69
  • vegallomas
    #69
    Ne mocskos kóreai bagázs, rossz helyről próbál pénzt húzni :D

    windowst se adnék többet feléjük :)
  • dez
    #68
    Mióta? Nemrég még úgy nyilatkozott Gyurcsány, hogy "nemzeti kincs".
  • Tetsuo
    #67
    Sajnos a MOL már nem magyar..
  • FTeR
    #66
    ezt az ofisz százalékosdit folyamatosan félremagyarázzák.
    egyadott ember alig 10%át használja ki átlagosan, aki nagyon azzal dolgozik meg kb20%. de ez nem az a 10 meg 20 százalék amit akár a melette ülő ember használ.
    sőt, nemrég aszonta ms, h h offiszra bejövő fícsör rikveszt 80-90% olyan, ami már benne van több generáció óta. ezért is határozták el magukat, h áttervezik a kezelő felület. ettől várják, h az emberek majd jobban megtalálják amit keresnek.
    szal amire ki akartam lyukadni, ofiszban nincs olyan fícsör, amire nem lenne igény. csak olyan került bele, amit már elegen kértek, h milyen jó lenne. nincs benne fölösleges ficsőr, nincs olyan, amit még senki, sohasem használt.
    persze nem hiszem, h otthonra _mindenkinek_ ez kell. mint a nevéből is kiderül, ez az irodákba van szánva. aki a házidolgozatát akarja szinezni, annak a wordpad tudása is sok...
  • asysoft
    #65
    Szerintem az az OS halott, amelyet már nem fejlesztenek. Az, hogy még készül rá program nem sokat jelent, Win3.1-re is megjelent a legújabb TotalCommander, akkor az sem halott?:)
  • pemga
    #64
    1. Opera nem teljesen ingyenes, csak a desktop gépekre. Okostelefonokra továbbra is 30 ajró. Ebből, meg a supportból akarnak megélni. Egyébként nem akkor kezdett esni a népszerűsége, amikor az FF 1.0 megjelent, hanem már akkor amikor a Safari... Volt egy érdekes húzásuk, hogy integráltak bele egy BT klienst, de azóta sem hallottam erről a fícsörről :).

    2. BeOS nem igazán a Linux alternatívája volt (nem volt és nem is akart multi-user lenni), a valósidejűség és egyszerű felhasználhatóság volt a célja (akkoriban a Linuxnak alapvetően más céljai voltak). BeOS nem halt meg, most is aktív (pl. van FF 1.5 is rá :)). Legfeljebb nem olyan visszhangos a community-je, mint a linuxnak.

    3. Desktop piacból egyre kevésbé lehet megélni. Már az MS is eljutott oda, hogy inkább adná ingyér a windows-át csak használják, és majd megél bármi másból. Saját bevallásuk szerint sem abból a felhasználónkénti 6-8USD-ből tartják fent magukat ami licenszenként leesik nekik, hanem sokminden egyéb másból (office, rengeteg egyéb licenszelés - mint pl. directx, sdk-k, xbox, egyedi corporate fejlesztések, designed for win akármi matricák). Winnél át akarnak térni adware-re ők is. Vagy ha így jobban tetszik: nem terméket, hanem szolgáltatást akarnak majd eladni. (ez látszik pl. a live kezdeményezésükön, az MSN-en, stb.)

    4. Nem mellesleg a fejlesztések _túlnyomó_ része nem végfelhasználóknak szánt, kereskedelmi forgalomban levő cucc, hanem vagy egyedi fejlesztés, vagy spec "dobozos", valamilyen piacra/körre hegyezve, de jelentősen testreszabva. (Nem tömegcikk, magyarul, csak kicsit nehezen fogalmazok :)) Tömegcikként úgy néz ki, hogy leginkább a _játékok_ képesek még a piacon maradni. Ezeket az emberek évről-évre hajlandóak megvenni, van rá fizetőképes kereslet és jelentős igény is. Valaki is el tud képzelni olyan vevői rohamot mondjuk egy Win vagy Office esetén, mint ami az xbox360 kapcsán volt? Ugye hogy nem :). Office is esni fog majd vissza (vagy már esik is?), egyszerűen olyan igényeket elégít ki, amik nincsenek... Leggyakoribb hangoztatott érv, hogy "pár százalékát sem használjuk ki", akkor meg minek újabbat venni 2-3 évente.

