35
  • IoIa
    #35
    "A reklám (a pénz!) mozgatja a világot, törödj bele." - bármennyire is szeretnéd, én ezt nem fogadom el. A pénz valóban fontos, a reklám csak a globalista gazdaságnak.
    Láttál te kínai termékeket reklámozni? Maximum elvétve. Ennek ellenére iszonyú nagy forgalmat bonyolítanak le. És persze azért, mert olcsón tudnak adni mindent. Persze most lehet jönni azzal, hogy a kínai termékek szarok. Lehet. Ma még. De régen a japán cuccokra is azt mondták, ma már ilyet senkitől sem lehet hallani. Nem adok 20 évet, és a nagy nyugati marketing-gépezet totális csődjét fogjátok látni.
  • IoIa
    #34
    Üzletekben sosem jártál? Továbbá vannak _ingyenesen_ terjesztett újságok, ahol az egyes portékákat bemutatják. Persze az is úgy "ingyenes", hogy majd ha vásárol az ember, akkor ezt a fajta reklámot is kifizettetik vele.
    De míg ezek az újságok landolhatnak akár a kukában is megnézetlenül, a TV-ben az ember úgy tudja elkerülni, hogy azonnal csatornát vált. A web-en pedig le lehet tiltani.
    Korábban valaki írta - lehet, hogy másik topicban -, hogy micsoda ingyenélő vagyok, hogy a szerver kapacitását lekötöm, csökkentem a sávszélességet, stb. De arról már szemérmesen hallgattak, hogy a számomra hasznos sávszélességet ők is csökkentik a nekem nem kívánatos reklám erőltetésével, rám erőszakolásával.
    Mindenki úgy védekezik, ahogy tud. Én úgy, hogy a reklám ide le sem jön, aki meg rám akarja erőltetni, az vagy legyen ügyesebb, vagy adja pénzért a tartalmat, ha ebből akar megélni (de azt hiszem, akkor kopna csak fel igazán az álla).
  • pedro870
    #33
    "hogy az egyes gyártók oldalán"

    nade honnan ismered a gyártókat
  • Cat #32
    "A TV reklámok sem különbek, mint a spam. Nézel pl. egy filmet, mert csak azért nézed azt a rohadt csatornát, mert speciel az éppen érdekel, és rövid idő múlva beleordít a füledbe minimum dupla hangerőn egy rohadt reklám."

    A tévé egy üzleti vállalkozás, és ahhoz, hogy kifizethesse a film jogdiját, bevételt kell termelnie - ezért reklámokat rak elé, bele, és mögé. Ebből a bevételből tudja megvenni. Persze lehet enélkül is csinálni, de akkor tőled szedi be a jogdij árát, havi többezer forintot (lásd HBO és más filmcsatornák), vagy ezt is elvetni, és közpénzből, mindenki adójából évente 20 mrdot erre fordítani (Magyar Televízió). A negyedik hogy egyik sincs, de akkor meg 20-50 éves filmeket nézhetsz, ott van pl. a Filmmúzeum vagy a TCM (Turner Classic Movies).

    A reklám (a pénz!) mozgatja a világot, törödj bele.
  • IoIa
    #31
    A TV reklámok sem különbek, mint a spam. Nézel pl. egy filmet, mert csak azért nézed azt a rohadt csatornát, mert speciel az éppen érdekel, és rövid idő múlva beleordít a füledbe minimum dupla hangerőn egy rohadt reklám. Nane!

