1154
Jatekra, Zenere es Filmezesre... 5.1 !
  • gforce9
    #1154
    http://www.tenforums.com/drivers-hardware/7442-calling-all-asus-xonar-owners-whats-driver-situation-w10.html

    itt linkelik, hogy mivel működik. remélem segít
  • Laza
    #1153
    Rég jártam erre.

    Xonar DG mikrofon problémára Win10 alatt van orvosság? :)
  • ENVE
    #1152
    Ha muszáj gamer akkor hyperx.
  • Gibor
    #1151
    Sziasztok!
    Fejhallgatómat szeretném lecserélni, kinéztem egy ilyen HyperX fejhallgatót amiben van ugye virtuális 7.1. Valahol azt írják nagyon jó a térhangzás, valahol semilyen. Ilyen árrésben létezne jobb fejhallgató? Én nem találtam jobbat, mármint ami szerintem jobb lehet, meg persze ugye a hangzás sem utolsó és a HyperX-et kifejezettem dicsérik mindenhol ilyen téren. A virtuális USB-s megoldás nem szükséges mert az alaplapom tudja az 5.1/7.1-t (5jack+1digital, AsRock Z97 Fatality Killer)... Maximum 40ezer forintot szánnék rá.
  • bajgunar
    #1150
    Nah ilyet még nem láttam, hallottam "élő"ben. De nem valami bizalomgerjesztő. (számomra)
    Ez valami búcsús 3 pálcás izé, vagy zsákbamacskában osztogatják?
    Szerintem a zsákbamacska árát törökmézre költsd!
  • bajgunar
    #1149
    Gondolom nem 10 éves alaplap... Hátul van sok színes jack dugó. Jobb esetben nem 3, hanem 6. De a 3-asra is rá lehet tenni 5.1-et, ha szoftveresen engedélyezi, hogy a jel bemenetet felcseréld egyik csatorna kimenetelével. Akkor már meg is van az 5.1.

    Ha arra csatlakoztatod a nem usb-s, hanem 3+1 jack dugós fülest (5.1 + a miki), akkor tuti brutálul fog szólni a térhang. De ha lecseréled egy Xonar DG -re (~10k-ből megúszod (de ez csak 5.1)) hangkarira, akkor meg kivájja a dobhártyád a magas és szétszakítja az agyad a mély. És persze 100x tisztább, fülbemászóbb lesz minden hang. Film, game, zene. Pl egy CoD-os vagy BF-es fegyver reload-tól első hallásra leesik az állad, hogy fog "csilingelni" fém a fémen, a fegyver kattanás, a robbanások, stb...
    Ja és megszűnik az alaplapi "búgás", brum, egér cicergés, sercegés, töltés hang, stb.stb...
    (ha 7.1 -kell akkor keress vmi DX verziót, DX; DSX, ... pénztárcafüggő) Csatikat figyeld, h PCI, vagy PCI-E be akarod dugni.

  • nap3lem
    #1148
    Ugyan nem 5.1-es fejhallgató.
    Remélem nem gond hogy itt teszem fel a kérdést, de mivel más fejhallgatós téma nincs....

