46641
  • TokraFan
    #46601
    Computer > C: Drive ikonon jobb klikk, majd "Properties", azon belül "Security" tab. A listában rámész az "Administrator"-ra, és megnézed az alatta lévő ablakban, hogy mire van jogosultsága (Allow/Deny). A "Full Control" mellett, az "Allow" oszlopban pipa kell legyen (de legjobb, ha mindenhol van pipa, kivéve a "Special Permissions"-t). Ha netán nincs pipa ahol kell, akkor az ablak alatt "Advanced" gomb, ott "Change Permission" gomb, listából az Administrator kiválaszt, majd "Edit" gomb, és ott szépen be tudod állítani a kívánt hozzáférési szintet (ki tudod pipálni a "Full Control-t"). LeOkézod és megnézed, mi történik.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.26. 00:53:08
  • gergely1991
    #46600
    UAC kikapcsolása(ha lehet inkább állítsd be benne a korlátozásokat). Saját felelősségre!
  • Wreck86
    #46599
    Úgyis, hogy "én" vagyok a rendszergazda és még azzal se tudom megváltoztatni? :S
  • Wreck86
    #46598
    Notebook.hu, helyi szervíz képzeld.
  • gergely1991
    #46597
    Valahol a vezérlőpult> felhasználói fiókban állíthattak be valami hozzáférési korlátozásokat.
  • Flamer
    #46596
    ez igen. :D mediamark-t ,?D vagy miez a szenny? :D
  • Wreck86
    #46595
    Sziasztok,
    Felhívtam őket a biztonság kedvéért, kiderült, hogy direkt azért blkkolták, mivel a Win7 úgyse kap több támogatást, hogy a Microsoft nehogy valamilyen olyan frissítést küldjö na gépre, ami esetleg elbarmolhatja.
    Azért emailben rákérdeztem, hogyan csinálták, várom a válaszukat....
  • gergely1991
    #46594
    Azta ku...szép munkát végezhettek. :D
    Keres rá a start menün: (Vezélőpult)control.exe vagy (szolgáltatások)services.msc majd jobb gomb>Futtatás rendszergazdaként.
  • Carmang
    #46593
    De miért nem a szervizt kérdezed meg első körben, hogy ők piszkáltak-e valamit? Feltételezem mielőtt beadtad, nem volt ilyen korlátozás rajta.
  • Wreck86
    #46592
    Itt a második része:

    Egyszerűen nem tudom mi korlátozhat, ha én vagyok a rendszergazda. :(
  • Wreck86
    #46591
    Sziasztok,

    Ma hoztam haza a laptopomat takarítás és memória rendezés kapcsán a szervízből.
    nem volt újratelepítés meg semmi, de át szoktam nézni, hogy ha történt is vele valami, mi.
    Próbálnék rutinból nyomni egy windows update opciót, de nem engedi.
    Egy felhasználó van a gépemen, egyben rendszergazda is.
    Ezt látom a beállításoknál:

    Tekintve, hogy én vagyo ka rendszergazda, nem értem, miért nem lehet átállítani. Tudom, hogy Win7-re újabb frissítés nincs, max a Defender néha.
    Tudnátok segíteni, mi lehet a gond?

    Köszi,
    M.
  • TokraFan
    #46590
    Nyilván igen...
  • Zoli007
    #46589
    Kíváncsi vagyok, hogy torrenteken megjelennek-e majd az update-ek.
  • TokraFan
    #46588
    Az még nem ma lesz, amikor nem fogják támogatni...Pont az a 3 év még simán nem lesz probléma, amíg az extended support megy. Utána viszont váltani kell, sajnos.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.01.11. 22:23:07
  • DrSoong
    #46587
    [Megoldva]
    Egy kis helpre lenne szükségem. Rádugtam a VGA-ra (radeon) egy második monitort, ezt lehelyeztem a régi jobb oldalára. A Win ezt tekinti egyesnek és a régit kettesnek. Ezt meg szeretném cserélni de sehogy nem boldogulok. Valaki tudja a megoldást a problémámra?
    Utoljára szerkesztette: DrSoong, 2020.01.11. 13:15:55
  • bon
    #46586
    Sokra megy vele az ember, ha pl a böngészők, vírus írtok nem fogják támogatni a rendszert. A fizetős támogatás cégeknek szól, mert ők használhatnak még a hálózatukon olyan programokat amihez szükségük lehet a Windows 7-re.
  • TokraFan
    #46585
    Ez kérdés, vagy összefoglalás?
    Egyébként valóban így van.
  • aemus
    #46584
    A Microsoft további 3 évig fizetős formában Extended Security Update (Esu) támogatást nyújt a Windows 7-hez.
    A technikai támogatás valódi határideje 2023-ig tart.
    A fizetős update-k használatára valószínüleg lesz "más lehetőség", illetve az autopatcher.net oldalról letölthető program szintén alkalmas lehet a későbbi update-k telepítésére.
  • wollnerd #46583
    Ízlés kérdése. :)
  • Flamer
    #46582
    hat az az 1 reboot legyen a legnagyobb gondod. :D
  • wollnerd #46581
    Igen, sajnos a csoportházirend-szerkesztő csak Windows 10 Pro-ban található.
    Szerk: Ezzel módszerrel valóban egyszerű letiltani a WinUpdate-t. Csak miután beállítottad, gép reboot kell, vagy a cmd-be (adminként!) beírni: gpupdate (/force)
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2019.09.13. 14:05:12
  • Flamer
    #46580
    jaja. nalam is le van tiltva az auto letoltes es telepites.
    pro verzioba lehet amugy, home-ba nincs ra opcio. (vagyis en nem talaltam, pedig turtam a netet erte..)

