46641
  • TokraFan
    #46521
    Itt egyedül Te nem értesz hozzá, úgy tűnik. Nem írom le ismét, hogy a cégben hányszor kaptunk infarktust, mert ez a romhalmaz befrissített kéretlenül és elszálltak a Wacom táblák, határidő leadása előtti napon. De szállt el miatta Photoshop és After Effect is, úgyhogy hagyjuk a süket dumát arról, ki mihez nem ért. A w7 Ent. viszont 4éve megy stabilan, hozzá sem kell nyúlni, soha, egyetlen esetben nem volt vele probléma. Tele a net a W10 horrorokkal, esetleg olvass utána mielőtt ostobaságokat beszélsz.
  • bon
    #46520
    Kérjél meg egy hozzá értőt, hogy telepítse fel a gépet és csináljon neked egy sima User felhasználót admin jogkör nélkül és nem lesz gond.
  • bon
    #46519
    Baromságokat írsz. Windows 7 is jelenget, nem csak a Windows 10. Ja és a pl. google cuccairól nem is beszélve... Windows 10 stabilitás gondol nem találkozom, közel 200db Windows 10 klienst üzemeltetve (persze nincs szétbarmolva egyik gép se). Windows 7 esetében meg majd érkeznek a nem fejlesztett böngészők úgy mint XP-nél.
  • TokraFan
    #46518
    Eszemben sincs, egy stabil, megbízható rendszerről, egy instabil, f*shalmazra váltani. Dolgozni szeretnék, nem az OS szivatásait helyretenni állandóan.
  • Tetsuo
    #46517
    LoL Egyelőre még abszolút működőképes a Win 7 és semmi hátránya nincs a Spy 10-zel szemben sőt, annál jóval stabilabb.
    A probléma a legújabb hardverekkel van, amiknél kényszerítve van az ember a Spy 10 használatára.
  • bon
    #46516
    Bele kell törődni, a rendszernek vége, a visszaszámlálás elkezdődött, ideje váltani.
  • kl24h
    #46515
    Énsem használom és ahogy látom sokan a VLC, BSPlayer-t és még másokat használnak a WMP helyett.
  • TokraFan
    #46514
    Hiszti...Jó eséllyel senki nem használta a WMP metaadatok letöltését. Nekem rajta sincs a gépemen a WMP, kiirtottam már installnál. Ez csak a taktika része, amivel a laikusokra a frászt akarják hozni, hogy váltsanak gyorsan spy10-re. Semmi lényegeset nem távolítanak el, a WMP is marad természetesen.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.01.30. 18:42:09
  • kl24h
    #46513
    Windows 7 - lekapcsol bizonyos funkciókat a Microsoft
  • TokraFan
    #46512
    ?
  • Flamer
    #46511
    nagykiraly vagy. koszi.
  • TokraFan
    #46510
    Szémomra semmilyen visszaszámlálás nem kezdődött el!
  • Tetsuo
    #46509
    Van egy USB-s eszközöm (egy USB-stickes távirányító), amit minden gépindítás után újra ki kell húznom, majd visszadugni, hogy felsimerje az eszközt.
    Rá lehetne venni a Windowst, hogy felismerje gépindítás után és használható legyen?
  • kl24h
    #46508
    Windows 7 - elkezdődött a vissza­számlálás
  • Carmang
    #46507
    A linkben levő letöltés nem elérhető, mindenesetre elkezdtem kézzel, egyenként leszedni a MS oldaláról a csomagokat, és figyeltem, hogy melyiknél települ fel a két szükséges dll. A 2013-as verzió volt az. A játékban viszont a 2015-ös telepítője van mellékelve...
  • TokraFan
    #46506
    És mégis mi baja lesz tőle? Ha valaki sok játékkal játszik (régebbiekkel, újabbakkal egyaránt), akkor úgyis feltelepül mindegyik, mert minden játék felteszi a magáét! Nem egyszerűbb ezt eleve elvégezni és akkor minden futni fog rendesen?
    Semmiféle teljesítménycsökkenést ez nem okoz...

