199
Minden a reikiről, a kézrátételes gyógyításról
  • Zsolo007
    #39
    Menj el és próbáld ki, és medgtudod......az többet ér minden véleménynél...
  • Tobacco
    #38
    Mert nem a reikit "reklámozó" honlapokból szeretnék többet tudni, hanem emberközelibb, személyes tapasztalatok érdekelnek, ami talán hitelesebb mint a szép "mese"-elnézést ezért a szóért, mert lehet, hogy nem mese, csak nem tudom máshogy kifejezni magam.
  • Tobacco
    #37
    http://web.axelero.hu/t3t/reiki/hamisit.htm

    Aki mégis olvasna többet, annak itt a link, mert most nézegettem jobban, és több helyen rá lehet kattintani, ahol bővebb magyarázat van, amit kimásoltam, az így nem teljes.
  • Zsolo007
    #36
    Minek neked vélemény? Megtaláltad te ezeket szépen (nem olvasom végig, irtó hosszú) :D
  • akyyy
    #35
    én ezt nem olvasom el :(
  • Tobacco
    #34
    Manipulálhatja-e a Mester a tanítványát?
    1993 óta minden héten nyitott napokat tartunk, ahol a reiki iránt érdeklődők megtapasztalhatják a reikit és feltehetik a kérdéseiket, akár csak a már végzett reikisek a havi reikifórumainkon. Az utóbbi időben egyre gyakrabban hangzik el a címben feltett kérdés, és mivel ez nem csak a reikimesterek vonatkozásában, hanem bárkivel kapcsolatban aki csoportokat vezet, legyen az jóga, new-age csoport, kineziológia vagy bármilyen természetgyógyászati ág, felmerülhet, úgy gondoltam, hogy a válaszként elhangzó gondolatok közérdeklődésre is számot tarthatnak.

    Ha röviden és tömören akarok felelni, akkor a válasz: IGEN. A hosszabb válasz két részre tagozódik:

    1/ A tudatos ÉN manipulációja
    Ezt a fajta manipulációt sajnos a mindennapjainkból nagyon jól ismerjük, hiszen a világon mindenki manipulálni akar minket. A képernyőn megjelenik egy vonzó nő és közli veled, ha azt használod a jövőben amit ő ajánl, és nem azt a másikat (értsd: vacak, használhatatlan bóvlit), akkor fantasztikus élményekben lesz részed, vagy megjelenik egy vonzó férfi, és meggyőz arról, hogy ha ilyen izével kend be magad és nem a másikkal, akkor meg fognak őrülni érted a nők (mutatják is hogyan). A Mester is közli veled, hogy a másik mester(ek) tanítását meghallgatni kidobott pénz és fáradtság, rajta kívül legfeljebb még az ő mesterét, (barátját) érdemes meghallgatni. A harcosabbja el is magyarázza, hogy melyik másik mit és miért tanít rosszul, és aki őket hallgatja és követi, az bizony legalább is a pokolra jut. A tanításokra való hivatkozás természetesen másod-harmadkézből való, hiszen az ilyen emberek előadásait ők természetesen személyesen nem látogatják.

    Ha a Mester elegendően vonzó és szuggesztív egyéniség, bármilyen tanfolyamot is tart, egy csapat rajongó fogja mindig követni, mint a bitzenekarokat, vagy a focicsapatokat.

    A másik lejáratását és a saját árújuk feldicsérését természetesen az igaz ügy, a tradíciók védelmében teszik, csak úgy, mint annak idején a keresztes lovagok és az inkvizítorok. Némelyik csak azt sajnálja, hogy ezek a régi szép idők már elmúltak, és ma már nem lehet ilyen egyszerűen rendet csinálni.

    2/ A tudattalan ÉN (tudatalatti) manipulációja
    Míg a tudatos ÉN manipulációja gondolkodással (a manipuláció felismerésével és tudatosításával) csökkenthető, a tudatalatti manipulációjának kivédésére legfeljebb szellemünk iskolázásával, az ESZP (érzékeken túli érzékelés) fokozásával javíthatjuk az esélyeinket.

