54
  • babajaga
    #54
    "Mindenki döntse el mit akar. Mindekit azt csinál amit akar, ha ezzel másnak nem árt."

    Ha mindenki azt csinál amit akar egy országban akkor anarchia lesz és az senkinek se jó.Pld azt mondja valaki én nem dolgozom, akkor más tartsa el?
  • babajaga
    #53
    "29 befektetőből az a 13 fő, aki oxitocint kapott, maximális bizalmat tanúsított a megbízott iránt, és igen komoly befektetéseket eszközölt. A szer a megbízottak"

    Van aki szérum nélkül is maximális bizalmat tanúsít, ezek a szélhámosok áldozatai.
  • mrzed001
    #52
    Hát, igyekszem :)
  • LowEnd
    #51
    tahofil... ez jó... :)
  • mrzed001
    #50
    "a tanár és a pedoifil között" te tahofil :))
    Tanát =\= pedagógus, SŐT !!
  • LowEnd
    #49
    Mi a különbség a pedagógus és a pedofil között?

    (a pedofil SZERETI a gyerekeket)
  • mrzed001
    #48
    Bizony, a pedagógusok. Erről SQJ tudna mesélni (óviból-suliba kerülve 1 év után a kölykök erőteljes "romláson" mennek keresztül)
    A probléma ezzel az, hogy az megy tanárnak, aki túl hülye máshoz.
    Egy szaktanárom kedvenc mondása volt: "Az megy tanítani, aki túl hülye ahhoz, hogy a szakmájában elhelyezkedjen"
    És ez egyre jobban igaz kezd lenni. Ezért a bérért+megbecsülésért én se mennék tanárnak.
    Ami a nevelést illeti: mennyit is van otthon ébren az a gyerek (amikor éppen nem TV-t néznek, vagy más elfoglaltsága van), talán 2-3 óra?
    A tanárokra 30-32 gyerek jut, nem tudnak egyessével foglalkozni minddel (nem is akarnak)
    Ellenben az osztálytársakkal napi 6-8 órát töltenek el, és nekik van a legnagyobb befolyásuk a gyerekre
  • Csacsis
    #47
    Ezzel az a probléma, hogy ha a szülő nem nevel (mert mondjuk dolgozik mint állat egész nap) akkor tényleg az iskola a mérvadó a nevelésben. De mivel ma már ott tartunk hogy a diáksereg egy jó része semmibeveszi a suli fegyelmet (hála a kedves jogvédő "jajnebántsukagyereket meg neisadjunkneki rosz jegyet mert akkor majd bőgni fog és rosszúlesik neki meg különben is a széltől is ovjuk" elmebeteg fejeseknek) és csak a diáktársaktól "nevelkedik" Na most tudjuk milyen lesz egy ember ha nincs megnevelve. Vissza kéne adni a jogot a tanároknak, és rendesen meg is kéne őket fizetni hogy IGAZI PEDAGÓGUSOK!!!! tanítsanak. Ma sajnos ahogy hallom a tanárok 3/4-ed része nem hogy pedagógusnak, de TANÁRNAK sem jó. ÉS furcsa mód egyre nő a JÓ magántanári létszám akik tényleg tudnak oktatni. Bár szerintem ez nem véletlen.
  • mrzed001
    #46
    A gyerekeket nem a szülők, hanem az iskola (nem a tanárok, az többiek) nevelik. Rossz társaság, és neki annyi. Ezeknek akarsz te drogot adni?
    Megszerezni úgyis megfogják, mint ahogy az alkohollal sincs gond (ad egy 100-ast egy felnőtt homeless-nek, és már hozza is neki a cumót)
  • Capra Ibex #45
    Ja és hogy mi a "menő" a gyerekeknek az nem az alkohol, cigi, drogok hibája. (Legalizálással kordában lehetne tartani, hogy mihez jut hozzá a gyerek)

    A felelősség sokkal inkább a társadalomé, szülőé, amit akarsz...
  • Capra Ibex #44
    Jó. Nem érett a társadalom. De mitől lesz az?
    Én azért javasolnám ezeket a drogokat mert mind csak előremozdítanák akár az egyén, akár a társadalom fejlődését.
    Illetve talán ez nem mindig igaz, de maradjunk a meszkalinnál.

