199
Minden a reikiről, a kézrátételes gyógyításról
  • Tobacco
    #79
    úgy néz ki nem csak engem zavartál,hogy ki lettél dobva az SG-ről.
    talán elgondolkozhatnál kissé magadon.
    nem kutakodtam utánnad és mások mondták rólad.
    már nyugodt vagyok :-) jó pihenést. pápá
  • Klaus Matefi
    #78
    ----mert úgy fel tud idegesíteni ez a .... KM aki 49 éves és németországban lakik,----

    Mitöl tud ilyen ideges lenni kedves Tobacco?

    Annyira azért "dörzsölt" lehetne, hogy a koromhoz tartozó fórumon történt regisztrálási idöt is figyelembe vehetné...

    Tehát nem stimmel a 49!

    Vagy már megint ideges volt, amikor más fórumokon kutatott utánam?

    "Nyugalom a hosszú élet titka."
  • Tobacco
    #77
    opp,most vettem észre K-val írtam AMORC-ot, mert úgy fel tud idegesíteni ez a .... KM aki 49 éves és németországban lakik, csak akkor a fenének nem német fórumozókat zaklat és zavar!
  • Tobacco
    #76
    Üdvözletem
  • Klaus Matefi
    #75
    ----kösz az értelmes válaszodat, kár, hogy még mindig nem tudom, mi a fenét akarsz elérni a zagyvaságaiddal.
    szerintem neked nem az SG-n kellene játszani az agyadat.
    találj magadnak való helyet.-----
  • Tobacco
    #74
    azt hiszed felveszem a kesztyűt és leállok PONT VELED vitázni?
  • Klaus Matefi
    #73
    Persze, de miért írkálsz olyanról, amihez nem értesz?
  • Tobacco
    #72
    köszi okostojás :)

    de ha olyan okos vagy, akkor tán tudod,
    hogy az A.M.O.R.K. NEM!!! a reikiről szól!
    pápá innen is
  • Klaus Matefi
    #71
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1125506461
    "A Templomos Rend rejtélye " topic
    #35
    Tobacco'
    "A.M.O.R.C. -os vagyok. ha mond ez neked valamit."



    Ha tényleg az vagy, akkor a lényeget mondjad, ne beszélj mellé a topicodban!
  • Tobacco
    #70
    Nem írom meg a korom, és nem ment el a kedvem, csak épp lakást vettem,költözöm, nincs időm fórumozni. elnézést. mostantól meg netem nem lesz jó ideig, tehát továbbra sem fogok írni.
  • Rollerman
    #69
    az nem sok
    lehecc vagy 15, vagy csak a kedved ment el forumozastol
  • HUmanEmber41st
    #68
    Nah a tradicionális REIKIt Mikao Usui Mester "hozta " el az embereknek sok éves vándorút után, Buddhista kolostorokban való kutatással.
    F. E. E. Strohm pedig megkapta aa zangyaloktól...Meg az Arolo Tifar is ilyen atlantiszi angyalos cuccok, szal kicsit biznisz szaga van az egésznek...
  • Prof William
    #67
    Sajna nem igazán tudom mi a különbség.

    De jó arcok írnak oda, mindkét oldalról. És érdekeseket.
  • Rollerman
    #66
    hany eves vagy?
  • Rollerman
    #65
    :)
  • HUmanEmber41st
    #64
    Hát ezek ilyen F.E Eckhardt Strom izémizék...
    Arolo meg tifar izémizék,,hát én ezt nem fogom fellendíteni...
  • Prof William
    #63
    www.reiki.hu

    Érdekes oldal.

    A fóruma a legjobb!

    Most kissé kihalt ugyan, de aki odalátogat, az sok érdekes dolgot olvashat.

    Lenítsük feal újra azt a fórumot!
  • HUmanEmber41st
    #62
    Tobbaco mi a helyzet ?
  • HUmanEmber41st
    #61
    Igen, sajnos ez így van.
    Meg kell szerezni a képességet arra, h felismerd az igazi értékeketadó tanítót,és messze kerülni a pénzsóvár kóklereket.
  • Prof William
    #60
    Az a baj, hogy ha megjelenik egy szellemi irányzat, akkor az hamarosan több ágra válik szét. Mert sokan vannak, akik ebben csak a pénzt látják.
  • HUmanEmber41st
    #59
    Tradicionális REIKI Mester...
  • Rollerman
    #58
    Ezzel teljesen egyetertek.
    En voltam eccer egy RAI reiki tanfolyamon, es hat vicc a tradicionalis reikihez kepest. Gyorstalpalo-penzlevevos-energia-atados tanfolyam, szerintem. Vegulis jobb mint a semmi, de a reiki egyatalan nem arrol szol, hogy gyogyitasnal mi a helyes keztartas. Pont az szamit a legkevesebbet, hogy hova es mikent teszed a kezed. Erre rogton rajon az ember, amint megerti mit is csinal, vagy epp mikre kepes.

    Az baj lenne ha ez a forum arrol szolna, hogy jo vagy kell e a reiki. Ez olyan mintha a piros szinrol vitatkoznank, hogy szep-e vagy sem.
  • Tobacco
    #57
    Mármint a topiknak?

    Miért? mi értelme van gta topiknak? Vagy fogyókúra topiknak? vagy bármelyik topiknak?

