168
Enthusia Professional Racing
  • admi
    #128
    Nekem már 99%-on áll a FR, és úgy számítom, hogy mostmár csak Nürburgringen kell mennem 3 kört. Valahogy. Még nem tudom hogy, mert egy kör önmagában 21 km, és kicsivel több, mint 8 perc alatta van meg. De GT4-ből úgyis ismered. Közben meg az ellenfeekkel is alig bírok. váááá. Kész vagyok tőle teljesen...
  • SnEaK MASTER
    #127
    Fu, igy az olvasottak alapjan ebben a jatekban biztos hogy van kihivas!
  • Kaplan
    #126
    Ha mindegy jól megy, akkor az EPR meglesz holnap... :P
  • Al Age
    #125
    Elkezdtem az Enthusia Life-ot, kb 7-8 versenyt csináltam meg. Elsőre a pontozási rendszer bonyolultnak tűnik, de most már azért kezd tisztulni. Plusz az EL-lel párhuzamosan a Frr Race-eket is nyomni fogom, az új pályákon mindig végig szeretnék menni, hogy amelyiknek van, annak minél hamarabb meglegyen a fordított menetirányú verziója is.
  • admi
    #124
    gratula. Most mire mozdulsz rá?
  • Al Age
    #123
    Végre megvan a DR 100%-ra. :-)
    Remélem segíthetek néhány embernek azzal, hogy elmondom hogyan lett meg.
    Az utolsó szint, ahol végig driftelni kell szerintem nagyon nehéz lett, de ki lehet cselezni a játékot! :-)
    Egyszerűen nem azt kell csinálni, amit ő akar! Vagyis nem kell driftelni!
    Kb az első kapu után be kell nyomni a kuplung gombot (nálam L1) és így szépen a kijelölt íven be lehet venni a kanyarokat csúszás nélkül, aminek az eredménye egy sokkal jobban irányítható kocsi lesz. Néha azért szükség van egy minimális kézifékre, vagy a kuplung gomb elengedésére az íven tartáshoz, de ha a kocsi nem csúszik meg nagyon, akkor simán meg lehet csinálni mind a négy feladatot. :DDD
  • Al Age
    #122
    Igen, ez az én privát véleményem.
  • SnEaK MASTER
    #121
    "Az Enthusiában érezni, hogy az úton, amin tényleg érezni, hogy pl murvás és valóban úgy viselkedik rajta az autó, ahogy kell."


    Nem vezettem meg WRC kocsit, de a GT4 rally jarganyainak iranyitasa kisertetiesen hasonlit a rally-szimulacio kiralyanak tartott Richard Burns Rally iranyitasahoz...
  • Al Age
    #120
    Hát szerintem egyenesen gáz. Ez volt a fő ok, hogy leszedtem, én pc-n játszottam vele. Haverjaim dícsérik, hogy mekkora király (egyik se Alfa rajongó). Igaz PS2-jük sincs GT-vel, meg EPR-rel.
  • admi
    #119
    Ok, én is megvettem PS2-re (elég nehéz volt ráakadni). Már a demo sem tetszett, de én általában ha valamilyen különleges alfás cuccot látok, arra szükségem van.

    Szóval csak azt akartam megkérdezni, hogy mi a véleményed a fizikájáról, irányíthatóságáról? Szerintem nagyon gyenge, bántóan pontatlan, és a valósághoz alig van köze. Sehol egy normális beállítási lehetőség, csak a skill pointok javítják az irányíthatóságot és a gyorsulást, stb... Ezzel szemben akárhány cikket olvastam róla, mindegyik kiemeli, hogy a gyenge hangulat és grafika ellenére jó a fizika és az irányíthatóság.
    Szerinted is jó? Ugye nem?
  • Al Age
    #118
    Szóval ha nagyon rajtam van az olasz fíling, akkor inkább GT-ben, vagy EPR-ben megyek pár kört valamelyik gépsárkánnyal. :-)
  • Al Age
    #117
    Persze, próbáltam, de hogy őszinte legyek nem jött be. :-(
    Tetszik, hogy van nekünk egy játék, amiben csak Alfák vannak, de összességében nem jön be, sok idegesítő apróság van benne szerintem. :-(
  • admi
    #116
    A SCAR c. játékkal játszottál?
  • admi
    #115
    Összefoglalva tehát a DR mód bizonyos százalékok után kategóriánként csokrokba gyűjtve adja az autókat, de bizonyos szinteken is lehet nyerni 1-1 kocsit.