    "De ha nem lenne, akkor honnan tudnád, hogy pl. milyen fényképezőt vegyél?" - onnan, hogy az egyes gyártók oldalán megnézem a kínálatot, majd amikor kb. képben vagyok, és van valamilyen elképzelésem, akkor elmegyek egy olyan boltba, ahol ezek kaphatók (nem írok nevet), és ott ki is próbálom. Ha megfelel, akkor megveszem. Ennyi.
    Persze más fórumokon (mert én itt csak ritkán vagyok) sokszor olvasok olyan nagytudású kérdéseket, hogy pl. milyen TV-t vegyek? Nos, az ilyen emberek, akik még azt sem tudják eldönteni, hogy nekik mi lenne a megfelelő, majd a reklám megmondja. Mert megérdemlik. Az ostobák.
    Veled ellentétben én nem tartom szükségesnek a reklámokat. Sőt, szükségtelennek tartom. Persze az egyes cégek oldalait/katalógusait, stb. hasznosnak tartom én is.
  • h4x0r
    #30
    lola: Én is utálom a reklámokat, de sajna szükségesek. Mármint a cégeknek. De ha nem lenne, akkor honnan tudnád, hogy pl. milyen fényképezőt vegyél? Vagy melyik oldalakon vannak tippek?
    Azt viszont meg kell hagyni, hogy a marketingeseknek egy jelentős része egy kis bzeráns. Főleg a buszmegállóban lévő tékom éneklős hülyegyerek. Vagy a szupermarketekben a polcokról rádéneklő hasonló marhaságok. Na és a spam. Azt kéne elérni, hogy az ilyen ne érje meg, vagy bűntethető legyen (mint pl. a spam) és hatékony "végrehajtócsoport" legyen a tövény mögött.
    De az olyan reklámok ellen nincs kifogásom, amik hasznos tippeket adnak...
  • IoIa
    #25
    Ideig-óráig becsaphatók az emberek. De ahogy a dotcom lufi is már megmutatta, nem sokáig életképes.
    A fejlett gazdaságok nemigazán fejlődőképesek, a gazdasági modell nem jó. Elfogyott a gyarmatokból kiszipolyozott és felhalmozott zseton, az embereknek is kinyílt a csipája.
  • IoIa
    #24
    A keresők elsősorban abból élnek, hogy a találati sorrendnél a szponzorált oldalakat helyezi előtérbe. Sőt, van olyan is (Google), ami olyan találatot is felhoz, ahol nincs is a keresett tartalom. MEGALOL !!!

    Azzal semmi problémám nincs, ha valaki a saját portékáját saját maga népszerűsíti akár az interneten is, de a marketingcégekkel, ezekkel az élősködő, semmiresemjó szélhámosokkal nem vagyok kibékülve.

