96
  • Epikurosz
    #56
    "utána meg mégis rátérsz a gravitonokra. Tehát gravitonkibocsátás nélkül nincs gravitáció. "

    Hát, ha biztos lennék a dolgomban, akkor nem itt lennék :-)

    A gravitációt sokan, én is megpróbálják az elektromágnesesség analógiáján elképzelni.
    Leegyszerűsítve aszondják, hogy az elektromágneses hullám hordozója a foton, amely Janus-arcú: részecske és hullám.

    A gravitációt is megpróbálják a graviton alapján megmagyarázni. A gond csak az, hogy a fotonnal ellentétben gravitont még senki sem érzékelt.
    Ez persze nem lenne olyan nagy gond, ha legalább elméletben ki lehetne okumlálni a létét, mert a kísérleti tapasztalásra lehetne várni, de még elméletben sincs leírva a graviton. Tudtommal.
    Épp ezért, lehet, hogy ilyen állat nincs is.

    Én a gravitációt a következőképpen képzelem el:
    A Nagy Robbanáskor kialakult a téridő szerkezete, szövete. Ez a szövet maga a gravitáció. Ha az anyag valahol összecsomósodik, ott a gravitációs háló (textúra) helyileg zavart szenved, és ez a zavar, mint amikor egy pókháló szálaiba belegabalyodik egy rovar, azonnal továbbgyűrűzik a téridőn, de persze az intenzitása a zavar forrásától távolodva folyamatosan (négyzetesen) csökken. A csökkenés oka az, hogy a téridő textúrája a Nagy Robbanáskor kialakult, rögzült, és a szálakat megpiszkálni csak energiabefektetéssel, ergo energiaveszteséggel lehetséges.
    Hogy honnan van ez az energia? Mivel a gravitáció arányban áll a tömegel, egyértelmű, hogy a tömegből származik az energia.
    Vagyis, ha egy szűk kabátot magamra öltök, akkor a kabát el kezd feszülni, a varrások kezdenek szétszakadozni. Az erő tőlem, a tömegtől származik, és a kabát szövetének módosításában nyilvánul meg. A kabát szövete önmagában nem tágulna, nem menne össze, úgy maradna örökre ahogy az Isten megteremtette. Minden változása a tömeggel hozható összefüggésbe.
    A tömeg tudjuk, hogy az anyag tulajdonsága, népszerűen maga az anyag.
    A gravitáció a keret, amelyben ez a tömeg mocorog. Így nem hiszem, hogy valamikor is felfedezzük a gravitont.

    Lehet kötekedni. :-)

  • kukacos
    #55
    Az antianyagról röviden és baromira leegszerűsítve: bizonyos eleminek nevezhető részecskéknek létezik úgynevezett anti-párja, amelyekből ugyanúgy anyag építhető fel, mint a "normál" részecskékből. Ezt hívjuk antianyagnak, és elméletben ugyanúgy viselkedik, mint a normál anyag, eltekintve attól, hogy ha találkozik a normállal, akkor kioltják egymás legtöbb megmaradó mennyiségét (a tömeg kivételével), és fotonok keletkeznek. A teljes kép sokkal árnyaltabb, itt pl. megtalálod a jelenlegi elméletek szerinti teljes részecske-állatkertet: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_particles

    A kvantum-fluktuációkban nem feltétlen anyag-antianyag pár keletkezik. Itt is sokan eltévesztik/nem tudják, de az antianyagnak IS pozitív a tömege, és pontosan ugyanolyan gravitációs tere van, mint a "normál" anyagnak. Egy hipotetikus antigravitációért nem az antianyag lenne felelős (hanem az úgynevezett "egzotikus" anyag, amelynek valóban negatív lenne a tömege, de ilyet mai napig senki sem látott, és rendes elmélete sincs).
  • jonnie
    #54
    Valaki magyarázza már el nekem, átlag hozzánemértőnek hogy mi az antianyag?
    Kösz
  • datango
    #53
    az állatok is biztos látják a fényt ezért jobbak a szemeik meg ijenek.
  • MacrosTheBlack
    #52
    Pedig már régi dzsedáj trükk. :D
  • MacrosTheBlack
    #51
    Nem kell, a Gyurcsok is megmondja neked tv előtt alvásból. Legfeljebb nem találja el. :)
  • item
    #50
    Érdekes dolog, nem is gondoltam volna...
  • kuncika
    #49
    Hát a hszed elején azt mondod, hogy a gravitáció nem kibocsátott dolog, utána meg mégis rátérsz a gravitonokra. Tehát gravitonkibocsátás nélkül nincs gravitáció. Azért beszéltem kibocsátásról, mert az okosítóban azt írták, hogy a fekete lyuk az anyag-antianyag pár szétválasztásához befeketett gravitáció miatt veszít a tömegéből, ha jól értettem.
  • Epikurosz
    #48
    "a gravitáció kibocsátásához nem kell energia. Vagyis folyamatos energia befektetés nem kell hozzá."
    Mondjuk, folyamatos nem , elég ha 1x befekteted a sok anyagot, összesűrítéssel.