    amugy en szoktam frissiteni, csak kb havonta. a gepem allandoan megy es kb havonta azert lokok egyet rajta, pont a frissitesek miatt.. szerintem csak jobb ha fent vannak mint ha nem.
    es mivel mondom, nalam amiota hasznalom nincs egyetlen gond sem, ezert tovabbra is ezt fogom kovetni.

    Utoljára szerkesztette: Flamer, 2019.09.13. 13:08:08
  • TokraFan
    #46579
    Ennyire egyszerű kidobni? Na, kezd tetszeni a dolog. Utána is nézek, hátha már ehhez is van olyan telemetria irtó script, mint w7-hez.
  • wollnerd #46578
    Pro verzió --> gpedit.msc. :)

    Az Automatikus frissítések konfigurálása beállítás nálam 2-es paraméterű, de lehet hogy többi miatt felül van írva... :D

    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2019.09.12. 17:35:51
  • TokraFan
    #46577
    Hogy oldod meg 10-nél, hogy nem frissít? Lekötöd a netről? Vagy vállalati verziód van? Esetleg már létezik valami hack, amivel ki lehet irtani ezt a baromságot? Mert ebben az esetben akár még én is tehetek egy próbát, bár a rohadt kémkedés még így is marad, tehát még mindig nem annyira vágyom rá.
  • wollnerd #46576
    Nekem is atomstabil a Win10...
    De a különbség pont az hogy én nem frissítem, nem engedem frissíteni. :D
    Winver: 1709
    Szerk: már a Win7-nél se frissítettem az utobbi időben, amikor még ez a op.rendszer volt a gépemen. (kivétel a WannaCry elleni intézkedés.)
    Tapasztalat hogy egy, a nagyon sok helyet elfoglalnak, az ssd-men és a játékaim se kérnek belőle. Kettő, tapasztaltam azt is hogy bizony, lassítják a gépet és idővel kevésbbé stabillá teszik... 3, manapság ahogy kijön egy hír a frissítés közétételéről, mindig olvasok valami problémát, hibát, stb...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2019.09.10. 22:10:09
  • TokraFan
    #46575
    Nem erről volt szó, hanem arról, hogy a W7 már nem b*ssza úgy haza emberek százezreinek gépét egy kikerülhetetlen frissítéskor, mint a w10! Természetesen a 10-nél sem mindenki szív, csak sokan. Ami pedig tagadhatatlan, mert tele vannak vele a tech portálok hírei, hogy szinte nem jön ki olyan frissítés, amivel nincs valami zűr. Többet maga a mikrofos vont vissza a kiadás után. Vagyis ez egy zsákbamacska rendszer. Jön a frissítés és izgulhatsz, hogy most pont neked továbbra is atom stabil marad a rendszered, vagy bekerülsz Te is a szivatottak közé! Ez itt a probléma, mert milyen rendszer már az ilyen???
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.09.10. 21:11:34
  • Flamer
    #46574
    nekem speciel meg a win10-em atom stabil es nincs vele gondom. :D
  • TokraFan
    #46573
    W7-el mi a gond? Nálam 4éve atom stabilan megy, még registry-t sem kellett pucolnom, nemhogy re-install kellene. Semmi ilyen gondom nincs, mint amit a 10 kapcsán szinte havonta olvasni. Hagyjuk már ezt a fanboy életérzést. Sok gond van a 10-el, tényszerűen. Tele a net.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.09.05. 23:08:33
  • bon
    #46572
    Kevesebb mint a Windows 7-el és a User-ekkel...
  • TokraFan
    #46571
    Mikroszoft mikroszoft, becsodás

    Miért nem lepődöm meg ezen sem. És akkor jönnek a süket dumával, hogy a w10-el nincsen gond.,
  • TokraFan
    #46570
    "De mint írtam érdekes módon senkit se zavar, Apple, Google és társai adatgyűjtései?"

    Miért ne zavarna? Egyáltalán, hogyan következett neked abból, hogy az MS-nél zavar, hogy a akkor a többi nem zavar? Komolyan ott tartunk 2019-ben, hogy egy nem teljesen laikus is már ördögtől valónak és elképzelhetetlennek tartja, ha valaki érzékeny az adataira és minden lehetésges eszközt bevet azért, hogy azok gyűjtését kivédje (mégha 100%-ban nem is lehet természetesen)? Akkor számodra gondolom meglepő lesz, hogy nem használok smart phone-t sem, sima faék egyszerű nyomógombos van, ami a telefonáláson kívól kb. semmit nem tud. Persze cellainfókból még így is következtetni tudnak a hollétemre, de legalább a halomnyi egyéb adatgyűjtést kivédtem.

