48
  • pepe003
    #48
    Felviszik 10000 síkhülye amerikai DNS-ét, azt azok hogyan fognak új világot teremteni?
  • HUmanEmber41st
    #47
    szoval nehogy má' fellőjék! inkább adják nekem az arra szánt pénzt.. én jobban tudnám használni, mnit ilyen ökörségekre..
  • Tetsuo
    #46
    Igaz. A birkatömeget az érdekli amit mondasz, a szakemberek pedig nem érnek rá ilyenekkel foglakozni, mert pénzt csinálnak..
  • rolika
    #45
    az emberek fejében változnának a dolgok. kicsit talán szerényebbé és megfontoltabbá válnánk... talán... de nem biztos
  • Commandante
    #44
    BlackRose: Ugyan már, mi a szösz változna meg, ha találnának egy kapszulát a holdon? Az igazság úgy is a Moncsika sójában meg a szímensz alfabétagammagyökpíixelvé csiricsáré előlapja mögött van!
  • Commandante
    #43
    Bazz... az senkinek sem jutott még eszébe, hogy az emberiség úgy is túlélhet egy atomháborút, ha nem használ atomfegyvereket? Nem kapszulát kellene fellőni a holdra, hanem a sok fegyverbuzeránst meg a hadiiparosokat! Szkafander és kivétel nélkül! Most jut eszembe, hogy nincs az az űrhajó, amibe az egész közelkelet, meg az USA, meg Afrika, meg ... belefér. Afene! Akkor először atomot nekik, aztán ...
  • Mpxplay
    #42
    Tök fölösleges az egész, mert nincs elég nyersanyag a Földön (elsősorban fémek, szén, olaj), hogy még egy civilizácó felépülhessen belőle... A mostaninak is ki kell(ene) lépnie az űrbe néhányszáz éven belül újabb nyersanyagok felkutatásáért...
  • nemcsakfeel
    #41
    Egy ilyen megtalált kapszulát nem csak arra lehet használni hogy a benne lévő DNS-ből betelepítsük a földet.. Kísérlezések velük, tapasztalat gyűjtés..
  • BlackRose
    #40
    Igen a sok dogma meg hazugság, mert ugye az igazságot nem kell félteni, mert az nem válna kétségessé. Vagyis röviden megdölne a történelem során tiszta érdekeken barkácsolt világrend ami alapja, falai és teteje egyaránt hazugságból, dogmákból és emberek félemlítéséből, félrevezetéséből stb. van felépítve.
    Hát ideje lenne, megtalálni valami hasonló kapszulát...
  • haxoror
    #39
    Ehhez nem kell kapszulát találni a Holdon, minden amit leírtál már megtörtént így is :)
  • rolika
    #38
    nem ez a lényeg...
    képzeld el, mi lenne, ha találnánk egy ilyen kapszulát a holdon: az egész világnézetünk, vallásaink alapjai, tudományok egész sora válna egy pillanat alatt kétségessé
  • haxoror
    #37
    LOÁL

    Másrészről ha mi találnánk egy kaplszulát valami ősi intelligens faj DNS-ével és tudnánk róluk hogy szétatomozták a világot már egyszer sztem nem nagyon erőltetnénk az újra teremtésüket.
    Különben is ha az utánunk jövő faj már elég fejlett lenne ahhoz hogy a Holdra szálljon az azt jelenti hogy nagy eséllyel már teljesen betelepítette a Földet, akárcsak mi most. Minek szedne ki minket a frigóból hiszen az már az Ő bolygójuk és nem a miénk mert mi megbuktunk (hely se lenne nekünk)
  • nemcsakfeel
    #36
    Viszont hogyha egy kis sugárzás még mindíg lenne, akkor azok mutációival egy új életformának is nevezhető valami jönne létre..
    Totális atomháború után NEM MARADHATNA emberi lény életben a földön. Kobalt bomba rulz!