    Amúgy meg, miért beszélsz kibocsátásról, amikor a gravitáció nem valaminek a kibocsátása, hanem maga a valami.
    Úgy értem, a gravitáció a téridő csomósodása, olyan, mint az elektromágneses tér, amelynek az erővonalai szintén lehetnek sűrűbbek, vagy ritkábbak, ergo az intenzitása is nagyobb, vagy kisebb.
    Az elektromágneses tér hordozója a fotonhullám.
    A gravitációs téré a gravitonhullám.
    A különbség annyi, hogy a foton max. sebességét ismerjük, a gravitonét nem.
    A fotonról tudjuk, hogy kétarcú: részecske és hullám.
    A gravitonról nem tudunk sokat: hullámtermészetét érzékeljük, kvantumát nem tapasztaltuk még, lehet, hogy a fénnyel ellentétben nincs is kvantuma neki, nem Janus-arcú, hanem egyarcú. Vagy az is lehet, hogy háromarcú. Minden lehetséges.
  • kuncika
    #47
    Na igazából csak okoskodok, mert nem értem az egészet, de hát úgy tudom, hogy a gravitáció kibocsátásához nem kell energia. Vagyis folyamatos energia befektetés nem kell hozzá. Na és így szétválasztható lenne a pár anélkül, hogy csökken a fekte lyuk tömege. De akkor meg ott van az, hogy a fekete lyuk tömege nem igazán változik. Hiszen ha anyag megy be, akkor hízik, ha antianyag, akkor meg fogy. És mondjuk, hogy valószínűség törvényei alapján nagyjából ugyanannyi anyag megy be, mint antianyag. Na úgyhogy nem értem, hogy mér kéne tömegvesztés ahoz, hogy szétváljanak a részecskék.

    "Amúgy a Hawkin legutóbb valami olyasmit is mondott hogy nincs is klasszikus értelemben vett eseményhorizont."

    Hát úgy tudom, hogy a klasszikus értelemben vett eseményhorizont ott található, ahol a szökési sebesség megegyezik a fénysebességgel. Ilyen meg kétségtelenül van.
  • NEXUS6
    #46
    A pár egyik tagja azért csak meglép a nagy büdös semmibe a maga kis energiájával, a másikkal meg ... nos igazán nem tudjk hogy mi lesz!

    Vagy is a fekete lyuk felületéről csak távozik energia valamilyen formában!

    Amúgy a Hawkin legutóbb valami olyasmit is mondott hogy nincs is klasszikus értelemben vett eseményhorizont.

    Szal ezek a fekete lyukak legalább annyira misztikusak, mint a kézből kilépő fotonok;)))
  • kuncika
    #45
    Elolvastam, és ebből is világosan kiderül, hogy a fekete lyuk igazából nem sugároz semmit. Ugyanis az anyag-antianyag pár az eseményhorizonton túl jön létre, tehát nem a fekete lyuk sugároz, csak úgy tűnik. De mondjuk hülyeség ezen vitatkozni, innen már nézőpont kérdése, hiszen ha nem lenne olyan nagy gravitációja, akkor nem választaná szét az anyag-antianyag párt.
  • norbdog
    #44
    kámeháme !!44
  • artschiatwork
    #43
    :DDDDDD
  • Lacika 79
    #42
    így már világos a dolog, főleg ha a kezemet nézem :P
  • Lacika 79
    #41
    óóó, a fenébe. ezen valahogy átsiklottam, sry
  • GABOR16
    #40
    Már a kezükben van
  • plamex
    #39
    én már írtam a #15 ben ... és szebben is fejeztem ki :)) úgyhogy stipistop
  • Lacika 79
    #38
    Írjam? Ne írjam? NA írom: Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön
  • dez
    #37
    Úgy értem, nem tudom, hogy nem tűnik fel valakinek, hogy nem egészem mindegy, mennyi idő alatt történik meg valami x-szer.
  • dez
    #36
    Ja, ez olyan, mint a pár nappal korábbi cikkben az feszültség, mint az energiamennyiség mértékegysége... :P
  • dez
    #35
    Ez azért egy kissé felületes szemlélése a kérdésnek, és egy sommás ítélet. Egyrészt, a megjelenített képet nem az "operátor" állítja be, hanem egy program hozza létre, miután megkapta mind a tíz ujj bőrellenállását. Ettől még persze ez csak egy amolyan jelképes, "virtuális" aura. Tehát itt biofizikai paraméterek látványos megjelenítéséről van szó. De ami az érdekes, hogy jóval informatívabb, mint az ember (főleg a vérbeli szkeptikusok) gondolná. Azaz, sokminden "kiül" azokra a ujjpercekre...
  • fradimail
    #34
    Érdekelne kézrátételes gyógyitásnál egy mérés.
    A sarlatánoknak tuti bukta.Aki pedig tud "valamit".REKLÁM ingyen.
  • plamex
    #33
    Egy kis okítás
  • plamex
    #32
    Hawking sugárzásról még nem hallottál ? :)
  • Epikurosz
    #31
    Ja, és persze, maga a valós jelenség:
    "The high-voltage high-frequency electricity has enough energy to rip the electrons off atoms. So the air around the object becomes ionized, and if the air contains any water, you get this lovely glow. The scientists call this glow a "corona plasma discharge" - but you can also think of it as "slow lightning". Luckily for the photographers, people in an excited state sweat more. The sweat turns into water vapour, which carries the high-voltage high-frequency electricity more easily through the air."
  • Epikurosz
    #30
    Érdekes:
    "Some of the fair-ground Kirlian operators have taken the process one stage further. They get your image via a digital camera, and then add the pretty colours around your body's outline from an image manipulation program on a computer - and don't even do high-voltage, high-frequency electricity thingie. It's just the modern electronic version of sticking your face in a cardboard cutout of a famous person, and being photographed as that person.