    Ez után ha már van elég tapasztalata az embernek, érdemes elkezdeni az EL-ot, amiben a meg nem lévő pályák alapváltozatát (tehát a visszafele vezetőket nem) lehet megnyerni. Dragon Race pályát oda-vissza megadja. Az utóbbi nem körpálya. Így lesz 22 pályád.
    Én a legvégére hagyom a FR-t. A DR-ben meg nem nyert kocsikat és az alap pályák megfordított változatát lehet itt megnyerni.

    A FR százalékos értéke a megnyert autók és pályák arányában nő.
  • admi
    #114
    Huh... Köszi a segítséget Neked is és Juleznek is! Rájöttem, mi nem stimmelt. A dolog lényege, hogy bármilyen autóval bármennyi körös versenyen legyél első anélkül, hogy fekete zászlót kapnál (kocc, palánk érintés, kisodródás nélkül), _tuning és egyéb állítgatás/finomhangolás nélkül_ nyerni kell egy adott pályán FR módban. Ezek után megkapod az adott pálya reverse változatát.

    Nem bizonyosodtam meg róla, de feltételezem, hogy miután a ravers változatot is megcsinálod úgy, ahogy fent leírtam, akkor TI módban is megjelenik a pálya... De ez nem tuti még. Szóval most nagyon örülök, és megcsinálom újra első helyezésig az EL-ot, aztán a FR-t 100%-ra, és akkor igazán büszke leszek magamra:). Az után elkezdem a SCAR Squadra Cores Alfa Romeot, közben a Midnoght Club 3-at (ha már elkezdtem, végigszenvedem...), és a legvégén a GT4-et.
  • Al Age
    #113
    Én ezzel kezdtem az Enthusiát, hogy a 6 szabad versenyt lenyomtam. Ha jól emlékszem ahol meg lehet adni, hány körösek legyenek, ott az alap 3-at hagytam. Speediapolis (vagy mi) meg a sivatagos pálya kivételével beadta mind a négyet visszafele. Mindenhol úgy mentem, hogy megadja a bónusz autókat, ergo koccanás és pályaelhagyás nélkül. Hogy melyiken pontosan milyen kocsival mentem arra nem emlékszem, de volt köztük Silvia, Lancer, R390 és Integra az biztos.
  • Dzson
    #112
    Options. :) Car damage vagy mi a fene.
  • THomas007
    #111
    Hol kell beállítani a törést f1 05-ben??
  • admi
    #110
    Arra még mindig nem jöttem rá, hogy FR-ben hogyan kell kioldani a reverse pályákat. Tegnap párat végigcsináltam, de nem kaptam semmit. Mindegy hány körös, meg hogy milyen autóval csinálom?
  • admi
    #109
    Épp kerestem a neten valamiféle leírást/útmutatót a játékhoz, de nem találtam. Illetve egy könyv létezik, de az csak könyv formájában, és meg kell rendelni drága pénzen. Ti tudtok valami online segítségről a játékhoz?
  • admi
    #108
    Én sem vetem meg az olasz autókat, de talán az Alfa áll hozzám legközelebb.
  • Al Age
    #107
    Nekem szintúgy. :-)
    Bár én a Fiat-konszern kocsik nagy részét szeretem. :-)
  • Al Age
    #106
    Tehát szerinted ez nehezebb, mint az utolsó, ahol végig driftelni kell?
  • admi
    #105
    Az Alfa SZ jó választás. Olyan jó érzés, ha 211 autóból valaki pont egy Alfát emel ki:). A szívem csücske ez a márka:).
  • admi
    #104
    Hát szerintem a leggyilkosabb szint volt. Sok próbálkozás után a végére hagytam...
  • admi
    #103
    Okosok azt mondjákl, hogy ha rágózol vezetés közben ,akkor kisebb eséllyel alszol el. Próbáld ki.
  • zippofcy
    #102
    Nem programoztam PS2őt. De ritkán szoktam tévedni. Ha majd lesz GT4 törésmodellel, vagy EPR törésmodellel PS2őn ugyanilyen framerate-el akkor majd elismerem hogy tévedtem. Addig viszont bármelyik fejlesztő mondhat bármit. Én sem azért nem adtam ki még eddig autós játékot mert nem találtam programozót a fizikai modellhez, hanem mert túl sokba kerülnének a licenszdíjak, ugye.
