199
Minden a reikiről, a kézrátételes gyógyításról
  • sz4bolcs
    #119
    Ja, tehát bármi, ami vírus, baktérium, táplálkozás stb. miatt alakul ki, az szerinted nem betegség.
    Így csak milliók halnak meg nem-betegségekben, amiket betegségnek hívnak. :D

    Ha a colitisről kiderül, hogy környezeti oka is van, akkor átkerül a nem-betegség, vagy a mérgezés kategóriába?
  • Solt
    #118
  • Solt
    #117
    Szerintem nem irreleváns, hogy minek hívjuk! Gyönyörű választékos nyelvünk van, amely szépen kifejezi az "árnyalatnyi" különbségeket... úgy látom más az elképzelésünk a betegség fogalmáról... nekem a betegség egy bennünk kialakuló folyamat végeredménye... ha megmérgeznek, vagy egy ebolás megfertőz, az teljesen más kategória... nekem...

    Nincs ez túlmisztifikálva, a lelki egyensúlytalanság betegségek sokaságát tudja produkálni az évek hosszú múlása során... ez még csak nem is hit kérdése...

  • sz4bolcs
    #116
    Doors (The:D) - Love her madly

    Dont you love her madly, dont you need her badly
    Dont you love her ways, tell me what you say
    Dont you love her madly, wanna be her daddy
    Dont you love her face
    Dont you love her as shes walkin out the door
    Like she did one thousand times before
    Dont you love her ways, tell me what you say
    Dont you love her as shes walkin out the door
    All your love
    All your love is gone,
    So sing a lonely song
    Of a deep blue dream,
    Seven horses seem to be on the mark
    Yeah, dont you love her
    Dont you love her as shes walkin out the door
    All your love
    Yeah, all your love is gone
    So sing a lonely song
    Of a deep blue dream
    Seven horses seem to be on the mark
    Well, dont you love her madly
    Dont you love her madly
    Dont you love her madly
  • HUmanEmber41st
    #115
    Hungarica : Ide születtem - dalszöveg

    Ezüstös gyöngy
    lombon a harmat
    kibontva szirmát
    minden virág
    nekem köszön.
    Hova is mennék
    ideköt minden,
    akármi jön
    kivárom itt.
    Vihar se mozdít
    helyéből sziklát
    semmilyen szél
    nem vihet innen,
    nem űzhet el
    se szó, se fegyver
    nem űzhet el

    Ideköt minden,
    nem vihet innen
    idegen földre semmilyen szél.
    Nem űzhet el
    se szó, se fegyver,
    szívet cserél aki hazát cserél

    Harang szavától
    távoli helyre
    miért kísérne útlevél?
    Bölcsőm és sírom is
    itt volt és itt lesz.
    Ide születtem,
    akármi jön
    kivárom itt.
    Vihar se mozdít
    helyéből sziklát
    semmilyen szél.
    Nem vihet innen
    nem űzhet el
    se szó, se fegyver
    nem űzhet el...
  • sz4bolcs
    #114
    De, mérgezés. Csak irreleváns, hogy minek hívjuk.
    Polarka jól mutatott rá, hogy nem feltétlenül kellenek lelki okok egy betegség kialakulásához. De írhatta volna azt is, hogy üldögélj el egy ebolás mellett, aztán találd meg a lelki okokat.
    Az immunrendszer működésére van hatással a lelkiállapot, de nem kell túlmisztifikálni.
  • Balumann
    #113
    Ez az állítás azért így nem igaz. Nagyon sok dolog van (és ez a modern életben jóval több) ami betegséget alakíthat ki. Az immunrendszer egészséges esetben (és itt van nagy szerepe a lelki dolgoknak) hatékonyabban működik, több mindennek ellent tud állni. De közel sem mindennek, és egyáltalán nem csak a lelki dolgokon múlik, ugyanolyan fontos a megfelelő táplálékellátás, megfelelő testi állapot (amihez elengedhetetlen az állandó testmozgás), és a megfelelő körülmények.
  • Solt
    #112
    Ha szándékosan beoltod vírussal, akkor az nem mérgezés?
  • sz4bolcs
    #111
    Vírussal megmérgezni? Ugyanaz történik megbetegedésnél, csak természetes folyamatként.
  • Solt
    #110
    Még itt is? :) Nagyon EGY a lelkületünk! :)
  • HUmanEmber41st
    #109
    Ha valaki lelkileg rendben van, nem hiszem, h hagyja magát beoltatni valamivel...
    Csak a mérgezés marad. Bár ha tiszta tudattal felajánlod ételedet Istennek, akkor a mérget is sikerül átváltoztatni. Lásd Srí Nrishimhadév (vagy Naraszinhája) történetét: gyakorlatilag a vérmaterialista apa a hívő fiát akarta többször is megölni, de végül őt ölte meg Isten Legfelsőbb Személyisége személyesen. Ez nagy kegy volt részéről.
    A természetgyógyászat módszerei megpróbálják a beteg és lelke ( és így Isten) közötti megromlott viszonyt megjavítani. Ha a beteg megérti mi a feladata ebben a folyamatban, akkor nyert ügye van. Ez a felvilágosító munkája a term.gyógyásznak. Lehet szóban, és lehet szavak nélkül. A REIKI inkább szavak nélkül hat.
  • Solt
    #108
    Ez egyre rosszabb! :D

