128
-
Kagemusha #128 Rendben, de azert az nonszensz, hogy mi fizessunk ra az o -meg a befektetok- idegessegere. Vagy ok mar nem hallottak a kockazatrol? Megprobaltak valamit, egy darabig csordogalt a le, aztan jott valami uj es elapadt a forras... Hat Istenem, IJ! Vagy ok nem nyelhetik le a bekat, csak mi? Csak velunk lehet mindent megetetni? Szar dolog elveszteni a hatalmat, de ez van... -
rotaboy #127 Végig olvastam az összes hozzászólást (huh).
Közbe elemeztem a fenti hírt és annak hátterét.
És én ez alapján arra a megalapításra jutottam, (lehet, hogy tévesen) hogy a hírben idézett „úr” (Ed Whitacre) kicsit kikelt magából a ránehezedő probléma súlyától, és ezért tett ilyen felelőtlen és marketing szempontból meggondolatlan, taszító kijelentést. Ami viszont tény, hogy az „úr” egyáltalán nem beszél mellé.
Lehet, hogy a többségnek nehéz ezt megérteni, de az így van rendjén, mert pillanatnyilag (úgy 150-200 éve) csak így képzelhető el fejlődés. E-nélkül megállna, sőt visszasüllyedne az emberiség a középkorba. A fent említett „úrnak” abból adódót ez a stresszes helyzet, hogy neki meg kell oldani a „folyamatos és fenntartható növekedés” problémáját (ami jelenleg mindenki legsúlyosabb problémája) és valljuk be egyáltalán nincs könnyű helyzetben (nem sajnálni akarom, és nem támogatom az ötletét). Konkrétan az a problémája, hogy az ő által képviselt cége(ek) és azok tulajdonosai (tőkései) joggal elvárják tőle, hogy a rábízott tevékenységet profittal (lehetőleg kimagasló és egyre növekvő profittal) végezze. Mivel a tulajdonosoknak is egyre növekvő költségeket kell viselniük. (Növekvő benzin árak, növekvő energiafogyasztás mivel a kisrészvényes és nagyrészvényes fia új 2 dupla SIL-es Pentium 4 5000 MHZ gépet vett a fiának stb.…). A problémát viszont az jelenti, hogy ez nem nagyon sikerül neki, sőt ebben az iparágban senkinek sem sikerül összehozni az elvárható profitnövekedést, ami előre vetíti hosszútávon az ágazat összeomlását. Ennek oka az, hogy nem bírja követni az ágazat a rendkívül gyors fejlődést, és ezért nem valósul meg az a profitnövekedés, amire akkor számítottak (amivel kalkuláltak), amikor befektették azokat a milliárdokat. Sok olyan új technológia jelent meg az utóbbi pár évben, ami lehalászta azt az extra profitot, amire akkor számítottak, amikor elkezdték fejleszteni az internetes struktúrát.
Gondolom ezek a cégek nagyon pontosan, kiszámolták és megtervezték hosszútávra,(10-15 évre előre) hogy milyen új technológiákat, szolgáltatásokat kell kifejleszteniük, hogy megtérüljön az óceán alá fektetett, horribilis összegű kábelek és más hasonlóan drága eszközök és kutatások ára. De valamit elszámoltak, vagy nem volt szerencséjük. Az első percben, amikor ennek az ágazatnak a fejlesztésével kezdtek foglalkozni azon törték a fejüket, hogy, hogyan lehet egy olyan szolgáltatást ebből kifejleszteni, amiért sok ember sokat fizet. Ezt ki is találták. Egy rég jól bevált módszert választottak, amit ez az ágazat már egy-párszor sikeresen végigcsinált. (telefon kontra távíró stb.…) A módszer pedig a következő: fejlessz valami olyat, akármilyen költségek árán, amivel egy régi elavult szolgáltatást le lehet váltani egy korszerűbbre, ezt add a klienseidnek olyan áron, hogy hamar elhagyja a régi szolgáltatást és az teljesen megszűnjön. Ezután a kliens rád lesz szorulva, ezt az egészet ettől kezdve add olyan áron, hogy szűken megérje és még az előtt, megtérüljön az ára, mielőtt elavulna. Közben építs be a szolgáltatásodba minden olyan lehetőséget, amivel extraprofitot nyerhetsz, de nem drága a kifejlesztése. Most ezzel próbálkoznak a nagy telekommunikációs cégek, láthatóan nem túl sok sikerrel. Ezért ideges a fent említett „úr”.