    #35: a leg primitvebb - és ezért a legbiztosabb - üzenetrögzítési módot kell választani, ami könnyen dekódolható lehet.. Szal ha egy párgigás vinyóra rátennénk NTFS-re, néhány doc fájlt, lehet h nem jönnének rá mit kéne vele csinálni :)))))))
    Régi magnetofon, vagy nagyon nagy sebességű mágnesszalag lehet ideális.. vagy olyan eszköz amit valószínűleg fel talál majd az értelmes életforma. Ha a holdra el tud jutni, akkor bizonyos technikai fejlettségi fokkal kell rendelkeznie, csak kérdés mennnyire tudunk úgy gondolkozni mint akik majd megtalálják..
    Vagy egyáltalán honnan tudjuk hogy a föld nem volt e tele ilyen adatkamrákkal, csak tuskó módon nem vesszük észre / nem tudjuk értelmezni őket..
  • [HUN]PAStheLoD
    #35
    nagy adattárat létrehozni felküldeni a holdra , ha elpusztulunk majd a "köv. generáció" megtalálja és elgondolkozik talán ... TALÁN !
  • pafi
    #34
    baz pont ezt akartam beírni! loáál
  • BlackRose
    #33
    na most... szerintem egy atomháborút vagy egy meteorütközést a DNS minták tulélnék az X méter mélyen levő szuperbiztonságos földalatti "rezidenciákban" is pl. a NORAD vagy hasonlókra gondolok, miért kellene a Holdra küldeni ezt, tiszta baromság. Akármekkora nagy katasztrófa történne a Földön, egy maréknyi ember túlélné ezeken a helyeken, és akkor nem természetes, hogy a DNS minták is ott legyenek, na de mindegy, ugyis csak hülyeség az egéssz. :)
    De mi;rt nem küldjük inkább a Zeta Reticuli-ra, ott a szürke barátaink akik fekete háromszögekben röpködnek a fejünk felett, biztos jól tárolnák, vagy lehet, hogy azt már megtették nélkülünk is? :)
  • RangeR
    #32
    Világegyetem szempontjából rohadtul nem biztos, hogy kívánatos az ilyen technkai civilizációt létrehozo intelligencia. Lehet, hogy sima vírusként terjednek, mi is, és a fehérvérsejtekhez hasonló védelmi mechanizmus beindul, hogy lepucolja. Úgyhogy, kár is itt a túlélést keresni.
  • rolika
    #31
    hátha valakinek már előttünk eszébe jutott.
  • rolika
    #30
    szerintem jó ötlet.
    de előtte meg kéne nézni, nincs-e már egy ilyen könyvtár a holdon...
    :)
  • sz4bolcs
    #29
    Noé bárkája az egy kocsma? Ha nem, akkor inkább tegyenek holdra Szalacsi átombunkerjét. Tényleg mekkora lenne... Túlélő Szalacsi Sándor, akit épp visznek a Holdra megfeszíteni :D
  • NEXUS6
    #28
    Nézzük az egészet filozófiai magasságból.

    Tegyük fel éppen egy totális atomháború után vagyunk.
    A bioszféra kampec, emberek 90 százaléka szintén.

    Leszámítva azt a kis apróságot, hogy amíg a bolygó kicsit visszanyeri eredeti alakját, ha ugyan visszanyeri, el kell telnie egy pár ezer esztendőnek, szal mint felelősségteljes tudósnak nem igazán lenne kedvem újra ugyan azt az evolúciót elindítani tudván, hogy pár ezer év mulva a kedves utódaim valószínűleg megint megismétlik ezt a kis nukleáris tüzijátékot.

    Akkor inkább adnék egy esélyt egy más fajta evolúciónak. kb 50 milkó év alatt a Föld úgy is visszaállítaná a biológiai változatosságot, igaz egy más formában.
    Reméljük akkor az értelem mellé majd a felelősségérzet is kialakul abban az intelligens szuperpatkányban, aki majd utánunk következik.
  • Mice
    #27
    csupa eredeti ember...
  • Mice
    #26
    anno megcsinálták a Titan A.E. c anim.filmet és most egy nevesebb muksó kimondta a rajzfilmkészítők ötletét

    gratula
  • Myron
    #25
    Szerintem a biztonsági mentés nagyon fontos, és kényelmes dolog. A WIN-t pl 20 perc alatt újrarakom Ghost-al. De ha 2 óra lenne az sem baj, közben nem kell csinálnom semmit, elfoglalhatom magam mással. Mondjuk ez kicsit más de mivel nem tudjuk hogy az idő mikor kezdődött (Ha egyáltalán elkezdődött valaha) az nagyon rég volt, és még nagyon sokáig fog tartani. Talán végtelenségig. És ha végtelenségig tart akkor biztos lesz olyan valaki aki egyszer itt lesz a Holdon és megtalálja a cuccokat. Mondjuk nekünk ebből nem sok hasznunk van de poén dolog. Nem csak a DNS eket kéne eltárolni hanem minden mást. Ezer DVD-t bepakolni és filmeket zenéket (nem a Warez center miatt :) ), az emberiség történelmét, meg mindent. És valaki biztos rátalál és az neki milyen poén lesz.

