199
Minden a reikiről, a kézrátételes gyógyításról
  • remark #159
    A körülmények teljes ignorálása mellett, kizárólag belső "jelenségek" vizsgálatával nem lehet teljes életet élni. Még mindig nem értem hogyan gondolod hogy külön lehet választani az egyént az egyént magába foglaló külvilágtól. A kettő egyébként is EGY. Egy rendszert alkot, ugyanazon törvényszerűségek érvényesek rá, ugyanazokból az építőkövekből épül fel stb.

    Szerintem se az nem jár jó úton aki kizárólag külső okokat emleget fel, de az sem aki kizárólag belső okokat. A kettő együtt létezik csak, mindegyiket külön-külön is, és a kettő kapcsolatában is vizsgálni kell.
    Ez igaz az orvostudományra is, de igazából mindenre.

    Azt írtam hogy a kulcs az egyén kezében van. De ez nem jelenti azt hogy annyiban kimerül az egyén felelőssége hogy a belső világát rendbe tegye. Egy élő világban, egy közösségben élünk, így nem fordulhatunk el attól. De mindennek (gyógyításnak, civilizációépítésnek stb.) a kezdete az egyén, mert az egyén mást nem tud a külvilágra projektálni mint amivel önmaga már rendelkezik. Ha rendezetlenség, betegség, meg nem értés, harag, félelem uralja az egyént, akkor külsőségekben sem tud ennél többet megvalósítani. Az nem elég, hogy eljátssza a békét, nyugalmat, harmóniát, egészségességet, bizalmat, bölcsességet. Ha eljátssza, akkor az nem az, és ez a hamisság a legkülönfélébb formákban tör a felszínre megmutatván a rendszer valódi mivoltát.

    Én ezt az álláspontot képviselem az NWO fórumon is. Úgyhogy nem vezet sok jóra, ha általánosítasz. A belső világunkat is és a külső világot is érdemes megvizsgálni. Pl. csak azért mert részletesen kitárgyaljuk a bankrendszert, én nem azon az állásponton vagyok, hogy elsődleges feladatunk ennek a rendszernek a megváltoztatása. Elsődlegesen magunkat kell felkészítenünk, képesnek tennünk arra hogy a valósággal harmóniában élve, kiteljesedve, egyénként és együtt a közösségként is a bennünk rejlő potenciált minél teljesebben kihasználhatjuk (nem azért mert mindezt "muszáj", hanem más okokból). Ha ez megvan, akkor úgyis megoldást találunk a bankrendszer problémáira is. De most a bankrendszert behelyettesítheted az orvostudománnyal is, a képlet ugyanaz.
    Tehát csak azért mert rámutatunk okokra, nem egyértelmű hogy ezzel azt is meghatároztuk hogy mi legyen a következő lépés.
    Mikor rámutatok a napra, hogy annyira égeti már a vállamat hogy szinte lángol, akkor ezzel talán meghatároztam a megoldást is? Ami megoldás mi lenne? Hogy szedjük le a napot az égről? Ugye hogy nem.
  • Solt
    #158
    Nem igazán így tapasztaltam itt... sok a "megmondom a frankót ego gyuri"... van az ő véleménye ami kőbevésett, mindenki más meg hülye...

    Szerintem meg a fejlődés kulcsa maga a tanulás... megy szépen sorban... ha megvan az egyik, jön a következő... ha nincs meg, leragadunk... szerintem nincs ebben misztikum... nekem például így természetes! :)
  • sz4bolcs
    #157
    Minden vélemény úgy kezdődik, csak van, aki nem írja ki, a többi meg nem veszi észre.

    De szerintem is inkább csak psziché létezik, ami nem valami abszolut dolog, a fejlődésének sincs semmiféle misztikus jelentősége.
  • Solt
    #156
    De ennek ellenére, amikor egy vélemény úgy kezdődik, hogy "szerintem", az előtt emelem a kalapom. Nincs azzal gond, ha más a vélemény... engem nem zavar, úgyis mindenki a saját tapasztalásai alapján alkot véleményt, azt ugye meg nem tudhatjuk jobban, hogy a másik mit tapasztalt... az megint más kérdés, hogy a tapasztalásából vajon a jó következtetést vonta-e le az illető! :)