    A játékban nem tudom hol tarthatok, de szerintem még az elején. Mert 90 kocsi van már meg és szinte csak azzal szórakozok hogy mindegyiket kipóbálom minimum 2-3 pályán. A hibakeresésről már rég letettem, akik ezt a játékot készítették tuti hogy sokkal több autót próbáltak ki határhelyzetben is mint én fogok valaha. Egyszerűen élvezem a gamét Eddigi kedvencem az Alfa SZ a Lövenseering vagy melyik pályán. Egyszerűen fenomenális hogy lehet csúsztatni a kanyarokban. A lvl10es Nismohoz képest persze lassú, a Cobra meg sokkal jobban csúszkál, de akkor is a SZ a király nálam eddig. Ha biztosra tudnám hogy a valóságban is így viselkedik ilyenre cserélném az MR2esem NSX helyett. De sajna ennyire azért nem bízom az EPRben .
    A valóságban meg persze aki próbálgatja az autót az töri is. A probléma főleg ott van hogy közúton mást is tör. Szóval senkinek nem ajánlom, bár én eddig még megúsztam. Mármint azt hogy összetörjek másokat. De 13 év alatt így is volt néhány balesetem, amiket nem közvetlenül ugyan, de közvetve mind magamnak köszönhetek. Pl. a defektet úgy kaptam hogy előtte próbálgattam hol az autó széle. Így 80 felett egy kicst beljebb álló padkakő meghasította a gumit, ami pár nap múlva szétrobbant. Az eredmény egy huzatópadra tett kocsi meg egy kidőlt villanyoszlop. (A kár cirka 150 ezer HUF 93ban)Mákom volt hogy se én se más nem sérült meg. Persze defekt volt, szóval valszeg megúsztam volna akkor is de én tudtam hogy az én hibám.
    Vagy mikor elhittem hogy a kisipari módszerekkel készített fékbetét ugyanolyan jó mint a gyári. Aztán mikor a jóval előttem 70el menő nyomott egy satuféket, én meg kb 130ról szintén, pont az az 5 centi hiányzott a régi féktávolsághoz képest. (A kár kb 30 ezer HUF jó 10 éve). Vagy mikor 160ról párszáz méteres fékút sem volt elég mert pont CSAK azon a párszáz méteren volt felfagyva az út. A másik útra sikerült csúszva ugyan de rákanyarodnom, viszont pár másodperc múlva hátulról belémjöttek. (40 ezres kár kb. 8 éve)Hiába tudtam hogy én hasonló helyzetben nem mentem volna bele az így elém kanyarodóba, mégse vitatkozhattam mert ott volt a jégen a fekete guminyom végig. Szal elég sok pénzbe kerül a határon autózni, és ha nincs nagy szerencséje az embernek, vagy neadjisten elnéz valamit mehet pár hónapra a börtönbe, meg élhet azzal a tudattal hogy megölt vkit hülyeségből. Szal pár éve már csak a kanyargós országúton élvezem a középmotor előnyeit, meg csak havas-jeges úton szórakozok a keresztbe csúszkálással. (nem is rakok fel téli gumit, arra van másik kocsim ) Nem is beszélve a rengeteg hasonló helyzetről amiket mind megúsztam. Mindenesetre szerintem én mindig is az óvatosabb duhajok közzé tartoztam, különben láttam volna már kórházat vagy börtönt belülről. Na persze mindenkit érhet baleset, és az életbe előbb-utóbb mind belehalunk. De sokkal nagyobb az esély úgy meghalni hogy az autónk és a saját képességeinket nem ismerve egy buli után haverokkal teletömött kocsival 200al lerepülünk az útról vagy telibekapunk egy pótkocsit (lásd pár nappal ezelőtti Blikk) mint hogy egy IFA felszalad a járdára és kilapít. Szóval az EPRel vadulni nemcsak sokkal olcsóbb de biztonságosabb is mint az életben csinálni ugyanezt. A különbségek közül is egyedül az adrenalinlöket az ami hiányzik, de azt sokkal olcsóbb és biztonságosabb megszerezni mondjuk bunglee jumpinggal mint kocsival.