    CM-Storm Ceres 300?
    Vélemények?
  • SzirmosSzisza
    #1147
    Integrált a hangkártya, azon, ha jól tudom amúgy se menne rendesen az 5.1. Esetleg max 20k-ig tudna valaki valamit ajánlani?
  • bajgunar
    #1146
    Huzamosabb ideig nem fogod tudni elviselni mert kényelmetlen. Viszont nagyon jó a zajszűrése és a hangja is szépen szól. Erős basszus, tiszta hangok. A kábele elég gyatra (legolcsóbb vezetéket használták fel). Műanyagból van a pánt forgó része. (állt. gari lejárta után adják meg magukat s eltörik). Mikrofont nem nagyon dícsérik, sőt. Forgó résznél gyakori a kontakt hiba, elég halk a vétel. Közelebbről meg már a szuszogás is behallatszik. Ehhez a gyártó kiadott egy FirmWare javítást, melyet telepítve ez a hiba orvosolható.
    Sound Blaster Tactic3D Alpha Support Virtuális 5.1; 7.1, hisz USB-ről konvertálja át a hangot. (számomra ez hatalmas mínusz). Szoftvert ugyanitt találsz frisset.
    Ár/érték arányban ~ elmegy a füles. Ennyit megér(het).
    De én szvsz nem költenék ilyenre. Virtuális térhatás, usb-s csatlakozás, külön szoftver és a műanyag pánt miatt.
  • SzirmosSzisza
    #1145
    Erről vélemény? Leszedhető mikrofon szimpi.
  • Jim Morrison
    #1144
    á, köszi
  • Jaffa 2843
    #1143
    Ugyanazt jelenti, mint minden más perifériánál. Olcsó gyárthatóság, átlagosnál alacsonyabb minőség (átlagos≠jó), csicsa kinézet, brutális túlárazottság.
  • Jim Morrison
    #1142
    am ezek a "gémer" fülesek pontosan mitől is különböznek a 'normálisoktól'? (most komolyan) Mert nem rég (2-3 hónapja) lett egy AKG K490 NC a családban, baromi jól szól viszont játékra valamiért még nem próbáltam (majd akkor most hétvégén). Igazából jobban járnék ha azt használnám fejhallgatónak, kave-t meg csak a mikrofon miatt? (most hogy így belegondoltam teljesen logikus lépés lenne)
  • Laza
    #1141
    Hogyne létezne, pl Roccat Kave ... bár én röptébe adtam el 5k bukással a Kave-t és inkább vettem egy Siberia V2-t ... ugyan ez csak sztereó (azaz virtuális 7.1 az Asus Xonar DG-vel), mégis szerintem ezerszer szebben szól és ezerszer kényelmesebb immáron pont két éve ... mondom, szerintem :)
    A basszusa beszarás, mély és telt, Dragon Age Inq alatt mintha moziban ülnék :)
    Utoljára szerkesztette: Laza, 2014.12.10. 00:18:54
  • pett3rson
    #1140
    Sziasztok!

    Létezik még ebben az uSB-s világban, hogy normális 5.1-es 3 jack dugós fejhallgatót is lehet venni, nem csak ezeket a szar virtuális kütyüket?