Egyébként szerintem a WLAN-ban is vannak olyan lehetőségek, amivel ki lehetne váltani az egész vezetékes ITERNET infrastruktúrát, ez csak technikai fejlesztés kérdése. De a fejlesztés nagyon sok pénzbe kerül, és aki azt a pénzt egyszer beleteszi előbb utóbb ki is, akarja belőle venni. Minden bizonnyal hasonló módszerrel, mint az elődei, tehát először beetetés, megszüntetni az előző technológiát (pl.: vezetékes internet) függőség kialakítása, extra szolgáltatások hozzáadása a rendszerhez, stb.… vagy valami hasonló.
Ez folyik jelenleg a TV adóknál, vagy a rádióadóknál is. Nem azért akarják létrehozni a digitális műsorszórást, mert a filmeket már nem lehetne élvezhetően nézni a hagyományos analóg technológiájú tv-ken. A cél az, hogy megszüntessék az analóg tévét, rádiót, függővé tegyék tőle a nézőket, hallgatókat (nem lesz más mód a tv nézésre, hírek, időjárás, stb.) mert a digitális tv-ét, rádiót lehet kötni előfizetéshez, célzott reklámhoz, spemhez stb.…. így megvalósulhatnak az extraprofitot biztosító extra szolgáltatások.
Jól látható hogy a szolgáltatások terén jelenleg csak ezen az úton, és csak ilyen módszerekkel lehet fejlődni, sőt a versenyképesség is csak így képzelhető el.
Bocsi a hosszért de csak ilyen terjedelemben tudtam egy ekkora témát és ennyi felvetést értelmesen összegezni.
-
Kagemusha #126 nem ugyanarrol beszelunk... -
manomaster #125 Igen szerzdés szegés...és? Bepereled? Egy ilyen per minimum 1évig elhúzódik! Meg a felmerülő kölcségek (ügyvéd stb...) Emlékeztek amikor a trécom nemis olyan rég "kidobott" pár előfizetőt? A korlátlan szót úgy tűnik ők máshogy értelmezik (lényegtelenek a szerzőijogok, az nem ide tartozik hogy mit töltött). Aztán az lett a vége hogy a trécom egy zárt tárgyaláson megbeszélték a dolgokat. Az előfizetőket felkarolta egy másik szolgáltató és ha jól emléxem 1 hónapig télleg ingyen ment a net! -
Kagemusha #124 Hogyan is van ez?
Szerzodest kotottunk egy szolgaltatoval, hogy havi x Ft-ert biztositja szamomra a vonalat x idore. Mert persze ez mar nem mehet ugy, mint pl. a TV elofizetes, hogy ha ugy gondolom, akkor kovetkezo honaptol lemondom... Neeem, ez csak ugy megy, ha meghatarozott idore kotsz szerzodest! No mindegy, a szerzodes modositasa mindket felet erinti, mint ahogy te sem szuntetheted meg egykonnyen, csak bizonyos feltetelekkel (kifizeted a hatralekot, stb.), igy eppen ezert ok sem kotelezhetnek arra, hogy csak ugy minden szo nelkul ezekre a haracsolo ingyenelokre hivatkozva megemeljek az altalad fizetett dijat, ezzel ugyanis szerzodest szegnenek...