    Egyebekben, az általam linkelt telepítőben beállítható, hogy mi települjön fel. Ha mást nem, annyi előnye van, hogy nem kell egyesével vadászgatni az éppen szükséges runtime lib-et, az átláthatatlan Microfos weboldalról.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.09.20. 21:57:52
  • bon
    #46505
    Nem jó, teljesen felesleges.
  • Carmang
    #46504
    És az jó nekem, ha az összes verziót feltelepítem, azt is ami nem is kell? :D
  • TokraFan
    #46503
    Hello

    Én ezt szoktam feltenni, ebben minden benne van...
  • Carmang
    #46502
    Sziasztok! Az msvcp120 és msvcr120 dll-ek melyik "pakk" elemei?
    Probléma: egy régen gond nélkül működő játékot újra elővettem (le sem töröltem igazából), de nem akart elindulni. Aztán elkezdtem szórakozni az exe-kel, mire a launcher.exe kinyögte, hogy ez a két dll hiányzik neki. És tényleg nem is voltak a System könyvtárban, pedig a játékhoz tartózó összes Redistributable pakkot újra feltelepítettem előtte, gond nélkül.
    Viszont egy másik alkalmazásnál megtaláltam ezeket a dll-eket, és átmásoltam a játék könyvtárába. Azért ez elég gáznak tűnik így... Szóval szeretném a szükséges pakkot rendesen feltelepíteni.
  • Bokafix2
    #46501
    Működ.
    Köszi.
  • Synchronous
    #46500
    Ha semmi nem működik, csináld ezt: menj a Vezérlőpultban a a Windows Update-re, ott válaszd ki a Beállítások módosítását, és a lehetőségek közül válaszd ki a "Soha ne keressen frissítéseket (nem ajánlott)" opciót.

    Ezután indítsd újra a számítógépet, majd töltsd le és telepítsd ezt a frissítést: KB3177467

    Utána indítsd újra a számítógépet és állítsd vissza a Windows Update-ben a "Frissítések automatikus telepítése (ajánlott)" opciót. Néhány perc és elkezd ficeregni az Update... nálam bevált, mert tavaly ugyanez volt a gondom. Simán megoldotta.
  • kl24h
    #46499
    Windows Update Troubleshooter
  • Bokafix2
    #46498
    Üdv

    Mi lehet a probléma akkor, ha kezdeményezem a Windows Update-ben, hogy keressen frissítéseket (magától eleve nem is akar, pedig úgy van beállítva) de kiírja, hogy nem tud frissítéseket keresni, mert a szolgáltatás nem fut?





    Ez azért érdekes, mert a Szolgáltatásoknál megnéztem a Windows Update-et, és az van kiírva hogy fut.




    Akkor most fut is, meg nem is? Hogy lehetne működésre bírni?