    bár lehet nekem vannak nagy vágyaim, mert 50 ezret meg nem akarok kiadni egy rohadt fejhallgatóra...
  • hungary27
    #1139
    Elég hirtelen ötlet volt, amikor megláttam, hogy 50 dollárba kerül. Aztán fizetésnél még rászámolta majdnem a dupláját különböző baromságokra. Inkább maradok akkor a medusa-nal...
  • bajgunar
    #1138
    Amíg el nem törik a Medusa, vagy gari van rá addig jó. Nekem gari utánig bírta aztán eltört magától, nem volt eröltetve. Kave-re váltottam, de ég és föld. Gondolom a G430 is százszor jobb. Igaz én nem preferálom az USB-s megoldást. Elég gyík dolog bármely fülesnél.
    Szoftveresen tömöríteni a hang-ot, a fülesbe küldeni, majd visszakonvertáli 5.1, 7.1-é . + a késés a konvertálgatás miatt, stb.stb.
    Analóg csatlakozzon, azt szóljon egyből. Ne tömörítgese, alakítson ki "virtuális" 7.1-et mono hangból. Isteneeem.
    Laptophoz, ehhez-ahhoz jó. De asztali pc-n, ha lehetőség van 5.1-7.1 analóg kimenetre (jack), akkor nem az usb-t helyezném előtérbe.
  • hungary27
    #1137
    Egy speedlink medusa nx 5.1- ről megéri szerintetek egy logitech g430- ra váltani? Főleg játékra, filmre.
  • Jim Morrison
    #1136
    Ha jól emlékszem nincs bekapcsolva, de majd megnézem.
  • Susarc
    #1135
    SVN-t kikapcs
  • Jim Morrison
    #1134
    ha a kave center/sub -ot a helyére dugom a xonar dx kártyán, akkor mikor dolgozik a gpu hallani kis bzzz-t. Erre van valami megoldás? ha kihúzom ezt az egyet akkor jó.
  • Jim Morrison
    #1133
    nem, most hogy miattad kattingattam kétszer csak úgy elment a kép+hang játék közben, hogy csak a kibekapcs segített :D
  • Susarc
    #1132
    őőő akkor most jót tettem akkor veled? :P
  • Jim Morrison
    #1131
    Viszont mikor rámírtál, kicsit állítgattam a beállításaim (majd visszaállítottam), de már kétszer állt le azóta a gépem játék közben, amiért ezek a beállítások voltak felelősek, köszi szépen :D
  • Susarc
    #1130
    most működni látszik....fene se tudja mi volt vele
  • bajgunar
    #1129
    Megrángathatod is kicsit, meg befújhatod kontaktsray-vel. Úgy sem javul meg? Beállítottam 1x, azt többet sose használtam a csúszkákat.
  • bajgunar
    #1128
    Fennt van a hangkari (gondolom) programja? Abban nyomd be a tesztet, ahol a hangszórókat nyomogatod. És próbáld ki, hogy mind a megfelelő helyen szól e. Tehát a center-ben a center, a sub-ban a mély. Nincs e felcserélve. Nekem olyan problémám volt, h alanti alaplapon az integrál hangkariban meg kellett cserélni a center/sub csatornát. Amit egy 'pipa' beiktatásával a hangkari szoftverében meg lehetett oldani. (de ez a 3+1jack-es verziónál ilyen, usb-snél nemtudom van -e ilyen lehetőség)
    Am. USB-s verziót vettél? Miben, hogy teszteled, veszed észre, hogy nem szól?
  • Susarc
    #1127
    mi a pecs? most újraindítás után meg a SUB csúszkára nem csinál semmit és a center műkszik....

    asus dg hangkártyával használom....valaki esetleg hasonló configgal tud tippet?
  • Susarc
    #1126
    Roccat Kave 5.1-et használ valaki? most vettem egyet és a kis "keverő pultján" a center hangerő szabályozó csúszka elmozdításával nem változik a hangerő.....ez normális ? :P
  • Jim Morrison
    #1125

    Köszi, megpróbálom. A képen látszódik, hogy annyira le nem tudom tenni, ha jól emlékszem az alsóban van, felette (2vel) meg a vidikari. De már nem vagyok otthon, majd hétvégén meglesem pontosan hogy is van. A táp érintkezik a házzal ez biztos (ház alján helyezkedik el, Alaplap szerintem sima csavarokkal van felrakva, de ezt is majd megnézem. Köszi!


    Jaffa: nekem Kave-vel és hangkártyával az ég világon semmi bajom :) Persze ha tehetném csúcskategóriást vennék mindenből. A probléma okozójának pedig leginkább az alaplapot írogatták az interneten, ahogy bájgúnár is említi.
  • bajgunar
    #1124
    Azért van, mert nincs leárnyékolva a hangkártyát, letestelve az alaplapod és összeszed mindenféle elektromos zörejt.
    Hangkártyát tedd le a legalsó pci slotba, minél messzebb a procitól.
    Alaplapot meg csavarokkal rögzítsd a házba, ne műanyag pattintós gyorsrögzítővel. A táp is érintkezzen a házzal (fém a fémmel).
    Ne legyen köztük műanyag rezgéscsillapító lap, alátét, stb.