    Ez a fajta manipuláció szuggesztiók, engrammok beültetésével történik amikor nem vagyunk tudatunknál. Ez (a nem tudatos, un. alfa állapot) éber állapotban is megtörténik minden másodpercben egy tizedmásodpercre. Így a gyakran elismételt utasítások morzsánként eljutnak a tudatalattiba is. Ez az alapja az autoszuggesztiónak (Coué módszer), melyet az Agykontrol is átvett (napról napra mindenképpen egyre jobban és jobban érzem magam). A reklámpiacról szerencsére ezt a módszert (filmben, TV-ben egy tizedmásodpercre bejátszott reklámkép, amit a szem nem, csak a tudatalatti érzékelhet), már évtizedekkel ezelőtt kitiltották (apropó: ellenőrzi valaki ennek a betartását?).

    Azok a technikák és gyógyító eljárások azonban, amelyek valamilyen beavatással, transzállapottal járnak, a Mester, a terapeuta számára lehetőséget adnak, hogy ebben a megváltozott tudatállapotban a saját szuggesztiójukat beültessék. Ezek a szuggesztiók legtöbbször csak ártatlan, sokszor önkéntelenül beültetett engrammok, amelyek csak arra szolgálnak, hogy a tanítvány kötődjön a mesteréhez. A Mester így akarja a tanítványt a káros befolyásoktól megóvni.

    Lehetnek azonban kísérletező kedvű Mesterek, akik a tanítvány érdekében tudatosan alkalmaznak szuggesztiót a transzállapot alatt. Ez irányulhat például a különböző meglévő blokkok (pl.: szexuális tiltások, félelmek, fóbiák, kötődések, stb.) oldására. A lehetőségek korlátlanok!

    A reiki beavatás eljárása (gondolom mások is) természetesen tiltja a Mester személyiségének (ÉN-jének) jelenlétét a beavatás alatt (a beavatást sem a mester személye, hanem maga a Reiki végzi), de csak a Mesteren múlik, hogy a beavatás utáni állapotot nem használja-e ki egy kis maszekolásra?

    Ha az olvasó ezen a ponton így sóhajt fel:
    -- De hisz ez szörnyű! A gyanútlan ember teljesen ki van szolgáltatva mindenféle kóklernek? Hogy legyen ezek után bizalmam bárkihez is? Miért engedik(!), hogy bárki gyanútlan embereket manipulálhasson?!

    akkor teljesen igaza van. Ahogy a manipulácó, úgy a védekezés is két síkon történhet. Az értelmet támogatja az alábbi "Milyen a jó Mester?" gyűjtemény, amelyhez hasonlókat sok avatott tollú írótól olvashatsz (Alcione (Krisnamurti): A Mester lábainál, Osho Rajness: Az én utam a bárányfelhők útja, Karl Gibran: A Próféta)