    Azon nem lehet csodálkozni, hogy kezdetben, vagyis az indulásnál semmi sem olyan kiforrott, mint később. De ezzel minden így van, nemcsak az internet.
  • Csatti
    #22
    Az internettel kb. 10 éve találkoztam elösször, a legtöbben még nem is hallottak róla akkoriban. Meglehetősen kevés tartalomhoz lehetett hozzájutni gagyi kivitelü és átláthatatlan oldalakon, ráaádásul nehézkes is volt megtalálni a neked szükséges tartalmakat hiszen nem voltak netes keresők, melyek ugye miből is élnek?
    Az internet azért az ami ma, mert bevételt jelent. Ha nincs bevétel, akkor csak amatőr szinten foglalkozik vele pár lelkes emberke, és sehol sem lennének meg a mai lehetőségeid, mint a videó és zeneletöltések, hisz nem lenne sávszélesség és így tovább.
  • Komolytalan
    #20
    Na apafej figyelj és tanulj:
    Ne személyeskedj olyannal akit nem ismersz, mert keményen melléfoghatsz. Életkorom 30 év minusz 4 hónap, szóval életem jelentős része nem fogyasztói társadalomban telt. Akkor is volt reklám (cipőt a cipőboltból, cascot akarok kötni), bár az tény hogy kevesebb volt és gagyibbak. Lényeg hogy meg is lett az eredménye annak a gazdasági modelnek (amit te is bőszen képviselsz): 20 milliárd USD államadósság, 40 év alatt 40 év technológiai lemaradás. Köszi, inkább maradnék a piacgazdaságnál, meg a rothadó kapitalizmusnál. Meg a reklámoknál, ha ezt is muszáj elfogadni.
    Asszem weboldalakról, meg azok finanszírozásáról is van némi lövésem, mert erősen a munkámhoz tartozik, gyakran kell tanácsot adnom a témában a megrendelőimnek. Ezért a "bamba fogyasztó" jelző megintcsak nem áll meg - 2. öngól, számolod?
    Az meg hogy miről szólt az internet az ugyanolyan szentimentális sz.rság mint az hogy "de a Rover milyen frankó autómárka volt 30 éve". Igen, akkor jó autókat gyártott, most meg csődbement, megvették a kínaiak. Az internet arra fejlődött, amerre fejlődhetett. Amelyik finanszírozási model megélt az megmaradt, a többi kihalt.
    Amiről te beszélsz, hogy minden termékről elsősorban white papereket (specifikáció, tények) tegyenek közzé, és az alapján döntsenek a vásárlók az a model nem volt életképes. Voltak cégek akik ezzel próbálkoztak (pl hardware gyártók), de egyszerűen nem ment, mert aki reklámot nyomott, azt jobban vitték. És ha ő reklámoz, akkor nekem is kell - ez így működik sajna. Jó bornak is kell a cégér, különben max ihatod a borod és kesereghetsz rajta hogy a kutya se veszi meg.
    Szeretnéd ha betiltanák a reklámokat - szerinted az internet elfogad egy ilyen korlátozást? Szerinted az ingyenes (reklámokból élő) internetes tartalmak finanszírozása hogyan lenne? Pay per view, esetleg a net szolgáltatás díjába beépítve, és abból látogatószám szerint folyósítva? Ki implementálja ezeket a technológiákat az oldalra (főként ki fizeti ki), ki auditálná (kiben lehetne megbízni egy sokmilliárdos üzletágban)? Szerinted a szexipuszipontkom meg egy manageroldal látogatója milyen arányban kellene részesüljön a látogatónkénti pénzből?
    A másik hogy az összehasonlító adatok hitlességéért ki felelne? Mert ugye az alapján akarsz vásárolni. Nem a reklám lenne hazugság, hanem a white paperek. Nagy fejlődés...
    Gondolkozz öreg, szállj magadba, mert akinek nagy a pofája, gyakran kevés az esze.
  • IoIa
    #19
    Akkor és ott borulsz le, amikor csak akarsz.
    Eljátszod a jóneveltet, okoskodsz, és közben ugyanúgy nem nézed a reklámokat, mint én. Csak én le mertem írni az indokaimmal együtt, te meg alázatosan mosakodsz. Hát ez a LOL!
    Egyébként én nem beszélek le senkit sem arról, hogy reklámokat nézzen, csak leírtam a véleményemet.
    Életkorodnál fogva valószínűleg fogalmad sincs arról, hogy volt olyan időszak is, amikor nem voltak reklámok. És csodák csodája a termékek akkor is elfogytak. Te viszont már beleszülettél ebbe a reklámdömpingbe és természetesnek veszed, és el is hiszed, hogy ez jó. Tipikus bamba fogyasztóvá váltál. Majd talán egyszer, ha felnősz, talán rájössz. Bár nálad ez kétséges.