Idezet:
"Elõfizetõ a szolgáltatásért a Szolgáltató díjszabásában foglalt díjat fizeti meg, a Szolgáltató számlája alapján, a számla kézhezvételétõl számított 8 munkanapon belül. Elõfizetõ a Szolgáltató által kibocsátott díjszabást az ügyfélszolgálaton vagy a Szolgáltató WEB lapján megtekintheti. Díjváltozás esetén a Szolgáltató köteles az Elõfizetõt a díjváltozás érvényesítését legalább 30 nappal megelõzõen értesíteni. Elõfizetõ az értesítés kézhezvételétõl számított 15 napon belül dönthet a díjváltoztatás elfogadásáról vagy elutasításáról. Amennyiben Elõfizetõ 15 napon belül nem nyilatkozik, úgy kell tekinteni, mintha a díjváltoztatást elfogadta volna. Abban az esetben, ha az Elõfizetõ a díjváltoztatást nem fogadja el, a szerzõdést bármely fél azonnali hatállyal felmondhatja."
Szoval szerintem nyugi es azert net nelkul is lehet am elni, mint ahogy lehet gyalogolni meg tomegkozlekedesi eszkozzel jarni. Aki meg azutan is megengedheti maganak, az fizessen. Ha meg nem lesz senki, aki hasznalja odahaza (mert ugye a ceges eseteket ne vegyuk egy kalap ala az otthoni felhasznalokkal), akkor meg majd nekik is muszaj lesz befogni a lepenylesojuket. Nem kell itt gyilkossaggal meg robbantassal, atommal, egyaltalan barmivel fenyegetozni, vannak kevesbe veres modszerek is, amivel lehet, hosszabb ido alatt, de ugyanazt erhetjuk el, ugyanolyan hatasosan.
Szerintem... -
#123 "Gondolj arra az 500-600ms-es pingekre ami alapjaiban élvezhetetlenné válik igen sokfajta felhasználás, pl. onlány játékok, IP telefonálást, VPN, stb."
Jelenleg használják, mint írtam tőkünk keletre sok helyen, ott azért mert nincs megfelelő vezetékes alternatíva. Természetesen a mai feltételek mellett ahol van, célszerűbb a vezetékes kacsolódás a globális internet felé. Egy itt vizionált forgalomdíjas vezetékes kacsolat mellett, már valószínüleg a többség VSAT-ot választana, ha ott nem kell fizetnie potyára forgalmidíjat. Ez zsebre megy.
geostaciónárius pálya 36000Km, ami az egyenlítő felett mérendő. Mi észekabbra vagyunk így a távolság nagyobb ez naggyábol sázmolhatunk 36000KM-el is. (36000*2)/300000=0.240 nem olyan vészes és ez ugye egy jól beállított VSAT esetében kevesebb mint az említett 500-600ms, ami a netes kapcsolat további szakaszai miatt jöhetett létre. Én gyakran szoktam ausztráliával beszélgeni Skypon. A kettőnk közötti kacsolat során az ip csomagok által megtett út nagysága összemérhető 2*36000KM-el, azaz a VSAT-ra fel le érő adatcsomag által megtett úttal. A kábeles kapcsolat sem nyílegyenes természetesen, ezét jóval hosszabb mint a légvonalbeli távolság. Ausztráliába gyakran USA-en keresztül mennek az adatcsomagok. És a nagy távolság ellenére sincs oly zavaró késlekedés a Skype beszégetés alatt.
Aki amcsi game serverre csatlakozik, az teljes vezetékes kapcsolat esetében is számíthat 400-800ms pingre. A keleti szomszéd kisebb mikrohullámú és lan-os szolgáltatók pedig általában értéknövelt szolgáltatásként gyakran özemeltetnek a saját gyors elésérű hálózatukon game servereket sőt még dc hubokat is. VPN? attól függ mire használod a VPN felhasználás oldaláról túl általános fogalom. Mellesleg az interkontinentinális kapcsolatok kiegészítésére ma is használnak VSAT kapcsolatokat.
-
joszer #122 ttp145 - csatlakozni tudok csak hozzad!Teljesen megorultek ezek a barmok! -
ttp145 #120 Ha megteszik remélem irán beküldi nekik az atomot és bekaphatják -
manomaster #119 Sztm itt megint arról van szó hogy bizonyos embereknek egyszerűen nem elég a sok pénz hanem nekik mégtöbb pénz kell! Elégé hülyén hangzik hogy "pótdíjat" kell fizetni hogy le vagy feltöltök...akkor miért szerepel a szerződésben a "korlátlan" szó. Amiért fizettem az jár :)
Ők akkor nemértik a világháló lényegét...csak profitot látnak benne.