    Milyen a jó Mester (gyógyító)?
    Nem reklámozza magát. A vonzereje így is hozzá vezeti a tanítványokat (betegeket).(A továbbiakban is a Mester és Tanítvány helyett gyógyító és páciens is olvasható)
    Nem kizárólag a mesterségéből él. Van egyéb polgári elfoglaltsága is (nem veszti el a kapcsolatát a reális világgal és nincs anyagilag a tanítványaira szorulva).
    Közép- de inkább felsőfokú iskolai végzettsége van. Intelligens, nyelveket beszélő, széles látókörű, olvasott, művelt ember.
    Egészséges életet él, rendszeresen karbantartja és nem szennyezi a testét (alkohol, drogok, cigaretta, stb.), sporttal, böjttel főleg növényi táplálékkal él.
    Már a beavatása (vizsgája) előtt is mester volt (valamilyen formában már elismert tanítóvá vált).
    Ha gyógyít, azt nem pénzért teszi. Mindenkinek segít, akinek csak tud. A pénzt csak az energiák kiegyenlítődésének és nem a meggazdagodás az eszközeként ismeri el.
    Nem gazdag. Ha megnézed az életkörülményeit azt látod, hogy az kényelmes de egyszerű és semmi esetre se a hivalkodó életvitelt szolgálja.
    Világnézete nyitott, nincs elkötelezve valamely vallás, pláne szekta irányában.
    Úgy él, ahogy tanít. Ha reikimester, az élete a reiki útján való járás maga.
    Nem ítélkezik sem más emberek, sem más mesterek felett. Nem csak azért, mert tudja, hogy az ítélkezés csak a tanítvány dolga lehet, hanem mert tudja, hogy nincs abszolút jó vagy rossz, és ha valaki mást csinál ahelyett amit én tennék, az nem rosszabb vagy jobb, csak más, és arra valakinek éppen úgy szüksége van.
    Legyen túl az EGÓ-ján, azaz legyen határozott egyéniség, de legyen képes azt félretenni, átlépni. Olyan érzelmek, mint önzés, féltékenység, gyűlölet, hatalomvágy, haszonszerzés, birtoklási vágy, befolyásolhatóság már ne legyenek benne. A tanítás vagy a gyógyítás ne róla szóljon, ne ő legyen a főszereplő, hanem a tanítvány, a páciens.
    Csak az tud mester lenni, aki nem akar az lenni.
    Kiegyensúlyozott párkapcsolatban vagy magányban él. Átélt, és sikeresen megoldott bonyolult élethelyzeteket: házasságot, elválást, gyereknevelést, születést, halált, stb. Volt főnök és beosztott, vállalkozó és fizetett alkalmazott, kétkezi és szellemi munkás.
    Nincsenek megoldatlan problémái, élethelyzetei, emberi kapcsolatai. Harmóniában, boldogan él. Azzal foglalkozik, amit szeret, munkája a hobbija is. Derűt, életörömöt, élet- és emberszeretet sugároz és ad.
    Nem igyekszik magához kötni a tanítványait, betegeit. Nem él vissza csodálatukkal és hálájukkal, mert tudja, hogy az nem neki szól. Szeretetteljes távolságot tart, csak annyira enged magához másokat, amelyről tudja, hogy a csoda, a hála elmúltával is fel tud vállalni.
    A tudatalattid számára a következőket ajánlom:
    Ha mestert keresel, sose mások véleménye, tanácsa alapján dönts. Ha azt látod, hogy a választottadnak udvartartása van, rajongók veszik körül, akik csak rá esküsznek, szinte mesterfüggővé váltak, élj a manipuláció gyanúperével és legyél nagyon óvatos. Ismerd meg választottadat személyesen, értékeld ki az elméddel, de a végső döntést bízd a szívedre.

    És ha minden gondosság ellenére kiderül később, hogy mestered félrevezetett, mégsem az, akinek mutatta magát? Akkor jusson eszedbe, hogy "mindenki akivel az utadon találkozol, csak úgy kerülhet oda, hogy te magad vonzottad magadhoz". Így hát azért választottál akkor úgy, mert szükséges volt számodra ez a tapasztalás, amit így szereztél, még akkor is, ha keserű szájízed maradt utána.

    /Sipi - 1997 május/

  • Tobacco
    #33
    Igen már látom! Előbb be is másoltam, amit találtam.
  • Tobacco
    #32
    REIKI


    A reiki japán szó, az egyetemes életenergia elnevezése, azé az isteni erõé, amely éltet bennünket. A "do" ugyancsak japánul van, és ugyanazt jelenti, mint a
    "tao" kínai fogalma; magyarul: "út".

    A reiki mind testünk szerveire, mind pszichikai állapotunkra hat. Az életerõ megszabadítja a testet a feszültségtõl, így gyorsul az anyagcsere, jobban mûködik
    a szervezet méregtelenítése, mivel a lerakódott salakanyagok kiürülnek és az újak lerakódását megakadályozzák. Szellemi téren jobban reagálunk a környezet ingereire, teljesebben érzékeljük a valóságot, mivel az energiák szabadon áramlanak. Ezáltal jobban mûködik az immunrendszerünk, az ösztönös észlelésünk a testünket védõ energiaburok, az aura. Az energia hatására a régi gátlások, blokkok feloldódnak és újak nem keletkeznek.

    A reiki az életenergiának az ember rendelkezésére álló legmagasabb áramlása.




    Vigyázat hamisítják!

    -- mi a tradicionális Reiki?
    Nem csak egyféle reiki van? Nem minden Mester avat egyformán? Lehet, hogy amibe engem beavattak, az nem is Reki? Én is reikis vagyok, de amit köztetek tapasztaltam, az számomra ismeretlen volt, hogy van ez? Nekem nem tanították, hogy többféle dolgot is Reikinek neveznek! Mit szólsz ahhoz, hogy telefonon is lehet reiki beavatást kapni? Én egy délután megkaptam az I - II és mesteri bevatásomat, nem tudom nektek mi tart évekig...?? Ti milyen fajta Reikit tanítotok? Mit szólsz, hogy a titkos szimbólumokat kiadták egy könyvben ??