  • buke
    #46497
    gergely1991: sajnos ugyanaz van és a hibernálásnál is.Táp gyanús a dolog, de persze lehet más is.Még ide is leírom,hogy a hibridalvást is kilőttem még régebben. Az egész jelenség hirtelen egyik napról a másikra indult be és folyamatos.Valószínűleg szervíz lesz belőle, csak a kérdés,h.melyikben,mert több helyen van a garancia az alkatrészekre és ez előre vetíti a "lepattintós tortúra" jelleg képződését :)
  • gergely1991
    #46496
    Mi van akkor ha az egeret kihúzod a gépből(nem a kikapcsolás nem elég!).Amúgy miért nem "hibernálod" a gépet?
  • buke
    #46495
    Sziasztok! Egy hete ha alvó állapotba teszem a gépem kb. 20 másodperc múlva bekapcsol újra magától,a bekapcsolódás után 1-2 perc múlva újra bealszik és kezdődik a ciklus elölről. (de ilyenkor először sötét a monitor marad, csak az egér mozgatására lesz látható újra a bejelentkező kép a win7-nél.)
    Ébresztési időzítőt kikapcsoltam, bill,egér,hálókártya kikapcsolva szintén.Frissítések szintén.Egyenként ellenőriztem a 6 db használatban lévő usb csatlakozást a kontakt hiba miatt,bill és egér csere is volt, ígysem tudtam kiszűrni mi okozza az alvó helyzetből történő feléledést. Napi 4-6 órát megy a gép és naponta ki van kapcsolva szabályosan.Jól hűtött modern házban vannak a hardverek. Áramellátás kapcsolós elosztóról történik a táp felé és ez az elosztó nincs kapcsolgatva.
    Az alaplap 8 hónapos Gigabyte GA-Z170-HD3P, a táp 3,6 éves FSP 550w Raider S 550 80+.
    Nagyon zavar a jelenség.Mi lehet a megoldás? A segítségeteket előre is köszönöm.buke.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2018.06.17. 16:04:33
  • lck
    #46494
    Esetleg még ez. A kézi javítás részt javaslom.
  • marsu
    #46493
    Köszönöm megpróbálom.
  • gergely1991
    #46492
    Vagy telepítsd újra a drivert.
  • bon
    #46491
    VGA driver gond, frissítsd.
  • marsu
    #46490
    Sziasztok, tudnátok nekem abban segíteni, hogy ez mit jelent???


    Előre is köszi
  • ibrik
    #46489
    Meg ami még sok helyet szokott foglalni:
    - Windows visszaállítási pontok
    - Az összes biztonsági frissítés telepítője, amit a WinUpdate-el felraktál / engedted feltelepedni
  • suba53
    #46488
    Na végül is a TreeSizeFree progi segített. Látott mindent, ez az "ismeretlen" terület a Lenovo Rescue and Recovery által készített mentés volt, és simán ki is tudtam törölni.
  • suba53
    #46487
    Köszi, ez legalább látja a sötét anyagot, de semmit nem tud kezdeni vele.
    Próbáltam a Folder Size Explorert, az szépen kiírja a méreteket, amiket én is egyenként meg tudtam nézni, de a fele hiányzik.
    Ez a WinDirStat szépen végig PacMan-ezi a diszket, jelöl is egy <Ismeretlen> területet, aminek a mérete 42GB, aztán kakukk.
    Hagynám a fenébe, de kéne róla csinálnom egy Ghostot, viszont az meg hibára fut, gondolom emiatt.
  • wollnerd #46486
    WinDirStat
    Alul mutatja grafikusan is, (lásd a linkben a képet) amikor végzett az elemzéssel. Sztem ez a legjobb tárhelyfoglaláselemző alkalmazás.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2018.05.30. 12:57:04
  • suba53
    #46485
    Sziasztok!
    Keresek egy olyan progit, ami grafikusan megmutatja, vagy valahogy megadja a HDD-n levő mappák valódi reális méretét.
    Van egy gép, amin a C partíción a Foglaltság 82GB-ot mutat. De miután bekapcsoltam minden rejtett file-t, rendszer fileok megjelenítését, az úristennek sem jön össze ez a mennyiség. Volt checkdisk CCleaner, és ha összeadogatom a látszó mappák, fileok méretét, jó ha a fele kijön. Ha legalább látnám, hogy melyik mappában kell keresgélnem a sötét anyagot könnyebb lenne a tisztogatás.
    Utoljára szerkesztette: suba53, 2018.05.30. 11:21:00
  • Tetsuo
    #46484
    Már más úton megtaláltam, azért köszi.
  • gergely1991
    #46483
    testdisk az utolsó mentsvár, bár az a 3 év biztos kiiktatta azokat a szektorokat...
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2018.05.18. 20:05:20
  • Tetsuo
    #46482
    Sajnos a CCleaner nem találta meg. A helyzet az, hogy kb. 3 éve telepítettem, majd egy évre rá letöröltem, a nevét pedig elfelejtettem a néhány MB-os, minimális népszerűségű programnak.
    No mindegy, megpróbálom megkeresni neten.