    Csak ennyit szerettem volna mondani.
  • dez
    #63
    Ja, és amúgy...

    "Éppen a linux (firefox stb, azaz opensource) az aki megölte az összes fizetős vetélytársat (pl beos, novell stb)!"

    A BeOS-t??? Te el is hiszed ezt, vagy csak próbálod elhitetni a tájékozatlanokkal?
  • Caro
    #62
    Jó vicc.
    Az openoffice versenyben van MSOffice-al, mert az emberek 90%-ának köze nincs azokhoz a funkcióihoz, amik benne vannak(és az sem sokkal több, mint OO-ban!), mégis használják, gyakran feketén.
    A gimp viszont nincs versenyben a photoshoppal, és nem is akar, és nem is hangoztatja, otthoni képszerkesztésre tökéletesen megfelel, de egy grafikusnak, akinek írják a photoshopot, eszébe nem jut mást használni.

    Persze az ms jött, és megvett egy grafikai szoftvert, hogy ő majd kiszorítja az adobe-t, úgyhogy erről ennyit, a szoftverük egy kalap trágya, de ha mögéállnak nem tudja majd az adobe legyűrni.
    És akkor majd mehet megint az anyázás, és örülhetünk, hogy legalább gimp lesz.
  • Caro
    #61
    1)Az opera él, és a fejlesztők örülnek a részesedésüknek.
    Ők is jól tudták, hogy reklámokból nem lehet megélni hosszú távon.
    Az internet megjelenésekor egy banneren 2%-os átkattintási arány volt, ez ma 0.02%-ra csökkent.
    2)nem igaz, az opera erősít
    3)HÖHÖHÖ
    Tudod egyáltalán miről beszélsz? Azt veszem ki a szavaidból, mintha szerinted lett volna egy novell OS. Ilyen SOHA nem létezett(vagyis igen, az volt a szerver).
    Egy dos shell, és egy wines client létezett mint novell.
    Ha szerverről beszélsz, akkor megint más a helyzet.
    Ha winezni nem akar(és miért akarna, ha ott a samba), akkor nem fog MARS-ozni, mert a samba elég jól működik, de a mars-ot rég abbahagyták, olyan linuxos hálózati környezet ezeken kívül, ami támogat nem unixos gépeket nincs.
    Szóval mégiscsak a kliensre is linux kell.
    4) A KDE IS jó és a Gnome IS jó.
    5) "sima"
    a "sima" nálam úgy az 500-700 Mhz-s szegmensben mozog.
    Még 2 ghz-vel is ~90x akkora számítási kapacitás(az előbb csak egy gépet számoltam, arra több mint 250x-es lett volna!)
    6)Nem primitív, hanem file szerver, teljes jogosultságkezeléssel, több csoporttal, és még 1000 embernek mail szerver és ugyanennyinek file is.
    Egy hibája volt, az új nagy vinyót nem kezelte jól, ezért mennie kellett
  • Equ
    #60
    "A ms-hoz képest elenényésző de a novellhez képest nem volt az, igy pár év alatt megölte ingyenességével."

    Egyébként erről szól az egész, ezt irtam az elején is. Az open source pont ellentétes eredményt ér el mint amit akar. Mindenki kihal a piacon kivéve az ms-t és a többi mamutot, mert csak nekik van olyan korlátlan pénzügyi hátterük, hogy annyit öljenek a fejleszésekbe amivel nem tudják az ingyenes nyilt forrású programok felvenni a versenyt. A verseny meg eltűnik, mert a kicsik kihalnak vagy bele se kezdenek, igy eltűnik az innováció. (az open source csak másolja a nagyokat és próbálja elhitetni, hogy ugyanolyan jó, pl openoffice, gimp stb)
  • Equ
    #59
    "valami pici volt benne, ad vagy nemtommi, de lehetett használi"

    szerinted mit jelentett az egyetlen fix bevételi forrás elvesztése? El kellett küldenie a reklámozóit, mert a ff miatt a kutyának se kellett reklámmal.

