Bármennyire is indorítónak tartom, mégis úgy gondolom, hogy egy 12-13 éves fiú igen jól szórakozhat egy Új Szellemírtók rajzfilmen. A fiúknak nem csak lelkizés kell.
    Persze a Dragon Ball féle "más a fél világ meghalt, de a 2 szereplő még mindíg harcol, pedig nemsokára megsemmisül a bolygó" az tényleg szánalmas. Főleg hogy egy 2 emberes harc akár 3 epizódon keresztül is folyhat akár egyetlen ütés nélkül is(csak nézegetik a masikat, meg almélkednek magukban... meg persze átalakulnak párszor, erősebb formába)
    Az igaz, hogy disney után picit fura az anime, de azért nem "szögletes, kontrasztos".
    Nem vagyok anime rajongó, de azért elhiszem, hogy valakis szereti.
    Azt nem bírom felfogni a világért se, hogy a graffiti-k hogy tetszhetnek embereknek. szép fehér házak oldalát összemocskolni olvashatatlan feliratokkal. még a figurák az ok, de hogy 63478 féleképpen odafirkantani a nicknevet?.. hagyjuk...

    a másik meg a hentai.... na azt is hagyjuk...
  • AgentKis
    #69
    Nekem az a véleményem, hogy az előállítás módjától függetlenül van szar mese és van jó mese. Az előállítás módja pedig a digitális technika felé vezet, de ezen nem kell meglepődni. A varázshoz profik kellenek ennyi a lényeg.
  • AgentKis
    #70
    A meseadókon meg nem is lehet hogy lehetne napi 24 órában normális mesét adni. Annyi normális mese egyszeűen nem létezik. Ez persze nem csak mesére, de más műsorrafajtákra is igaz.
  • Mike
    #71
    Ez a cikk egy baromság
  • Mike
    #72
    snem tudom mitől lenne a Jetix szennycsatorna
    ennyi energiávakl azt is mondhatjuk, hogy te meg hülye vagy
  • Mike
    #73
    te a hírekre specializálódsz? :)
  • Mike
    #74
    de most a változatosság kedvéért éppen egyetértek veled
  • Mike
    #75
    jaja, lehet nekik olvasni is
  • Mike
    #76
    a mese nem mindig szól gyerekeknek
    Grimmék sem gyerekmeséket irtak, hanem horrotörténeteket
    ez olyan mintha 200 év múlva kitalálnák hogy King gyerekmeséket irt, mert a szereplői legtöbbször gyerekek
  • Mike
    #77
    mint pl. a Nemo?
  • Mike
    #78
    szvsz a Mekk Mester nagyon félelmetes mese
    a Mekk Mester ijesztő
    a zenéje is
  • Mike
    #79
    mindig rüheléltem a bambit is, oroszlánkirályt is, és a többi nyálat
    meg amiben betétdalok vannak
  • szombi
    #80
    Nézegetem a Minimax oldalát, melyen ott van egy jó öreg klasszikusunk: Vakáción a Mézga család
    Ismeritek ezt a sorozatot? Nagyon ott van... Én picikoromban láttam utoljára,
    van benne jópár bunyó, aljas cselekedetek sora, halálközeli élmények, mégsem lettem maffiavezér...

    A dragonball-2 -ről nekem is megvan a véleményem, egy f*s, idióta koholmány. Tényleg röhejes, hogy
    3-4 epizódon keresztül egymáshoz sem érnek, meg sem mozdulnak, csak mindenféle alakokat váltanak...
    Nem csoda, hogy betiltották! És mit gondoltok a dragonball-1 - ről? Bár azt sem dícsérhetem orrba-szájba, de ég és föld a 2-höz képest!
    Szívtelen sátán(és annak fia), kívánsággömbök, Zseniális teknőc, bajnokok viadala, a csodabot, a kis Songoku, ne meg a fegyvere?
    Kb. 10 éves lehettem, de azóta is hatalmasat tudnék nevetni rajtuk, ha csak rágondolok...
    A környezetemben mindenki nézte, de inkább jó hatással volt, mintsem rossz!
    Ugyanúgy megnéztük a kicsit nyálas Sandybell-t, a tündéres-leszámolós Sailor Moon-t, a verekedős-csapkodós Dragonball-t,
    de még a Terminátort, Alien(1,2,3)-t és egyéb erőszakos filmeket is.

    Nem tom már ki említette, de a normális szülői nevelést emelném ki én is.
    Akkor lesz valaki verekedős-drogos, ha a szülei rátanítják, vagy éppen (akarva-akaratlanul) rákényszerítik.
    Sok szülő azért kényes arra hogy mit néz a csemetéje, mert a TV-t dajkának használja.
    A dajkaszerep igenis a szülőé, a TV pedig gyerekek féktelen információéhségét csillapítja.
    A TV-ből nem morált tanul a gyerek, hanem információhoz jut arról, hogy a világban mi miképp megy.
    A rajzfilmek néhány dolgot másképpen mutatnak a világból(pl: állatok beszélnek, lányok tündérekké változnak, stb...),
    de ez éppen arra való, hogy megmutassa a különbséget a mesék és a valóság között.
    Pillanatok alatt rájön, hogy nincsenek gumimacik, életmentő mókusok, de azért jó dolog hinni, hogy a TV-ben azért ez megtörténhet.
    Amelyik gyerek meg azt hiszi magáról, hogy ő Batman, és kiugrik az ablakon,
    vagy éppen a ,,kamehame''-t akarja használni egy apróbb csetepatéban, azzal tényleg gondok vannak(agyilag).

    A mai helyzet valóban különleges, mert szinte minden korosztály megkapja a magáét,
    és a ,,szennyesebb'', izgalomtól mentesebb ,,meséknek'' egyre kevesebb hely marad.
    Azért gyártanak manapság annyi gagyit, mert egyrészt elfogyott az ötlet és a zsenialitás, a ,,már szinte mindent kitaláltak'' alapon.
    Másrészt a rajzfilmkészítők azt gondolják, hogy a ,,szebb'' , élethűbb kinézet kárpótol a rossz témáért.
    Erre tényleg jó példa a Cápamese, a Madagaszkár és a Csodacsibe, de a Shrek példája mutatja, hogy azért a technika
    alkalmas az igényesebb témájú rajzfilmek készítésére is.

    A rajzfilm-és filmkészítés a jövő mostohagyermeke lesz, hacsak a régieket nem fogják bebetonozni.
    Ma van annyi film meg mese, amit az ember - stílustól és hozzáállástól függetlenül - meg se tudna nézni.
    Kár óriási pénzen 3D-CGI-rajzfilmszoftvereket gyártani, mert nem fogják behozni az árukat.
    Az emberek - részben - elégedettek a mai kínálattal, miért akarnak tömegesen újakat csinálni?
    Másrészt a TV-nézésen és mozizáson kívül annyi mindent lehet csinálni a szabadidőben,
    hogy kár volna az egész délutánt-estét erre szentelni csak azért, hogy legyen pénz újabb ,,csodákat'' készíteni.