1154
Jatekra, Zenere es Filmezesre... 5.1 !
  • Balumann
    #34
    Mind ez nagyon szép és jó amit elmondtál az 5.1 fülhallgatóról, és elhiszem hogy tényleg szól rendesen. Nekem viszont egy 14 ezer Ft-os Btech 5.1 -em van, és én is simán elmondom merröl jön egy tank vagy helikopter a játékban. Azt viszont nem értem, az a hangkártyám hibája hogyha belépek egy olyan játékba ahol van mikrofonos lehetőség, a hangkártyám nem ad külön mély jelet, úgyhogy azt a hangfalra kell bíznom a megosztást, de még így is jó.
    Ez teljesen igaz hogy a 2 füllel teljesen hallunk térbe, de azt még mindig elfelejted hogy a legjobb akkor van ha a hangfalak eléggé hátl és elöl, és jó elrendezés szerint vannak. És én akkor is jobban szeretem távolról hallani szép tisztán a hangot mint hogy 6 hangszóró így egyböl a fülembe nyomja a hangot szó szerint hogy mi merről. Arról nem beszélve hogy hangfalaknál meg van az is, hogy a környezet zaja is belekerül, vagy számítógép vagy akármi, így még természetesebbnek tűnhet kicsivel (mélyeknél rezgések meg ilyenek).
    Azért szivesen kipróbálnák tényleg egy sorround fülhallgatót, mert még nem halottam őszintén bevallom :(, de nem hiszem hogy visszaadja azt mikor hangfalat döngetem sorround-ba egy call of duty 2 közepén mondjuk (hihetetlen jók a hangok benne). Bár kinek mi a jó....
  • Cvd
    #33
    Hopp valami gebasz van az elején, a 13-ból 2+enter lett.:) Tehát nem 2ezer, hanem 13ezer volt az ára.
  • Cvd
    #32
    Nekem a lenti Zalman van vagy két éve, nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyáltalán nem érzem hogy átbasztak volna, ahogy fentebb olvasható. 2
    ezer volt anno, tehát nem sokkal (vagy semmivel) több mint egy közepes minőségű sima sztereo cucc, és simán szól olyan minőségben ez is. Elég határozott térhangzása van, persze nem ér fel egy jól pozicionált és jó minőségű hangfalszettel, de egyrészt ez nem is akarja kiváltani teljesen, másrészt a "dobáljuk szét a hangfalakat a szobában"-módszernél ami sokaknál dívik azért sokkal jobb eredményt ad. Engem nem zavar hogy kicsit halkabbak a szemből/hátulról érkező hangok, aminek a fő oka gondolom a kialakítás. A két fő hangszóró lefedi az ember fülét, a kisebb első/hátsók meg ezek kívül szólnak, ezeket nyilvánvalóan leárnyékolja a szivacsbetét, plusz kisebbek/halkabbak is, emiatt szólnak így. Ettől még a térhangzás megvan, meg lehet mondani a hangforrás irányát. Az elsők viszont érzésem szerint mintha gyengébben szerepelnének, a hátsóknál szépen hátultól/oldalról jön a hang, az elsők esetén inkább oldalról és csak kisebb mértékben előről. Olyan a hatás mintha sokkal közelebb ülne az elsőkhöz (majdnem köztük) az ember mint ideális lenne. Ez mondjuk pl. a hangkártya tesztjénél észlelhető (akkor határozottan), játéknál/fimnél egyáltalán nem tűnik fel. Ezenfelül egy másik hátránya lehet akkor ha mondjuk ágyból, vagy fejjel széktámlának dőlve használja az ember, akkor a hátsó hangszórók beleérnek a támlába egy kisebb fejű embernél. Ezenfelül tökéletes, arra a célra amire való (és nem hangfalszett helyett erőltetve mindenáron). Egy szetereó headsetnél mindenképpen térhangzás szempontjából, legyen az bármilyen drága. Persze biztosan jönnek (sőt már jöttek) az abszolút hallású studiómérnökeink lefikázni, de nekem mint átlagembernek (és ugye nagyrészünk ilyen) simán megfelel. Persze ki ki kell próbálni ha lehet vásárlás előtt, esetleg annak is aki lefikázza, és akkor majd eldöntheti mindenki akit érdekel hogy vesz-e. Plusz még tapasztalata is lesz róla és nemcsak egy kép alapján kell lefikáznia.:)
  • Thanatos
    #31
    ha az iylen pici usb-s erősitőre gondolsz, midnen második kb 10k-s 5.1es fejhalgatóhoz adnak, nekem mongyuk spec olyan kéne amihez nem de ez az én bajom :)
  • immovable
    #30
    hozzászólva a témához...
    én is surranó párti vagyok de egy kicsit erőltettetnek érzem ezt az 5.1-es fejhallgatót...
    én is játszok fejhallgatóval egy sima 1500 forintos philips stereóval mégpedig a warrock ingyenes bétatesztjén, (olyan mint a battlefield vietnam ha vki nem ismerné)na a lényeg, hogy ott is hallom a mögülem jönn a tank, vagy melletem lőnek stb, sokszor azért fordulok meg a játékban mert mögöttem hallom a tankot, pedig ez aztán télleg egy gagyi fejhallgató...
    de félreértés nem essék nekem is van 5.1-es házimozi cuccom, és elég igényesnek tartom magam hangok terén, pl filmet csak DTS vagy Dolby Digital-ban nézek, illetve mp3 nem vagy csak ritkán hallgatok, inkább ape és flac zenéket, de ettől eltekintve sztem ez a az 5.1-es fejhallgató olyan mint egy második rész, rókabőr...
    de akinek ez kell vegye, bár lehet belehallgatnék és máris nekem is kéne
  • B0B0
    #29
    A témáról csak annyit, hogy a #3-ban lévő kép nevetséges. Aki ilyen "5.1-es fülhallgatót" vesz azt jó átbaszták.

