1154
Jatekra, Zenere es Filmezesre... 5.1 !
  • bajgunar
    #994
    Jah, mert nem hallom a lényegi külömbségeket vagyok hangosító előadásokon, koncerteken, bálokon, stb... és hallgatok leginkább mindent FLAC-ben.
    Megsúgom, hogy ~15dB-el jobban hallok a jobb fülemmel, mint egy átlag ember. Bocs. Részemről lezártam a témát, vegyél xonart azt csapassad!
  • Jaffa 2843
    #993
    Ez megint csak engem igazol. Hangnyomás nem egyenlő azzal ha valami szépen szól. Valszeg pont a téged ért halláskárosodás miatt nem érzékeled a különbséget egy alaplapi és egy dedikált hangkártya közt.
    Az elműlt 2-3 évben megfordult nálam néhány Xonar, de egyikkel sem volt soha driver vagy játékbeli probléma. Ezek a mondvacsinált "érveid" nemigazán helytállóak.
    Az USB-s (és 5.1-es) fejhallgatókról nem nyilatkoznék, azok nemigazán foglalkoztatnak. Meghagyom azoknak akiket nem érdekel a minőség.

    Nem flémelek, de ha te nem hallod a lényegi különbségeket, az nem a hangkártyák hibája.
  • bajgunar
    #992
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miért jó egy ~9k-es hangkártya??? 10/4 game szarakodik vele! Nem jók a driverek se, inkompatibilisek (mára már ez kiforrott naggyából, ok rendbe van)
    ~1 éve még a xonar drivereit hajtépkedés volt win7-re ráerőltetni.
    Kimeneti teljesítménye hangyányit jobb, épphogy kicsivel szól csak szebben. De ehhez meg erősítő kell!!! Ami felerősíti, fülesnél mit akarsz ezzel a "minimálisan" szebben szóló jellel?
    Nem nagyon veszed észre a külömbséget!
    Max leveszi a terhet a prociról. Amit meg egy ~4 magos proci mellet már nem igazán veszel úgyse észre!
    + 1 helyet foglal a gépben, + energiát vesz fel.
    Optikára sokmindnet nem kötsz úgyse, az meg egy "értelmes" alaplapon ugyanúgy megtalálható.
    És NINCS külömbség, xonar vagy alaplapi optika "jel" közt.
    usb fülesnél külön progi (driver) a füles-nek, hogy lekeverje a real hangot 5.1-ből 2 jellé, amit aztán átküld a fülesbe, hogy az ott lévő belső "hangkari"
    (na ennek nem nevezném) visszakeveri a jelből neked az 5.1-et!!! Minimálisat (millisecundumot) késik a hangod. És hát elég gyér ~o a jelerősség.
    Az a "jel", pont elég ahhoz, hogy megszólaltassa a füles hangszóróit. Míg egy jack csatis fülesnél, azonnal azt a hangot hallod, amit a gép kiad jelet.
    usb-s füles hangszórói előtt lévő jelet köthetnéd te erősítőre, kb olyan lenne, mintha szokol-rádiót kötnél rá, nem úgy mint a gépből kapott jelet.
    Jah és azt elfelejtettem írni, h sportcsarnokban hangtechnikuskodok mellékállásban. És szívesen megmutatnám, hogy anno autóhifi hangnyomásversenyből
    mennyi kupát is nyertünk. Annyira low azért nem vagyok.
    Aztán jöhet a flame! Imádom...
  • Jaffa 2843
    #991
    Az, hogy mid van még nem igazán releváns. Az, hogy a dárga cucc jobb mint az olcsó, még nem jelenti azt, hogy az olcsóbb kategóriában nem lehet értelmes dolgot összerakni.
    Ez az "e-penis" méregetés nemigazán az én műfajon, nekem kicsi van sajna.
    Lehet neked 5millio Wattos cuccod, az még nem azt jelenti, hogy az szépen is szól.
  • bajgunar
    #990
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Roppant tájékozatlan vagyok.
    Érdekel 5.1-7.1 hangváltó, elosztó cucc? (külső)
    Magam gyártottam, valahogy egyszercsak bevillant és megalkottam.

