1154
Jatekra, Zenere es Filmezesre... 5.1 !
  • cSuwwi
    #1074
    az usb-s cuccokat általánosságban azért nem szeretjük, mert a bennük lévő "hangkártya" a legtöbb esetben erősen véleményes minőséget produkál (és még finom voltam)
    a drágábbaknál bizonyára volt pénz normális átalakítóra

    a pci/usb elméleti határai szépek, ennyivel nem fog menni, de nem is igazán kell, a töredéke kell a tényleges stúdió minőséghez is (a legjobb minőségű több csatornás zenéim is max. 10000 Kb/s (kb. 1.25MB/s) "minőségűek", egy mezei mp3 192 (24kB/s), egy átlagos flac 800 (100kB/s)).
  • Ams
    #1073
    Úgy hiszem ugyanezt írtam én is. :)
  • Laza
    #1072
    Bocs, de miért szólsz bele ha ilyen orbitális baromságokat beszélsz?

    Szerinted ami jacken jön ki a gépből, az honnan jön? Igen, egy hangkártyából. Az hogy kapta meg a hangot? Igen, digitálisan az azt játszó szoftvertől.
    Az USB kütyü micsoda? Igen, egy hangkártya. És igen, az USB kapcsolat is egy digitális kapcsolódási pont.
    Mindkettőt a saját drivere kezeli és az operációs rendszer alatt külön hangkártyaként jelenik meg. Az adott hanglejátszó szoftverben (nem mindben) vagy az oprendszerben mint default playback device adhatod meg a használni kívánt eszközt.

    Egy belső kártya a PCI (v PCIe) buszon van, a külső meg az Universal Serial Bus-on ... a kettő között alapvetően adatátviteli sebesség és tápellátási különbségek vannak. Pl a PCI képes kb 133MB/s átvitelére, addig az USB kb 60MB/s-ra. Illetve az USB-ből kisebb a tápellátás.

    Szóval itt maximum a külső hangkártya kimenetén van analóg jel, nem máshol, és nincsen semmiféle köztes konvertálgatás.
  • Ams
    #1071
    Nem, amit a pc-m kiad hangot az a kezdetekben egy digitális jel(a flac vagy mp3 fájlom), ezt fogja az oprendszer(?), processzor(?), és elküldi az alaplapon lévő audio chiphez, vagy a te esetedben, a PCI bus-on keresztül a hangkártyához, ami átalakítja analóg jellé, és kiküldi a jack dugón.

    Az USB-s Dac-nál a digitális jelemet(a flac vagy mp3 fájlom), fogja az oprendszer(?), processzor(?), és elküldi az cuccban lévő audio chiphez, az USB buson keresztül ami átalakítja analóg jellé, és kiküldi a jack dugón.
  • bajgunar
    #1070
    Teljesen jó a kütyü. Nem mondtam, h rossz.
    Csak amit a pc-d kiad hangot, alapból jack-en adja ki, az analóg jel. Amit már usb-n keresztül küldözgetsz ide-oda, az már digitális, mert át kell alakítania, majd vissza, h analóg legyen. PCI cuccra kötsz usb-t, meg még ki is küldöd, majd visszakeveri, stb.. Mennyi macerán megy már keresztül a "hang"?
    Míg egyből analógra (jack) dugnád, a legtisztább, legtökéletesebb hangot kapnád. Egy korrektebb, f@szányosabb belső hangkarival, analóg csatikkal (jack), 100x jobban járnál. Hacsak nem laptopra akarod kötni, amiért szükséges egy külső usb-s 5.1-es, erősítős cucc.
  • Ams
    #1069
    Csak hogy tisztában legyünk, én nem próbálom védeni a cuccot, ennyi erővel lehet át se veszem

    De, nem vagyok benne biztos, hogy ezt a "lekeverési" dolgot jól látod. Tulajdonképpen akkor a PCI-os kártya is "'driver' progi lekeveri digitálissá, hogy át tudja küldeni a cuccba a digitális jelet". Akkor hol a különbség?