Ha ezt képesek lesznek megcsinálni akkor drasztikusan csökenni fog a netezők száma. Mert azért elég kevés az a réteg aki fizetni fog egy weboldal megnézésért.
Kiskapuk mindig vannak és a Magyar ember előszeretettel használja őket :D!!
10FT egy több millós vagy milliárdos filmért nem hiszem hogy belemennének :)!
Marko lehet azért kell érte mert az valahol fent van és nem ingyen "tárolják".
Amiben van igazság server "ingyenNET".
És azt ne felejcsük el hogy az internet befojásolja a fejlődést..teljesen egyet értek Riddick-el
Vagy pedig mindenki előveszi az olvasó jegyét és bemegy a könyvtárba (nem netezni), olyan inteligensek és műveltek leszünk hogy ihaj :)
Mire elolvastam az összes kommentet uhhh..
(ingyen net 13 000/hó....akarja fizetni az ingyen netemet?) -
Csuki101 #118 Egy cégnek legalább annyira érdeke, ha látogassák a weboldalát, mint a látogatónak, hogy valami, információt megtudjon az adott termékről. Persze, azt gyorsan tegyük hozzá, hogy a kívánt tartalomhoz csak bannereken át lehet eljutni.
A banner meg forgalmat eredményez, tehát ebből az következik, hogy a reklámokért is fizetni fogunk.
Buti time, buti time, cross the USA…
-
mhzl #117 Hát mihelyt komolyabb lépések történnek a dologgal kapcsolatban, lázadás fog kitörni. Abban én is benne leszek! Frász nekik! Még a levegőt is megadóztatnák, amit a polgártársak beszívnak a becses orrukon! -
Mberke #116 Ez biztos nem fog menni nekik, nézzétek csak meg a wapot, ott szinte minden tartalomért fizetni kell, és senki nem használja. Ha neten lesznek fizetős oldalak akkor azt csak pár ember fogja nézni, és nem jön be az ára a szolgáltatónak. Ha meg felemelik a netelérés árát akkor az ember megy egy másik szolgáltatóhoz. Én nem félek, de akkor is borzalmas!!!!! -
zentus #115 Az internet most sem ingyenes, most is fizetünk a szolgáltatoknak akkor még plussz pénzel le akarnak huzzni? ez a nem mindegy. Akkor a reklámok amik fentartanak oldalakat azokkal meg mi lesz. Amerika hírdeti a szólás szabadságot ejjjj. Aki kérhetne jogdíjat az aki a webet feltalálta Tim Berners-Lee és ő lemondot erről. -
gregor #114 Már mint az ami a rádió készüléken hallható,na jó ez megoldhatatlan!De kábelen terjesztett rádiócsatornák esetében,már megoldható,a fizetős rádió állomás! -
gregor #113 108-as:Szerintem is igy lesz, lesz fizetős tartalom,és ingyenes!Ahogy pl.ul vannak fizetős tv csatornák (pl.ul HBO)és vannak ingyen (csak a kábelért fizetünk!)elérhető tv csatornák.A Fizetős rádió csatornákon is el lehetne gondolkodni:))) -
gregor #112 Ezekszerint hamarosan,minden eggyes weboldalért,külön fizetünk?
A google is gondolom fizetős lesz.
Hisz a keresőn keresztül talál meg saz ember rengeteg weboldalt. -
hypno #111 "... megbasszák ezek a kurva anyjukat..."
Ennél találóbban és tömörebben nem is lehet megfogalmazni.