    A probléma ott kezdődik, amikor a saját alternatívánkat kizárólagosnak tekintjük... :) ( velem is előfordul még... :) ) A lényeg a tanulás, a fejlődés, és, hogy ne véssünk kőbe semmit... ;)
  • Solt
    #155
    Na igen, véletlenek nincsenek! :)
  • polarka
    #154
    Sztem a klasszikus értelemben vett lélek csak illúzió, amit arra használnak az emberek, h fenntartsák a reményt, a bizakodást h többek egy megismerhető, bonyolult "gépezetnél", annak ellenére, h egyre több ismeretünk ezt engedi sejtetni.
    Ez a szemlélet merőben különbözik az általad képviselttől, tehát tényleg szélmalomharc lenne a vége a dolgoknak.
  • sz4bolcs
    #153
    Nincs mégegy olyan nép, aminek ilyen népszerű lenne a hibáztatása, de vannak ennek okai. :)
  • Solt
    #152
    Ezt értem én, csak azt nem, hogy sokaknak pont ez jut az eszébe ilyenkor... az egész már ilyen mantra szerű...
  • sz4bolcs
    #151
    Úgy, hogy sokan azt mondják, hogy "nézz magadba, ott a megoldás", aztán a következő mondatukban külső dolgokra köpködnek.
  • sz4bolcs
    #150
    Épp írnom kellett valamit, amit sokan felelősnek tartanak rossz dolgokért.
  • remark #149
    A "szlovákok" meg a "zsidók" az nem egy egyén. Tehát hogy jön a témánkhoz?
  • Solt
    #148
    Biztos vannak ilyen emberek, csak nem értem, hogy honnan jön ilyenkor csípőből a zsidókra való reflektálás...
  • sz4bolcs
    #147
    Én úgy látom, hogy vannak akik látszólag az mellett foglalnak állást, hogy az embernek önmagában kell meglelnie a megoldásokat, mégis külső dolgokat tesznek felelőssé.
  • sz4bolcs
    #146
    Ide aztán nem jönnek!!! wraaaf wraaf
  • Solt
    #145
    Hogy jönnek ide a kifejezetten a zsidók meg a szlovákok? Segítesz?
  • sz4bolcs
    #144
    Én azt hiszem, egészen másra gondolunk, amikor arról írunk, hogy a megoldás kulcsa az egyén. Hiszen ezzel a kijelentéseddel még az is egyetért, aki a zsidókat meg a szlovákokat irtaná..
  • Solt
    #143
    Aki meg nem tud, az kezdi előröl... legközelebb! :)
  • remark #142
    A világ alatt a körülöttünk mindent és egyben minket is magába foglaló, az azt alkotó valóságot értem. Szóval ne kötözködj, egyről beszélünk.
    És igen, az ember, aki magával szembe tud nézni, az mindennel mással is szembe tud nézni. Ezért írtam azt hogy a megoldás kulcsa az egyén.
  • sz4bolcs
    #141
    Az egyén tanuljon meg szembenézni a világgal, a kapzsi zsidókkal, a gonosz fasisztákkal, a nagytőkéssel, meg a világ uraival. :D
    Csak befele ne kelljen nézni, mert még megvakulna. Amúgy hajlok arra, hogy nem is mindenki képes rá.
  • Solt
    #140
    Na igen, azért az alma csak ugyanaz amiről beszélünk... :)
  • sz4bolcs
    #139
    Kérdezd NessieGrafot, ő ért hozzá, és teljes tudományossággal el fogja magyarázni neked. :D

    Én is úgy gondolom, hogy okság van a világban. Csak az a kérdés, hogy akkor hogyan hihetsz saját döntésben, és hogyan vagy képes elkülöníteni külső, és belső okot. (?)

    A betegség nem "csak" okozat, hanem ugyanúgy ok is. Nincs semmi, ami csak okozat lenne. Ugyanígy a döntés is ok, és okozat is egyben.

    Tudod, hogyan vitatkozik két beképzelt mester?
    -Ezt csak a rettentő nagy egod mondatja veled.
    -Te projektálsz, azonnal hagyd abba!

    Szóval ennyit a rezgésekről, és az egoról.
  • remark #138
    "Az orvostudomány pedig még mindig féllábú óriás... mindig az is marad, amíg darabokra szedve óhajtja az embert gyógyítani... "

    Ez egy jó megfogalmazás.
  • remark #137
    Én általában azt az álláspontot képviselem azon a fórumon hogy a megoldás kulcsa az egyén, dióhéjban konkrétan az, hogy az egyén megtanuljon szembenézni a valósággal. De ettől teljesen függetlenül még azt végig lehet beszélni hogy milyennek látjuk azt a világot amelyik körülvesz minket, nem? A külsőségek igenis hatással vannak ránk, meghatározhatják "belső minőségünket". Ezért az egyént és a világot melyben elhelyezkedik szerintem csak együtt van értelme vizsgálni, külön-külön nincs. Pl. ha emlékszel a "Tudományos tévedés" fórumon is azt állítottam hogy objektív tudomány nem létezik csak "ember által alkalmazott". (Kár hogy végül időhiány miatt ott abbamaradt a beszélgetés.)