    Az is biztos igaz lehet, hogy kerülhet bele zaj az USB-n a tápfeszültség miatt, de mint mondtam, létezik megannyi USB-s DAC Hi-Fi márkáktól(Meridian Explorer, Rega, Arcam rDac, etc.), persze ezekkel az Asus labdába se rúghat, de nem hiszem, hogy szórakoznának ilyenekkel ha szar tech lenne.
  • bajgunar
    #1068
    Igen, igazad van, digitálisan jut az eszközbe, de az usb-hez egy "driver" progi lekeveri digitálissá, hogy át tudja küldeni a cuccba a digitális jelet, különben usb-n neked sehol, sosincs alapból se digitális se analóg se semmilyen hangod!
    Nem mondtam h rossz a kütyi, csak oda-vissza, össze vissza, ide-oda keveri, kódolja, digitalizálja, átalakítja, aztán 1 madzagon átküld egy digitálissá átdolgozott analóg jeletet, amit megintcsak össze-vissza, előre-hátra visszakever egy beépített proci, + leszűri a felvett zajt, meg ráerősít a jelerősségre mert "elveszett".
    Na mind1, jó cucc. Ennyi pénzért biztos tökéletes is.
  • Zomil
    #1067
    Az usb-nél jellemzö, hogy felvesz némi háttérzajd, mig egy analog joval kevesebbet. Persze egy ilyen áru eszköz gondolom nem küzd ilyen problémával, de én sem vennék usb-s cuccot sosem.
  • Ams
    #1066
    Nem vagyok akkora szaki, de miért kéne keverni a hangot digitálissá? A hang digitálisan egyenesen az eszközbe jut, amely analóg jelet kreál belőle. Ezáltal a jelerősség se csökkenhet, hiszen digitális jel vagy van, vagy nincs, és megáll a zeném. A késés biztos igaz, de gondolom egy milisec, ez nem hiszem hogy észrevehető lenne.

    Javítsatok ki ha tévedek.
  • bajgunar
    #1065
    Lekeveri/átalakítja a hangot digitálissá, átküldi a ketyerébe, az visszakeveri a hangot, és leosztja a csatlakozókra. Nem sok, de minimális késés a hangban, + zajokat vesz fel, amit aztán "vagy kiszűr" (ha kiszűr) vagy nem, jelerősség csökken, amit persze vissza kell erősítenie, stb Elvégre ezeket meg az usb hátrányait ezekben már kiszűrték. De akkor is...
    Ennek meg még csak külső táp sem kell, mert az usb feszültségét használja. Nem elég h a digitális jel megy az usb-n, de még a feszkó is, meg az egyéb adatok is. LoL ~6 kábelen minden.
  • Laza
    #1064
    Nem gondolnám, hogy az ilyen méretű USB-s cuccok rosszak lennének ... inkább a mini, látszólag semmilyen normális hw-t nem tartalmazó kis kütyükkel vannak problémák, amiket bizonyos fülesekhez szoktak csomagolni :)

    Itt van szétszedve, azért ebben van bőven 'anyag', min annyi, mint egy hasonló kategóriájú Xonar kártyában.
  • Ams
    #1063
    Rossz? Usb-n át digitálisan megy az adat, onnantól a dac dolga mint belső kártyán. Van csomo usb-s dac nagyobb márkáktól, de a tárcám...

    Mi gond vele?
  • bajgunar
    #1062
    USB-s ketyere. Bahh. Na én meg olyat nem vennék.
  • Ams
    #1061
    Nem kell hozzá, ezt sima p&p-nek találták ki, de azt is rendeltem, ilyet.
  • Jaffa 2843
    #1060
    Mivel hazsnálnád? Mikrofon előerősítőd van-e hozzá?
  • Ams
    #1059
    Nagyon sok helyen dicsérték. Kondenzátoros, ami sokkal jobb szövegfelismerésre mivel érzékenyebb és pontosabb, és kardioid karakterisztikáju, ezáltal nagy zajban is csak az én beszédemet érzékeli, ez sokkal hatékonyabb mint egy szoftveres zajszűrés.
  • Laza
    #1058
    Uff, nem tudom mit tud annak a mikrofonja, de szép ára van :)
  • Ams
    #1057
    Rendeltem egy ilyen BeyerDynamic MMX 100-as fejhallgatót, mivel nagyon fontos számomra a mikrofon minősége ugyanis egész nap hangérzékelést használok. Már alig várom hogy megérkezzen, remélem nem fogok csalódni.
  • Laza
    #1056
    Hááááát ... kinézetet lemásolni nem nagy kunszt ... a belső már más tészta.

