97
  • Venom
    #17
    csúzda lefelé ok:) jaés majd hányás zacsit is kell vinni ha lemész :D
    fölfele meg préri farkas módszer. rakéta hátra és... ezt otthon ne próbáljátok ki :)
  • Caro
    #16
    Képzeld el, hogy van egy deszkád egy medencében, ami mézzel van tele. A deszka fennmarad, de ha ráteszel az egyik oldalára egy követ, akkor lassan, de folyamatosan lesüllyed, majd felborul.
  • FTeR
    #15
    én a címből először arra gondoltam, h a torony kilengése hullámokat kelt a talajban és az rengeti meg a vidéket
  • Zedas
    #14
    Én egyetértek a faszival, szerintem simán okozhat földrengést ha rádől a városra. :)
  • FTeR
    #13
    csúzda!
    ott már nem tanácsos "kinyitni" az ablakot.
    //warning: urban legend coming up
    volt egy csávó aki fogadott a sokadik emeleten, h az ablaküveg törhetetlen. harmadikra vesztett.
  • Csirke4
    #12
    Mire fölérsz jöhetsz le :D
  • KaBuTo666
    #11
    Olyan kis apróság, mint a pillangó szárnycsapása is képes tájfunt okozni a világ másik felén.” – Káoszelmélet. . Tehát például az időjárási problémával folytatva, egy apró kis légáramlat, amelyet egy pillangó kelt a szárnyával, idővel óriási hatással van az időjárás egészére. Vajon földi létünk egyetlen másodperce alatt hány ilyen aprócska és nagyobbacska hatás éri légkörünket?

    (Tudományosan elfogadott tény!)( Akit érdekel az keressen rá a keresőbe, illtve vegyen róla könyvet)

  • Venom
    #10
    1000m magas? hmm hát nem laknék a legfelsö szinten :) mivan ha nincs áram? gyalogolhatok? :P
  • kukacos
    #9
    Egy ekkora épület tömege semmi akár csak a képen is látható kisebb hegy tömegéhez képest, ami sok-sok millió (de inkább milliárd) tonna. Persze a nyomás nagyobb, mert kisebb területen oszlik el, de Tajvanban sem ritka a 3000 méter feletti hegy. Egy ilyen épület maximum helyi mocorgást tud kelteni, de komoly földszerkezeti átalakulást aligha.
  • HUmanEmber41st
    #8
    Azért gondoljatok csak bele a méretekbe..
    Ha a japók megépítik.. az nem lesz semmi..
  • Pharaoh
    #7
    Nem semmi ez a Taipei 101, főleg hogy a környéken meg nics sehol felhőkarcoló.
  • Caro
    #6
    Az óceáni kéreg csak 7-11 km vastag!
    A szárazföldi is csak 35-40 km.
  • Sammen
    #4
    Na én sem húzom már fel a Bp-i SpaceCity 2500-at mert rengések lesznek.
  • Kis-Bob
    #3
    ehh... Én úgy tanultam, hogy ilyen kéregmozgásoknál nem ilyen jelentéktelen kaliberű erők hatnak, mint az épület nyomása. Ráadásul egy óceáni kéreglemez vastagsága átlagosan 50-70 km, ami nem szilikátdús, hanem általában bazaltos, gabbrós, tehát jóval nagyobb sűrűségű, és arányaiban nehezebb is. Ráadásul szigetíveknél számos más oka is lehet a földrengésnek. Talán nem véletlen, hogy egyből óvatosságra intették. Lehetséges, hogy túl hamar akart nagyot mondani.
  • nickname
    #2
    btw Sky City nem csak egy torony lenne hanem 3 és össze lennének kötve :)
  • ZsirosKenyer
    #1
    nemszar.