    (Jaj de nagyon offolunk itten. )
  • Solt
    #136
    A téma valóban jó, de vitatkozni erről szinte lehetetlen... itt vagy értik egymást a felek, és akkor nincs vita, vagy nem, de akkor viszont annyira nem, hogy teljesen értelmetlen győzködni egymást... :)

    Hogy aztán kinek van igaza... lehet, hogy mindkét félnek, lehet, hogy egyiknek sem... a jó Isten tudja! :)
  • Solt
    #135
    Nem veszem annak, és nem is óhajtom magyarázni... egyszerűen értelmetlen... pár éve, vagy esetleg más témában lehet, hogy belemennék az egoharcba... most, és itt nem... szélmalomharc... :) ( lásd alma )
  • Solt
    #134
    "De ugye, ha nagyon gyúrsz a lelki egyensúlyra, akkor nem kapod meg a bárányhimlőt? lol."

    Mondom, lényegileg nem értjük egymást... én azt hittem azért ennél magasabb rezgésen működsz! Ha abból amit idáig mondtam, neked ez jön le, arról én nem tehetek! Max annyit mondhatok, hogy legyen neked a saját hited szerint... sőt, legyen neked igazad! :)

    Az orvostudomány pedig még mindig féllábú óriás... mindig az is marad, amíg darabokra szedve óhajtja az embert gyógyítani...

    És mielőtt megint érne valami vád, leszögezem, hogy az is fél lábú óriás, aki mondjuk egy nyílt törést Reikizni akar! :D
  • Solt
    #133
    A helytelen táplálkozás depressziót? Kifejtenéd bővebben? Én fordítva tudom... mondjuk amikor a depressziós zabálja két pofára az édességet... :)

    Biztos láttál már olyat, amikor mondjuk egy alma egyik oldala piros, a másik sárga... ha leültetnek a két oldalára minket, és megkérdezik milyen színű, akkor ugyanazt az almát egyikünk pirosnak, a másikunk sárgának fogja látni, és totálisan meglesz róla győződve, hogy a másik vagy hülye, vagy vak...

    Az én véleményem az, hogy véletlenek nincsenek... olyan van, hogy véletlennek hiszünk valamit, de csak azért mert nem látjuk a közeli, vagy a távoli összefüggést... ettől még (SZERINTEM) a világ, és maga az emberi lét is ok-okozat alapján működik... ilyenformán pedig a bennünk kialakuló betegségek is "csak" okozatok, az ok pedig a sok-sok helytelen döntésünk miatt kialakuló lelki egyensúly vesztésünk... ( azt már nem is merem mondani, hogy az OK-ot akár előző életből is hozhatjuk )

    Hogy azért a "vitát" tekintve lépjünk is előre, azt azért hozzátenném, hogy az én véleményem az eddig általam eljutott információk, események, és személyes tapasztalások alapján alakult ki... mondhatnám úgy is, hogy az almának ezt a felét, én "ilyen" színűnek látom... :)

    ( szerintem válaszoltam a kérdésedre ;) )
  • sz4bolcs
    #132
    Tulajdonképpen én is ilyeneket irogattam ott, amég írtam oda, csak aztán sok nwo-s szemében én lettem a sátán. :D
  • sz4bolcs
    #131
    "Amúgy nem csak a betegségek, de az összes többi problémával kapcsolatban is a külső okokat divat felelőssé tenni, legyen szó gazdaságról, társadalomról vagy épp az egyént gyötrő betegségekről."

    -Na, ha ezt az nwo topicban olvasnám egyszer... :D
  • remark #130
    Pedig nagyon jó a téma. Ha már azon a szemléleten változtatni tudunk, hogy minden betegségnek külső oka van, az nagy eredmény lenne. Persze nem cél a változtatás, de ha csak úgy mellékesen az is megtörténik, akkor duplán nyertünk. :-)
    Amúgy nem csak a betegségek, de az összes többi problémával kapcsolatban is a külső okokat divat felelőssé tenni, legyen szó gazdaságról, társadalomról vagy épp az egyént gyötrő betegségekről. Most hadd ne említsem (mert az már nagyon off lenne) hogy pl. ki állította ezt az elvet középpontba amikor az általuk alkalmazott propaganda kidolgozásra került.
  • sz4bolcs
    #129
    #123-ast úgysem tudod kimagyarázni, de ezt se vedd lekezelésnek. :-)
  • sz4bolcs
    #128
    Az a féllábú óriás már rég elismerte, hogy az egészségnek is több feltétele van, és a betegségek kialakulásában, és a gyógyulásban is nagy szerepe van a lelki állapotban. Akkor ki is a féllábú óriás? Szerintem az, aki ragaszkodik egy ilyen mondathoz: "Minden betegség visszavezethető lelki okra"