    In other words, Kirlian Photography is just a charlatan's magic trick. It uses fancy pseudo-scientific apparatus to trick people into believing that the operator has some kind of scientific credibility - and it is this, that helps transfer money into the operator's wallet. "

    http://www.abc.net.au/science/k2/moments/s1095552.htm
  • Epikurosz
    #29
    Ne bízd el magad.
    Azt a másik idézetet nem én mondtam.

    Különben abban igazad van, hogy: Kirlián.
    http://www.kirlian.net/
    de K-val kezdődik ez is. :-)
  • Epikurosz
    #28
    Stephen Hawking is ezt mondta anno, de elveszítette a fogdást. Hát nem hallottad még ezt sem?
  • kuncika
    #27
    Na ez a fekete lyuk kisugárzós dolgot remélem csak poénnak írtad. Mert az nem sugároz ki ennyit, sőt semennyit sem.
  • Anteris
    #26
    jó nagy faszság ez a "jelentés". Ez a Hamamatsu egy fénytechnikával bizniszelő cég aki kitalálta, hogy miként hívhatja fel magára ingyen az emberek figyelmét. Ilyenkor ezt szokták mondani, hogy "ügyes" de én inkább sunyi kis köcsögöknek szoktam hívni az ilyeneket.
  • atlagember
    #25
    Mivel hőmérséklete van, jóhogy sogározs valamennyit. Az lenne a baj ha nem. Bár a 60 db., foton kicsit nagyon kevésnek tűnik, de nem ártana tudni azt sem, hogy ezt egy nap alatt vagy egy mikroszekundum alatt teszi, bár utóbbi esetben is k..a kevés, ennyit még a fekete-lyuk is kisugároz. Szóval ez így egy elég nagy baromség, mert semmi értelme, s már megint hülye kutatásokra költik el a pénzt.
  • putyi
    #24
    karaura
  • cement
    #23
    az emberek sok uj dologra nem nyitottak, hanem a megszokotthoz ragaszkodnak, ezért lassul a fejlődés
  • jihad
    #22
    Ezt már ET is tudta, nem újdonság. :)
  • faz
    #21
    jó lenne ha betegség esetén nem szúrkálnának összevissza. csomó jó ötlet van, mégse változik semmi, föl kéne gyorsítani a folyamatokat valahogy.
  • burninhell
    #20
    jaja csernobil :) 1986 óta lehet ez :D
    na persze a sárgáknál is nagaszakiból és hirosímából hozták az alanyokat :O
  • BiroAndras
    #19
    "amugy meg sztem tenyleg az aura lesz ez, csak most mar tudomanyosan."

    Azért az még odébb van. 40-80 db fotonból nem lesz még Kirlian fotó. Pláne hogy ott külső elektromos teret használnak.
    A betegségek diagnosztizálása meg kicsit gyanús így elsőre, túl áltudományosan hangzik.
  • jonnie
    #18
    Biztos Csernobil miatt van ez
  • mrzed001
    #17
    Szóval már atom sem kell, hogy este világítsunk a sötétben :)