    De nem ám 5 Ft-ért küldöm el postán!
    Véletlenül meg csak Flac-et és WAW-ot hallgatok!
    És "csak" 1400W a (Real) hangtechnikám itthon.
  • Jaffa 2843
    #989
    Tartalmas válasz ez a zsiráf fej
    Nem is vártunk ész érveket a hamis állításod alátámasztására.
  • bajgunar
    #988
  • Jaffa 2843
    #987
    Kérdezni még azé' szabad
  • Laza
    #986
    Látod hogy nem 'hallja'
  • Jaffa 2843
    #985
    Te aztán roppant tájékozatlan vagy hallod-e.
  • Laza
    #984
    Na, megint egy megmondóember :)

    Én meg azt mondom, hogy sokáig jó volt az alaplapi ... aztán 1-2 hónap után most, hogy visszaálltam rá a DD miatt, nagyon hallani a különbséget, teljesen más.
  • cSuwwi
    #983
    az alaplapihoz képest bármelyik xonar jobb. nekem évekig alaplapim volt, amikor volt fölös pénzem a gépre, akkor vettem egy dx-et, elsőre észrevettem a különbséget, és nem placebo volt.
    nem mindenkinek van 30e+ ft-ja hangkártyára, mellé megfelelő hangrendszerrel.
  • bajgunar
    #982
    Nah ezek pont azok a kártyák, amik ~semmivel sem tudnak többet egy alaplapi hangcuccnál. Szívás a programok külön telepítgetése, inkompatibilitása, egyik-másik alaplapi cucc letiltogatás, miegymás, + energia fogyasztás.
    ÉÉÉSS? Néhány game, meg nem is működik vele megfelelően. Meg jönnek a hibák, szenvedések. Megfizetted h rá van írva h ASUS. Minimum D2 -től fölfelé érdemes venni ilyesmit. Alatta csak pénzkidobás.
    Ugyanígy egy fabatkát sem érnek az USB-s 5.1-meg 20.8-as hiperszuper 100k-es fülesek sem. De mind 1, nem magyarázkodok.
  • Jim Morrison
    #981
    steam játéknál csak a metro 2033 rossz nálam (hasonló szindróma). Hitmannél ha átállítottam a 2 channelre az audio channelt akkor mindent jól hallottam (DX).
  • Laza
    #980
    Nekem Steames.
  • cSuwwi
    #979
    én is játszom vele (divine divinity) és van hangja mindennek (bár nekem dx-em van). a gog-os verzióm van meg
  • Laza
    #978
    Nem tudjátok miért lehet az, hogy bizonyos játékoknál az Asus Xonar DG-ből sehogy sem tudok minden hangot kicsikarni egy játékból?

    Pl a Divine Divinity-nél az effekt hangok (mint a futás, harc hangja, láda nyitás, egyebek) nem hallatszik egyáltalán, akárhogy konfigolom fel, de ha átállítom az alaplapira, akkor minden hang hallatszik :(
  • Laza
    #977
    Nem tudom mit akar az a mondat a cikk elején, de ha megnézed ahhoz a kártyához is egy sztereó füles van 'ajánlva' (PC 350).
  • Laza
    #976
    Hogyne tudna valódit ... azért van rajta annyi kimenet. De ez manapság nem nagy kunszt, szinte minden alaplapi is tudja. Fogja és a csatornákat kinyomja a végponton, ehhez nem kell 'tudás' :)

    Egyvalamit nem tud, játékban lévő (dinamikusan változó) térhangzást kivinni optikai kimeneten erősítő felé, mivel nincs benne DD Live támogatás (a filmek térhangzása statikusnak számít, mert előre letárolt, előfeldolgozott, a játékoknál meg folyamatosan változik a helyzettől függően, online kell feldolgozni).

    De ha valaki 5.1/7.1 fejhallgatóval vagy PC-s 5.1/7.1-es hangfalszettel használja (azaz nem házimozi erősítővel), akkor arra nincs is szükség.
    Annyi, hogy a sima DG-nek analóg 5.1 kimenete van, a DG SI-nek meg 7.1 (itt az optikai kimenet kétfunkciós).

    A virtuális 7.1-nek már nincs köze a kártya analóg kimeneteihez, ott már a térhangzás bűvölése kártyán belül történik, és a végtermék a sztereó kimeneten távozik :)
  • SirAlo
    #975
    " és hallgassuk meg, hogy mit tud a Xense! A hangkártya immáron valódi 7.1-es hangot állít elő, nem csak szimulálni képes ezt. Ehhez természetesen egy 7.1-es hangrendszerre is szükségünk van" ez erdekes , ha nem tud valodi 5.1et legalabb akkor miert van annyi kimenet a hangkartyan ?
  • SirAlo
    #974
    Amugy a Xonar DG valodi 5.1-7.1et is tud ha hangfalakhoz kotnem be? Egy tesztbe azt olvastam hogy a DG csak virtualisat tud
  • Laza
    #973
    Az a kérdés, hogy akarod e (fogod e) már számítógéppel/laptoppal használni a fülest komolyabban/7.1-ben? Mert ha nem, akkor inkább a hangkártyára szavaznék, a fülest attól még lehet ad hoc jelleggel máshoz is használni ... viszont ha pl laptopon is játszol, és oda is jó lenne a jobb minőségű/térhangzás, akkor az USB-set.