    Csatti: az internet kezdetben nem arról szólt, amiről te itt írsz. Az, hogy azzá tették, mint amivé mára vált - egy óriási hirdetőtáblává -, kicsit szomorú. De nehogy már utólag megmagyarázzuk, hogy ez így jó. És nehogy már el kelljen hinnem, hogy tulajdonképpen én vagyok az internetért, és nem fordítva... Persze ettől te még hidd csak nyugodtan azt, nem akarlak meggyőzni, csak leírtam a véleményemet.
  • Komolytalan
    #18
    "Ember! Te az összes reklámot megnézed? Mert ha nem, akkor te is csak egy "senki vagy"!"
    Nem arról van szó, hogy minden reklámot megnézzen, meg minden banneren szereplő terméket/szolgáltatást megvegyen. Ha egy termék - mondjuk 1 digi fényképező - belekerül 50eFt-be, amiből 15eFt a kisker árrés, akkor 6 forintos unique user-banner megjelenési árral számolva az is jó, ha minden 2500. felhasználó vesz egy gépet. Jól ki van ez számolva, olyan rendel bannert, akinek ez alapján megéri (már megérte eddig is). Értem kap 30 percenként, fizetős bannerenként 6 Ft-ot (30 perces unique-t számolnak), ez napi szinten néhány 10 Ft bevétel (majdnem mint 1 offline újság). Érted meg semmit se kap. Az erőforrásokat meg ugyanúgy fogyasztod, a szerver hostolási költséget, cikkek íróit, szerkesztőség netét ugyanúgy fizetni kell. Mit nem lehet ezen felfogni?
  • Komolytalan
    #17
    "zerintem örülnek, hogy elolvasom (meg mások is), amit írnak."
    Waze, írj egy időpontot és helyet, és megszervezem hogy az sg.hu szerkesztősége meg az olvasóközönség is összegyűljön és leboruljon előtted, te félisten, nem is fél egész, cup-cup-cup, hadd csókoljam meg a lábad nyomát a hóban. Annyira LOL vagy, ilyen hülye még egy 12 éves se lehet, mert kiszűrik a tanárai a suliban, és ledobják a Taigetoszról.
  • Csatti
    #16
    Nem nézek reklámokat ha elkerülhetem, a túlzott reklámok miatt alig nézek TVt már évek óta. Viszont mint minden szolgáltatásért vmilyen módon fizetni kell. Az SG egy hírszolgáltatás, amiért azzal fizetsz, hogy bannerek vannak oldalt és felül. Blokkolhatod ezeket a reklámokat de ebben az esetben már csak élősködsz a szolgáltatáson.
    Szerinted egy ingyenesen olvasható Metro újság hogyan működik? OK, hirdetések garmadája van benne. De ki az aki elolvassa benne a hirdetéseket? Szerintem senki.
    Ha senki sem olvassa el a hirdetéseket, elöbb vagy utóbb megszűnik a metro. A hirdetések hatékonysága pedig közvetett módon de ellenőrizhető. Alapvetően az új termékek bevezetésekor a kezdeti hónapokban való eladások megmutatják milyen hatékonyságúak voltak a reklámok. Annak az ismerete, hogy milyen médiában és mennyit költöttek a reklámra, pár ilyen termék reklámozása után már elég jó képet ad a reklám hatékonyságáról.
    Vagyis becsapnak minket. És becsapják azt is, akinek a termékét hirdetik, mert elhitetik velük azt, hogy nélkülük (a marketingesek nélkül) a termék nem lesz sikeres, és csak az ő tevékenységük által lesz jól eladható a termék.
    A probléma az, hogy igazuk van. Nélkülük nem lehet eladni egy terméket. Ha a vásárló nem tudja, hogy egy adott termék létezik, akkor nem tudja azt sem, hogy akarja-e vagy sem. A reklám egyben persze befolyásolni is próbálja a lehetséges vásárlót, hogy az adott cucc tényleg milyen menő és neki pont az övék kell, dehát ez természetes, ha technikai adatok is érdekelnek akkor már nézz is utána. És ez minden termékre igaz, legyen az vmilyen tömegcikk mint pl egy mosópor, vagy vmilyen speciális ipari szenzor. A tömegcikkeket tömegeknek szóló médiákban kell hirdetni mint pl. TV, rádió, általános hírportálok. A speciálisabb dolgokat pedig célzottan szakújságokban vagy a speciális területtel foglalkozó webhelyeken.
  • IoIa
    #15
    Szerinted egy ingyenesen olvasható Metro újság hogyan működik? OK, hirdetések garmadája van benne. De ki az aki elolvassa benne a hirdetéseket? Szerintem senki. Ennek ellenére van ilyen újság. És nem az az egyetlen.
    A TV-nél hogyan ellenőrzik, hogy valaki megnézi-e az unalomig ismételt gagyi hirdetéseket? Sehogy. Pontosabban van pár balek, akinék van mérő felszerelve (ez alapján állapítják meg a nézettséget), de hogy ténylegesen nézi-e valaki, vagy éppen addig a konyhában van, nos ezt senki sem mondja meg (ma még).