    Nemtom ez mennyire igaz. De anno nekem egy epox alaplapom volt cmi hangkarival. Ue volt a gond. Leraktam legalulra a hangkarit, csavarokkal rögzítettem mindent, kivettem alaplap alól azt a műanyag átlátszó (dosszié előlep izé) lemezt, hogy a csavarok az alaplapot közvetlen a házhoz rögzítsék, ne legyen közte az a ~0.1mm műanyag lap. És megszűnt a sercegés, ha húzogattam az egeret.
  • Jaffa 2843
    #1123
    Mert az alaplapi hangkártyák és Kave is a minőség alját képviselik.
  • Jim Morrison
    #1122
    Srácok!
    Miért van az, hogyha a Kave füles mikrofont a hangkártyába dugom, akkor olyan a hang, akkor jelen van ez a folyamatos zzZZzzZZzz, mintha méhek lennének mögöttem, és mikor átdugom az alaplapiba, akkor meg én hallom a folyamatos zzZZzzz-t? Akkor is akkor mikor játékban vagyok, vagy most amikor itt chromeban írogatok és az egeret mozgatom.
  • Laza
    #1121
    Nekem ilyenem van. Nagyon jó a hangzása, a mély, minden ... de ez ugye csak sztereó, azaz virtual 5.1/7.1-ben tudod csak használni, X360/PS3 esetében meg ugye olyan nincs, hacsak nincs hozzá megfelelő hangrendszered.

    Na meg ha konzolhoz is akarod használni, nehogy véletlen az USB-set vedd :)
  • blackfire001
    #1120
    http://www.arukereso.hu/fulhallgato-fejhallgato-c3109/steelseries/siberia-v2-p40608725/

    Ezt a fejhallgatót szeretném használni PC-hez, Xbox360-hoz, valamint ha úgy van akkor PS3-hoz is.
    Szerintetek?
  • Devil093
    #1119
    Ott tört le ahol nem fémbetétes .De ha tudnék szerezni 1 donort akkor 1 jót simán összetudnék rakni a 2ből.
  • bajgunar
    #1118
    Uhh. Pedig ez fém betétes belül ez a forgó rész, nem? Mégis letört? Tényleg ráfér egy generál. Vagy vehetsz lassan egy újat.
  • Devil093
    #1117
    Mind2 oldalt letört a fejpántról a fülrész totálba + a kábel is megtört nem egyszer, 1x belül kötöttem az egészet újra majd 3x kivágtam a megtört rész a kábelből és újra összeforrasztottam. Jelenleg 2db fém és szigszalag tartja össze . De ma újrakötöttem a kábelt megint viszont ha még1x megtörik valahol már nem lesz elég hosszú a kábel 1 új javításhoz.
  • bajgunar
    #1116
    Mi lett a baja?
    Nekem is az van. Nekem "kitört" a gyárialg gyengén beszerkesztett rca csatlakozó belső érintkezője a mikrofon csatlakozásnál. De ezt simán kicseréltem, egy szerelhetős dugóval. (ergo megjavítottam. totál nem látszik, csak belülről. kívülről eredeti maradt minden)
    Az egyik kábelem is megtört valahol (bal hátsó hagszóróé), sajna 10 eres a kábelja, így ezt megoldottam, egy külső szállal. Majd ha lesz energiám, kicserélem az egészet. (erre találtam vékonyabb vga kábelt (az még 10eres, s pont jó)
    Ilyen árban nem is tudom mi érné meg. Ha vettem volna most újat, akkor is mindenképp Kave maradt volna.
    Vagy kivártam volna, míg megjelenik az új Kave Xtd
  • Devil093
    #1115
    Hát jelenleg egy Roccat Kave-m van de rohadtul tropára ment, hangzásra tökéletes volt de szerkezetileg már kevésbé, ezért helyette szeretnék venni valamit ami kb ugyanazt az árat éri el, de nem találtam ebben az árban még 1 olyan fejhallgatót ami ezt a hangzást nyújtaná true 5.1-ben.