    Rendkívül sok anomália van a reiki területén. Sokan panaszkodnak megmagyarázhatatlan jelenségekre. Azt írja egy lány Emilben, hogy a beavatása után kezelt valakit, aki öngyilkos lett és azóta minden éjjel ott áll az ágya mellett. Mások arról panaszkodnak, hogy átveszik a kezelt ember tüneteit, látomásaik félelmeik vannak. Valaki beszámolt arról, hogy a falujukban szervezett tanfolyam után botrány tört ki, a pap kiprédikálta a reikit mert olyan panaszokkal fordultak hozzá, hogy az avató "mester" avatás alatt és után szexuálisan zaklatta a tanítványait.

    A jelenségek oka nem csak a magukat reikinek mondó (ezáltal tanítványaikat megtévesztő) irányzatok megjelenése (lásd a HIVATKOZÁSOK címszó alatt), hiszen ezek a jelenségek a magukat Tradicionális Usui vonalhoz tartozónak mondó mestereknél is előfordulnak, hanem a tradíciótól való eltávolodás.

    Mit jelent a tradíció? Hétköznapi nyelven azt a hasonlatot szoktam elmesélni amely a vezető engedély -- jogosítvány -- kidásának tradícionális és (feltételezett) nem tradicionális módját írja le:

    A tradicionális mód: -- alkalmasságvizsgálat -- elméleti felkészülés a közlekedés szabályaiból -- vizsga -- elméleti felkészülés a jármű működéséből -- vizsga -- mi a teendő rendkívüli esetben -- nehéz időjárás, defenzív technika, elsősegélynyújtás -- gyakorlati oktatás rutipályán -- gyakorlati oktatás forgalomban -- vizsga -- pótvizsga -- alkalmasságvizsgálat

    És még nincs vége, hiszen nem vizsgázhatsz azonnal kamionra vagy darura, be kell tartanod a fokozatokat -- (bicikli, segédmotor, kismotor, nagymotor) személykocsi -- teherautó -- gyakorlat -- pótkocsis teherautó -- gyakorlat -- autóbusz -- gyakorlat -- nehézgépkezelői / kamion de itt még iskolai végzettség, nyelvismeret stb. is szükségeltetik.

    És még mindig nincs vége, hiszen állandó közúti ellenőrzés, alkoholvizsgálat, sebességfigyelés stb. biztosítja, hogy állandóan megfelelj a követelményeknek, mert ha nem, elveszik a jogosítványodat és kezdheted előről.

    A nem tradicionális mód az lenne, ha megfelelő összeg lefizetése után (ami lehetne kevesebb, hiszen nincs vele annyi munka) azonnal kiadnának bármilyen jogosítványt és sohasem ellenőriznék (mennyi munkát meg lehet takarítani) és azt mondanák: az élet (a túlélés) majd úgyis eldönti, hogy alkalmas vagy-e és megtanít mindenre. Láthatóan ez is működik (meg is veheted a hamis jogosítványt) csak ön és közveszélyes.

    Ugyan ez az elv érvényesül a nem tradicionális iskolákban: gyors "beavatás", majd a "reiki" elvégzi a többit. Azok az iskolák, amelyek nem helyeznek kellő súlyt az alkalmasságra (csak a belső emberrel érdemes foglalkozni), a fokozatosságra, a megfelelő gyakorlat megszerzésére, ahol a mester nem a tanításainak megfelelően él, nem vállal felelősséget a tanítványaiért ahol a tanítás nem az Usui Shiki Ryoho útján történik nem nevezhetők tradicionális iskolának.

    Mit jelent az Usui Shiki Ryoho (a természetes gyógyulás segítésének Usui féle módszere)?

    Sokféle magyarázat létezik, a tanfolyamokon általában a 4 reiki szimbólum, a beavatások azonosságát, az élő mesteri lánc meglétét, a tanfolyamok alaptematikáját, a fokozatosság elvét és a reikis etikai kódexet szokták tanítani. Nálunk néhány órát még az infozófiai magyarázatra is fordítunk, mert csak így lehet teljességgel felfogni, hogy mi a reiki, honnan jön, mit csinál, mi a reikis szerepe, hogyan lehet enyiféle, melyik a jó és melyik nem. Ezt később majd részletesen is kifejtem, akit érdekel úgyis megkeres.