    Manapság a gazdaság szerintem sérült. Egy termék eladhatóságát nem a termék jósága/minősége határozza meg, hanem a ráfordított marketing (ezzel valószínűleg többé-kevésbé mindenki tisztában van). De sajnos ennek a káros következménye az, hogy torz képet kapunk mindenről. Ha vásárolunk, akkor esetleg rossz terméket veszünk, mert becsapnak minket.
    A marketingesek mindenre hajlandók. Akár a legaljasabb módszerekkel is, erőszakosan, törtetően megpróbálják velünk elhitetni, hogy amit reklámoznak, az jobb minden másnál, és azt nekünk mindenféleképpen meg kell vennünk. Vagyis becsapnak minket. És becsapják azt is, akinek a termékét hirdetik, mert elhitetik velük azt, hogy nélkülük (a marketingesek nélkül) a termék nem lesz sikeres, és csak az ő tevékenységük által lesz jól eladható a termék.
    Ezeknek a reklámköltségeknek az árát természetesen általában a vevővel fizettetik meg. Vagyis jóval az értékén felül kell mindent megvennünk. Ez így nem jó. Én azért nem nézek reklámokat, mert nem hagyom magam befolyásolni. Elég határozott vagyok, el tudom dönteni egyedül is, hogy mikor és mit akarok venni, vagy éppen mire van szükségem. Nem kell ehhez segítség. Az emberek többsége nem ilyen. És ezt használják ki a marketingesek. De mivel éppen elegen nézik a szar reklámjaikat, így azok is jól járnak, ahol éppen hirdetnek, akár itt, az sg-n is.
    Ha nem lennének marketingköltségek beépítve az árba, akkor sokkal olcsóbb lehetne minden. Nekem az az állapot sokkal szimpatikusabb lenne, mint hogy egy-két hirdetési hely esetleges anyagi helyzetén fanyalogjak.
    De nem kell félniük az ilyen helyeknek sem. A marketingesek bármi áron hirdetnek. Egy ingyenélő csoport, mint a bankszektor. Hasznos produktumot nem állítanak elő, csak a sápot nyúlják le. Én meglennék nélkülük (eddig is megvoltam).
  • pedro870
    #14
    ha mindenki letiltja a reklámokat, akkor nincs se sg.hu, se index.hu se más. ja persze lehetnek majd ingyenes blogok. de ők honnan veszik majd a híreket? ja a tv-ből (csak be ne pereljék őket).

    de ha a tivo-val mindenki kiszűri majd a reklámot az rtl-ből és a tv2-ből, akkor ezek is megszűnnek,legalábbis ingyenesként nehezen fognak működni (mondjuk ezt nem is bánnám...mármint a megszűnést)

    És akkor majd jól kivetnek internet és tv adót! :)

    Vagy ha mindez hülyeség, akkor mondd el mi az a modell, ami alapján egy sg.hu működni képes, mint vállalkozás. Tényleg az, hogy a "hülyék" majd mindig annyira hülyék lesznek, hogy nem tiltják le a reklámot? Nemrég olvastam vhol, hogy erre (lásd tivo) reakció pl a sorozatok készítői részéről, hogy ha már a reklám tiltva van, szépen beillesztik a hirdetést a sorozatba...értsd szép Sony laptopot használ a mittoménki, meg elmennek moziba a filmre, amiről elmondják mennyire jó (ezt a példát konkrétan említették). Ide meg majd kikerül sok cikk, ami jó kis fizetett hirdetés lesz, de ezt majd csak a végén veszed észre :). Nem tudom, jó ez?
  • h4x0r
    #13
    ""Szerintem örülnek, hogy elolvasom"
    Biztos vagyok benne, hogy repesnek az örömtől."

