46641
  • TokraFan
    #46561
    Semmi egyébre nincs szükség, mint a biztonsági frissítésekre.

    "A lényeg ideje váltani Windows 10-re."

    Idővel valóban, ha már nem egy kémkedő, erőszakos, instabil foshalmaz lesz! Sajnos egyelőre még masszívan az. Már az M$ is belátta, nem véletlenül iktatták be a 30 napos csúsztatási lehetőséget a frissítéshez, most meg éppen arról zagyválnak, hogy évente csak egy nagyobb frissítést adnak ki. Ők is tudják mekkora kulé a rendszer, csak a baj van vele minden egyes frissítés után. A 7-re felteszem időnként -amikor én akarom- a valóban hasznos frissítéseket, így 5 éve atom stabil a rendszerem, nem kell attól rettegni, hogy mit cseszik el nekem ez a "kiváló" W10.
  • bon
    #46560
    Miért gáz? Támogatás megszűnt, miért fordítana erőforrásokat olyanra amit már nem akar?
  • Carmang
    #46559
    Újra akarom telepíteni a Windows-t, és reméltem hogy a Microsoft képes egy friss verziót kínálni (ha nem is a legfrissebbet, de egy pár éveset). De így megint az lesz mint máskor is: előveszem a 9 éves gépem mellé vásárolt telepítőt (ami ugye még csak nem is SP1-es), és utána elszüttyögök egy teljes napot a frissítéssel.
    Azét ilyen nagy nevű cégtől, mint a Microsoft ez elég gáz szerintem.
  • bon
    #46558
    Támogatás ettől függetlenül megszűnt. A kiterjesztett támogatás az már alapból egy csökkentett támogatás, pl. a nem biztonsági frissítéseket már nem kapja meg. Az ez után következő meghosszabbított biztonsági frissítés meg földi halandó részére nem lesz elérhető/megfizethető. Ja és megnéztem 2009. 08. 06.-án kiadott telepítő tölthető a Microsoft szerveréről VLSC előfizetéssel.

    A lényeg ideje váltani Windows 10-re.
  • TokraFan
    #46557
    Te meg miről beszélsz? 2020 januárig él a kiterjesztett támogatás, ami vásárlással kitolható további 3 évig a Pro/Ent ügyfelek részére (szerencsére)!

    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.08.04. 00:50:06
  • bon
    #46556
    Szerintem nem, támogatás megszűnt, minek foglalkoznának vele.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2019.08.03. 22:13:27
  • Carmang
    #46555
    Sziasztok! A Microsoft letöltőközpontból leszedett iso fájl vajon a legfrissebb verziójú 7-est tartalmazza?
  • marsu
    #46554
    A probléma elhárítva!! Köszönöm mindenkinek a segítséget.
  • suba53
    #46553
    Ha a BIOS-ban nem találod, akkor keresd meg azt a kis nyomókapcsolót, amit a fedél nyom be, amikor a helyén van.
    Ez általában az alaplapra csatlakozik egy tüskés csatlakozóra. Húzd le, és nézd meg mit mond.
    Általában a kapcsoló benyomott állapotban szakadás, felengedve zár. Így ha lehúzod, akkor úgy érzékeli, hogy a fedél rajta van, és nem ugat vissza. Ha mégis fordítva kapcsolna, akkor rögzítsd benyomott állapotban szigetelő szalaggal. Vagy pillanat ragasztóval, de akkor az örökre vasalva.
    Nekem is nyitott a házam, semmi gondot nem okoz. Ha nincs extrém módon túlterhelve, és jó a hűtőd, akkor simán lehet így használni, ha bármilyen okból ez így kényelmesebb neked.
  • TokraFan
    #46552
    Így van, és induljunk ki abból, hogy szoba/környezeti hőmérséklet alá hűteni egyébként sem lehet semmit levegővel, maximum vízzel.
  • bon
    #46551
    Vissza kell rakni az oldal lapot, mert így megbomlik a gépházba kialakított légáram útja és még lehet rosszabb is a melegedés mértéke.
  • marsu
    #46550
    Értem valóban nincs oldala, mert így talán jobb a szellőzése. gondolom én.
    de megpróbálom kikapcsolni. Köszönöm az infót nektek!!
  • kl24h
    #46549
    A te gépednek van egy olyan szenzorja, ami jelzi az alaplapnak hogyha a gépház oldala fel van nyítva. Ha a géped nincs felnyítva és mégis ezt a jelzést adja, akkor valószínűleg az a szenzor elromlott.
    A megoldás az, hogy belépsz a BIOS-ba és kikapcsolod ezt. F2 gombal (a legtöbb alaplapnál az F2 gomb) be tudsz lépni a BIOS-ba és megkeresed H/W Monitor résznél hogy hol lehet ezt kikapcsolni.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2019.06.12. 20:14:00
  • bon
    #46548
    Nyitva a gépház oldala, hibajelzést törölni a biosban tudod.
  • marsu
    #46547
    Sziasztok ezt írja ki a gép, a segítséget előre is köszönöm.
  • extra sensory
    #46546
    Nem volt elindítva. Köszi. Működik az aero.
  • Bokafix2
    #46545
    Start menü keresésbe beírod, hogy "Szolgáltatások", és a listából keresd ki az Asztalablak kezelői munkamenet kezelőt... nézd meg el van-e indítva. Ha nincs, indítsd el, és állítsd a prioritását automatikusra.
  • extra sensory
    #46544
    Sziasztok