Még oda biggyeszteném, hogy "...köcsögök..." -
sh4d0w808 #110 Értem, tehát miután már hozzászoktatták a nagy tömegeket, most már fizessenek is érte... Kicsit hasonlít ez a Rambus DDR-piacon tanúsított magatartásához... -
Fenjoy #109 Ezeket a köcsögöket, nem semmik:) Simán megtérült már nekik a befektetés... ingyen net...ÜberLoL... ennyi erővel Ők meg fizethetnének az amerikai hadseregnek, hogy anno az Arpanetet kifejlesztették, mert nélkülük még Internet sem lenne:) Mondjuk Itthon Lendület Feri meg társai simán benne lennének ebben a kettős adoztatásban, ez itthom már gyakorlat lásd kocsiknál, adozol majd megint adozol Regisztrácios dij formában:) Nem baj, majd lesznek más kisebb részhálozatok, és ezeket a cégeket meg folyamatosan "támadani" fogják... ha ez kell nekik:) De lehet hogy Összekéne fognunk és Gyűjtenyi kéne "szegény" hálozat épitőknek, nehogy éhen haljanak...ÜberLoL, megprobálom a szomszédomat idézni: "... megbasszák ezek a kurva anyjukat..."
Szép Napot!
:)
-
#108 a múltkor volt egy cikk hogy pl a Google nemtom hány milliárd dollár bevételt hozott az üzemeltetőknek, pedig ingyenes és még nincs is mondjuk reklámbanner a keresőoldalon... Az internetezők már megszokták az ingyenes tartalmakat, ha minden fizetős lesz majd jönnek akik ingyenes tartalommal árasztják el a hálót, és ezek lesznek majd keresettek. Lásd opensource vs. piaci szoftverek... -
#107 lesz majd internet 2 csak nem most egyelőre még csak kisérleti stádium de ki tudja mit hoz a jövő -
Totja71 #106 Praetor: a jenkiknel sem ingyenes, 40-70$ per honap (floridaban), attol fuggoen, hogy miota, vagy kapcsolatban, mennyire megbizhato vevo vagy az adott szolgaltatonal. -
shabba #105 A VSAT nem igen lesz már gerinchálózat leváltó technológia, nem véletlenül lett nélkülözve ilyen jellegű felhasználásra már úgy 10 év óta. Igazából ilyet csak ott használnak már, ahol semmi más megoldás nem létezik, kényszer szülte megoldás nem pedig a legoptimálisabb.
Árban ez sem olcsó, csak ott fogja megérni ahol van elégséges számú előfizető ami ki tudja termelni a költségeit, és kapcsolat nem lesz valami hű de nagyszerű. Gondolj arra az 500-600ms-es pingekre ami alapjaiban élvezhetetlenné válik igen sokfajta felhasználás, pl. onlány játékok, IP telefonálást, VPN, stb. A műhódas kapacitások elég szűkösek, épp ezért drága lesz az ilyen jellegű garantált sávszél bérlete, az optikai szál kapacitásban nagyságrendekkel felülmúlja a műhód kapacitását és még késleltetés problémák sincsenek.
Újabb gond az VSAT-tal hogy a műhód tulaj egységes egy nyugati nagyvárosban, a telephelyén fogja letenni a földre a biteket és egy magyar oldal megtekintése esetén onnan még vissza is kell jönni kábelen Mo.-ra. Viszont az itthon hostoló szolgáltatók nemzetközi sávszélje sokkal korlátosabb erőforrás mint a belföldi kapacitásuk, így ez könnyen lassú vagy korlátozott elérésű lehet. Szóval nem elég a magas ping még ez is korlátozni fogja a kapcsolat minőségét.
És akkor most gondolj el két ilyen kapcsolódáson csatlakozó kisvárosi ügyfelek, akik mondjuk pár tíz km-re élnek egymástól. Ha mondjuk VoIP beszélgetnéni szeretnének egymással az helyből 1000-1200ms-es pingeket fog szülni, kétszeresen korlátos nemzetközi vonalon való áthaladást,stb. Nem lesz egy leányálom, nem véletlenül nem erőltetik már ezt a fajta kapcsolódást. Ezenkívül semmiképp nem mondanám hogy ez valami túl költséghatékony megoldás. Nem véletlenül kopott ki úgy egy évtizede.
Szóval a VSAT-tól kár azt várni hogy komoly alternatívája lesz az optikai kábelnek.
DT és TeliaSonera nemzetközi hálózata közel egyformán kiterjedt, de talán a DT-é jobban. Telia weboldala sem túl informatív és gyakran frissülő, évekkel ezelőtt is pont ugyanez szerepelt rajta mint most. Ráadásul ott még egy nyomorult térképet sem tudtak felrakni.