    HIVATKOZÁSOK

    Reikimesterek elhatároló nyilatkozata

    Az alábbi nyilatkozat a Természetgyógyászat 1993 márciusi (és a Reiki Újság áprilisi) számában jelent meg, 56 reikimester aláírásával.
    Mikao Usui rendszerének csak az lehet mestere, aki az ő spirituális láncába kapcsolódva, élő Reiki mester által lesz kiképezve és beavatva. A R.A.I. által végzett behangolások a Reiki-szimbólumok használata nélkül történnek.
    Reiki vagy R.A.I.? -- Kövesi Péter reikimester cikke

    Hosszabb ideje foglalkoztatja a reikisek táborát az Usui-féle Reiki és a R.A.I. (Reiki Association International) által tanított változat kettőssége. Mindkét tábor ugyanúgy nevezi, legtöbbször ugyanolyannak véli a saját módszerét, sőt , akik a R.A.I.-nál végeznek tanfolyamot, azt hallják, hogy az a korszerűbb, sőt keresztényibb változata a Reikinek. Találkozhattunk az original posthumus Usui módszer megnevezéssel is. A 1994-ben találkoztak a magukat Reikinek nevező irányzatok mesterei, most ennek eredményeképpen megkíséreljük bemutatni a különbségeket, a minősítés szándéka nélkül, de rámutatva azokra a pontokra, amelyekben eltérnek a hagyományoktól, azzal együtt, hogy ez - saját tapasztalatunk szerint - milyen változásokat eredményezett.

    A reiki tradíciója -- Porosz Tibor filozófus (a Lótusz Szútra fordítója) cikke

    Amikor egy szellemi út szélesebb körben válik ismertté és gyakorlata is terjedni kezd, óhatatlanul szembe kell néznie az irányzatokra szakadás problémájával. Ilyenkor azután mindig felmerül az a kérdés, mely eltérések tekinhetők még a tradición belüli különbözőségeknek és milyen újítás számít már a tradíciótól elszakadó új rendszernek?



    Magánvélemény, Diane Stein Reiki - könyvéről (Édesvíz,1998.)

    -- Kövesi Péter reikimester cikke

    A szerző. Szép teljesítmény a fiatal felszolgálónőtől, hogy eljutott e könyv megírásáig. Hogy mindez mennyire hiteles, az sajnos más kérdés. Mint maga írja, a Reiki I. és II. fokozatát egy másodfokú reikistől kapta, a harmadikat pedig "az ebédlőasztalnál, a desszert mellett ülve", illetve telefonon. Hagyományosan tehát aligha tekinthető reikimesternek.



    Manipulálhatja-e a Mester a Tanítványt?
    !!!
    Milyen az igazi Mester és hogyan találod őt meg (név, cím a lap alján :-))? <<<---- erre kattintotam és ez jelent meg egy oldalon:


    Error 01: MESTER NOT FOUND!

    Hát ez sajnos nem ilyen egyszerű! A mesteredet magadnak kell megkeresned, odavonzanod magadhoz.

    Ne add fel a reményt:

    "Ha a Tanítvány készen áll, a Mester megjelenik!"


  • Tobacco
    #31
    Pontosabban? Konkrét dolgokat is tudnál írni? Miben, hogyan, mit, mi helyett, miért, és mivel magyarázza? Szívesen olvasok róla oldalakat is, csak írj bátran!!! Minden tapasztalat hasznos lehet.

    Nem tudod ideküldeni? Írjon ide és megnézzük milyen.

    Amúgy a személyes véleményem, biztos vannak ott is rosszak,őrültek, szélhámosok,..stb. Mint ahogy van olyan a nem reikisek közt is, a politikusok közt is, a vallási vezetők közt is, és mindenhol vannak rossz emberek, de ez alapján nem szabad általánosítani és elítélni mindenkit egy őrült miatt.
  • Zsolo007
    #30
    Ne érts félre (azt tetted sajnos), én nem a TE reklámodra gondoltam, hanem az illetőére aki tartja, de ez mind1, nem ez a lényeg.