    Megvan a módja, hogy normál sztereo fejhallgatóval (mert amiről itt ti beszéltek azok nem fülhallgatók) valódi térhatást érjünk el, csak kicsit jobban kéne érteni a dolgokhoz
  • CSOCSO
    #28
    visszaterve a jatekra.. en battlefield 2 vel probalkozom.. mivel hogy annak egy kulon beallitasi lehetosege van az X-fi kartyamhoz ULTRE HIGH detaillel...
    es mit ne mondjak elegge durva volt hogy sokkal jobban messzebrol hallom a tankokat, becsukott szemmel korbeforgok es megmondom honnan jon a tank.. hol van bombazapor, honnan lonek stb... mindezt egy 5.1 es 20 ezer ft-s logitech hangcuccal UBER!!!!! elhiszem hogy egy 50 ezer ft-s anyamkinja sztereo hangfal ami 1 meteres ilyenolyan fabol keszult aranycsatlakozok meg ilyen olyan cuccok jobban szolnak.. de az akkor is csak sztereo....surround... ez a kulcsszo.. ha nincs surroundod akkor ne okoskodj mert az az jelenti hogy nem ertesz hozza vagy begyoposodott vagy... nem akarok dicsekedni nekunk anno otthon tobb mint 1 millaert volt 5.1 es hazihifink... azoknak a hangfalaknak darabja komolyabban pruntyog mint akarmelyik alom markad.. szal mondom.. nem ugy kell gondolkozni hogy az 5.1 cuccok azok gagyik , gyengek stb... uber alom cuccokbol is ossze lehet epiteni 5.1 et.. sooot... 7.1 et... es ugy szolnak hogy azt el se hiszed... a mozival ne gyere.. nem erdekel.. a mostani 150 ezer ft-s 5.1 es kenwood cuccunk tobbet er mint amit a moziban hallasz.... ( persze mielott kinevetnek: ez azert van mert a mozikban altalaban uberhalkan nyomatjak a filmeket...)... mig otthon remeg alattam a fotel.......
  • CSOCSO
    #27
    kozben kideult hogy a szomszednak 300 dollaros sennheisere van... persze azota kamusurroundba hallgatja.. el is hiszem hogy fasza meg minden... de egy true surroundhoz kepest akkor is csak kamu...
    plusz a hpa ban "vibrator" is van...:D olyan erzes mintha leremegne a fejedrol a bass miatt
  • CSOCSO
    #26
    az egyik tul draga valami 50 ezer ft .. a masikat amire xbox van irva az meg nemtom mennyi.. nincs ar feltuntetve de kulon erositot adnak hozza.... szal... az sincs 50 ezer alatt..szerintem...

    en egy amcsi forum miatt hoztam letre ezt a topicot.. onnan vannak a linkek.. es ott akiknek van azok istenitettek a zalmant.. olvastam 4-5 tesztet a nevesebb gamer vagy hardware oldalakon.. mindenben dicsertek nehany oldalon azt rottak fel negativumkent hogy nincs hangeroallitas a zsinoron..
    a
    hpa ear force meg lehet nem a legzsirabb.. de azok a tartozekok meg minden egyuttveve nagyon zsir 100 dodoert....
  • CSOCSO
    #25
    nah akkor valaszolok a sok baromsagra:


    a surround nem parasztvakitas.. ha szerinted az akkor :
    1) nem hallottal meg surroundot
    2) botfuled van
    3) suket vagy az egyik fuledre!!!

    en utalok fejhallgaton jatszani mert nincsen terhangzas.. mert nincs az hogy hallom ha mogulem lonek , vagy hogy honnan jon a tank vagy mi hogy tortenik. .de erre visszaterek kesobb...