    "ha nem lenne firefox, nem lenne most opera sem!"

    ha sokáig lesz még firefox akkor az opera elhal...

    "a linux elenyésző"
    akkor meg hogy ölte volna meg?"

    A ms-hoz képest elenényésző de a novellhez képest nem volt az, igy pár év alatt megölte ingyenességével. A novell normális kereskedelmi alternativája volt a winnek, aki valamiért win-t nem akart használni inkább fizetett a novellért, aztán jött a linux és a kutya se fiztett már a novellért, mert ha nem akart winezni, akkor inkább szerzett egy linuxot.

    "a 10-es suse nagyon jó lett"

    Biztos így van, bár igen sok linuxos köpködi és cseréli másra, többek között az alapból kde-re kényszerítés miatt, sokan gondolják, hogy rossz irányba indult az egész. De ez már nagyon off.

    "Jah... Duál magos xeon"

    De szép is volna... Sima 2 gigás p4-ek.

    "de a 95-ös novell gép meg 70-et vitt egyedül"

    ja, primitiv filekiszolgálóként, winen meg olyan központositott menedzsmenttel, jogosultságkezeléssel, policy-val amiről te még nem is álmodtál :)
  • Caro
    #58
    1)
    nem adtál
    2)
    az opera addig is ingyenes volt(valami pici volt benne, ad vagy nemtommi, de lehetett használi)
    és az opera a firefoxnak köszönheti, hogy kezd terjedni, mert a firefox miatt kezdtek el végre figyelni a webfejlesztők a kompatibilitásra
    ha nem lenne firefox, nem lenne most opera sem!
    3)
    "a linux elenyésző"
    akkor meg hogy ölte volna meg?
    szemellenző rulz.
    A novell a desktop/workstation pályára állt, és nagyon jól tette, a 10-es suse nagyon jó lett!
    4)
    Jah... Duál magos xeon... Vagy még több...
    Abból visz 4 1000-et, de a 95-ös novell gép meg 70-et vitt egyedül! P90 proci volt benne, egészen mostanáig!
    Jóhogy nektek sikerül ~50x akkora teljesítményű gépekkel 15x annyi gépet elvinni...
    Gondolom olyan 10 gigás optikai gerinc se árt hozzá...

    PS: höhö... persze.
    Kár, hogy az open szabványok a világon a legjobbak, de nem baj.
  • Equ
    #57
    "Kérünk egy listát az open-source által kiszorított kereskedelmi szoftverekről."

    Adtam már, de nem kell ehhez lista. Pár éve már a kicsiknek eszébe sem jut megjelenni olyannal amiből van open source, mert eleve halálra van itélve. (pedig ott legalább normálisan tervezett és egymáshoz illesztett rendszereket kaphatnánk, nem 100 helyről összehányt kisalkalmazásokat)

    "Az FF egy éve jött ki, nem ölt az meg senkit"

    Biztos az opera is mint alternatív böngésző az ie miatt vesztette el az egyetlen stabil bevételi forrását és volt kénytelen ingyenessé válásra és véletlen se egy másik alternatív ingyenes open source termék miatt. Szemellenző rulez...

    "csak az explorert, a kereskedelmi termékek közül"

    Bárcsak annyit ártott volna a többi böngészőnek mint az ie-nek...

    "Tényleg mi ölte meg a novellt szerinted?"

    Az ingyenes linux... Az ms-el még versenyezhetett volna, mert bár sok témában lekörözte az ms (ad fejlesztések) de normális alternatívát tudott nyújtani, mivel elég kiforrott volt a wines kompatibilitása (client) és voltak jó ötletek benne.
    A meghalásán ne nagyon vitakozzunk, ha jobb a szívednek akkor nevezd átalakulásnak, kidobta a saját termékét, mivel az meghalt, felvásárolt egy linuxot és arra implementál pár dolgot a régi dolgaiból, hátha azért pénzt tud majd kérni...

    "amihez szuperszámítógép kell, ha 10-nél több gépet ki akar vele valaki szolgálni."