    Az az igazság hogy én nem tudom hogy a reikinél hogy van a dolog, én ágy másik hasonló irányzatot tanulok és követek, de ott az a szabály hogy ilyen dolgokat nem szabad kiadni, gondolok itt pont arra ami téged érdekel, hogy mit érzett milyen volt ilyesmi. Annyit tudok neked mondani, hogy mint minden ez is akarat és hit kérdése, ha hiszel benne hogy igaz akkor érezni fogod és segíteni fog. Abban az esetben ha nagyon materialista maradsz, vagy esetleg egyéb okok miatt (mert vannak...betegségek, mind testi mind lelki komoly gátat vethetnek az elé hogy átéld ezt). Én magam nem nagyon bízom a reikiben pontosan a lentebb említett okok miatt...Annyira felhígult hogy nemigazán lehet már átlátni, hogy milyeik jó valójában és melyik nem. És pont ezért mondtam hogy lehet vele ártani! Vannak mellékágak amik képesek rá. Gondolhatod ezt egyfajta fekete mágiának is.

    DE nekem egyáltalán nem célom a reiki lejáratása ne érts félre, csak elmondom tényszerűen amit tudok róla, ennyi.
  • Tobacco
    #29




    Ja, amúgy biztos ezen a téren is vannak jó emberek és rosszak, szívesen vennék mesterek neveit,címeit, tanfolyam időpontokat, árakat, akik megbízhatóak,becsületesek, és szélhámos "mesterek" neveit, akik csak be akarnak csapni és kerülni kell őket.



  • sure
    #28
    Öhh, bocs, hogy mégis hozzászólok, de az említett volt barátom is pont ilyenné vált...

    El volt varázsolva a felhőkben, és bizonyos "alap" dolgokat hirtelen már "nem tartott fontosnak", mert átvette a helyüket a "magasabb szintű gondolkodás".

    Mindenesetre sok sikert kívánok!
  • Tobacco
    #27
    Nem gondoltam, hogy ilyen dolgokba "beleköthet" bárki is. Tényleg bocs. Nem ezt tartottam fontosnak, csak a témát.
  • Tobacco
    #26
    "ennek talán pont az egyik oka az ilyen szinte való reklámozás...."

    nem reklámozás, ha az ember azért nyit topikot, mert akar tudni mindent róla, hogy döntsön róla, hogy valóban elvégzi-e vagy sem.

    Persze, a második üzenet "reklám" féle lehet, de az azért van mert engem érdekel, és ha valaki elmegy és elvégzi a "reklámom" hatására, máris tud nekem tapasztalatot mondani. Akit nem érdekel, annak észre sem kell venni a "reklámot", de lehet, hogy valakit érdekel, az menjen végezze el, és jöjjön megosztani vele kapcsolatban mindent, hogy mi történt, hogy történt, mit érzett, érez...stb.

    Az eddigi információim alapján, én örülnék, ha nagyon sok embert láthatnék reikizni.
    Mert:
    -jobbak lennének az emberek
    -egészségesebbek
    -kiegyensúlyozottabbak
    -gyógyíthatnának
    -És olcsóbb lenne!!! ha minél többen csinálnák :)) <rejtett önzőség,érdek> :DDDD

  • Zsolo007
    #25
    Nyugodj meg nem kötekedek, de nem világosan indítottál.. Valahogy így kellett volna: xy kapta ezt és én továbbadom és vároima véleményeket azoktól akik már ismerik.

    "leve Pesti vagyok, nem Szolnoki, és eltérő nemi jelleggel, bár ki tudja :DDDD"

    És ezt a kisujjunkból szopjuk ki? Mert ezt sehol sem írtad.
  • Tobacco
    #24
    De írjál! Csak akkor ne vádaskodjatok, és feltételezzetek rosszindulatúan mindent.
    A rossz vélemény is érdekel természetesen de csak konkrét tapasztalatok alapján, mielőtt én is belekezdenék.
    A rossz tapasztalat is tapasztalat, amiből le lehet vonni a következtetéseket, és akkor az ember tud dönteni mit akar, a tények tudatában.
  • Tobacco
    #23
    Eleve Pesti vagyok, nem Szolnoki, és eltérő nemi jelleggel, bár ki tudja :DDDD
    A mai világban sokminden lehetséges :DDDD
    De feleségem barátnője kapta a levelet, és továbbadta feleségemnek, és mivel engem is érdekel,és nagyon érdekel, én is továbbadom mindenkinek. És várom a tapasztalatokat, hozzászólásokat. ennyi.
    De a kötekedést inkább privátban tegyétek, ne a topikot barmoljátok szét.
  • Zsolo007
    #22
    Megnyugodtunk, de mint lentebb említett a reiki sajnos eléggé "elfajult" (nem félreérteni!!!)az utóbbi években és sokan sokféleképpen tanítják, mivel nincs igazán erős központi utasítás hogy mit hogy smint. Ennek a következménye hogy előfordult hogy akik magasabb szintre jutottak benne "elszálltak" és kialakították a saját elképzelésüket hogy hogy is jó ez, és csak azért tanít mert ezzel bizonyos "hatalma" van, és igen ez egyfajta szekta így....