    Hogy az életben gyorsabban történnek-e a dolgok 200nál: hát szerintem ezt élő ember meg nem mondja. Mindenesetre az EPRben sokkal lassabban történnek a dolgok mint a GT4ben, pl. ahogy már írtam az íven meg a sebességen is többször lehet korrigálni kanyarvétel közben. Ez az ami a GT4ről nem mondható el. Mindenesetre szerintem nagy sebességnél a veszélyhelyzeteket korrigálni már nem lehet, csak megelőzni. Pl. ha az említett jobbkanyarban 200nál nem veszem kicsit visszább a gázt, nyúlok bele a kormányba aztán nyomom lejjebb a gázt megint, lehet megcsúszok vagy megpördülök. De ha kicsit nagyobb a sebességem, vagy még rosszabb a lengéscsillapítóm ... de az is lehet hogy az egészet csak beképzeltem magamnak, végül is a kocsin egy karcolás se lett Ki tudja mi az igazság, az egész kb 1 mp alatt történt (vagy nem történt) meg. Lehet elaludtam 1mp re és ezt álmodtam, bár ezt azért kétlem Végül is pont azért nyomom mindig a pályán mint a meszes mert különben elálmosodom. Az USAban meg mióta bevezették a sebességkorlátozást az elalvás mint baleseti ok már megelőzte a gyorshajtást. Ez is mutatja hogy tökéletes megoldás nincs
  • Dzson
    #101
    modell = törésmodell
  • Dzson
    #100
    Te programoztál már PS2-t, hogy kijelented, holy van a hw határa? Poliphony is mondta, kész volt a modell, csak nem engedték berakni a gyáretók (majd a GT4 for boys-ban lesz remélhetőleg). Vagy nézd meg az F1-05 öt, 22 kocsi, jó grafika, semmi berángatás, nagy nyílt terek kezelése + TÖRÉÉÉS az összes kocsin, leszakadt darabok, elhagyott kerekek, korrekt collision detekció, minden ami kell.
  • Al Age
    #99
    Közben látom a másik fórumon, hogy Neked is megvan végig a DR, úgyhogy az előző hozzászólás első mondata lényeges csak szerintem. :-)
  • Al Age
    #98
    Nehezen, de végülis S lett mind.
    Az első kettő állomása nem olyan nehéz, a harmadik már szemét, mert van a végefele egy nagysebességű ívelt kanyar, ami a végén picit szűkül. Na az a rész nehéz tökéletesen. Az utolsó állomással szenvedtem, de végül az is meglett.
  • admi
    #97
    A 17-es szint hogy ment?
  • Al Age
    #96
    Igen, valószínű, hogy 100%-on adja meg az R csoportos kocsikat, mivel 95%-on még nem. :-)
    Mondjuk néha DR csinálgatása közben is adott egykét autót csak úgy, pl utolsó előttinél megadta nekem az R8-ast, az utolsónál meg a Caterham 7-t.
  • Al Age
    #95
    Én először a Miatás videót megnézve hallottam a játékról és azóta érdekelt, csak nem volt módom megszerezni. Viszont mihelyt alkalom nyílt rá meg lett és nagyon tetszik. :-)
  • Al Age
    #94
    Hárenézés = hátranézés, sorry
  • Al Age
    #93
    Hárenézés szerintem nincs a játékban. Kicsit hiányzik, de végülis ahol fontos hátranézni, akkor ott a visszapillantó úgyis. Valóságban sem forgolódunk ugyebár. :D
    DR-nál nálam dettó ugyanez a helyzet, 17 szint full S, az utolsónál egy C meg 3 B és eddig inkább nem is próbáltam meg javítani rajta. Itt túl nagy az MF. :-)
  • admi
    #92
    Amikor 100%-ra végigviszed, asszem akkor adja oda a legfelső kategóriás kocsikat (a Le mans-iakat), ha jól emlékszem. Amúgy én az első perctől kezdve szerettem. Igaz, akkor nem volt GT4-em, és még most sem kezdtem el vele játszani, de nem tudom, fog-e nekem újat mutatni a gt4...
  • admi
    #91
    Igen, én is így gondolom. Mondjuk én soha nem autózom határon a valóságban, ezt ebben a játékban megtehetem. Azt mondják, hogy csak az tudja, hogy hol van az autójának a határai, aki már jól összetörte a kocsiját. Egyébként én úgy gondolom, hogy a valóságban 200 kmph körül gyorsabban történnek a dolgok, mint a játékban, de lehet, hogy ez csak az érzés (a játék ugyanis nem adja vissza pl. a futómű rázását). A másik tényező, ami nekem hiányzik, az a szél/szélárnyék, nem is értem, hogy egy ilyen szintű játékból ez hogy maradhat ki. Egyébként én is csak szuperlativuszokban tudok a játékról beszélni, de azért lesz mit javítani a második részben;).

    Amúgy hol tartasz, mennyire tartod nehéznek?
  • DoNorBi
    #90
    Én elsők között pörgettem ki a gammát,akkor még csak japán verzió létezett,régebben áradoztam a fórumon a játékról de vhogy akkor senki nem foglalkozott vele a GT4 mellett.Mostmeg hirtelen a régi GT-s arcok istenítik Nem is ezért irok hanem hogy a pal-os verzióba lehet hátra nézni vagy csak én voltam béna?Driving revolutionnál meg az utolsó szintet nemtudtam aranyra megcsinálni,full aranynál nem ad vmi bonus autót?
  • Al Age
    #89
    Szép írás, szívemből szóltál!
    Az utolsó Driving Revolution szintet megcsináltad már?