    De demokrácia meg liberalizmus van, vagy mi a fene... Mindenki döntse el mit akar. Mindekit azt csinál amit akar, ha ezzel másnak nem árt. Ezek a drogok amiket írtam, pedig éppenhogy "ártalmatlanabbá" teszik az embert. Netalántán még meg is mutatnak neki olyan dolgokat, amikre talán nem jött volna rá (pedig az esély megvan drogok nálkül is).
    És ha ez megtörténik, akkor a drog csak egy egyszerű eszköz lenne a fejlődésre nem pedig egy pótszer. (Jó, ez nem feltétlen igaz a marihuánára meg az MDMA-ra, de ezek sem károsabbak mint a széleskörűen elfogadott alkohol).
  • Caro
    #43
    Vannak még bőven akik kitartanak, hidd el, tudom. :) Még akkor is, ha sokkal kevesebben vannak. De attól nem kell tartani, hogy ez örökké így lesz. A trendek változnak. Most lehet, hogy így van, de minél inkább elfajul, annál több ellenzője lesz, és akkor egyre erősebben lépnek fel, míg egyszer majd az ő felfogásuk lesz a trendi.
  • Renegade
    #42
    hát nem tudom, szvsz nem érett rá a társadalom. piálunk, cigizünk ész nélkül. a mai fiatalságnál meg már nem az a "menő" ha ivott már, vagy cigizett, hanem hogy ki mennyit cuccozott a hétvégén.
  • Megamanó
    #41
    Jó ötlet Így a csajozás is könnyebben menne
  • Capra Ibex #40
    Ezért lenne jó a legalizálás. Mindenki eldöntheti, hogy mit akar és mekkora adagban.

    #27 (Csacsis): lásd #38
  • Ginoo
    #39
    LOL
  • Ginoo
    #38
    Látom fogalmad sincs a dolgokról. :) Elöbb fog hasbaszúrni bármelyik tiszta ember mint egy füvés.
  • Csacsis
    #37
    Azt hiszem ha az AXE rákap erre a szerre, akkor a legközelebbi reklámjukat "kandi kamerával" készítik majd. :)
  • mrzed001
    #36
    Á, jó ötlet. Évente újrafelhasználhatók :)
  • smv
    #35
    A szülést álltalában túlélik... :)
  • mrzed001
    #34
    De ahhoz elég nagy hárem kell ám :))
  • Ackro
    #33
    minden tárgyalásra vigyél magaddal egy terhes nőt, ha tárgyalás közben megszül vagy elkezd rángatózni, akkor manipulálnak.
  • Mortigen
    #32
    És harcigázként hogy működne????
  • mrzed001
    #31
    Látod mennyivel jobb az oxi, attól a karodbaborul és átadja a pénztárcáját :)
  • Renegade
    #30
    húh, ezeket legalizálni? egy ilyen országban?
    húú de messze vagyunk mi a holland szinvonaltól.
    megnéznék egy két "szűz" embert aki ráfutna egy hoffmanra vagy varázslóra.
  • smv
    #29
    Én félek...
  • Csacsis
    #28
    És hozzátenném, hogy fogalmazni még tudok, mégha nem is látszik néha. :)
    (afranc, legközelebb átolvasom az egész írásom ha már belejavítok)
  • Csacsis
    #27
    Ja és utána majd egy canabbistól betépett krapek fogjamagát és hasbaszúr a hetes buszon mert az jó móka és most jó kedve van.
    Inkább tiltsák be a cigit, mert minden reggel a képembe fújják a "nekünk jogunk van dohányozni!" jóarcok, csak a keletibe és már nagyon unok passzívdohányozni. Ja, hogy nekem nincs jogom a tiszta levegőhöz? OK. valamitől meg kell halni, és a dohányos felőlem nyugottan haljon cigifüstől. De engem ne vigyen magával! (megint jól felhúztam magam)
  • Capra Ibex #26
    Persze, miért ne ;).
    Egy ideig legalább mindenki jól érezné magát. Aztán mindenki csak azzal lenne elfoglalva, hogy be legyen tépve. Társadalom "összeomlik", anarchia, stb... Ami nem feltétlenül nagyon rossz, de aztán már senkinek sem lesz kedve előállítani az anyagot és akkor megint ott vagyunk mint most, hogy muszáj mást csinálni :).