    Nálunk meg ezer gépet visz 4 szerver, de te biztos nagyon vágod ezt a témát... (de ha ennyire szar volt, akkor hogy is nyomta el a novell-t?)

    "Nálunk viszont az "információs hálózatot"[:)] én terveztem, én kábeleztem, én teszteltem, mindenre gondolva, és nagyon f@szán műxik."

    Te kábelezhetsz hónapokig a linuxos házadban, de a wines házban eleve 10 gigás optikai kábel van, antenna meg nem kell a szobákba, mert a kábelen jön minden stream-ben, te meg a sistergő analog tv-t próbálod nap mint nap a config fileokban utánahúzni a zavaroknak, aztán ha új adót lehet fogni, akkor jön a ház teljes lebontása, újraép-tése azaz "újraforgatása" hogy lehessen fogni... :)
  • Caro
    #56
    Kérünk egy listát az open-source által kiszorított kereskedelmi szoftverekről.
    Pont ti mondjátok, hogy nem ütik meg a mércét.
    És sok helyen elég pici is a részesedésük.
    Az FF egy éve jött ki, nem ölt az meg senkit.(csak az explorert, a kereskedelmi termékek közül)
    A novell sem abba halt bele, és még mindig él, és alkalmazzák az open-source technológiát.
    Tényleg mi ölte meg a novellt szerinted? Csak nem a mocskosrégi novell 3-at támogató MARS szerver?
    Jó vicc. A novell eladásai nem emiatt estek, hanem épp az MS "csodálatos" microsoft networkje miatt, amihez szuperszámítógép kell, ha 10-nél több gépet ki akar vele valaki szolgálni.
    Ismerek helyet, ahol 1995 óta folyamatosan ment ezév szeptemberig novell szerver, ~70 gépet szolgált ki, és egyedül RAM bővítés, meg egy vinyócsere volt benne.

    Más: windows vs. linux olyan, mint a házépítés.(elő példa mi és a szomszéd)
    Az első(szomszéd, windows), ha megrendeled vállalkozótól, akkor azok megcsinálnak mindent, te éled közben az életed, és amikor elkészül nagyon örülsz.
    A második(mi, linux), hogy mi hívjuk a munkásokat, ott dolgozunk mellettük, mondjuk, hogy milyen legyen. A végén egy tökéletesen testreszabott ház jön ki, olcsóbban.
    És majd amikor a szomszéd rájön, hogy hoppá, bonthat falat, mert nincs neki benne se UTP, meg antenna is csak 2 szobában, akkor majd verheti a fejét a falba.
    Nálunk viszont az "információs hálózatot"[:)] én terveztem, én kábeleztem, én teszteltem, mindenre gondolva, és nagyon f@szán műxik.
  • dez
    #55
    Csakhogy éppen a MS teremtett olyan körülményeket, hogy máshogy nem lehetett szembeszállni vele...
  • dez
    #54
    Éppenhogy így kapnak jobbat, mert így kénytelenek feltelepíteni... :P Az OS maga meg olyan, amilyen.
  • Caro
    #53
    1)Ott a windows update, lehet azzal is frissíteni.
    De ugye mindenki a saját kasszájára dolgozik.
    De csak azért mondtam ezt, mert régen volt benne alapból pl.: real player.

    Egyébként tényleg semmi baj nem lenne, ha ezek szabványosított dolgok lennének, engem tökre nem zavarna, akkor használják nyugodtan, csak akkor én a saját kliensemmel is tudjam teljeskörűen használni. Ez az ami nem tetszik.

    2)Én úgy tudtam, hogy így van, de mindegy végülis.(xbox és msn részleg biztosan)

    3)Kérjék el mindkettőért azt a zsét, amibe kerül, plusz egy tisztességes hasznot. Így lenne tisztességes, sokkal tisztességesebb, mint hogy a game 2x annyiba kerül rá, és még kell külön fizetni az online-ért is.

    P.S.: Nem feltétlen. Más rendszer... más előnyök
    Én se azért használom, mert open-source :)
  • Equ
    #52
    "vagy is fizetős brózer egyszerűen meg sem tud élni!!!!"