    Szerintem mindenki a saját érdeklődése szerint nyit topikot, és várja a hozzászólásokat olyanoktól, akiket az a dolog szintén érdekel.

    kb. ennyi az értelme.
  • maozedong
    #56
    ennek mi értelme van?
  • Prof William
    #55
    Tudom hogy nem tartozik rám, de ki az a Király István?
  • HUmanEmber41st
    #54
    Ha lehet, kerüld el Eckhardt Strom tanítványait, csak Usui ( tradicionális ) mestertől fogadj el avatást !!!!
  • HUmanEmber41st
    #53
    Tobacco !
    Ha igazán komoly dolgokra vágysz REIKI ügyben, menj el Király Istvánhoz!!!
  • Davidus
    #52
    loális
  • FtranX
    #51
    nem tudom megállni, hogy ide ne írjak be :D
  • Prof William
    #50
    Ez nem is rossz meglátás.

    Na bye megyek töltődi.
  • Kim Basinger
    #49
    A REIKI az egyik módja lehet, az élet alapvető szabályainak megértésére, olyanokéra, amiket apáról-fiúra kellene megtanulnunk de nem tesszük "civilizáltságunk" miatt. Aki keresi ezeket az meg is találja, aki érteni akarja az meg is érti. Az informatikában a REIKI lenne az operációs rendszer leirása. Ha jó informatikus akarsz lenni, tudnod kell, hogy működik a rendszer. Ha csak egyszerü felhasználó vagy, akkor elég bekapcsolni tudni a gépet, a többi megy magától. Mindenki eldöntheti mi is akar lenni.
    Én informatikus szeretnék...
  • Prof William
    #48
    A 7 Csakrát egy nem annyirra képzett ember is megérezheti ha a tenyerét a feje fölött húza el.

    Jelentkezhető hatások. (Saját tapasztalat.)
    Meleg bizsergető érzés. vagy... mintha valaki alúról fújná a tenyered. Vagy legalábbis ehhez nagyon közel álló érzés.

    Azt mondjuk nem tudom mi szerint váltogatódnak az érzések. (Talán energiaszinttől függ?)
  • Tobacco
    #47
    A delphoi jósda felirata:

    Gnóthi szeauton - Ismerd meg önmagadat!

    A delphoicától jóslást kértek az emberek, a jövendőjükre, a sorsukra voltak kíváncsiak. A jós azt felelte:

    - Ismerd meg önmagadat, és tudni fogod a sorsodat. Mert a sorsod te vagy. Nem külső erők uralkodnak rajtad, az istenek benned vannak, és jellemed, személyiséged alakítja, formálja jövődet. Változtass magadon, és változni fog a sorsod is. Fogadd el magadat, és el tudod majd fogadni sorsodat is.

    Ez a gnóthi szeauton igazi értelme.


    * * *


    "Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaidat,
    ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteidet,
    ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaidat,
    ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemedet, és
    ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat."
  • Tobacco
    #46
  • Tobacco
    #45
  • Tobacco
    #44
  • Tobacco
    #43
    "Reiki nem csupán a test kémiai szerkezetében hoz létre változásokat, miközben segíti a szervek regenerálódását és a szövetek és csontok újraépülését, hanem segít abban is, hogy a mentális szint kiegyensúlyozottá váljon. A Reiki nem hitrendszer, tehát a páciensnek nincs szüksége mentális felkészítésre vagy bármiféle irányításra, elegendő, ha csak vágyik arra, hogy megkapja és elfogadja az energiát. Másrészt, mivel itt nem hiedelemrendszerről van szó, elegendő a Reikit gyakorló részéről, ha világossá válik szándéka, hogy kezelést akar adni, s az energia rögtön aktivizálódni fog, ha megfelelő módon alkalmazzák.

    A Reiki tudatosságunk növelésének csodálatos eszköze, épp a megfelelő kulcs a megvilágosodás eléréséhez. Mint az életben a legtöbb dolgot, a Reikit is át kell élnünk először ahhoz, hogy igazán értékelni tudjuk. "

  • Tobacco
    #42
    " A Reikit soha nem adja az ember, azt mindig csatornán hívja le. Például : ha egy kezelés alatt a testedre helyezem a kezem, akkor te fogod lehívni a megfelelő energiamennyiséget és testednek éppen arra a részére, ahol arra szükség van. Ebben a folyamatban én soha nem merülök ki, mivel én is kezelést kapok, miközben "adom" a kezelést. Az energia koronacsakrámon belép, és a felső energiaközpontokon áthalad szívemhez és napfonatomhoz. A fennmaradó rész halad ezután tovább karomon és kezemen át a te testedbe. Így tehát soha nem merülök ki ebben a folyamatban, mivel bizonyos energiamennyiség elraktározódik bennem. De ugyanakkor te mégsem veszel át semmit az én problémámból (negatív energiámból vagy energiablokkjaimból), mivel a Reiki testemben egy, a behangolások által megnyitott, megtisztított csatornán át halad."
  • Tobacco
    #41
    Ebben igazad van :)) csak az még odébb van kicsit :( addig meg megesz a fene, hogy minél többet tudjak róla.
  • Tobacco
    #40
    A Reiki nem vallás, nincsenek doktrinái vagy külön hitvallása, világnézete. Valójában nagyon ősi tudomány ez, mely évszázadokig. rejtve volt, míg dr. Usui újra fel nem fedezte ezt a réges-régi módszert a tibeti szutrák között elrejtve. Stanfordi kutatók rendkívül érzékeny műszereket alkalmazva, melyek a testbe belépő energiák áramlását hivatottak mérni, úgy tapasztalták, hogy a Reiki-energia a gyógyító testébe annak feje tetején (vagy koronacsakráján) lép be és kezein át lép ki. Ez az energia északról érkezik, de az egyenlítőtől délre déli irányból jön. A már aktiválódott Reiki-energia pedig az óramutató járásával ellentétes irányban, spirálisan mozog, nagyon hasonlóan a DNS dupla spiráljához.