    Na jó ez nem komplett előrejelzés akart lenni, de ha a kérdés komoly, a legkevesebb amit válaszolni lehet rá, hogy a drogpolitika egyszerűen szar. Legalizáljunk! A nagy kérdés, hogy mit, kinek és mennyit?
    Sok, az alkoholnál kevésbé káros drog van. Szerintem mindenki jól járna ha szabadon (legálisan) hozzáférhetők lennének.
    Az én javaslatom legalizálásra : zöld, MDMA, meszkalin, LSD
    (utóbbi kettőt csak pszichológiai vizsgálat után)
    (biztos lehetne többet is, annyira nem vagyok tájékozott)

    A fogyasztó is jól járna (olcsóbb, tisztább ,legális anyag) és az állam is (adó a drogokra, stb).

    Ja és mondjuk fel a New Yorki egyezményt is! ;)

    Egy szóval : Utópia....

    Ja igen : Szerintem!..... ;)
  • Laci73
    #25
    Elgondolkodtató elképzelés: mi lenne a véleményetek egy nagy és boldog narkós társadalomról?
  • Laci73
    #24
    Ívóvízbe és élelembe keverve hamarosan Önöknél is!
  • [HUN]PAStheLoD
    #23
    Na ez jó 5let ^.^

    amúgy meg kegyetlen veszélyes felborítani az ember hormon háztartását, nagyon komplex rendszer, nem is teljesen feltérképezett.. és ha belepiszkálnak, oda az önszabályzásnak, vagy csak sokára áll helyre..
  • archkoven
    #22
    Nem tudom mennyire hatásos a szer, de lenne pár ötletem hol tudnám kipróbálni.
  • firstman
    #21
    Finom ez az üdítő, és még azt is írják rajta, hogy utaljam át a fizetésem 90%-át a számlájukra, mert ők ezt megérdemlik
    Miért is ne !! Én megbízom bennük!!
  • TeszteloPontHu
    #20
    Érdekes emlékeid lehetnek :)
  • Sith
    #19
    Én nem bizom az alkoholban... kicsit többet iszol és kitudja hol ébredsz másnap.. kiudja kivel
  • vegesm
    #18
    a jó öreg alkoholt már senki nem használja "bizalom növelő" szerként?
  • Capra Ibex #17
    Nem lesz ebből semmi.
    Ha kicsit "többet tudna", hasonló sorsra juthatna mint az MDMA.

    #16 : Ehh... Elképzeltem ezt a nagy "spriccpárbajt"
  • kukacos
    #16
    Az oxitocin emlékeim szerint a női szexualitásban nagyon fontos, pl. a mell simaizomzatát is összehúzza, orgazmusnál is sok képződik és a méh kontrakcióját okozza. Pl. gyakran előfordul, hogy nemrég szült nőknél szex közben spriccel a tej. Az oxitocin bizalmi hatása itt azért is fontos, mert beindítja a partner irányába szóló kötődést (akivel jó a szex és akivel szexelek, ahhoz ragaszkodnom kell).
  • akyyy
    #15
    bízzatok már ebben a szerben, én is szedni fogom