    Egy külföldi fórumon azt írják, hogy egy eladó ezt mondta:
    "these item from steelSeries factory front working line, obivously, someone got special channel leak them out without notice of brand owner, that's all i can say,im only selling them, its quite comment in China happens lot in the factories who produce big brand name.
    That's why there's no retail box, no any accessaries. no manuals..no extension lines. "

    Egyébként pedig azt mondják, kínában kb mindennek megkapod az 1:1 másolatát, de belsőleg már nem feltétlen azt kapod amit. Pl a Senheiser 1:1 másolatai is működnek, de nem egészen olyan, mint az igazi.

    Tuti nem vennék ilyeneket, ha nem lenne pénzem akkor már inkább használtan eredetit :)
  • Since
    #1055
    Sziasztok! Nemtudom hogy valaki rendelt-e ebayről headsetet, viszont már egy jó ideje fennt vannak SteelSeries Siberia V2 termékek, és feedbackek alapján megvannak vele elégedve. Ami viszont poén, hogy 9k-ba kerül az egész, és doboz nélkül küldik... Nekem erősen fake gyanús, mivel 20k körül van egy ilyen headset, de ki tudja... Valakinek van tapasztalata? Ja, és a legfontosabb hogy Kínából jönne :)
  • Laza
    #1054
    Még mielőtt nekiugrik valaki, USB-s, gondolom a világítás miatt is, kell neki az áram.
  • Laza
    #1053
    Ingyenes a szállítás Mo-ra 3-10 napossal!
  • Laza
    #1052
    A shop.Steelseries.com-on (EU) a Diablo3-at remékek 50%-al olcsóbban kaphatóak a D3 szülinap miatt!