    Minden betegség visszavezethető lelki okra... az évek hosszú folyamán a lelki egyensúlytalanság randa dolgokra képes...

    Az pedig, hogy valakit megmérgezel... hát most erre mit lehet mondani? Ez neked kialakult betegség?
  • polarka
    #107
    Csak szemléltettem, mennyire nagyon nem vezethető vissza minden betegség lelki okokra. De akár mondhatnám, azt is, h akkor, ha beoltunk vkit vmilyen halálos vírussal és nem szólunk neki, akkor is meghal, pedig lelkileg biztos nagyon rendben volt...
  • Solt
    #106
    Jaj... ezt bölcsességnek szántad? :) Ha igen, akkor nagyon nem sikerült... :S
  • Solt
    #105
    Nem azt mondta, hogy mind kókler... hanem azt, hogy nehéz eldönteni ki az közülük, és ki nem. Ez az Usui vonalnál elég könnyen követhető...

    Mellesleg a Rai vonal a szememben ott válik hiteltelenné, amikor pénzért mestert avatnak... ez még viccnek is rossz...

    De a lényeg, hogy nálad működik... sajnos sokaknak meg a kedvét veszi a sok lehúzós történet miatt...
  • Solt
    #104
    Ennyi... ;)
  • polarka
    #103
    "Minden betegségnek lelki oka van arra vezethető vissza."
    Lényegében ezt mondták a papok a középkorban, meg is haltak jó sokan...
  • Szuszidi
    #102
    Vagy 8 an vagyok túl! Meg is szenvedtem őket!
  • sz4bolcs
    #101
    Volt béltükrözés, meg minden? :/
  • Szuszidi
    #100
    Meg a Colitis. Elég húzós dolog! Aki nem volt benne nem tudhatja.
  • sz4bolcs
    #99
    Crohn?
  • Szuszidi
    #98
    Kedves Szabolcs!
    Minden betegségnek lelki oka van arra vezethető vissza. (látom nem tudjátok mi az IDB).
  • sz4bolcs
    #97
    Vaze, pszichoszomatikus betegséget ráolvasással is lehet gyógyítani, csak az nem mindegy, hogy ki csinálja.
  • Szuszidi
    #96
    De működik a dolog. Akkor meséld el hogy hogyan is van ez.
  • HUmanEmber41st
    #95
    Mint mondtam volt, az "Atlantiszi Reikit" jobb helyeken "Stromki"-nak nevezik F.E. Ekhart Strohm után, aki egy atlantiszi angyaltól kapta közvetlen a beavatást. Bár ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy a zUFÓK avatták be titkos Mars bázisukon...
    Ezzel van a legnagyobb baj, h nem lehet elsőre (de sokszor sokadszorra sem) eldönteni ki a hiteles és ki a kókler.
    Össze kell hasonlítani az Usui és a Stromki vonalat... ennyi.
    A kóklerekkel nem együttműködni kell, hanem elküldeni a helyükre és ott tartani.
  • Szuszidi
    #94
    IDB.
  • sz4bolcs
    #93
    Milyen betegséged volt?
  • Szuszidi
    #92
    Szabolcs engem azzal gyógyítottak meg! Azt nem tudom te mire gondolsz a fantom gerincműtéttel. Nem hallatom róla! De aki engem megy gyógyított az RAIs volt. S ezért 1000 köszönet neki! Amúgy HumanEmber húzta le. Sok irányzat van ahogy veszem észre s ezeknek egymás mellett kéne működni nem egymás ellen! Legalábbis ez az én véleményem.