Egyébként ezeket a nemzetközi hálózatokat összevásárolják ezek a nagy cégek, nem ők fektetik az egészet. Jogot vesznek dark fiber használatra vagy ha épül egy link oda befektetnek és cserébe használati jogot kapnak. Pl. ha épül egy tenger alatti kábel akkor több tucat nagy távközlési cég összedobja a pénzt és annak arányába jogot kapnak adott számú szálpáron, adott számú csatorna használatára.
És hogy miért veszi T-Com Teliatól is a nemzetközit? Ezek szerint az anyacég ad nekik akkora mozgásteret hogy piaci alapon mástól is vásárolhassanak. Egyébként sem lenne célszerű egy nagy cégnek csupán egyetlen kapcsolódással rendelkezni, a redundancia megköveteli hogy két teljesen független infrastruktúrával rendelkező céghez célszerű kapcsolódást venni. Így aztán egy T-com egyik linkje Teliás, a másik DT-s -
nbarnabas #104 "szolgáltatót lehet váltani"
Hát ezt se mindenhol vagyis elég nehezen. Legalábbis nálunk a Monornet kiskirálykodik, ami annyit tesz hogy ISDN-el, ADSL-el 2-3 évet lemaradt(mind időben és sebbeségben) és most is csak azért kapjuk negyed annyi sebbeséget ugyanannyiért mint mások mert egyszer kétszer megszolta a versenybizottság.
Naszoval arra akartam ezzel kilyukadni hogy más szolgáltato meg se probál bejönni ide mert nem érné meg neki olyan árat diktál az MTT. -
exxile #103 Adnak en ezeknek, csak nem penzt hanem atompukkot a fejukre!
Amugy meg nem letfontossagu ez a kibaszott net. -
#102 A könyvtárba fizetünk a könyvért? Gyakorlatilag a tagdíjat. Ez meg van az elektronikus "könyvtárnál" a netnél is, csak havidíjnak hívjuk.
A könyvtárba másolhatunk? Igen. Mennyibe kerül 1 oldal? 10 Ft kb.
Rendben én ebben is benne vagyok.
Mission Impossible 3-at szeretném letölteni... 10 Ft lesz!
Extrák, borító, sallang nem érdekel!
Remek ki is fizetem azonnal
Ha így nézzük legyen pénzes a net már holnaptól
-
#101 "A microhullámú kis cégek önmagukban életképtelenek mert ahogy írtam gerinchálózat nélkül maximum kis elszeparált LAN-okat tudnak kialakítani. Ahhoz hogy összekapcsolódhassank az internernet hálózatával kellenek a nagyon gerinckábelei, mivel ilyen beruházásokra a kis cégek képtelenek meg nem is akarnak költeni, mert nincs annyi pénzük."
Nem kell nekik a nagyok gerinckábelei, csak addig amég megfelelő áron kínálják nekik. Ha drága lenne egyből átállnak VSAT-ra. Keleti szomszédunknál, nem egy ilyen területi szolgáltató kapcsolódik VSAT-on keresztül a külvilágra, mert náluk épp nincs megfelelő vezetékes szolgáltató. És természetesen a nagy kábeles szolgáltatók között is csak egy két levitézlett egykori nagynév hangoztatja ezt a lázálmot. Ha saját rendszereiken ezt bevezetnék, egyből megenné reggelire őket a többi, elmúlt 1.5 évtizedben naggyá vált vezetékes szolgáltató. Mekkora globális hálózata van a t-comnak és mekkora pl a Telianak? A t-com a nyomába sem ér, sőt a magyar leányvállalatuk is tőlük veszi a nemzetköszi sávszélessége nagyrészét és nem a Deutsche Telekomtól. Miért is? Ezen kellene elgondolkozni.