    Bruhaha... Éppen a linux (firefox stb, azaz opensource) az aki megölte az összes fizetős vetélytársat (pl beos, novell stb)! Éppen a linux és az open source miatt van ma ott az IT, hogy szinte semmilyen olyan termék nem eladható aminek van open source alternatívája, mert az azonnal megöli. A kivétel ez alól a legnagyobb mamutvállalatok mint a ms, adobe és társai, akik dollármilliárdos fejlesztési költséggel ki tudnak fejleszteni olyan termékeket amelyek bár jó drágák, de nagyságrendekkel jobbak az ingyenes társaiknál, ezért el lehet adni őket. A kissebb fejlesztőket kinyirja az open source. (nem kell az open source bullshit, mert supportból nem lehet megélni, csak szintén mammutvállalatoknak)

    "Ergó verseny, kreativitás és fejlődés egy szálse ebben a szegmensben."

    Lehet köszönni a nyilt forrásnak ill. mivel az önmagában sosem jutott volna ide, a mögé állt élősködő cégeknek mint pl. az összes hirdetésében ms oprendszert ajánló ibm-nek, akik nyomják a nyilt forrásba a pénzt, mert tudják, hogy esélyük sincsen jobban fejleszteni, inkább beállnak egy ideológia és ingyenmunkások mögé. (közben pedig kaszálnak a ms rendszereken, de azért beszedik a linuxosokról is a jattot, zsebpénznek az is jó alapon)

    "Pl feldarabolni."

    És mi is lesz akkor? Az win, office, server részleg vígan eltartja magát függetlenül is, a home (xbox), research, crm pedig vagy elbukik vagy lehet venni 5x áron a termékeket. Mennyivel szebb lenne a világ...

    "Ezzel elég széles néptömegek fejében kezdene forogni pl a Lin, vagy bármely más OS használata!"

    Elég nagy szarban vannak akkor, ha már a linuxosok szerint is csak így van esélyük... (persze már az ötlet is abszurd, hogy ms-t kötelezzék, hogy az emberek ne kövessenek el jogsértés épp az ms ellen, főleg, hogy más igy is sokan unják a serial-t, aktiválást, hardverhez kötést stb)
  • NEXUS6
    #51
    "Már moderáltak ki szinte ugyan ilyen hsz-t.
    Érdekes ez az SG ..."

    Én már egész fórumot is kimoderáltattam!!!!!;))))))

    (lásd mottó)
  • NEXUS6
    #50
    "Sajnos nem nyert. A plusszok nélküli windóz nem lenne olcsóbb (illetve az, mert ezt is elérték a bizottságok meg mittoménmik), hiszen a mediaplayer és a messenger ingyér van. Tőthető az M$ weblapjáról.

    Amúgy magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kényszerítésnek (bocs) hívják, amit M$ csinál! Írtak egy oprét, ami jól elterjedt. "....

    Az elsőhöz közlöm hogy az sincs igyér, mert a M$ mint tudod nem egy közhasznú alapítvány, vagy valami nonprofit cég, hanem csak külön nem számlázza ki, amikor megveszed a windózt/offiszt/miegymást. Na most ezt hívják árukapcsolásnak, és ez a per is pont ezért indult, mert hogy verseny szempontjából nem igazán szeretik ha valaki ezt csinálja. A versenyhivatalok általában harapnak az ilyenre! (Persze ha Bushbá befenyít akkor csak tudomásul lehet venni, ha már ebben a szabad világban élünk ugye)

    Amúgy most nem arról van szó, hogy volt egy tök becsületes (hahahaha) meg jószándékú cég (bruhahahha) és teljesen a szándékaiktól függetlenül eccercsak jó helyzetbe kerültek, és ne tessék már szegény milliárdos vezetőket a további milliárdoktól ellehetetleníteni.
    Mert az M$ nem eccerűen jó helyzetben van, hanem monopól helyzetben van. Ergó verseny, kreativitás és fejlődés egy szálse ebben a szegmensben.

    Itt nem egyszerűen büntetni kell, azt 15 évvel ezeelött kelett volna, hanem az egész ágazat szerkezetét átalakítani!!!!! Pl feldarabolni.