    Szerintem meg örülnek azoknak, akik viájpít vesznek. Bár abból nem biztos, hogy meg lehet élni.
  • IoIa
    #12
    Ember! Te az összes reklámot megnézed? Mert ha nem, akkor te is csak egy "senki vagy"!
    Egyébként pedig ha ebből az oldalból akarnának mindenáron megélni, akkor tegyék fizetőssé. Persze akkor csak nagyon kevesen jönnének ide (gondolom). De mivel ezt nem teszik, így benne van a pakliban, hogy van, aki letiltja a reklámokat. Ez talán tilos lenne?
    "Az SG szempontjából akkor létezel ha bevételi forrást jelentessz. Ekkor számít nekik a vélerményed, egyébként igenis senki sem vagy." - nem pályázom arra a kitüntető címre, hogy én itt "valaki" is legyek. "Valaki" csak pénzért vagyok én is :) És persze nem itt.
    Tudod, a kéretlen reklámok olyanok, mint a spam-ek. Azokat üldözik/elitélik, az egyéb reklámokat nem. Érdekes, nem?
  • Csatti
    #11
    Szerintem örülnek, hogy elolvasom
    Biztos vagyok benne, hogy repesnek az örömtől.
    Vagyis az alatt az idő alatt, amíg itt vagyok
    Ennek meg aztán biztos különösen örülnek, főleg, hogy nem jelentesz bevételt saját elmondásod szerint
    Mit kéne nekem adnom?
    Bevételt kell jelentened az oldal számára. A szerver, adatforgalom és egyéb emberi meg stb. költségeket meg kell teremteni vmiből, csakúgy mint az se baj ha még profit is van. Te talán emberbaráti megfontolásokból ingyért dolgozol?
    "Ki nem sz.r le téged hogy létezel-e?" - ez az összes felhasználóra igaz. Rád is. Sőt!
    Az SG szempontjából akkor létezel ha bevételi forrást jelentessz. Ekkor számít nekik a vélerményed, egyébként igenis senki sem vagy.


  • IoIa
    #10
    "Ki nem sz.r le téged hogy létezel-e?" - ez az összes felhasználóra igaz. Rád is. Sőt!
    "Ha úgy látogatod hogy blokkolod a bannerjeit, akkor csak élősködsz rajta, fogyasztod a szerver prociidejét, cserébe meg semmit se adsz." - ez kissé nevetséges. Mit kéne nekem adnom? Szerintem örülnek, hogy elolvasom (meg mások is), amit írnak. Vagyis az alatt az idő alatt, amíg itt vagyok, addig nem máshol vagyok. Szerintem neked is borzasztó nagy szereptévesztésed van.
    Gondolom, te tipikus fogyasztó vagy, a valóságshow-k és reklámblokkok nagy rajongója. Nézzed csak, neked készült.