    UI.: ennek talán pont az egyik oka az ilyen szinte való reklámozás....
  • sure
    #21
    Ja, hogy nem Te <szivar avatar> vagy S.Papp Mária? (az adatlapodból nem derül ki)

    A szkepti módot csak azért kapcsoltam be az imént, mert nekem volt ifjúkori jó cimborám (barátom), aki miután elkezdett evvel a dologgal foglalkozni, elfordult a "régi" barátaitól, akik ezt nem fogadták be olyan szinten, mint ő, és bizonyos szinten "megzizzent" a srác. Nem ítélkezem egy példa alapján (ezért "csak" "szkepti" vagyok); annak a dolognak eléggé ilyen "szekta-szaga" volt.

    Nem fogok ide írni többet, nyugalom.
  • Tobacco
    #20
    http://reiki.lap.hu/

    ez egy jó oldal,érdemes böngészgetni rajta.
  • Zsolo007
    #19
    "Szeretném továbbadni az üzenetet barátaimnak ismerőseimnek,és szeretném,ha minél több embert láthatnék Reikizni:

    Szeretettel értesitelek hogy "Hála" reikit tartok Szolnokon Julius 9-10-én.Ez a tanfolyam a résztvevöknek csak 7000 Ft a két napra, mellyel az a célom hogy még többen ismerjük és használjuk a reiki áldásos erejét.Kérlek jelezd a résztvételi szándékodat i mail-ben vagy a 30-3098855-ös telefonon, és add tovább a hirt ismeröseidnek,barátaidnak. ÜDV: S.Papp Mária"


    LLLLLLLLOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLl Ebből nekem sokminden kiderült de az nem hogy nem te vagy a fent említett S. Papp Mária
  • Tobacco
    #18
    "add tovább a hirt ismeröseidnek,barátaidnak"

    láttad ezt a részt??? én ezt tettem, továbbadtam.
  • Tobacco
    #17
    NEM!

    olvasd már el rendesen amit írtam!!!!

    én megtanultam írni, te tanulj meg olvasni. bocsi.
  • Tobacco
    #16
    Nem érted jól.

    Még csak szeretném elvégezni az idén az elsőt, mint írtam. És én is szeretnék majd tanítani, ha majd egyszer mindet elvégzem, de ezt is írtam. Miért kell kötekedni? Én sem tettem azt veled.
  • Zsolo007
    #15
    TE ezt nem gondolod komolyan, vagy én nagyon félreértek valamit....
    Alig tudsz valamt róla és tanfolyamot tartasz?

    Javíts ki ha tévedek...
  • Zsolo007
    #14
    Jólértem hogy még csak az első van meg? És TE akarod tanítani? öhöm ez egy picit érdekes számomra.....
  • Tobacco
    #13
    Bocs, de én tapasztalatokat várok, és infókat a reikiről. Ne barmoljátok már szét a topikomat, én sem teszem azt a tietekkel. És szeretném, ha tényleg idetévednének reikisek és ők mondanának valamit a reikiről, hogy ne csak azt tudjam, amit a google-ben lehet találni. Érdekelne, mennyi a valóságalapja annak a sok szép és kecsegtető dolognak, amiket olvasni lehet róla.

    Tényleg meg lehet gyógyulni a reikitől?
    És mit kell érte tenni és naponta mennyi időbe telik az egész, hogy valóban tapasztalni lehessen valamit ezekből a dolgokból?
  • sure
    #12
    <szkepti mode on>
    7 rugó két napra, ha 20 ember elmegy, abból majd kifizeti a tanfolyamot...