    Sokan jönnek, hogy ha szétdarabolják a céget, dehát akkor az ágazatból kivonódik az a hatalmas tőke amit az M$ jelentett és ez visszafékezné a fejlődést. Csakhogy amíg az open módon fejlesztett eszközök simán felveszik a versenyt a M$ gagyiságaival szemben, és az M$ is csak játékszerekre (xbox) költi el a felesleges milliárdjait, akkor miröl is beszélünk????
    Nem azért terjed el a FF, mert olyan jó, hanem mert az IE még annál is rosszabb, és a M$ árukapcsolása miatt az gyak ingyér van, vagy is fizetős brózer egyszerűen meg sem tud élni!!!!

    A windóz dettó. A M$ bevezethetne egy sokkal szigorúbb eredetiség vizsgálatot, hogy pl a frissítéseket tényleg csak a legális verziókhoz lehessen jutni, de ez a qvázi ingyenes warezwindóz rendszer nekik tökre megfelel, mert igaz hogy nincs közvetlen hasznuk belőle, de azt is megakadályozza, hogy a Linux vagy más fizetős OS elterjedjen!!!!

    Szal amit már itt írt ZPE is, én kötelezném, hogy a DX-et tegyék szabad szabvánnyá (mert most pl a linuxos DX emu -winex is fizetős!!!!), és hogy lássák el a wint sokkal szigorúbb eredetiség ellenőrző rendszerrel, és ha valakit elkapnak az a törvények értelmében szépen megy sittre ahogy a törvényekben van, ha a q. M$ már kiharcolta, hogy ez így legyen!
    Ezzel elég széles néptömegek fejében kezdene forogni pl a Lin, vagy bármely más OS használata!
  • Equ
    #49
    "Nem is feltétlenül akarnak."

    Ez gyönyörű... Dögöljön meg a szomszéd tehene is. A userek nem kapnak jobbat (mert szerinted nem is akarnak jobbat fejleszteni) de ami most van, legyen az is rosszabb! Elvégre akkor közeledik a nagyon szar konkurenciához. Bravó!
  • Equ
    #48
    "Azt is megtehették volna, hogy a windows installhoz adják ICQ-t, és megspórolnak maguknak fejlesztést, időt, energiát, pert."

    Persze, és havonta megjelenő kráter méretű biztonsági lyukakat az icq-ban magukra vállalják és próbálják forrás nélkül foltozni vagy esetleg mutogatnak az icq készitőire?

    Megúsznak pert? Akkor meg perelné őket a többi IM fejlesztő, hogy miért kivételeznek az icq-val, tönkre akarják tenni a többit... Ugye-ugye, hogy mindig visszajutunk oda, hogy az egész csak pénz lenyúlásáról szól az egész?

    "Úgyis majdnem az összes részlegük veszteséges"

    ez igy konkrétan nem igaz, a 7 részlegből a 3 legkissebb ami veszteséges...

    "Egy kereskedő nem adhatja beszerzési ár alatt az árut, akkor egy cég miért adhatja előállítási ár alatt?"

    A sonyra gondolsz? Legyen mind drágább?

    "Mert így ekkora háttérrel azt szorítanak ki a piacról, akit csak akarnak."

    Lásd fentebb...

    "Minden program forráskódja nyílt, csak egy disassembler kell hozzá "

    Hát akkor az utolsó érv is elfogyott a linux mellől...
  • dez
    #47
    "Nem tudnak összehozni egy MS vetélytársat."

    Nem is feltétlenül akarnak. Csak annyit, hogy a MS ne taroljon le mindent.

    "Mit kezdene egy kezdő a beépített programok nélkül? Nem végzett mindenki számtech iskolát."

    Aki meg tudja tanulni használni a beépített programokat, az meg tud tanulni mást is...

    Ha még a MS beérné annyival, hogy a beépített programok alapszolgáltalásokat nyújtanának, csak hogy tényleg ne legyen ott az ember üres kézzel, amíg nem tud mást telepíteni, stb. De nem. Ők kimondottan nagy ráfordításokkal fejlesztik ezeket is, kimondottan azért, hogy más ne rúghasson labdába.

    "Nem szeretem a windowst, de per pillanat nincs jobb!(átlagfelhasználó vélemény!)"

