5387
10645648441119966253.jpg\"
  • Gabesz amd64
    #25
    azt szerintem nem tudják megoldani! azaz azt hogy két különbözö ATI kártyát rakjanak a gépbe!

    És melyik fogja levenni a terhet ha lesz mondjuk egy x700xt és majd berakom a legújabb ATI 520-ast?
    ez baromság...
  • ZaJanga
    #24
  • Punkerwork
    #23
    a 495-ös szebb volt :(
  • ZaJanga
    #22
  • ZaJanga
    #21
    jó táp!
    nekem is oan van!EG565AX-VE(G)(24P)
  • Hysteria
    #20
    hol tudom megnezni everestbe h mennyit zabal? :))
  • Punkerwork
    #19
    procim everest szerint zabál 84-155 watt-o, 6800U eszik 140-et, SLI-ben az már 380 watt, és még mást nem számoltunk, mondjuk remélhetőleg az ATI nem száll ennyire el majd, de azért jó tudni hogy az 565-ös Enermax-om bírná ezt is :)
  • Narancs
    #18
    Dzsízösz!!
    Tudnám mi a fasznak...
  • Hysteria
    #17
    A kínai HKEPC Hardware oldaláról hitelesnek tűnő specifikáció kezdett terjedni a világhálón az NVIDIA bejelentés előtt álló grafikus processzoráról. Ennek nyomán bebizonyosodni látszik, hogy a G70 kódnevű GPU GeForce 7800 néven kerül kereskedelmi forgalomba, és három változatban: GTX, GT típusjellel, illetve alapváltozata külön megjelölés nélkül lesz megvásárolható.

    A G70 a TSMC gyártósorain készül 0,11 mikron csíkszélességgel. A 24 pixelfutószalagos GeForce 7800 GTX magórajele 430 MHz, míg a 256 bites buszra kapcsolódó GDDR3 memória effektív órajele eléri az 1,4 GHz-et.

    A videokártya természetesen támogatja az OpenGL 2.0 és a DirectX 9.0c (Shader Model 3.0) specifikációt, megújult funkcióként a CineFX 4.0, valamint az Intellisample 4.0 említendő. Zárt ajtók mögött zajló technológiai bemutatókat követően a nyilvános premier dátuma június 22-e lehet.

    Az új csúcskártya energiaellátásához az NVIDIA olyan 400 wattos tápegységet ajánl, mely 12 voltos ágán 26 ampert képes leadni; SLI üzemmódban használt GeForce 7800 GTX-ek esetében pedig 500 watt (12 volton 34 amper) a követelmény. Csak remélni lehet, hogy a 6-os szériához hasonlóan ezek az elvárások a gyakorlatban később túlzottnak bizonyulnak.
  • Borg
    #16
    Ráadásul az ATI előbb jelentette be a megosztott memóriás technológiáját mint az nVIDIA, noha utóbbi meg előbb dobta piacra... szal egyátalán nem biztos az, hogy ki koppintotta kiről. Szerintem is inkább kézenfekvő fejlesztés volt, nem kellett ehhez az ATI-nak az nVIDIA, meg fordítva sem.
  • Inquisitor
    #15
    "Turbocache is keményen nvidia innováció ..."
    Nem hiszem, szerintem a PCIE lehetőségéből és specifikációjából jön ez a memóriás dolog, max. a megvalósítás mikéntje. De minket ez nem izgat, mert játékra mindkét cég megoldása gagyi :)
    Most azért parázok, mert annó az NVidia nagyon megszívta, hogy agyelvonása volt az NForce és az XBOX fejlesztések miatt. Most lehet az ATI jár így, ezerel fejlesztik a P4/AMD chipsetet, meg a Nintendo Revolution GPU-ját, és csak most fejezték be nemrég az XBOX 360-ét.
    Remélem nem járunk úgy, hogy gagyi lesz az R520, mert sz*r lenne 1 résztvevős piac. (Drága kártyák,nulla innováció)
  • dikki*yysw
    #14
    Turbocache is keményen nvidia innováció, azt is másolja már keményen az ATi. PERSZE, az övék szebb jobb meg gyorsabb lesz, igaz az ötlet sem az övék, meg fél évvel később hozzák ki, dehát akkor is.
    Shader Modelből sem elég a 3.0, túl kell buzerálni rajta valamit.
    Arról már nem is beszélve, hogy nem is olyan rég még "á, a SM3.0 felesleges" "á, az SLI hülyeség" nyilatkozatok voltak, ennek ellenére most mind2-t + Turbocache-t is sebtiben fejlesztik.
    ----
    Egyébként most valahogy túlzottnak találom kicsit az új kártyageneráció kihozatalát, szerintem még vhogy nem vagyunk ráutalva. Úgyis jönnek a nextgen konzolok, majd azokat kell leverni minél hamarabb.
  • dikki*yysw
    #13
    De nem értem miért jó, ha két nem egyforma kártya együtt tud működni. Az intelnél meg AMD-nél (stb) miért nem baj, ha a P1 meg az Itanium nem megy együtt? Miért baj az nvidiánál?
    Főleg akkor lenne érdekes az együttműködés két eltérő kártya között, ha pl. egy X850et melléraknék majd egy új kártya mellé. SM2.0+ meg SM3.x hogy megy együtt?
    Szerintem felesleges bonyolítás. Ha most veszek egy 6600GT-t, két év múlva is simán találok akár használtan is majd egy másikat, amivel gyönyörűen együtt megy a már meglévő. Minek legyen egy akkori GF8/9 körüli kártya mellett egy 6600 a gépemben, amikor annak a teljesítménynek majd 30%át adná.
    Szal nem tom, nem mondom hogy az ATi most lopja az nvidia ötletét mert igen régen volt már 3dfx SLI, meg ATi is csinált anno kétcpu-s kártyákat, de a mostani multivpu fejlesztést bizony igen keményen az nvidia inspirálta. Szal ha ütnek vele, az csak egy koppintás. Az én szememben nem több, mint az EMT64...
  • Punker
    #12
    ez a multi VPU dolog nekem nem tetszik, még több fogyasztás még több zaj :(((
  • Borg
    #11
    Az új kártyáját igen... de az ATI-nak most nem azzal kell ütnie.
    Szvsz valami igen komoly multi-vpu / multi-kártyás megoldást fog prezentálni, ami akkor lenne igazán ütős, ha pl régebbi kártyák is együtt tudnának működni. Vagy pl két különböző teljesítményű. Az SLInek ugyanis ez a jelentős hátránya, hogy csak bizonyos, és csak egyforma kártyákkal megy.
    Az X850XT-t elnézve az ATInak most nem kell kapkodnia a sebesség fejlesztésével, max a kihozatalon javíthatna a valamelyest, hogy az árak lefele menjenek. De erre úgyis rá lesz kényszerítve ő is, ha az nvidia behozza az újat.
  • Hysteria
    #10
    ja :)
  • ZaJanga
    #9
    ismét jó kis csata várható az tuti!
  • dikki*yysw
    #8
    Az nvidiának minden videókártyája 2x gyorsabb mint az előző, még az FX5800->5900 átmenetnél is :)