    2 ful 2 csatorna.... ez hulyeseg. ezt nem igy kell felfogni.. ket szemunk van megis 3dt latunk..szal ne a szamokban gondolkozzunk hogy 2 fulunk van miert hallanank az 5.1 et. emrt ez nevetseges!!!!
    ulj be egy szobaba.. sztereo hangfalakkal.. legyen az a sztereo hangfal akarmi marka ami szerinted uber es behugyoznal ha olyanod lenne....
    szal van ez ak et hangfal..ezen elhiszem hogy beszaras modon szol a zene meg a mozart meg a rock meg a minden....
    most probalj j atszani vagy tv-t nezni rajta.. jol szol mi??? perse hogy jol szol mert a fasza erositod eloallit valami kamuszarsag surroundot... vagy nem allit elo?? akkor max jol szol .. sztereoban!!!!!
    most gondolj el egy 5.1 cuccost a hubazz markadbol.. bar ugy erzem felesleges tepni a szamat mert aki mai fejjell a surround ellen van az olyan balfasszag mint 100 eve azok akik a tv ellen voltak mert az szar meg hulyeseg meg maga a satan...

    "Egy jó stereo cucc mellett nevetséges prüntyögésnek hat."

    talan nem 10ezres genius 5.1 et kene hallgatni az 50 ezer forintos ( per hangfal) alommarkad helyett.. hanem mondjuk egy 50 ezer ft-s klipsh cuccot ami kenterbe veri a dragabb sztereo cuccodat....

    amugy nemcsak hangfal/fejhallgato kerdese az egesz.... hanem hangkartyaje...(erositot nem irok.. ez leginkabb pc hez kene nekem.. nem a tv hez) szal itt van a szomeszedom aki csak fejhallgaton jatszik.. van is neki egy fekete sennheisere.. tok jo szol mint atom imadja.. athivtam hozzam creativ x-fi re radugtam a sony 5 ezer ft-s fejhallgatot ami az ocseme... bekapcsoltam neki egy kis surround tesztet... az egy dolog hogy hulye volt es hangosan kiabalt hogy kurvajo meg dezsir ( merthat amugy kurvanagy csendbe kiabalt dehat a fuleben meg ment a "zaj".. de azt mondta hogy ez uber es neki is kell ilyen!!!!
    ne feljetek..zota megvette o is az x-fi hangkarit... mert olyan fasza kamu surroundot nyom hogy beszarsz behugyozol.. es mindegy hogy 5 ezer ft-s sony fejhallgatod van.. vagy 100.000 forintos (!!!!!) sennheiser a surround surround!!!!! ketszer jobb mint a sztereo!!!! elolrol is es hatulrol is jonnek a hangok!!!legalabbis ugy erzekeled.. a hulye,tompa 2 csatornas hallasoddal egyutt...
  • Thanatos
    #24
    hát magyar lapon sehire sehanva szal gondolom only usa, éjjen :) ilyenem se lessz akkor az tuti :D
  • Thanatos
    #23
    az überdrága emg tul drágá helyett pls konkrét árakat :)
    amugy ez a hpa nekem is szimpi megprobálok utánaovlasgatni
  • Thanatos
    #22
    én ph! forumon ovalsgattam és ott elég sokan szidták a zalman-t emlékeim szerint :/
  • CSOCSO
    #21
    ez epen osszecsukott allapotban van:)
  • CSOCSO
    #20
    szal akkor neki is kezdek.. ketto erdekel igazan.. az egyik a zalman.. a tesztekben csak dicserik.. annyi baja van hogy nem lehet allitani a hangerot a zsinoron.. igy az egyik etsztelo tul halknak talalta a hatso hangszorokat...
    ami viszont baromira tetszik az a turtlebeach ear force HPA

    sorolnam:

    3.1 hangszorocska mindegyik oldalt!
    kulon van egy hangszorocska a melynek is.. ami valamilyen szinten meg vibral is tehat egy kis plusz effektet adva a valosagerzethez!!

    lecsatlakoztathato mikrofon!

    Y eloszto hogy egyszerre be tudd dugni a hifit es a fejhallgatot!!!

    a zsinoron kulon tudod allitani a surround vagy front hangokat!!!



    itt a cucc.. alul nyomjatok a nextre!!