    És most ez hogy jön ide?
  • Caro
    #46
    Minden program forráskódja nyílt, csak egy disassembler kell hozzá :)
    (vagy egy kis gépi kódú ismeret)
    erről jut eszembe, hallottam olyan emberről, aki annó a lyukszalagos időkben olló-edittel javította a hibás object file-okat.
    Na az ilyen szintű kb :)
  • Caro
    #45
    Teljesen mindegy, ha Kína minden mást ural, előbb-utóbb uralni fogja a világot is.
  • szjocib
    #44
    Jól tette az amerikai kormány! Itt nem a pénz a lényeg, hanem az, hogy nem tudják keleten lenyelni, hogy van olyan terület, ahová esélyük sincs betörni. Nem tudnak összehozni egy MS vetélytársat. Nevetségesnek tartom a vádakat.Mit kezdene egy kezdő a beépített programok nélkül? Nem végzett mindenki számtech iskolát. Aki meg tanult, az meg nem feltétlenül foglalkozik beépített programokkal!
    Nem szeretem a windowst, de per pillanat nincs jobb!(átlagfelhasználó vélemény!) Ha lesz, akkor majd átállok... vagy nem???
  • Caro
    #43
    Az ICQ már réges-rég elterjedt volt, amikor MS lecsapott rá a messengerrel.
    Azt is megtehették volna, hogy a windows installhoz adják ICQ-t, és megspórolnak maguknak fejlesztést, időt, energiát, pert.
    Úgyis majdnem az összes részlegük veszteséges, de a windows meg az office annyit hoz, hogy bőven jut oda is.
    De ez az, ami már súrolja a legalitás határát, lásd xbox esete.
    Egy kereskedő nem adhatja beszerzési ár alatt az árut, akkor egy cég miért adhatja előállítási ár alatt?
    Mert így ekkora háttérrel azt szorítanak ki a piacról, akit csak akarnak.
    Ha még nem lenne ekkora, de ennyi területet lefedne, már rég trösztellenes pert kapott volna, de már túl nagy, és nem tudnak vele mit kezdeni.
  • ewtoto
    #42
    az sem kizart, hogy kulonbozo vallalatok igy adomentesen vesznek ki penzt vagy is ceges peres uton, furcsa hogy tul sok a per, es ez egy tiszta formaja hogy a nyereseget ado nelkul vagjuk szebre......
  • dez
    #41
    (Az "ott" az a [i]másik ország[/b]..)
  • zpe
    #40
    Szerintem nem a médialejátszót meg a kiegészítő programokat kéne kiszedni a Windowsból hanem a DirectX-et kéne nyílttá tenni! Ha nem csak emulálni meg licencelni lehetne a DX-et akkor bizony Linux és esetleg mások is komoly konkurenciát jelentenének, mert mi teszi ki a piac legnagyobb részét : a játékok ! A médialejátszók meg egyebek más oprendszerekben is benne vannak alapból, szóval azokat kivenni badarság , semmit nem ér és szerintem jogilag is rosszabb mint megosztani a DirectX-et vagy esetleg kötelezni a játékgyártókat a verseny érdekében,hogy OpenGL-re is nyomják ki a cuccokat!
  • Alfa Of NS
    #39
    "hm... ott azért nem úgy műxenek a dolgok mint itt."

    Hát persze...

    "Az USA-ában eznélkül is normális dolog, hogy a ország érdekeit védjék, és a Microsoft = USA érdek, nem kell ide sem Bill-House buli sem korrupt politikus."

