• Caro
    #56
    Kérünk egy listát az open-source által kiszorított kereskedelmi szoftverekről.
    Pont ti mondjátok, hogy nem ütik meg a mércét.
    És sok helyen elég pici is a részesedésük.
    Az FF egy éve jött ki, nem ölt az meg senkit.(csak az explorert, a kereskedelmi termékek közül)
    A novell sem abba halt bele, és még mindig él, és alkalmazzák az open-source technológiát.
    Tényleg mi ölte meg a novellt szerinted? Csak nem a mocskosrégi novell 3-at támogató MARS szerver?
    Jó vicc. A novell eladásai nem emiatt estek, hanem épp az MS "csodálatos" microsoft networkje miatt, amihez szuperszámítógép kell, ha 10-nél több gépet ki akar vele valaki szolgálni.
    Ismerek helyet, ahol 1995 óta folyamatosan ment ezév szeptemberig novell szerver, ~70 gépet szolgált ki, és egyedül RAM bővítés, meg egy vinyócsere volt benne.

    Más: windows vs. linux olyan, mint a házépítés.(elő példa mi és a szomszéd)
    Az első(szomszéd, windows), ha megrendeled vállalkozótól, akkor azok megcsinálnak mindent, te éled közben az életed, és amikor elkészül nagyon örülsz.
    A második(mi, linux), hogy mi hívjuk a munkásokat, ott dolgozunk mellettük, mondjuk, hogy milyen legyen. A végén egy tökéletesen testreszabott ház jön ki, olcsóbban.
    És majd amikor a szomszéd rájön, hogy hoppá, bonthat falat, mert nincs neki benne se UTP, meg antenna is csak 2 szobában, akkor majd verheti a fejét a falba.
    Nálunk viszont az "információs hálózatot"[:)] én terveztem, én kábeleztem, én teszteltem, mindenre gondolva, és nagyon f@szán műxik.