    Azt sem állítottam, hogy mindenkinek gondja lenne, aki W10-et használ. Nyilván sok működik hibátlanul. Mi viszont megégettük magunkat vele, és mivel azóta is vannak stabilitási gondok a frissítések után, a munkagépeken nem merjük beválallni, mert kötbéres területen dolgozunk és nincs arra idő, hogy az OS lelkivilágát ápolgassuk egy -MS által elcseszett- frissítést követően. Bizonyára eljön majd a nap, amikor gatyába rázzák, a W7 sem volt jó a megjelenést követően. Majhd akkor átállunk, és remélhetőleg addigra az adatgyűjtés kiiktatására is lesz megoldás.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.08.09. 00:26:53
  • bon
    #46569
    Azért ne essünk már túlzásokba, kémkedés ügyében. Pont egy Windows 7 felhasználó mondja, aki akkor frissít amikor akar? A rendszeren már jó ideje csak ami fontos azt javítják, így van min ki/be járkálni a tudtod nélkül. "A 7-re felteszem időnként -amikor én akarom- a valóban hasznos frissítéseket" ez külön tetszik, ezek szerint tudod, hogy pontosan mit javít módosít a frissítés? Egész biztos vagy benne, hogy minden információt a felhasználó számára közzé tesz a Cég, a frissítések funkcióiról? De mint írtam érdekes módon senkit se zavar, Apple, Google és társai adatgyűjtései? Ja a felhőben tárolt adataidról nem is beszélve.
    A rengeteg problémáról meg olvasok, figyelem, mondjuk egy előfordulási %-ra kíváncsi lennék világ szinten. Ja és gondolom azt is tudod, hogy rendszerint a problémákat írják le az emberek ha minden oké akkor nem veszik a fáradságot teleírni a fórumokat.
  • TokraFan
    #46568
    "Tudod a kémkedés azt zavarja akinek titkolni valója van..."

    Ez a legrosszabb duma ami csak létezik! Kérlek add meg nekem az összes jelszavadat, minden email fiókodhoz, gondolom nincs titkolni valód, tehát nem fog zavarni, ha adatokat gyűjtök rólad és olvasgatom a leveleidet!
    Nem tudom, Te hogyan lehetsz "windows szakember", ha ennyire fogalmatlan vagy az adatbiztonság fontosságával kapcsolatban. Vagy éppen azért lehetsz "windows szakember", mert ennél a cégnél ezt a témát nem ismerik.

    "...nincs gond velük..."

    Elhiszem neked! Te meg hidd el neke, hogy nálunk rengeteg gond volt, de nem írom le megint, mert már megtettem, valüszínűleg nem figyeltél akkor sem. Ráadásul tényszerűen tele a net minden egyes frissítés után a rengeteg problémával. Te nem olvasod ezeket, vagy csak nem akarsz róluk tudomást venni??
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.08.08. 02:11:15
  • bon
    #46567
    Nem tudom, több mint 200 gépet üzemeltetek és nincs gond velük, pedig jó pár évesek is akadnak közük, nem csak korszerű újak. Persze nem hagyom, hogy a felhasználok ész nélkül állítgassák és telepítsék őket.
  • bon
    #46566
    Tudod a kémkedés azt zavarja akinek titkolni valója van... De szerintem ne használd a Google termékeit se, ő még jobban kémkedik.
  • TokraFan
    #46565
    "Eddig is volt benne "kémkedő szar""

    Természetesen, de ki lehetett irtani! 10-ből még nem lehet mindent egyelőre! Linux nem opció, egyik munkaszoftverem sem fut rajta.
  • gergely1991
    #46564
    A windows 8.1 2023-ig biztosít biztonsági javításokat és az még állítható a frissítések működése.
    Amúgy meg a windows 7 az utolsó javításokal is használható,csak ehhez ugyebár megbízható oldalakat kell látogatni,és nem mindenfélét letöltögetni.Még így is biztonságoságos mint maga a win10 a marhaságokkal........

    TokraFan: Eddig is volt benne "kémkedő szar",ha ennyire zavaró akkor menjen a helyére egy linux.
  • Carmang
    #46563
    Na igen, ezért írtam, hogy legalább egy pár éves (az utolsó frissítés, mielőtt kiadták a 10-et) lehetne, de ha SP1-es, ahogy Tokra írja, az is elég.

    Mindegy, megpróbálkozom vele, lesz ami lesz :)
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2019.08.05. 18:05:29
  • TokraFan
    #46562
    Töltsd le a telepítőt, mert az már legalább az SP1-et tartalmazza. Újabban nem tart egy napig a frissítés, 1-2 óra alatt megvan. De érdemes átnézni, mit engedsz fel, mert sajnos az utobbi időben teleszemetelték ezt is mindenféle kémkedő szarral, amire semmi szükség nincsen.