-
Peetor #100 Nem lesz ebből szerintem nagy gond, sokkal inkább az IP címekkel,mivel egyre kevesebb van. Maradjon az IP4, vagy váltsanak IP6-ra, de ezt nem tudom elképzelni hogy lehetne megcsinálni. Lehet hogy lesz INTERNET 2 is, kitudja mit hoz a jövő! -
Peetor #99 Többek között ezért is nem tartom valószínűnek hogy ezt megcsinálnák! -
Peetor #98 Én csak annyit fűznék hozzá a cikkhez, illetve a hozzászólásokhoz, hogy maga az Internet ingyenes, bárki szabadon használhatja. Ezért az Internet létrehozásakor úgy határoztak, hogy a domain nevek joga az amerikai állampolgároké, tehát nem egy emberé, vagy cégé. Az Internet használatáért természetesen fizetni kell, ugyanis az Internet szolgáltató cégek nekünk felhasználókank bizonyos szolgáltatásokat nyújtanak, üzemelik a szervereket stb. . Nekünk ezért kell fizetni, maga az Internet szabadon használható, nincs korlátozva "elvileg", hogy ki férhet hozzá. Persze bizonyos cégek részéről az elmúlt években voltak visszaélések, de az más tészta! -
#97 Én aztán nem, mert magyarországon nem valószínű hogy támadnának, mert nincs okuk, itt a politikusok csak nyalják az amcsik hátsó felét, de igazából nem támogatják őket jelentősen. Ezért nincs okuk az arab terroristáknak pl Magyarországot támadni, inkább azokra fordítják a figyelmüket, akik jelentős segítséget adnak az amiknak. Hidd el nem fognak csak úgy robbantgatni mindenhol... -
#96 Tomcatnek volt egy elég találó írása az internet egyre kommerszé válásáról, nincsen tartalom, érték, de mindenért regisztrálni kell, sőt, lassan már fizetni is.
Én pl. Warcraf 3-azok, így a top klánok (4K, mYm, NIP, mondjuk az SK kivétel) oldalát szoktam látogatni. A híreket még ingyen el lehet olvasni mindenütt, a cikkekhez, fórumokhoz már regisztrálni kell, de ahhoz, hogy az ember letölthesse a demókat, a különböző hangfájlokat, a videóba elmentett interjúkat, ahhoz már fizetni kell sms-en, vagy PayPalon keresztül. Úgyhogy amit a cikkben leírtak, nem is annyira a jövő. -
#95 Habzószájú, vérben forgó szemű geek-ek hadát vízionálom, akik kiontják ezeknek a gyíkoknak a beleit!!! El tudjátok képzelni mennyi elmebeteg gémer van? Aki doomon nőtt fel, most online gémet nyom, és hirtelen bepöccen! Muhaha..
Ez életekbe fog kerülni h így folytatják
"yes, there will be blood.." -
Sun1 #94 Akkor kompjúter lekapcsol, előfizetést meg elköltöm könyvre. Ennyire egyszerű... -
#93 Először azt hittem megint valami április elsejei vicc amit csak mostanra sikerült megírni.A hozzászólásokat gyorsan végigfutva szerintem nagyon sok embernek nem tetszene,biztos akad köztük néhány befolyásos emberke is.
Egyébkén kísértetiesen hasonlít arra mikor Vespasianus császár az ókori rómában megadóztatta a nyilvános WC-ket,innen is a mondás a pénznek nincs szaga. -
shabba #92 Azért a WiMax-tól ne várj csodát mert roppant nagyot fogsz csalódni. Először is jó ha 2009-10 lesz mire szélesebb körben elterjedhet, ha addig lemegy a költségszintje olyan mértékűre hogy megérje foglalkozni vele.
Másodszor hogy gondolod ezt a nem lesz szolgáltató rendszert? Akkor ki fogja a hálózatot kiépíteni és karbantartani, urambocsá fejleszteni? Vagy majd jancsi,pista elmegy a sarki fűszereshez vesz egy WiMax AP-t meg CPE egységeket kiszórják a faluban és... És hogyan tovább ez még csak egy LAN, valakihez kapcsolódni is kell. Majd a szomszéd falu azt mondja gyertek nyugodtan használjátok ingyen a hálózati erőforrásainkat, meg az azzal szomszédos település is és így tovább.