    100 dodo magaban.. de 7.1 es hangkarival 150.. igaz a turtlebeach hangkarit nem ajanlanam.. kozelebe se er egy audigy 2 nek!! ( tudom mert volt!)

    de ez a fejhallgato nagyon igeretes!!!

    ha nem ezt akkor zalman...ami olyan 50-60 dodo... Y kabelt nem adnak.. de 50 dodoert lehet venni USB-s kulso 5.1 erositot ami picike. akkora mint egy cigisdoboz.. vagy nagyobb kicsivel...

    plusz vannak meg:


    LTB fejhallgato

    allitolag nagyon zsir es van vezeteknelkuliuk is!!!!

    pioneer de uber draganak tunik...

    gainward

    menttor - tul draga..

    blas bla bla.. en aszondom hogy zalman... vagy aki tud az vegyen turtlebeachot mert ar/arany/tudas es kiegeszitok szinten szvsz a legeslegjobb!!!!
  • Balumann
    #19
    szóval inkább egy 5.1 hangfal és egy egész jó stereo fülhallgató ha késő van és nem akarsz mást zavarni :)
  • Balumann
    #18
    az 5.1 -nek meg a sorroundnak inkább az az értelme hogy távol helyezkednek el a hangforrások, így nem csak azt a hangot hallod ami egyből a füladbe jön hanem tényleg távolság, meg térérzék is megvan olyankor. Én nem szeretem a fülhallgatót ez miatt, hisz térben jobb hallgatni, nem közvetlen a fülbe megy a hang, és hát sztem tisztább is hangfalról. Fülhallgató még zenében elmegy, játékban is talán, de 5.1 -nek sztem semmi értelme, jó a stereo. (egyébként meg 4.0 vagy 6.0 sztem, mert azt végképp nem hiszem hogy a mély külön lenne, 5.1 ként
  • CSOCSO
    #17
    ugy tettem volna csak kozben el kellett rohannom:( de majd most!
  • Emmegki
    #16
    Az embernek 2 füle van 2 csatornát dekódol az agy szal egy jó sztereó fejes kell az 5.1-nek itt semmi értelme
  • DJ Skyline
    #15
    íme
    az első oldalon 4500,-ért a tied
  • gabber_saviola
    #14
    max 12-13k
  • Phat Smoker
    #13
    nekem egy AKG K-100-as van..igaz nem 5.1 , de nagyon jól szól!
  • gabber_saviola
    #12
    kinyitod :DDDdddddddd
  • Guer
    #11
    nekem ö van meg már több mint 1 éve:



    játékokhoz és filmekhez nagyon jó zenehallgatásra kevésbé
    css-ben verhetetlen :D
  • jointeer
    #10
    és ez? árakat pls :_C
  • Thanatos
    #9
    ez mindaddig jó amig stereót halgatsz és igaz is stereohoz stereot de ha már egy 5.1 filmet akarzs nézni ott azért már más...
    a játékokról meg nem is beszélve..., és itt msot nem az extra minőség volt a krédés hanem az 5.1 :)
  • jointeer
    #8
    ez mennyi kredit :-c
  • DJ Skyline
    #7
    nekem ilyen van


    Gembird a neve...megvagyok vele elégedve,pöpec nagyon,és miki' is van hozzá!:)
  • Narancs
    #6
    Szerintem ugyanolan parasztvakítás mint az 5.1 hifi. Egy jó stereo cucc mellett nevetséges prüntyögésnek hat. Szerintem vegyél rendes fülest, Sennheisert, AKG-t vagy valamelyik nagyobb cég termékét. Ezek is tömegtermékek ugyan, de jó minőséget nyújtanak elérhető áron. Nem véletlen használják rádiókban, stúdiókban is ezeket nem az 5.1 "csodákat".
  • akyyy
    #5
    ezt hogy veszem fel?:S
  • Thanatos
    #4
    amugy te is megoszthatnád a neveiket azoknak amiket tlaáltál 1-2-t :)
  • gabber_saviola
    #3
    zalman 5.1 dö beszt





    nekem bejön, és nem is drága
  • Thanatos
    #2
    eza téma engem is nagyon érdekelne, énis most szándékozok beruházni ilyesmibe és engem is a valodi 5.1 érdekelne nem az kamuféle :P
    meg még annyi amx hogy legyen rejta valami mci ami lehetőleg hazsnálható is :)
  • CSOCSO
    #1
    gondolom veletek is elofordult mar hogy hajnali kettokor felkopognak (verik a plafont) hogy csinaljunk mar valami az 5.1 es hifinkkel..
    hat.. sajna nalam is elofordul az ilyen.
    Nem szeretek fejhallgatoval jatszani..foleg nem sima stereoval.. a kamu surround meg nem erdekel..
    szal valodi 5.1 fejhallgato kene... mar talaltam egy ket ertelmeset.. de kivancis lennek a ti velemenyeitekre es tapasztalataitokra...