    De ugye, ha nagyon gyúrsz a lelki egyensúlyra, akkor nem kapod meg a bárányhimlőt? lol.
  • sz4bolcs
    #127
    Épp olvastam valahol, hogy a helytelen táplálkozás okozhat depressziót. Na most, ha emiatt bélfekélyed lesz, akkor külső oka van, vagy belső?

    (amúgy csak a kérdésemre nem válaszoltál:))
  • Solt
    #126
    De ezt most nehogy lekezelésnek vedd! :) Egyszerűen ez a téma kitárgyalhatatlan fórum keretek közt... szemlélet, életfelfogás, különbségek vannak, amiket egoista "kinek van pillanatnyilag igaza, ki győzi le a másikat" féle fórumozgatás kereti közt ennél tovább felesleges feszegetni! :)
  • Balumann
    #125
    Ahogy gondolod! :-)
  • Solt
    #124
    Szerintem ne erőltessük ezt tovább! :D Felesleges...
  • Balumann
    #123
    Ez aranyos magyarázat, hogy te csak azt veszed betegségnek, aminek nincs más oka, csak a lelki egyensúly hiányának következménye. :D
    Elég kevés az a betegség, ami CSAK azon múlik, hogy a lelki egyensúlyunk megvan-e. Ezt azért nem lehet így kategorizálni, nagyon sok betegségnek több összetevője van, hiába van meg a lelki egyensúlya, a betegség kifog alakulni benne, ha nem jut be minden a szervezet rendes működéséhez elegendő táplálék, nem használja minden testrészét egészségesen. Pl. a skorbut is betegség, és kizárólag a C vitamin hiánya okozza, teljesen mind1 hogy milyen a lelki egészséged :D

    Másrészt, nem védekezhetsz minden ellen 100%-osan, az influenzát vszínűleg akkor is elfogod kapni ha max egészséges vagy, persze nem mind1 hogy 2-3 nap alatt gyógyulsz ki belőle vagy 1 hónap.

    Ezek is betegségek, valóban szép árnyalatosan ki lehet fejezni pontosabban, hogy mi, de akkor is betegségnek számít :D Ahogy a gyomorfekély, ebola, skorbut, és a depresszió is. Nem mindegyiknek a lelki egyensúly az oka.
  • Solt
    #122
    Ki beszél egyokúságról? A lelki egyensúlytalanság mint kiváltó ok, nem egyokúság...

    Az orvostudomány pedig egy fél lábú óriás... a sebészek kiválóak, de a többi az szinte csak kísérletezés... főleg a belgyógyászat...
  • Solt
    #121
    Most erre megint mit lehet mondani? Ha az immunrendszered ép, aminek ugye elengedhetetlen feltétele a lelki egyensúly, ha a szervezeted EGÉSZséges, akkor egy átlag vírus, vagy bakteriális fertőzés tuti, hogy ártalmatlan rád nézve... az egészségtelen táplálkozás meg megint egy olyan kérdés, amit reggelig lehetne ragozni... nem egy típusa szól arról, hogy a delikvens mondjuk a féktelen zabálásba temeti bánatát, depresszióját, stb...

    Mint említettem ( nekem ) más kategória az, amikor az okozatnak ( betegségnek ) a kiváltó oka mi magunk vagyunk ( lelki egyensúlytalanság ), vagy éppen külső fertőzés! ( nem egy átlag nátha ) Más kiváltó oka van egy gyomorfekélynek, mint egy ebolának. Az egyikről tehetsz, a másikról nem. Amiről tehetek, ami bennem alakul ki, annak igenis lelki oka van... ami kívülről megfertőz, ahhoz meg kb annyi közöm van, mint, hogy a velem szembejövő autó nekem jön-e, avagy sem...
  • sz4bolcs
    #120
    Arról meg már ne is beszéljünk, hogy az ilyen egyokú betegségfogalmat már az orvostudomány is túlhaladta.