    Jó esetben lesz az 20-30%....

    mondom ezt annak ellenére, hogy magamat mint nvidia-párti aposztrofálnám :)

    mindenesetre ez gondolom semmi technológiai újítást, mindössze apróbb finomításokat és min. 24, de inkább 32 pipelinet tartalmazó gpu lesz. ez meg önmagában megintcsak nem jelent 50%-ot... de kíváncsian várom, főleg mivel az ATi csúsztatja az új kártyáját.
  • Hysteria
    #7
    amugy nekem is 2*120 giga vinyo és nekem is ti4200asom volt :)



    és samsung syncmaster 17 inch tft monitor van :))
  • Hysteria
    #6
    thx norb neked is :))
  • grebber
    #5
    Kiváncsi vagyok az első tesztekre.
  • Noninnyó
    #4
    jó géped van
  • Hysteria
    #3
    en most vettem egy geforce 6600 gt t kiba jo :)))
  • Noninnyó
    #2
    Remélem hamarosan bejön a G70 az üzletekbe, és akkor a mostani 6600 és 6800-asok jóval olcsóbbak lesznek, akkor majd beruházok egy GT-sre én is. Addig marad a Gef4.
  • ZaJanga
    #1
    Elkészült az NVIDIA új grafikus processzora
    A G70 zárt ajtók mögött már a jövő héten bemutatkozik(2005.05.13)
    "
    Jen-Hsun Huang, az NVIDIA egyik alapítója és jelenlegi elnök-vezérigazgatója megerősítette, hogy elkészült a vállalat új grafikus processzora, és a május 17. és 20. között megrendezésre kerülő E3 konferencián, illetve kiállításon mutatkozhat be a partnerek és az újságírók előtt.

    A kínai HKEPC tudni véli, hogy a G70 kódnevű 3D-gyorsító három változatban jelenik meg: – a korábbi névadási szokások szerint Ultra jelzővel illetendő – G70 GTX lesz a leggyorsabb, ezt követi a G70 GT, majd a sima G70. A DigiTimes szerint a G70-es széria a GeForce 6800-asok teljesítményének mintegy kétszeresét nyújtja, és a TSMC-nél készül 0,11 mikron csíkszélességű gyártástechnológiával. A nagy tételű szállítások megkezdése a lap szerint legkorábban a harmadik negyedév végefelé várható; a G70 kiskereskedelmi ára 549 dollár körül alakulhat.

    Egyelőre nem tudni, hogy GeForce 7 néven kerülnek-e piacra az új videokártyák, mint ahogy az sem derült ki még, hogy a Shader Model 3.0-t implementáló GeForce 6-osokhoz képest milyen új funkciókkal szolgálnak. A konkurens ATI egyelőre halogatja új GPU-ja, az R520 bejelentését – a legutóbbi hírek szerint ősznél előbb nem kerül piacra. Ezt megelőzően a kanadaiak a több GPU együttműködését lehetővé tevő MVP (Multi Video Processing) technológiával jelentkeznek, amely az NVIDIA SLI-jével veszi fel a versenyt."

    Hát ez meglepetés lesz az ATI-nak rendesen!
    Ha valóban a 6800-as nál 2X gyorsabb lesz az tisztesség becsület az nVidianak!Végre feltámadt igazán az 5-ös széria óta!
    Talán ez is követi a többit és 7-es sorozat lesz a neve!
    Egyenlőre legyen elég EZ: