1154
Jatekra, Zenere es Filmezesre... 5.1 !
  • Laza
    #1034
    Mert volt vele tapasztalatom. Olyan fülesről nem is írok amit nem próbáltam ki.

    Itt meg sok KAVE használó nem is látott még mást, és úgy ajánlja mindenkinek (mint ahogy Nekem is anno), pedig 1001 jobb alternatíva van.

    Lehet ajánlani pro és kontra ... bár nem tudom jelenleg mi a pro a KAVE-ban másikhoz képest, főleg ezen az áron. De nyugodtan leírhatod :)
  • Laza
    #1033
    "Amelyik meg virtuális 5.1-es azt meg kb a hajadra is kenheted."

    Mondjuk ez cseppet ferdítés, mert a v7.1 is szól majdnem ugyanúgy, mint a true 5.1 ... sőt. Ha nem működne nem ezt használná a minőségi fülesek nagyobbik része.
  • cSuwwi
    #1032
    jó a kave, nekem is az van.
    kicsit foszlik ~3 év után, de melyik nem? hanggal nincs bajom, nem is kontaktos még, pedig gyakran dugdosom bele a mikit

    amúgy nagy leszólás nincs, csak Laza kardoskodik ellene, de elég kitartóan. szinte bárki ír ide, tuti felhozza (már sry, de ez van) :D
  • bajgunar
    #1031
    Gaming-fülest ~25-40k-ekért felejtsd el. Aztán meg az USB-set is!!! :D Mindenképp csakis JACK-dugósat vegyél! ;)
    Hacsak laptoppla nem akarod használni.
    ~25k-nél többet meg véletlenül se adj ki fülesre, hacsak nem vagy egy nagy AudioPhil DJ, remixelő. :P
    A fülesnél vedd figyelembe, hogy a forgó, csukló rész, HA lehet fémből legyen! Ne műanyagból, mert max 1 év, s gari lejárta után törik, mint a ropi. A Miki rész ha lehet lecsatlakoztatható legyen, mert az is idővel olyan kontakthibás lesz, mint a huzat. Na meg HA lehet ne ilyen kínai tekergetős potmétert tartalmazzon, mint hangerőszabályzó, sokáig az se fog élni.
    Én csak ajánlani tudom a Roccat Kave-et, igaz h kicsit nehéz, de szerintem baromi jó, a tudása is, a minősége is. Megfizethető áron.
    Valakik leszólják a topic-ban, meg másst ajánlanak, dehát... kinek a pap, kinek a paplan. Sennheiser-t is sokan ajánlják ~15-20k-es árban, de ha nem vagy vájt fülű, akkor felesleges, mert csak a nevét fizeted meg. Annyival nem tud többet h észrevedd. És még ráadásul sztereó is. :(
    Amelyik meg virtuális 5.1-es azt meg kb a hajadra is kenheted.
  • hungary27
    #1030
    ez jó választás szerintetek?
    medusa
  • Laza
    #1029
    Kicsit visszaolvasol és szinte csak ajánlásokat láthatsz :)

    Nekem ami bevált, az egy Steelseries Siberia V2 ... ez tökéletes játékhoz, zenéhez ... nagyon tiszta hangja van, brutális a mély hangzása, az egész olyan szép tiszta, telt ... egyébként kényelmes és a mikrofonja is nagyon jó ... persze nem árt hozzá egy normális hangkártya, ami nálam egy Asus Xonar DG, 6-7eFt (kártya mindegyikhez javasolt).

    Nekem a true 5.1-es Roccat Kave pl nagyon nehéz volt és fájt tőle a fejem, na meg szar volt a hangja is ... legalábbis nem vmi tiszta a hangzása, olyan doboz hangú. Erről cseréltem.

    De majd a többiek is biztos javasolnak vmit :)
  • Zomil
    #1028
    Majd a többiek biztos tudnak jot mondani, én sajnos jelenleg annyira nem vagyok tisztában azzal mik vannak a piacon.
  • Since
    #1027
    Valami javaslat (ár/érték arány)? :) Köszi!
  • Zomil
    #1026
    Mit gondolunk? Semmi értelme "gaming" headset-et venni, inkább vegyél egy sima, de jo minöségü fülest és meg leszel elégedve.
  • Since
    #1025
    Sziasztok!
    Nem találtam külön topikot gaming headsetekre ezért megpróbálom itt feltenni kérdésemet :)
    Szeretnék vneni egy normális gaming headsettet, és a tapasztalaitokra lennék kíváncsi. A "Razer"-ekről csupa jót hallottam... Mit gondoltok? Esetleg tapasztalat?
  • Madi92
    #1024
    X-Fi Titanium
  • Laza
    #1023
    Nem is kell külön driver. Milyen hangkarid van? Márka, típus?
  • Madi92
    #1022
    Segíts! :D

    Ehhez nincs külön driver...
    A hangkarimnak ellenben elég komoly van, de ott nincs ilyen lehetőség!
  • Laza
    #1021
    Ez már legalább márkában jobb :)
    Ahogy nézem a hivatalos ára is 23-24eFt körül van.

    Most már csak állítsd be hozzá a virtual 7.1-et :)
  • Madi92
    #1020
    PC 320, nincs benne olyan bass, de ez sem annyira rossz!
  • Laza
    #1019
    Én ugyanígy voltam, csak 2 napos Kave használat után :D
    Szerencsére 2 héten belül elment karácsony előtt. Azóta élvezem a Siberia V2-t :)
  • Laza
    #1018
    Mi a típusa?
  • Madi92
    #1017
    Hát, sajna nem adták vissza a pénzt! Csak 72 óráig.. :(
    Vagy levásárlás, vagy ajcsiutalvány.. megnéztem füleseket, találtam egy stereo Sennheisert, ez legakább Jack dugós!
    Tanuló pénz megvolt:D Legközelebb majd tájékozódok előtte!
  • Zomil
    #1016
    Hát én igy 3év Kave használat után már biztos nem vennék ujra 5.1-es fülest, inkább hasonlo árban sztereo-t és annak legalább jobb minöségü a hangja :)
    USB-s fülest viszont szvsz mindenképp kerülni kell.
  • Madi92
    #1015
    Okés, köszönöm! :)

    Holnap akkor megpróbálom visszasuvasztani..
  • Laza
    #1014
    Elvileg az MM nem szokott szarakodni ezen. Mond meg, hogy fáj tőle a fejed, és egyébként nincs náluk másik olyan ami érdekelne, mindenképpen a pénzt szeretnéd vissza.

    23-25k-ért kapsz Siberia V2-t is, ami ugyan sztereó, így virtual 7.1-ben tudod használni, de a hangminősége sokkal jobb, mint a Kave-nak, és sokkal könnyebb és kényelmesebb is ... ez a magánvéleményem (visszaolvasol karácsony környékére, mindent megtalálsz róla).

    Vagy veszel ugyanilyet nem USB-sben 12-15eFt-ért.
  • Madi92
    #1013
    Van benne valami! :DD
    ÉS szerinted visszaveszik? Hogy "bocsi, balfasz voltam, mégsem tetszik!"?:D
  • bajgunar
    #1012
    :O Te beteg vagy! (már bocsi)
    Felejtsétek már el a MediaMarkt-okat, meg Euronics, meg társait!!!
    Medusa-t kaptál volna ~13-14k -ért.
    Annyi pénzért meg vettél volna egy Roccat Kave-t!
    Kave -et PL itt
    Medusa 12k -ért supergamer-en, és megbízható bolt
  • Madi92
    #1011
    26k volt:\
    Média Marktban...
    Már kezdem én is megbánni!
    Kérdés, hogy így vissza veszik-e, hogy használtam 1 hetet, nincs baja, csak nem jön be annyira?:D
  • Laza
    #1010
    Nem is értem, hogy ha van fasza hangkártyád, hogy jutott eszedbe beépített ócska kis USB hangkártyás eszközt venni :)
    Javasolnám, hogy próbáld meg visszacserélni, van annak a fülesnek analóg változata is.

    Nem tudom mennyiért vetted, de Én inkább vettem egy jó minőségű sztereó fejest (Steelseries Siberia V2), és virtual 7.1-ben használom, nagyon jó.
  • bajgunar
    #1009
    Igen, driverban gondoltam. Mert pipával lehet variálni. De ha nincs külömbség és a teszt-hang-ok a helyükön szólnak, akkor ok.
    A hangkaridon meg HA van 3 jack kimenet (5.1) + miki bemenet, és a fülest nem dugdosod pl laptop-ba vagy összevissza. Akkor mindenképp csak jack dugósat kellett volna venned. Az a biztosabb és nem keveri neked + a füles is összevissza a hangokat. És tuti ott szól ahol szólnia kell.
    A Medusa-nak van egy "gyengesége", a kagyló tartó rész (a forgó tengely) műanyagból van. ~1 év (tényleg nagyon óvatos) használat után könnyen törik és a kábel megszakad. (kontakt hibás lesz).
    Használd nyugodtan, nagyon ne kíméld, mert gari után foglya megadni magát és akkor buktad a cserét. ;)
  • Madi92
    #1008
    Áh köszönöm a részletes leírást! :P
    Mint írtam, lenne egy elég komoly hangkarim... akkor ezt elbasztam, hogy USB-s lett, mi?:D
    Amúgy USB-n hogy lehet felcserélni a centert a bass-al? Vagy arra a driver beállításra gondolsz, nem azt ki van kapcsolva... mondjuk ha benyomom sincs különbség! :D
  • bajgunar
    #1007
    MP-helyett HC-t filmekre. (elírtam)
  • bajgunar
    #1006
    Center és a mély nincs véletlenül felcserélve?
    Foobar -on hallgass zenét, ChannelMixer pluginnal ;) Tuti lekeveri 5.1-re, és szétszakad a fejed a mélytől.
    És mindenképp jack-dugósat vettem volna, nem usb-set. ;)
    MediaPlayer-hez HomeCinema-t használj AC3 filterrel, és állítsd be 5.1-re.
    De ha 5.1-es filmet nézel, tedd vissza AS-IS-ra a szűrőt.
    Youtube fos olyan amilyen. Zenére Foobar-t channel mixerrel és equalizer pluginnal. Filmre MPHC + AC3 AS-IS-on. Füles driver-be beállítva 5.1-be.
    Így minden 5.1-en fog szólni a legjobb minőségben.
  • Madi92
    #1005
    Valami van benne! :D
    Csak annyi a gond, hogy elvileg 5.1, de a basszus sztereóban jobban szól!
    Ill, ha át van állítva 5.1-re ami ugye 6Ch, akkor youtubon a zenék, tök jó basszussal szólnak, deviszont ha media playerrel hallgatom, akkor nincs, meg vibráció sem! :(
  • Laza
    #1004
    A Control Panel > Sound alatt az aktuális kártyánál a Configure (bal alul) tudod beállítani, hogy több csatorna esetében milyen 'hangszórók' szóljanak ... itt nem árt ha van mélynyomó :)
  • Madi92
    #1003
    Hi!
    Napokban vettem egy Medusa Nx 5.1-es fülest!
    Kérdésem, hogy kék beállítani, hogy jó legyen a basszus, ha 6Ch-ra állítom? Ugye beépített hangkártyája van mivel USB-s, pedig lenne egy jóféle x-fi titaniumom, amúgy meg lehet buherálni, hogy valahogy azt használja?:D
    So zenehallgatásnál, ha 2 ch-n van, akkor tök jó a basszus, meg vibrál meg minden. De viszont játékra, filmre jobb a 6Ch.. de ott nincs vibrálás! :( Ezt mindig át kell állítani driverében?
  • Jim Morrison
    #1002
    hoppá, mi DX esek olyan egyformák vagyunk...
    nem tegnap olvastam a hsz-ed, lehet azért ugrott be ez a válasz mert előtte már olvastam :(
  • cSuwwi
    #1001
    nem ugyanezt írtam majdnem szó szerint? :D
    #983
  • Jim Morrison
    #1000
    Szerintem nekem sincs jobb hallásom mint egy átlag embernek, de alaplai és dx hang között én is éreztem különbséget (és szerintem nem is placebo hatás volt :))
  • SirAlo
    #999
    nem hangkartya viszont bele van epitve egy hangkartya
  • Jaffa 2843
    #998
    Az USB-s hangkártyákkal nincs gond. Sőt, ~30e Ft fölött inkább érdemes egy külső DAC-ot venni, mint egy belső hangkártyát. Persze felhazsnálásfüggő, de általánosságban elmondható, hogy jobb minőséget tudsz összehegeszteni egy külső DAC-ból készült lánccal.
    A G35 nem hangkártya, hanem egy USB-s gamer headset. Ezeket nem keverném a minőségi kategóriába.
  • bajgunar
    #997
    Te annyira szekértő vagy, hogy 7-10k forintos hangkariról vitázol! Aminek Te sem tudod h mi az értelme, mert ugyan egy + érved sem hangzott el idáig, csak a flame-lésed. Biztos van fül-orr-gégészeti papírod és még a delfinek hangját is hallod a víz alatt.
    Baromira nem mondtam, hogy nincs külömbség, csak egy korrektebb alaplapinál hangyányival sem tud többet. Míg persze egy mercury alaplapi c-media-st hangkarit jó hogy letol. És baromira nem mindegy, hogy mivel is hallgatod. SAL hangfalakkal, vagy Phase Linear Aliante-val. Ezt meg azt se tudod, hogy mi.
    Úgyhogy, lezártam a dolgot, vitázz tovább magaddal.
  • SirAlo
    #996
    Vegul csak egy G35ot vettem es teljesen jo a hangja, terhangzasa (foleg mw2-be mindent meghalottam) es nagyon kenyelmes, mi a gond az usb-s hangkartyakkal ? Szerintem nagyon jo
  • Jaffa 2843
    #995
    Igen, valszeg a többi hozzáértő ember a süket. Szerintem is hagyjuk a témát. Eddig csak az derült ki hogy te vagy az aranyfülű herceg, aki nem hallja a különbséget ott ahol mindenki más igen.