    Azonba lehet hogy akik rátalálnak egyáltalán nem fognak csodálkozni rajta mert már több 100 ehez hasonlót találtak :) . Mivel ők valószínűleg nagyon fejlettek? (miért ne? a végtelenbe beletartozik :) ) ez is 1 eshetőség. Szerintem már csomó civilizáció megcsinálta a saját kis backup-ját. De mi a Naprendszeren kívül nem sok mindent ismerünk.
  • Kelta
    #24
    Icai kövekre célzol?
    hát ige, mivel hivatalosan nem létezhetnének, mert ha vizsgálnák öket, akkkor sok kinos dologra kéne magyarázatot adni:)))
    Így hát vagy hamisitványok vagy nem is léteznek...:))
  • Piscator
    #23
    Megbízhatatlan UFO magazinok szerint az Andokban pölö épp ilyen bázisok, vagy nagyon nagy barlangok vannak.
  • HUmanEmber41st
    #22
    találtak vagy 30 ezer követ kb focilabda nagyságúak, amin sok mai dolog volt bevésve: (pl vérátömlesztés ről rajz)
    Egy hegyomlás után kerültek elő dél-amerikában valahogy a 70-es években.Sok jel mutat arra, hogy valamikor már volt 1 maihoz hasonló technikai civilizáció, de teljesen megsemmisült ( Atlantisz? Özönvíz ???)Nem maradt utánuk semmi, csak ilyen-olyan sziklarajzok és ezek a kövek.. Jó akkoriban kevesebb ember élt, így a civilizáció is kisebb lélekszámú volt, és csak Atlantiszra korlátozódott, ami aztán megsemmisült... A mostani civilizáció után mi maradna olyan 20.000 év után?
    nem sok..
  • Braveheart
    #21
    "Miért igyekeznek mindig állandónak tekinteni az ökoszférát egyesek. A fajok létrejönnek és elpusztulnak, ez a természet rendje..."

    És ez a rend akkor bomlik meg ha van egy faj ami nem törődik bele a pusztulásába...
  • nemcsakfeel
    #20
    Ha atomháború lenne, hidd el hogy semmilyen terület nem maradna érintetlen a szennyeződéstől! Légkör mindent elinztéz. Széthordja az egész bolygón.

    Ezt a csomagolósdit jó ötletnek tartom, csak nem értem hogy egy ilyeneltárolt mintasor hogy kerülne vissza a földre úgy hogy az életképes legyen.. Miből érzékelné hogy mostmár a föld termőképes lehet ? Vagy csak időzítve egyszerűen a kapszula visszajönne a földre? Baromság... Ha meg arra spekulálnak hogy tudósok csoportja a katasztrófa után majd regenerálja az egészet... ŐK mitől maradnának életben? Honnan lenne energiájuk, ha már minden infrastruktúra összeomlott?
    Loál!
    Viszont hogyha olyan csomagolásba tennék, ami tényleg elég időt álló, és nem csak a DNS-eket tartalmazza, hanem a korunk fejlettségének minden részletét, akkor a - teljes pusztulás után - az új életből évmiliók alatt kifejlődő inteligens lény, ebből a dobozkából visszaállíthatja azokat a dolgokat amiket letároltak, technikai fejlettségét pedig feljavíthatná a benne található információinkal. Ehhez persze megfelelően kellene tálalni az egészet, hogy mégis tudja hogy mire való ez az egész..
  • Zro
    #19
    Egyszerűbb, ha csinálnak néhány atombiztos földalatti bázist a Földön, s oda pakolják a DNS mintákat. Egy meteor az összeset nem pusztíthatja el, s mivel atombiztos... Egyébként is ha kipusztulunk majd lesz más, nem kell ennyire erőltetni azt ami nem megy :)
  • Piscator
    #18
    Én ebben a kérdésben idealista vagyok - csak negatív irányban; ha az "áttelelő" csomagban embertársaink (is) lennének, előfordúlhat, mire minden rendbe lenne, kiírtják egymást, ahogy szokta az ember.
    biztos erről a szituációról készült pár elemző film.
  • CHEAPBOY
    #17
    nem bezséle arrol, hogy csak a dinok haltak akkor ki,s nem mnden allat, s erre sincsen meg franko magyarazatunk. De azert már az urt nezzuk.:)
  • CHEAPBOY
    #16
    beszarok hogy ilyen f*szságokra bezzeg telik.
  • HUmanEmber41st
    #15
    ja sok tudóst és írót is foglalkoztatott ez a génbank...Csak 1 ilyen katasztrófa után már nem nagyon lenne meg az infrastruktúra ahhoz, hogy elmenjenek a bankba, és a dns mintákból újra életre keltsék az élőlényeket..
  • gumikacsa
    #14
    Sztem a barom tudósok túlsok fantasztikusfilmet néztek.
  • tajfun
    #13
    Majd jon John Connor es vezeti a tuleloket... :)
  • Lacc
    #12
    lajhárok
  • mikike
    #11
    gondolom azért aggódnak, mert most az emberek népesítik be a földet, és utána meg...
    ?
  • Péntek
    #10
    Kíváncsi lennék mi történne a nők ciklusaival a Holdon....hmm lehet, hogy az egy sokkal jobb hely? :D
  • quentit
    #9
    Nagyon ász ötlet. Én is gondoltam már arra, hogy az emberi tudást tárolni kellene. Egy katasztófa után a fenmaradt néhány ember folytathatja a fejlődést.