  • Solt
    #91
    Én biztos nem húztam le :) Nekem Usui Reiki 2 behangolásom van... nekem ez vált be, így erről tudok nyilatkozni... atlantiszi reikiről konkrétan még nem is hallottam! :)
  • sz4bolcs
    #90
    A fantom gerincműtétre gondolsz? :D
  • Szuszidi
    #89
    2007 novemberében írtatok utoljára!
    S bele olvastam a fórumba s látom hogy nagyon lehúzatok az Atlantiszi Reikit, meg a többi tanait. Próbálta már valaki mondjuk a szellemgyógyászatot vagy az arolot használni?
  • Solt
    #88
    Ha nem beszélünk az evésről akkor nem is eszünk? :)
  • Szuszidi
    #87
    Ez az oldal nagyón kihalt. Ezek szerint senki nem műveli eme nemes dolgot?
  • Solt
    #86
    A szivünket közvetlenül nem Reikizzük, mert az nem biztos, hogy használ! :) Egy tradicionális mester pedig olyan erősen tudja áramoltatni, hogy azzal bizony lehet ártani... ezért nem lehet pl akárkiből mester! Ehhez el kell érni egy szellemi szintet... nem véletlenül! :)
  • Solt
    #85
    Itt van egy pici félreértés! A Reikinek 3 "szintje" van! Az első kettő megszerezhető, a harmadik már mester fokozat, és azt csak egy másik mester adhatja kiválasztás alapján! Azt te nem kérheted! Aki ilyet pénzért felajánl, ott nagy baj van! :) Ami az ősi és szerintem a legtisztább az az Ushui, a többi igazából vadhajtás... sokszor elég érdekes mesterekkel! A lényeg, hogy nem te gyógyítasz, te csak csatornázod az energiát... ezt nem szabad elfelejteni! Nekem a kettes megvan... :)
  • aszilagyi
    #84
    Sziasztok!
    Keresem Király István reiki mester elérhetőségeit!
    Egyszer régen tőle kaptam a reiki I-et, de elvesztettem minden kapcsolatot vele. :(
    Kérlek, ha bármilyen elérhetőséget tudsz, juttasd el hozzám! :)
    Köszi
  • HUmanEmber41st
    #83
    Azért gyúrjál rá, tudod nem TE találod meg a Mestert, Ő talál meg Téged :) :) :)
  • Tobacco
    #82
    igen,végre van. :-)
    nem,még nem :-( annyi dolgom van,hogy ki sem látok belőle.
    Nem tudom mikor lesz rá időm.
    Az a baj két egész napot nem tudok egyenlőre összehozni rá :-( pedig jó lenne.
    Bár egyenlőre pénzem sem lesz rá, a lakásvásárlás, berendezés minden pénzemet felemésztett. És még nincs vége. Az apróságok többe kerülnek, mint a nagyobb berendezés. Tehát egyenlőre stagnál az ötletem és vágyam,hogy elmenjek Reikit tanulni. :-(
  • HUmanEmber41st
    #81
    Látom, már van neted, talán már megkerestél egy tradicionális mestert is ???
  • Tobacco
    #80
    Egyetértek Montanosz hozzászólásával,kedves Klaus.[URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1125506461]#54[/URL]