    "Szóval van olyan reklám, amit bizony tényleg blokkolni kell (akár az oldallal együtt)." - kissé ellentmondásba is keveredtél egyből magaddal. LOL!
  • Komolytalan
    #9
    "Egyébként már nehogy szereptévesztés legyen. Nem én vagyok a sg-ért, hanem az sg értem..."
    Hát szerintem pont ez a szereptévesztés. Ki nem sz.r le téged hogy létezel-e? Az sg biztosan. Ha úgy látogatod hogy blokkolod a bannerjeit, akkor csak élősködsz rajta, fogyasztod a szerver prociidejét, cserébe meg semmit se adsz.
    Annyiban egyetértek, hogy a reklámért kapjon is valamit az ember, tehát a termék/szolgáltatás értéke az legyen arányban a reklám mennyiségével/minőségével. Vannak jó reklámok, pl 1000Ft-os DVD: nincs extra (abszolúte nem érdekel, drágán se nézem meg), viszont az elején van X perc reklám. Bekapcsolom, mire keresek ropit, lónyálat, bevackolom magam a filmnézéshez, addigra biztosan vége és már megy a film. Visszatekerek kicsit a film elejére és kész - túléltem a reklámot. Szóval ebben az esetben a reklám frankón elkerülhető, ráadásul hasznos is, mert így lehet ócsóért legális DVDm:-).
    Van pl olyan reklám is hogy nyereményjáték. Na az is tök jó, meg sikeres, meg szeretik a népek. Akik nem szeretik azok meg nem vesznek részt rajta - tehát könnyen elkerülhető. Nem kell neki színes-szagos sávszélzabáló video, elég 1 link vagy 1 nem túl tolakodó banner és kész. Forgalomkorlátos chellon gondolom qrv.ra örülne mindenki a video reklámoknak, meg a zenélős bannereknek.
    A zenélős bannereket meg a pofázó, sávszélzabáló videokat olyan szinten utálom, hogy inkább meg se nézem az adott lapot napokig, ahol 1x látok olyat. Ugyanez a villamos megállóban zenélő b.zi T-* hírdetésekre. Szóval van olyan reklám, amit bizony tényleg blokkolni kell (akár az oldallal együtt).
  • IoIa
    #8
    Semennyit. Mint ahogy azért sem, hogy mást olvassak.
    Tudod, ez olyan, hogy akinek nincs a fejében, annak legyen a zsebében. Vagyis aki nem tudja hatástalanítani ezeket, az nézegesse, vagy legalábbis viselje el. Sőt, vannak olyanok, akik még szeretik is ezeket nézegetni. Én nem szeretem, ennyi.
    Egyébként már nehogy szereptévesztés legyen. Nem én vagyok a sg-ért, hanem az sg értem...
  • PLaci #6
    Reklámok kellenek? Nesztek:
    (ed2k linkek) :)

    Lipton.avi (Magyar)

    Citroen C4.mpg (A robotos...)
    Citroen 2CV.wmv (... annak paródiája...)
    Citroen 2CV (Update).wmv (... és a paródia második kiadása.)

    Peugeot 206 - The sculptor.mpg (Amikor az indiai csákó összekalapál magának egy 206-ost)

    AXE - A jóból sosem elég.avi (Magyar)
    McDonalds - hova lett a halacskám.avi (Magyar)
    T-Com - Te teljesen megőrültél.avi (Magyar)
    Friskies Vitality Plus.avi (Magyar)
    Citroen - Picasso - Elit series.avi (Magyar)
    Kinder Pingui.avi (Magyar)
    Izraeli chips reklám.avi (Izraeli, iszonyat komoly )
    VIVA - Csótány.avi (Magyar)
    T-Com - Torta.avi (Magyar)
    Chello - Modemes net.avi (Magyar)
  • pedro870
    #5
    ok, és mennyit fizetnél mondjuk azért, hogy az sg.hu-t olvasd
  • Mice
    #4
    "csupán annyi a tennivalójuk, hogy átkonvertálják a televíziós reklámokat, hogy kisebb méretben is tökéletesen láthatók legyenek."

    hát hogy a tv2-t vegyük példának írtó gyér a minősége az online videóknak, hiába állítja be az ember szélessávra...
  • IoIa
    #3
    Én minden reklámot utálok. Interneten blokkolva vannak, TV-ben meg azonnal nyomom előbb a MUTE gombot, majd a csatornaváltót.
    A TV-s reklámok nem csak idegesítően bugyuták, de legalább 2x olyan hangosak is, ráadásul 3-adszor még egy jó reklám is unalmas. Én nem kérek belőlük.
  • joebacsi
    #2
    "...reklámpiac is kezdi felfedezni magának ezt az új területet..."
    hát már elég rég jelen van, elég csak belegondolni a Humoros, aranyos képek topikban már mióta vannak "Amerikai Zoknireklám, NAGYON LOÁL!! :DDD" típusú hozzászólások, amik általában emailen keresztül terjednek...ezek tudatosan ilyen célra készített filmek, mégha próbálják azt a hatást elérni, hogy csak spontán talált, egyszerű tv reklámok...
  • DKm
    #1
    "a 35 és 54 év közöti korosztály tagjai" - akkor ezért kapok annyi rohadt viagrás spamet. Viccet félretéve én gyűlölöm a SOK reklámot. Kevés még elmegy.