    Mondjuk így sem a kap az USA fair-play díjjat
  • bifidusessensis
    #38
    Bill Gates és George Bush, mindkettő a világ legellenszenvesebb emberei (?) között van. A Windows a sok hozzáadott szeméttel együtt sem ér annyit, amennyiért adják. Firefox, Winamp, stb. rulez!
  • pemga
    #37
    Réges-régen :) megfenyegették a számítógép-vendorokat, hogy ha a konkurrencia böngészőjét _is_ fel merik telepíteni, akkor nekik drágábban fogják adni a Windows-t :). Óh, azok a régi szép idők :). Wiki
  • Lame
    #36
    Szoval szerinted az semmilyen elonnyel nem jar, hogy az MS programjai alapbol telepulnek a Win-el mig a tobbit kulon kell telepiteni?
  • Equ
    #35
    Marhaság. Kétféle user van. Az egyik képes különböző programokat feltenni, kipróbálni és eldönteni, hogy melyik a jobb, a másik erre képtelen. (mindkettőből irdatlan sok van)
    Az első user, ha talál jobb alkalmazást azt fogja használni (lásd pl winamp, icq stb. részesedését) a másik pedig, ha benne van oprendszerben használja boldogan (mert milyen jó, hogy tud a távoli rokonnal levelezni, msn-ezni stb) ha viszont kiveszik belőle, akkor az életben nem tudja ezekre a funkciókra használni a gépet, mert képtelen más programokat keresni, telepíteni, kezelésüket megtanulni. Hát erről szól ez a dolog, sima pénz kicsikarás nulla szakmai eredmény. És mi az egyéb eredmény? Olyan hulladék szemetet gyártó cégek mint a realnetworks dollármilliókat kapnak a világ további szeméttel való elárasztásához. A sok lámer meg tapsol, mert ms-t fizetésre kötelezik. Bravó. (az külön vicc, hogy ezek a büntetések meg se kottyannak a ms-nak, mellényzsebből kifizetik...)
  • Equ
    #34
    nemcsak a kormányok felé elérhető a forráskód, hanem egyetemek és vállalatok felé is.
  • Champ
    #33
    A windowshoz hozzápakolt ingyenes szarok nem érnek semmit, ezért is fair hogy ingyenesek. Ami viszont nem fair, hogy a microsoft kiszorítja a többi használható progit a piacról. A géphasználó emberek min. 50%-a ugyanis síkhülye a géphez, és nem fog mást használni, amíg agymosva van azzal a tévhittel, hogy csak MS van a világon. Ez itt a baj, szerintem. Az agymosás ellen kéne törvényt hozni és fellépni, de ez csak álom. .)
  • YaniMan
    #32
    Sajnos nem nyert. A plusszok nélküli windóz nem lenne olcsóbb (illetve az, mert ezt is elérték a bizottságok meg mittoménmik), hiszen a mediaplayer és a messenger ingyér van. Tőthető az M$ weblapjáról.

    Amúgy magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kényszerítésnek (bocs) hívják, amit M$ csinál! Írtak egy oprét, ami jól elterjedt. Adnak vele ingyér pár cuccot, ami nem teljesen opre-rész. Erre a konkurencia azt mondja, hogy kihasználja az oprendszere elterjedtségét arra, hogy más (mégegyszer: ingyenes) programját is terjessze. De hát miért? Ott van az ő (konkurencia) cucca is, fent van a weben a reklámja. Mindenki, akit érdekel, tud róla. Le tudja tölteni, vagy ha úgy dönt, hogy megéri neki a plussz pénz, akkor megveheti. Aki meg nem tudja, hogy létezik más lehetőség is, mint amit az M$ elterjesztett, az nem is keres más lehetőséget, tehát nem is fogja tudni; nem is veszi meg. Nem hiszem, hogy ezt tisztán sikerült megfogalmazni... bocs.

    Szóval M$ fejére koppintottak, mert ingyen ad néhány programot (amik nem is annyira jóak, hiszen pl. mediaplayerben még mindig nem szóköz a pause, és nem lehet a kurzorgombokkal tekerni).

    De tudok jobbat! Én is gonosz leszek! Úgyis készülőben van a saját médiaplayer progim, amit ha készen lesz, felpakolok netre, ingyér lehet tőteni. Aztán feljelentem én is M$-t, mert nem az enyémet töltik a népek. Vissza komolyra: Ha csak a mediaplayer nélküli windóz lenne mindenütt, nekem (és tuti sok más emberkének is) rajta lenne a gépemen a player is, mert ingyér tölthető, és miért ne legyen.
  • pusi83
    #31
    kiállok a koreai kormány mellett
  • strogg
    #30
    Equ: igaz, elfelejtettem a kormányok felé a kódnyitást.