    Windows aero-t hogy lehet visszakapcsolni? Nem működik. Előző este minden oké volt, normálisan is lett leállítva a gép, ma meg bekapcsoláskor a klasszikus start menü fogadott, és hiába váltottam vissza az aero témára, nem váltak áttetszővé a tálca és az ablakok... csak a "win 7 egyszerű" beállítást tudom alkalmazni.
  • TokraFan
    #46543
    Ezek messze nem olyan hőmérsékleti értékek, melyek indokolnának egy újraindulást...
    Ha máskor is csinálja, akkor táp ügyben nézelődnék. Ha egyértelműen a frissítéshez kötődik, tehát máskor nem csinálja, akkor valami szoftveres gebasz van, de arra így nem nagyon lehet mit mondani.
  • Wreck86
    #46542
    Arra gondoltam lehet túlmelegszik, mert régen volt takarítva:



    Szerintetek normális a hőmérséklet?
    M.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2019.05.16. 20:17:06
  • Wreck86
    #46541
    Sziasztok,
    Az alábbi frissítésnél a gép hirtelen kikapcsol, majd újraindul, ahol kiválasztható a Normál, csökkentett stb mód indítása.



    Mitől lehet ez a jelenség szerintetek?

    Köszi,
    M.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2019.05.16. 00:32:50
  • Tetsuo
    #46540
    +1
  • TokraFan
    #46539
    "jó ideje csak a legszükségesebb javításokat adják ki"

    Nincs is másra szükség, mint a veszélyes biztonsági résekkel kapcsolatos javításokra, ezeket pedig kajuk.

    "A kémkedés meg egy baromság. Szerintem a mobilod is kapcsold ki és vedd ki az akksit is. "

    Egyrészt, nincs smartphone-nom, sima faék nyomógombos van, éppen emiatt! Másrészt, attól, hogy mások is kémkednek, még nem fogom elfogadni senkitől! Ez nem érv! Ilyen alapon majd egyezzünk bele egy olyan 1984 szintű credit rendszerbe, amit a kommunista Kína éppen most készül bevezetni? Ott is lehetne azzal "érvelni", hogy mások már csinálják, semmi gond. A privacy kémkedés nem baromság, hanem egyre nagyobb és valós probléma! Olvass csak vissza, hogy pontosan milyen összetevő, mennyi mindent gyűjt rólad a W10-ben, linkeltem korábban! A w7 kanyarban nincs ehhez képest, főleg, mert ahhoz már elérhető egy csomó spy irtó script -melyek nyilván nem nyújtanak teljes védelmet, de igen jelentős mértékben csökkentik az illegálisan begyűjtött adatokat-!
  • bon
    #46538
    Már most se naprakész, mert jó ideje csak a legszükségesebb javításokat adják ki. Ez már a fizetős frissítéseknél se fog változni. A kémkedés meg egy baromság. Szerintem a mobilod is kapcsold ki és vedd ki az akksit is.
  • TokraFan
    #46537
    Mivel a céges gépekre jönni fognak a frissítések, biztos vagyok benne, hogy elérhetők lesznek szinte naprakészen manuálisan telepíthető módon (persze nem az MS oldalain). Vagyis reálisan még 4 évig hivatalosan is tudom majd frissíteni, addigra pedig talán gatyába rázzák annyira a 10-et, hogy fel merjem tenni a gépre. És persze attól is függ, hogy mikor jelenik meg hozzá olyan szintű kémkedést irtó script gyűjtemény, mint a 7-hez, mert a stabilitási problémák mellett legnagyobb bajom ez. A kötelező frissítésre már van megoldás, csak néhány service-t le kell lőni, és pár .DLL-t át kell nevezni, onnantól nem tud frissíteni. De van még mit megoldani, mire a 7-hez hasonló stabilitás és privacy elérhető lesz 10-re is.
  • kl24h
    #46536
    Ha nem telepíted fel, akkor legalább nem fogja jelezni. Szerintem itt is hasonló ablakocska fog megjelenni, mint az XP esetében, ami egyesek számára idegesítő lehet.
    Ahogy lezárják a W7 támogatását a rendszer már nem fogja megkapni az új frissítéseket, az antivírusra lesz bizva a gép teljesen. Ezért még egy pár évig lehet használni a W7, egész addig, ameddig a böngészők és más programok telepíthetők lesznek a legújabb verziójukkal.
  • TokraFan
    #46535
    Szuper, még jó, hogy tiltva van az auto update! Megvárom, melyikben lesz ez a hulladék, és megy a kukába!
  • kl24h
    #46534
    Figyelmeztet majd a váltásra a Windows 7
  • TokraFan
    #46533
    A cikk szerint az API-ban nincs különbség -nem is nagyon lehet-, ott azt írják, hogy W10 alatt jobb teljesítményt hoz majd, mert a w10 -állítólag- tartalmaz pár olyan optimalizációt és funkciót, mely miatt gyorsabb lesz egy DX12-es game.
    Az állhat a háttérben, hogy a játékfejlesztők -nagyobb kiadók-, a w7 még mindig jelentős piaci részesedése miatt, nem akarnak elesni egy csomó bevételtől csak azért, mert a játékaik a microseft szemét kényszerítő húzása miatt nem fog futni w7/w8-on. Az emberek pedig inkább nem veszik meg a játékot, de csak emiatt nem fognak erre a sz*rra átállni, tehát a kiadókat komoly károk érhetik. Gondolom ezért kénytelenek most implementálni az dx12-t a régebbi rendszerekbe is, annak ellenére, hogy teljesen logikátlan, hiszen épp most jelentették be a w7 support megszűnését.