    Ezzel a kuponkóddal: D3DAY

    Pl D3-as Siberia V2 fejhallgató 60eur (itthon 30-32eFt).
  • Jaffa 2843
    #1051
    Tippelek. Alaplapi csipogó?
  • hungary27
    #1050
    Nem tudjátok, hogy ha le van némítva a fejhallgatóm akkor miért hallok valami halk sistergést?
  • Laza
    #1049
    Micsoda összeszedett kérdés ...
    Keresd a vezérlőpulban.
  • hungary27
    #1048
    lehet hogy valami gigabytes
  • hungary27
    #1047
    Nem tudjátok hol lehet beállítani a hangokat 5.1-en? Valamilyen realtekes program volt. Kékeszöld háttérel.
  • Since
    #1046
    Sziasztok,
    Lenne egy kérdésem. Egyik barátom nemrégen vett egy Razer Electrat, viszont a mikrofon meg a hangszóró része egy kábelen jön, és pc-n szeretné használni ezt a két funkciót.
    Nézegettük interneten és létezik egy splitter ami elvileg ketté dobja a jelet. Valaki tudna tanácsot adni hogy hol lehetne beszerezni ezt az adapter (Euronics-ban nem volt)? Nemhiszem hogy csak külföldről lehet beszerezni.Link
    Köszönöm!
  • Laza
    #1045
    Elég elborult árak vannak most ott. A CS:GO-s Siberia V2 32eFt ... omg. 24eFt-ért vettem decemberben (nem ott), olcsóbb volt, mint a sima fekete :)
  • bajgunar
    #1044
    Dec. közepén a supergamer.hu-n a Kave ~19k volt!!! :D
    Hama Gaming Headset 7.1 Urage Paradox ~20k-ből megvan.
  • Laza
    #1043
    Esetleg nézd meg használtan. Én az 1 hetes Kave-t adtam el 20eFt-ért :)
    A hardverapro.hu -n mindkettőből vannak bőven 20k alatt használtak. Ha normálisan használja az ember akkor baja nem lehet.
  • Since
    #1042
    Megnéztem azt a két típust amit írtatok : Steelseries Siberia V2, Roccat Kave. Ha jól láttam, 22-23k-nál kezdődik, az egy picit sok nekem... Viszont nagyon gagyit sem szeeretnék venni, mert nem szeretném évente cserélgetni. Erősen gondolkozom a Razeren mivel "nem olyan drága", olyan 10-15kért lehet már egész normálisat venni, természetesen itt is a csillagos ég a határ.
  • cSuwwi
    #1041
    nem muszáj fullhd filmeket szedni, dvd/bd ripeken se ritka az 5.1-es hang
    sorozatokból is a 720p-sek közül is van ahol 5.1-es a hdtv rip (pl. Hannibal, persze csak eredeti nyelven)
  • hungary27
    #1040
    nem usb-s mert annak a termékszáma SL-8795-SBK-02
  • Zomil
    #1039
    Pár dolgot hozzáirnék:
    Teljesen egyetértek csak JACK-eset érdemes venni, usb-vel csak a probléma van.
    Roccat Kave jo választás, de csak akkor, ha mindenképp 5.1-eset akar valaki, mert sztem abbol az egyik legjobb. Viszont szerintem teljesen felesleges az 5.1. Elég régota 5.1-es fülesekkel játszok, mivel anno cod1-2ben szinte csalással ért fel, hogy pontosan hallottad merröl jön az ellenfél, amit egy szetero füles nem adott olyan jol vissza, aztán igy 5.1 párti maradtam, kb. 3éve megvettem a Kave-et azota is meg vagyok elégedve vele, viszont mégegyszer biztos nem veszek 5.1-es fülest. Szerintem felesleges, inkább akkor már egy jo minöségü sztereo. Véleményem szerint az 5.1 annyira nem nagy szám. Ráadásul se 5.1 zenével, se filmmel nem találkozik sürün az ember(mármint filmet magamra értem, mert eredeti filmeket ritkán veszek csak, amit meg letöltök abbol meg jo nekem az olyan verzio is ami nem 30gigás 1080p), szoval igy az 5.1 kb. lekorlátozodik a játékokra, aminél meg ha csak szorakozásbol játszik az ember teljesen mindegy, hogy sztereoban vagy 5.1-ben hall.
    Ráadásul ezért az árért akkor inkább egy sztereo ami szebben szol, de nincs benne 5.1.
  • Zomil
    #1038
    Olcso, cserébe kb. 1éven belül szétesik.(volt ilyenem)
    2változata van, ez nem tudom melyik, de az usb-set semmiképp nem ajánlom.
  • hungary27
    #1037
    #1030 valaki?
  • Laza
    #1036
    Ugyanazt a két tulajdonságát írtam mindig is (amit ált mások is), szóval nem kell belelátni semmi sátáni összeesküvést ... nehéz (amitől nekem fájt a fejem és kényelmetlen volt) és dobozhangú. Ennyi. Ha ez valakinek így jó (mint pl Neked), akkor így fogja használni, nincs vele probléma.

    Sok minden használható arra, amire kitalálták ... az még nem jelenti azt, hogy mindenkinek az a legjobb :)
    Én leírom a tapasztalataim ... ha annyira nagy hülyeséget írok, akkor tessék megcáfolni, mindenki írja le a tapasztalatait, melyik miért jobb, miért szarabb, ezzel is segítve a tanácstalan vásárlókat.

    Írd le, hogy szerinted a Kave miért jobb választás a többihez képest, amikkel egy árban van. Mivel ugyanebben az árkategóriában 1001 más alternatíva létezik.

    A vásárlónak kell segíteni, nem nekem ... a 'nem annyira szörnyű' és a 'használható amire kitalálták' nem túl biztató :D

    De írd meg hozzá a saját ajánlásod, és a tanácstalan fórumlakó majd eldönti mi kell neki.
  • cSuwwi
    #1035
    Én láttam mást is, nem mondom hogy a kave az isten, mert tényleg nem az, de nem annyira szörnyű mint ahogy leírod. Nekem teljesen 8 hogy más mit vesz, a kave is használható amire kitalálták. Elég régi cucc, azóta vannak jobbak is.