    <szkepti mode off>
  • Tobacco
    #11
    UHHH... bár ott tartanék! akkor nem lenne ennyi betegségem és bajom. de igyekszem. csak pénz kérdése. évek óta szeretném már elvégezni, de mindig másra kellett a pénz, de most elhatároztam, az idén elvégzem az elsőt, aztán nem tudom mennyi idő múlva el lehet végezni a másodikat, aztán a többit, és igen, szeretnék én is majd tartani, ha egyáltalán sikerül megtanulnom.
  • Zsolo007
    #10
    Ha te tartasz reikit akkor te nem vagy szakértő egy picikét a témában? :)

    De én sem akarok veled vitázni....
  • Tobacco
    #9
    De nem nyithatok minden mellékágának topikot :) amúgy nem lehet vele ártani, de ne mi vitázzunk ezen, majd talán betéved ide egy Reikis szakértő is,aki elmondja. :)
  • Tobacco
    #8
    Inkább életmódnak nevezném a topikjaimat,mint reklámnak. De csak arról tudok nyitni ami érdekel. Mostanában fogom elvégezni majd a Reiki I. tanfolyamot és szeretnék róla minél többet tudni.
  • Zsolo007
    #7
    Én holnap is :)
  • Tobacco
    #6
    Életszabályok

    1. Csak ma, a hála érzése fog eltölteni.

    2. Csak ma, felhagyok az aggódással.

    3. Csak ma, nyugodt vagyok.

    4. Csak ma, becsülettel végzem a dolgomat.

    5. Csak ma, szeretni és tisztelni fogok mindent, ami él.


  • Zsolo007
    #5
    "A REIKI-vel senkinek sem lehet ártani"

    Ezt én így talán nem jelenteném ki....

    Nem megfelelően használva (mind1 hogy direkt vagy véletlenül) igenis lehet vele, arról nem is beszélve hogy a reikinek annyi mellékága van manapság, hogy.....

    A többi része abszolút rendben van :)

    De nem akarok belédkötni!
  • Glpetyus
    #4
  • cyrus #3
    hihetetlen módon mindig ugy nyitod a topikjaidat, hogy nyilvánvaló reklám, de mégsem az jön le belőle... .:o
  • Tobacco
    #2
    Szeretném továbbadni az üzenetet barátaimnak ismerőseimnek,és szeretném,ha minél több embert láthatnék Reikizni:

    Szeretettel értesitelek hogy "Hála" reikit tartok Szolnokon Julius 9-10-én.Ez a tanfolyam a résztvevöknek csak 7000 Ft a két napra, mellyel az a célom hogy még többen ismerjük és használjuk a reiki áldásos erejét.Kérlek jelezd a résztvételi szándékodat i mail-ben vagy a 30-3098855-ös telefonon, és add tovább a hirt ismeröseidnek,barátaidnak. ÜDV: S.Papp Mária
  • Tobacco
    #1
    Mi a Reiki?



    Dr. Mikao Usui, egy japán teológia professzor a század elején ősi buddhista kéziratokban talált rá az ősi gyógyító erő leírására és ezt REIKI-nek (Univerzális Életenergia) nevezte el.
    A REIKI az univerzum legmagasabb rendű megnyilvánulásai közül való, amelynek közvetítésére különleges behangolások után lesz képes a jelölt.
    A REIKI életet és fejlődést támogató energia, amely az emberre a test-lélek-szellem teljességében hat.

    Helyreállítja a test és a lélek egészségét
    Enyhíti a fájdalmakat
    Segíti és harmonizálja a személyiség fejlődését
    Fejleszti a kreativitást
    Megkönnyíti a stressz és a nehéz szituációk elviselését
    Megfékezi a negatív érzelemeket
    Hozzájárul emberi kapcsolataink harmonikusabbá tételéhez

    A REIKI-vel senkinek sem lehet ártani. Segíteni lehet vele minden fizikai, érzelmi és mentális problémán, saját magunknak és másoknak, minden élőlénynek. Nem vallás, világnézetre való tekintet nélkül működik.
    Betegnek és egészségesnek, öregnek és fiatalnak egyaránt érdemes a REIKI-vel, mint a teljesség felé vezető út, a makro- és mikrokozmosz közötti harmónia megvalósításának nagyszerű lehetőségével megismerkedni.