    Lesznek majd tesztek az állítólagos különbségek bemutatásáról, arra kíváncsi leszek.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.14. 01:27:15
  • Tetsuo
    #46532
    Nem az egész DX12-t implementálják, mert akkor tömegével térnének vissza a Win 7-re.
  • TokraFan
    #46531
    Ez komoly?
  • Inquisitor
    #46530
    Microsoft brings DirectX 12 to Windows 7, World of Warcraft the first game supporting it
  • TokraFan
    #46529
    És pénzért...Viszont ez előrevetíti, hogy elérhető lesz másoknak is. Tuti feldobják majd a megfelelő helyekre, maximum manuálisan kell majd feltenni.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.08. 20:43:08
  • Carmang
    #46528
    Igen, cégeknek.
    De ezt eddig is tudtuk.
  • kl24h
    #46527
    Három évig lehet még biztonsági támogatás a Windows 7-hez
  • TokraFan
    #46526
    A microfos mondjuk törölte már, de máshol még elérhető az eredeti oldal másolata arról, hogy pontosan milyen process, pontosan mit is gyűjtöget rólunk a w10-ben. Aki erre azt mondja, nem érdekes, az beteg!

    Persze sajnos a W7 is gyűjtöget, de azt még nagyrészt ki lehet irtani. Bár érteni azért nem árt hozzá egy kicsit...
  • TokraFan
    #46525
    Egy kis olvasnivaló azoknak, akiket érdekel, miért kell messzire elkerülni a Spy10-et! És tkp. bármilyen Windows-t...Más kérdés, hogy kénytelenek vagyunk használni legalább valamelyiket
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.03. 23:44:12
  • TokraFan
    #46524
    Gyári verzióról van szó, kivéve persze a mennyiségi licence-s Enterprise verziót, ahol ki lehet kapcsolni valamilyen szinten ezt a kötelező frissítés elnevezésű agyrémet. Az összes olyan verzió, ahol a windows hülye létére okosabb akar lenni a felhasználónál, és kérdés nélkül cserélget le drivereket például, instabil és kiszámíthatatlan a rendszer, gyakorlatilag használhatatlan komolyabb felhasználásra.

    A beépített keyloggert és telemetria gyűjtést nem is említem, az egész program egy dedikált kémszoftverre emlékeztet.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.03. 14:33:18
  • Carmang
    #46523
    Nálunk is probléma nélkül megy a 10, igaz harmadik fél által gyártott patchmanager van telepítve, így sosem azonnal kapjuk meg a frissítéseket, hanem kb 1 hónap tesztelés után.
  • Tetsuo
    #46522
    Itt te vagy az, aki barmoságokat ír, már jó régóta. A Win 7 is jelentget mellékesen, amit simán le lehet tiltani, át lehet állítani, de a Win 10 fő tevékenysége maga a jelentgetés, amit nem lehet teljesen letiltani.
    Igen, a Google és sok más rendszer is küld rendszeresen adatokat, de az szalmabáb érvelés, ha ezzel arra célzol, hogy emiatt a Windowsé jelentéktelen.
    Jelenleg egyfajta behálózás és röghözkötés folyik, ami után ki garantálja, hogy a Win 10 későbbi (kvázi kötelező) frissítései nem jelentenek folyamatosan MINDEN felhasználói mozzanatot, aminek egyetlen gátja az internetsebesség lesz? Senki, márpedig ez lehet egy fontos cél és minden jel erre vall.

    A Windows 10 topikban állandóan azt bizonygatod, hogy milyen tuti a Win 10, miközben tele a net a kapcsolatos botrányokkal, munkaállomásokat tönkretevő frissítésekről stb. te meg csak szajkózod a butaságot, mintha fizetnének.