A wireless technológia sem teljesen homogén wireless, a AP-ket optikai kábelek kötik be egy nagy hálózatba amit ugye valakinek le is kell fektetnie ami nem kis pénz. Ráadásul a településeket, országokat vagy kontinenseket összekötő hálózatok kialakítását hogy gondolod el szolgáltatók nélkül pusztán WiMax-szal. Igencsak soványka lesz oda a WiMax kapacitása és hatótávolsága, wireless megoldásokkal nem igazán lehet kiváltani az optikai kábeleket.
Tudom ott volt a végén a smylie, de azért nem árt tisztába tenni a gyereket, mert sokan vannak itt a fórumon a hsz.-ek alapján akik hisznek hasonló mesékben. -
#91 Fú komolyan mire végigolvastam ezt a sok kommentet már el is fogyott a vacsora :)
Amúgy 1et értek mindenkivel. A net sohasem volt ingyenes, és (valszeg) nem is lesz az soha. Innentől már csak lefele mehetnek az árak, megy a versenyezés, stb. Szal ez nekünk csak jó.
Amúgy ahogy észrevettem itt szombathelyen (ahol van upc, trékom, meg a kisebb szolgáltatók is) gombamód szaporodtak el a kisebb noname (szal számomra full ismeretlen) tv-internet szolgáltatók, akiknek egészen lenyűgöző ár-szolgaltatás arányuk van. Komolyan mintha ráeszmélt volna pár ember, h nem muszály nyögni a nagyoktól, hanem lehet jobbat szebbet is csinálni. Ha nem lenne hűség-nyilatkozat, már régen váltottam volna, de ez már a jövő zenéje... -
shabba #90 Csak ha megnézed a Zalaszámot és Zelkát akkor ők nem országos szolgáltatók hanem Zalaegerszegen rendelkeznek egy behatárolt kiterjedésű lokális hálózattal. Nekik is kell gerinchálózati szolgáltató ami ahogy nézem a GTS. Kérdés az optikai kábelt ami a GTS hálózatát alkotja Zalaegerszegig ki fektette és tulajdonolja. Mert lehet hogy tényleg a GTS, vagy inkább az anyacége a GTS-CE fektette, de lehet hogy ők is csak bérlik a dark fiber mondjuk épp a Tícomtól. És akkor máris hoppsz kiderül az infrastruktúra kialakítása során a fő beruházó mindig a gonosz,utálott inkubens telcok. De a végén kiderül ha ő nem fektetne be és nem építette volna anno ki a hálózatot akkor semmi nem lenne, mert a nélkül a többi vállalkozás életképtelen lenne.
És persze most nem azt mondom hogy az inkubens telcok 100%-ban kezükben tartják a piaci irányítást, de nagyon sok dolog náluk folyik össze. Olyan is ami első blikkre nem is nyílvánvaló de mégis az ő infrastruktúrájuk felelős azért hogy működik és egyáltalán létezhet. Soxor igen nagy a fűggőség a nagy telecom cégekkel szemben, és ha nincs is alternatív aki kiépítene saját infrastruktúrát akkor nem is nagyon lehet helyettük mást választani. Márpedig ha bérelt vonali szisztémába a nagykereskedő beilleszti a cikkben említett gyakorlatot hogy nem csak a link után kell fizetni hanem a forgalom után is akkor az a kiskereskedő cég aki megveszi nem nagyon tehet más mint továbbemeli a saját üzleti modelljében és ráhárítja a folyatóira. -
#89 Ezzel naggyából ki is végeznék az internetet.
Mégjó, hogy a szabadpiaci versenyben, ahol szolgáltatót lehet váltani ott : szolgáltatót lehet váltani -
#88 az adatok osztályozása -videostream-web-stb elég pofátlan lépés lenne, nem elég hogy adatforgalom szerint szeretnének számlázni még azokat is különválasztanák ...
ha ennyire aggasztja őket a lebonyolított adatforgalom akkor talán a rengeteg/haszontalan spam ellen tehetnének valamit elsőnek, de inkább megvárják hogy törvény kötelezze rá őket