    Annyi biztos, az Asus Xonar DG-ben van fejhallgató erősítő és extra basszus, azzal olyat szól a füles, hogy leszakad a feled :D
    Nálam a Saint Row 3 egyes részeinél olyat szólt, hogy lekaptam a fejemről a füles, különben szétszakad a fejem :D
    A Dead Rising 2 diszkós részénél (mikor az ikercsajokat kell elintézni) úgy szólt, mintha tényleg dizsiben lennék :)
  • SirAlo
    #972
    Eddig mindenki ezt ajanlotta, az usb-s valtozat szerintem sokkal jobb megoldas mint a fulesbe epitett hangkartya mert igy jackal is lehet hasznalni tv-hez vagy barmihez is, viszont meg az erdekelne hogy ez az usb-s hangkartya mennyire jo minoseget ad? Mennyire jol virtualizal stb, mert ha legalabb hasonlo minoseget es virtualizaciot ad mint egy Xonar DG akkor lehet az usb-s valtozatot fogom valasztani mert igy mas gepnel is ugyanazt a minoseget tudnam kihozni
  • Laza
    #971
    Egyébként ez a Siberia V2 az egyik legjobb minőségű gamer füles ebben az árkategóriában. Még a 70-80eFt-os Astro A40-es szettnél is azt mondják, hogy maga a hangkeltő jobban szól ezzel a fülessel, mint az Astro-s :)

    De kérdezd még ki mások véleményét is, ez csak az Én ajánlatom :)
  • Laza
    #970
    A füles maga egy féle, csak az USB-shez adnak egy külső hangkártyát, és abba dugod bele a jack-et. A simához kapott jack hosszabító kábel helyett itt egy USB-s eszközt kapsz. Alapjában véve a fülesnek kb 80cm-es kábele van, nálam azt dugod bele a hozzá kapott hosszabbítóba. Nekem a hosszabbító van elvezetve a géptől fel az asztalra, és itt bármikor le tudom venni a gyors csatlakozóról és mondjuk átdugni máshova a fülest (pl laptop). Itt az USB-s kütyübe fog csatlakozni.

  • SirAlo
    #969
    Jah es van olyan valtozat is ami For Apple, az applenal nem jackel van megoldva?:O ez olcsobb is es kekbe van ami jobban is tetszik:) Link
  • SirAlo
    #968
    Hat mar ha ennyire jonak tartjak ezt a Siberia V2-ot akkor lehet csak ezt fogom venni:) a beepitett hangkartyajarol van valami infotok? azzal ad olyan minoseget mint egy Xonar-al ? Mert ahol en nezem ott kicsi a kulombseg arba az USB-s es a jackes kozott, miert nem ugy csinaljak meg ezeket az USB-s fuleseket hogy egy jack kimenetet is raknak hozza? van olyan fules csak ritka
  • Laza
    #967
    Nem akarlak erre a típusra rábeszélni, de tessék, pl itt egy használt Siberia V2 17.000Ft-ért, garival, nem sokkal több mint fél éves:
    http://hardverapro.hu/apro/elado_alig_hasznalt_steelseries_siberia_v2_black_f/hsz_1-50.html

    Kábelcserés 12.000Ft, viszont ez USB virtual 7.1 hangkártyával együtt:
    http://hardverapro.hu/apro/steelseries_siberia_v2_usb_black/hsz_1-50.html

    18.000Ft, egy hónapos:
    http://hardverapro.hu/apro/steelseries_siberia_v2_gamer_fules_garanciaval_egy/hsz_1-50.html

    15.000Ft elvileg új, külföldről rendeli, bár ezeknek addig nem fizetnék amíg nincs itt a cucc:
    http://hardverapro.hu/apro/steelseries_siberia_v2_headset/hsz_1-50.html

    Stb-Stb :)

    Egyébként használtan, olcsóbban tudsz pár hónaposat szerválni, mert aki nem használja ki annak drága volt ahhoz, hogy benne álljon a pénz. Ha belegondolok, hogy pl az egy hetes 25.000Ft-os Roccat KAVE-től 20.000Ft-ért szabadultam meg ........ bukó ugyan (kifizettem a tanulópénzt, de utólag nem bánom :) ), de a vevő jól járt :)

    Itt fent a 17e és 18eFt-os garis cuccok már jók lehetnek.
  • Laza
    #966
    Ha árban ua, akkor mindegy, ha drágább, akkor felesleges nem használt funkciókat felhalmozni pénzért :)
  • cSuwwi
    #965
    A dx-en is így van megoldva. Az egyik jack kimenet "világít", van hozzá egy kis jack/spdif átalakító, ha mégis kéne. Viszont low-profile hátlapja is van feltételezem megy is vele (még nem néztem)
  • SirAlo
    #964
    Ertem akkor jo az is , meg jobb is ha 7.1et is tud , igaz azt szerintem soha nem fogom hasznalni:) de viszont a fulesekbol nem tudom eldonteni meik legyen hogy arba is es minosegbe is jo legyen
  • Jaffa 2843
    #963
    Sima
    SI
  • Jaffa 2843
    #962
    Minőségre ugyanaz a két kártya, csupán az SI SPDIF kimenetét átalakították egy jack/spdif osztott kimenetre, így az SI 7.1-et is tud. Valamint nem jár hozzá alacsony profilú hátlap.
  • SirAlo
    #961
    Hangkartyaval kapcsolatban meg 1 kerdes: a webshopban ahol venni akarom a cuccokat Xonar DG SI van csak DG-bol, ez miben kulombozik a sima DG-tol ? Jobb-e vagy roszabb?
  • SirAlo
    #960
    Szerintem is az lessz hogy egy hangkartya + egy fules csak a Steelseries V2 kicsit draganak tunik ha meg hangkartyat is vennem kell, de kineztem 2 stereo fulest , az egyik Thermaltake Tt eSPORTS Shock Spin ez a dragabbik de meg belefer a keretbe , sehol nem talaltam rola valami velemenyt Link

    es a masodik ez joval olcsobb mint a Shock Spin de megtetszett rajta az a Bass Duct :) igaz az se tudom mennyit szamithat + 7 meteres a kabelje :) ez a Pioneer SE-M285TV Link

    esetleg ha ebbe az arkategoriaba tudtok jobbat az is erdekelne 12-14k forinter kellene , vagy ennyiert nem kaphato valami jo fules meg?
  • Laza
    #959
    Én egy Asus Xonar DG hangkártyát vettem 7-8eFt-ért, ebben direkt a fejhallgatóknak való erősítő van Dolby Headphone támogatással. Az alaplapihoz képest ég és föld. Ezt már onnan tudtam, hogy mikor nem volt jó a Kave, akkor visszavettem a régi Philips fülesem, de már az új hangkártyával, és sokkal jobban szólt, mint előtte az alaplapival.

    Alaplapom: Gigabyte GA-Z77-D3H

    De pl a Steelseries Siberia V2-t meg lehet venni saját USB-s hangkártyával is, de úgy jó 7-8eFt-al drágább. Így meg akkor már jobban jársz egy Asus Xonar DG-vel.

    Asus Xonar DG

    Ilyen a fülesem (gyors-csatlakozó rész is van, így bármivel használhatom, pl rá szoktam dugni a laptopra is, mert a gyorscsati rész itt van a bill mellett a kezemnél, csak lekapom és átdugom, bárhol tudom használni):
    Steelseries Siberia V2 Counter-Strike:GO Edition
  • SirAlo
    #958
    Amugy ugyanez a fules megtalalhato sima stereoba jackel is es nem sokkal olcsobb
  • SirAlo
    #957
    lehet stereonak is hasznalni , de az hogy tud valamit meg szerintem nem lehet semmikepp se hatrany :) csak sehol nem talalok rola magyarul valami leirast hogy milyen lenne es amugy a G35-ot nagyon jo fulesnek tartjak , abba is virtualis terhatas van
  • broman191
    #956
    A kérdés hogy mennyi értelme van az ilyen "sokpontegy virtuális térhangzásnak"... :)
  • SirAlo
    #955
    Talaltam egy tul jonak tuno fulest :) Nincs valakinek ilyen? http://www.emag.ro/casti-cu-microfon-thermaltake-tt-esports-shock-spin-hd-black-ht-skh006ecbl/pd/E5QYKBBBM/

    7.1 virtualis, USB-s de jackal is lehet csatlakoztatni, mikrofonja is van 50mm hangszoro atmero, aranyozott csatlakozok es csak kb fele aron van mint egy G35 , szoval most ez nagyon megtetszett:)